Saunamaja vundament

Head Ehitajad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 13 Dets 2020, 14:29

Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas Head Ehitajad »

Tere,
Ehitaja meisterdab sellist vundamenti minu 20 m2 -sele saunamajale. Kuidas kommenteerite? On see normaale? Minu arust mitte. Tema väidab et on sellise lahendusega vundamente ehitanud juba 10 a. :hello:
Vundamnet.JPG
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Terve Nõmme sellise vundamendiga MAJU täis. Plokkide vahel pole isegi armatuuri. Ainuke, mis ei meeldi, alumine plokirida ei kanna keskelt ja tekib väändemoment, võinuks olla samasugune, kui järgmine. Kuid kui põrandatalad tulevad alumise rea peale, siis kobin kaob.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas Hiid »

millest see maja ise tuleb? Puitkarkass, palk, plokk või midagi muud?
Kuhu ta seal maa sees ikka ni väga väändub? See põranda raskus seda ei aitaks nagunii barlanksis hoida.
Aga jahh, sein ikka enamvähem keset taldmiku võiks olla....
Head Ehitajad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 13 Dets 2020, 14:29

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas Head Ehitajad »

Hiid kirjutas: 06 Nov 2023, 18:04 millest see maja ise tuleb? Puitkarkass, palk, plokk või midagi muud?
Kuhu ta seal maa sees ikka ni väga väändub? See põranda raskus seda ei aitaks nagunii barlanksis hoida.
Aga jahh, sein ikka enamvähem keset taldmiku võiks olla....
-
Puitsõrestik, 150 soojustust, dušširuum plaaditud, katusel profiilplekk.
Head Ehitajad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 13 Dets 2020, 14:29

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas Head Ehitajad »

kunn24 kirjutas: 06 Nov 2023, 16:40 Terve Nõmme sellise vundamendiga MAJU täis. Plokkide vahel pole isegi armatuuri. Ainuke, mis ei meeldi, alumine plokirida ei kanna keskelt ja tekib väändemoment, võinuks olla samasugune, kui järgmine. Kuid kui põrandatalad tulevad alumise rea peale, siis kobin kaob.
-
Ah, et terve Nõmme kohe neid täis ;) ... siit tekib kohe kysimus, et kas ka probleemideta? Ma ei tahaks, et saun, ja seal samas kohe- kohe valmiv suvila (60 m2), 1,5 kordne ja sama vundamendi lahendusega tehtud hooneid ei õnnestuks lastele normaalses seisundis edasi pärandada vaid tuleks juba paari aasta pärast hakata tegelema ehk ehituspraagi parandustöödega. Ehk mõistate mu muret ;)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Loomulikult on probleeme, kuidas muidu. Mine vaata neid Nõmme hütte siis. Samas nad püsivad (mis pole maha mädanenud, ära põlenud). Selline maapealne vundament üldjuhul kõlbas mingi palk- või sõrestikhoone alla, kus praod võimalikest külamkergitamistest polnud (väga) olulised. Kuid oli normaalne (su küsimus oli: kas on normaalne?).
Milline oleks sellisest vundamendist tingitud 20 m2 saunamaja ehituspraak, on mulle veidi segane?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui puitsõrestikmaja siis võib nii teha küll kui alt on kooritud vajuv või orgaaniline pinnas ära. Need majad ei karda külmakerkeid. Klassikalist kivimaja nii ehitades läheks vägagi riskantseks.
Head Ehitajad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 13 Dets 2020, 14:29

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas Head Ehitajad »

kunn24 kirjutas: 06 Nov 2023, 19:15 Loomulikult on probleeme, kuidas muidu. Mine vaata neid Nõmme hütte siis. Samas nad püsivad (mis pole maha mädanenud, ära põlenud). Selline maapealne vundament üldjuhul kõlbas mingi palk- või sõrestikhoone alla, kus praod võimalikest külamkergitamistest polnud (väga) olulised. Kuid oli normaalne (su küsimus oli: kas on normaalne?).
Milline oleks sellisest vundamendist tingitud 20 m2 saunamaja ehituspraak, on mulle veidi segane?
-
No ma arvan, et oleks pidanud kasutama taldmikuplokke. Võtsin siin ühendust kahe inseneriharidusega mehega (tase 7) ja mõlemad rääkisid pea yhte ja sama; kuurile-aiamajale, kus ei käi elutegevus on selline lahendus sobilik. Kerghoonetele (puitsõrestik) kus elutegevus toimib, kus on küte, seinad kipsplaatidega kaetud ja peusruum plaaditud, on selline lahedus mõeldamatu. Et peab olema valatud vundamendi taldmik, või kasutades taldmiku plokke siis ka 2 jooksu 12 mm armatuuri. :hello:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mul on oma majal (lähtusin Nõmme heast ehitustavast mitte teha süvavundamente) maapealne plaat koos eraldi maapealsete postide taldmikega, peal sõrestikamaja- üldiselt püsib ja viltu pole vajunud. 15 a pärast osades tubades sanremont koos pragude kinniteipimisega. Praod enamuses puidu "mängimisest".
No ma arvan, et oleks pidanud kasutama taldmikuplokke
Kas maja erisurvet pinnasele vähemalt oskad rehkendada? Millega oled veendunud taldmike vajaduses üldse?
Viimati muutis kunn24, 07 Nov 2023, 13:48, muudetud 1 kord kokku.
Head Ehitajad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 13 Dets 2020, 14:29

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas Head Ehitajad »

kunn24 kirjutas: 07 Nov 2023, 13:40 Mul on oma majal (lähtusin Nõmme heast ehitustavast mitte teha süvavundamente) maapealne plaat koos eraldi maapealsete postide taldmikega, peal sõrestikamaja- üldiselt püsib ja viltu pole vajunud. 15 a pärast osades tubades sanremont koos pragude kinniteipimisega. Praod enamuses puidu "mängimisest".
-
Suvila, mis on kevadel rajatud (nyyd ilmnes) samasugusele vundamendile, on nurgad kõik juba puruks. Sise ja väliseintes laiutab kohati 1 cm pragu. Sama seis siis ka plaaditud vannitoas. Tähendab hydro on ju peetis :evil:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Saunamaja vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Põhjus tuleb välja selgitada. Kõlab nagu tehtanuks toorest/ vettinud (talvel ka külmunud) puidust ja 1. kütteperioodi järel "mää". 20 cm pruss on võimaline kuivama kokku 1-2 cm olenevalt algniiskusest ja puidu sordist.
Vasta