Vaheseina lammutus

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Roltz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Okt 2023, 10:17
On tänanud: 1 kord

Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas Roltz »

Tere!

Keegi oskab öelda umbes kui palju võiks maksma minna korteris vaheseina lammutamine?Ütleme piirkond oleks Lõuna-Eesti.Tekkis huvi,et ehk mõni spetsialist oskab seda öelda kui palju ta lammutuse eest on võtnud.Korrus on 4 korrus ja seda kraami oleks päris karm sealt alla hakkata kandma,aga hinnas mängib ka see ju olulist rolli. :D
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas aero »

Nii uduse jutu peale ei saa konkreetseid vastuseid. Heal juhul tunnihinna. 4. korrus - tasub kaaluda konteiner akna alla ja äkki ei pea tassima.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Konteinerist üksi ei piisa
Peab ka vastava "toru" panema
Ohutus...
Ja ma kahtlustan, et sellisel juhul peab ka teatavad load taotlema (KÜ / KOV)
Roltz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Okt 2023, 10:17
On tänanud: 1 kord

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas Roltz »

Toru kinnitada ei saa kuhugi ja konteinerist üksi on vähe kasu sel juhul,olen selle toru varjandi juba läbi rääkind.Aga just huvitab,et kas 1000 euri oleks liiga palju või täitsa normaalne.Arvestades,et seda võibolla päevaga ei tee ära.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.....esiteks, millest see sein on? Kui palju seda seina on(m3)? Ja siis arvutad kui palju korraga jõuad alla tassida, siis korrutad ajaga ja siis korrutad aja oma tunnihinnaga. Saadki teada :wave:
..ps mitu meest selle 1000 eest muidu seal tööd teeks?
Roltz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Okt 2023, 10:17
On tänanud: 1 kord

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas Roltz »

Mehi oleks 2 ja sein on betoonist,tuleb kasutada teemantketast,et see teeb asja keerulisemaks.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Roltz kirjutas: 10 Okt 2023, 19:32 Mehi oleks 2 ja sein on betoonist,tuleb kasutada teemantketast,et see teeb asja keerulisemaks.
Aga sellisel juhul küsimus: miks Sa arvad, et seda seina üleüldse võib lammutada?
Roltz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Okt 2023, 10:17
On tänanud: 1 kord

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas Roltz »

xxx111 kirjutas: 10 Okt 2023, 19:34
Roltz kirjutas: 10 Okt 2023, 19:32 Mehi oleks 2 ja sein on betoonist,tuleb kasutada teemantketast,et see teeb asja keerulisemaks.
Aga sellisel juhul küsimus: miks Sa arvad, et seda seina üleüldse võib lammutada?
Ma konsulteerisin kliendiga ja klient sai enda korteri plaani,ku s on näha,et sein on küll paneelina tõstetud paika vanal vene ajal aga kandev see ei ole,lisaks sellele on sama seina üks seal samas trepikojas elav naaber endal ka maha võtnud ja minu teada kui ma nüüd ei eksi siis ta oli ka loa saanud seda maha võtta,päris isepäi korteri omanik ei tegutse.Lihtsalt huvitavad hinnad Eestis,ise olen Soomes teinud sellist tööd aga mitte tüki alusel ja hetkel tuli pakkumine ja otustasin uurida siit kes mida asja kohta teab ja kui palju küsida oleks mõistlik.Mõõte hetkel ei oska seinal öelda.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina olen jälle üsna kindel, et see on kandev sein...
Mitte laepaneele kandev vaid jäikussein
Ja see, et "naaber on maha võtnud" pole mingi argument
Kusjuures võibki olla ka nii, et nt mingil korrusel võib ära võtta ja rohkem ei või

PS
Aga eks iga mees ise teab mida teeb ja ühtlasi ka vastutab oma tegude eest
koduehitus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Apr 2012, 22:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vaheseina lammutus

Lugemata postitus Postitas koduehitus »

Kui kõik naabrid selle seina omapäi ära võtaksid, siis võib ikka miskit konstruktiivset paigast minna. Päris nii ikka ei saa, et "küsisin naabri käest ja ta arvas, et ei ole kandev sein". Kandvasse seina saab ka avause korrektse tegevusega teha. Igal juhul on vaja luba!
Ja enne kui hinda küsida, siis võiks ju natuke eeltööd teha ja seina mõõdud ning materjali vähemalt välja uurida.
Kas ka pärastine viimistlus tuleb teha? Või ainult lammutus ja lammutuse väljavedu?
Vasta