Karkass ja WC raam hüdro peale

ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Karkass ja WC raam hüdro peale

Lugemata postitus Postitas ping »

optimist88 kirjutas: 09 Sept 2023, 12:41
ping kirjutas: 08 Sept 2023, 21:40 Seinakonstruktsioon mahub 15cm plokist tehtud seina sisse
Raam jah mahub aga püstikuga mis saab? Püstik kulgeb emmal-kummal pool plokkseina. WC-raami põlv keerab raami sees otse alla. Mina küll ei tahaks oma kanali torustikus üleliigseid jõnkse ega põlvi näha. Veel hullem S-põlve. Plokkseina SISSE see raamiga lahendus siiski mõeldud ei ole.
Oma maja ehitades saab omanik ise määrata, et kas toru tuleb üles seina sees või keset põrandat.

Mis see plokksein siis nii erilist on, et sinna väikest ava teha ei saa, kui isegi akna või ukseavasid tehakse plokkseina?

Muidugi kui ise ei oska teha, siis suvalised tondid vaevalt oskavad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Karkass ja WC raam hüdro peale

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

ping kirjutas: 09 Sept 2023, 13:34
optimist88 kirjutas: 09 Sept 2023, 12:41
ping kirjutas: 08 Sept 2023, 21:40 Seinakonstruktsioon mahub 15cm plokist tehtud seina sisse
Raam jah mahub aga püstikuga mis saab? Püstik kulgeb emmal-kummal pool plokkseina. WC-raami põlv keerab raami sees otse alla. Mina küll ei tahaks oma kanali torustikus üleliigseid jõnkse ega põlvi näha. Veel hullem S-põlve. Plokkseina SISSE see raamiga lahendus siiski mõeldud ei ole.
Oma maja ehitades saab omanik ise määrata, et kas toru tuleb üles seina sees või keset põrandat.
Tellija hakkab ehitamise ajal määrama, kuhu midagi tuleb? Nii ei jõua kaugele. Odavam on projekteerimise faasis lahendused leida ja teha projekti järgi.
ping kirjutas: 09 Sept 2023, 13:34 Mis see plokksein siis nii erilist on, et sinna väikest ava teha ei saa, kui isegi akna või ukseavasid tehakse plokkseina?
Ikka saab aga mis see väike ava aitab? Ma ju kirjutasin - WC-raami põlv keerab raami sees otse alla, see ei ulatu mu plokkseinast läbi! Soovitad tootja komplektist põlve minema visata ja mingi samokompunn teha, "omanik ise määrab"?

Projekti järgi ehitades ei ole vaja akna ja ukseavasid "teha". Seinad üles ja sillused paika. (Olen teadlik, et kilplased tegid teisiti.)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Karkass ja WC raam hüdro peale

Lugemata postitus Postitas ping »

optimist88 kirjutas: 09 Sept 2023, 23:00
ping kirjutas: 09 Sept 2023, 13:34
optimist88 kirjutas: 09 Sept 2023, 12:41
ping kirjutas: 08 Sept 2023, 21:40 Seinakonstruktsioon mahub 15cm plokist tehtud seina sisse
Raam jah mahub aga püstikuga mis saab? Püstik kulgeb emmal-kummal pool plokkseina. WC-raami põlv keerab raami sees otse alla. Mina küll ei tahaks oma kanali torustikus üleliigseid jõnkse ega põlvi näha. Veel hullem S-põlve. Plokkseina SISSE see raamiga lahendus siiski mõeldud ei ole.
Oma maja ehitades saab omanik ise määrata, et kas toru tuleb üles seina sees või keset põrandat.
Tellija hakkab ehitamise ajal määrama, kuhu midagi tuleb? Nii ei jõua kaugele. Odavam on projekteerimise faasis lahendused leida ja teha projekti järgi.
Mõistlik TELLIJA ju määrabki projekteerimise faasis kuhu midagi tuleb ja projekteerija peaks sellega arvestama ning ehitamise ajal kontrollib omanik projekti järgi ehitamist.
optimist88 kirjutas: 09 Sept 2023, 23:00...
Ikka saab aga mis see väike ava aitab? Ma ju kirjutasin - WC-raami põlv keerab raami sees otse alla, see ei ulatu mu plokkseinast läbi! Soovitad tootja komplektist põlve minema visata ja mingi samokompunn teha, "omanik ise määrab"?

Projekti järgi ehitades ei ole vaja akna ja ukseavasid "teha". Seinad üles ja sillused paika. (Olen teadlik, et kilplased tegid teisiti.)

Kuskohas ma olen soovitanud midagi "ära visata"?
Ei ole soovitanud teha "samkompunni" vaid teha korralik, läbimõeldud projekt kus ka santehnika oleks täpselt peal, nii nagu ukse- ja aknaavad.
Kui alt tulev toru on planeeritud väljuma põrandast seina alt (seina kahe viimistluskihi vahelisest alast), siis ei pea midagi läbi seina ulatuma.
Vajalike mõõtudega seinakonstruktsiooni ava lahendatakse ka loomulikult sillusega, seina ladumise käigus, kui eelnevalt on tehtud korralik projekt siis pole vajadust hiljem lõhkuda.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Karkass ja WC raam hüdro peale

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Sa eeldad, et kontekst on eramaja ja vannituba on 1. korrusel. Teemaalgataja mainis tegelikult kortermaja. S.t.
- enamik vannitube ei asu 1. korrusel
- püstiku asukohta valida ei saa
Veel tundub mulle, et isegi eramute lõikes asub Eestis enamik vannitube pigem 2. korrusel.
Tüüpilise vannitoa plokkseina SISSE see raamiga lahendus siiski mõeldud ei ole.
Vasta