Tere!
Elan esimesel korrusel ja kahelõõrine korsten jookseb läbi kahe korruse. Korstnapühkija vaatas kamina ja ahju üle ja käis ka katusel midagi tegemas. Lõpuks andis teada, et kõik ilus ja korras. Ainuke märkus mis ta tegi oli, et korstnajalas olev tahmaluuk, mis on hetkel põrandast 20cm kõrgusel, peab panema umbes silmade kõrgusele ja laduma uue luugi alt korstna kinni. Kas see on õigustatud märkus?
Kui ma selle luugi lahti tegin oli seal sees pigi ja süsi, mida keegi ei ole kunagi puhastanud, kas sealt korstnapühkijad ei peagi puhastama? Peab ainult siis puhastama kui on mugaval kõrgusel? Ca 10 aasta jooksul kui ma olen selles majas elanud ei ole ükski korstnapühkija seda luuki kasutanud, et korstent puhastada. Hakkasin siis ise seda puhastama ja sain 4 ämbritäit pigi kätte.
Korstna puhastamine
Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
-
- Ehitusspets
- Postitusi: 502
- Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
- On tänanud: 4 korda
- On tänatud: 32 korda
Re: Korstna puhastamine
Lugemata postitus Postitas elektron »
See oleks õigustatud võibolla ainult siis, kui lõõr on altpoolt nii lootusetult ummistunud, et viimane võimalus on panna luuk kõrgemale ja laduda sellele uus põhi. Kõigepealt peaks ikkagi üritama taastada algne olukord ja tühjendada korstnalõõr sealt, kus on ette nähtud, ehk siis põranda juures olevast luugist.Kolla kirjutas: 14 Aug 2023, 15:14 Ainuke märkus mis ta tegi oli, et korstnajalas olev tahmaluuk, mis on hetkel põrandast 20cm kõrgusel, peab panema umbes silmade kõrgusele ja laduma uue luugi alt korstna kinni. Kas see on õigustatud märkus?
Ei olnud ju ilus ja korras - korstnalõõr oli nõute kohaselt puhastamata.
Esimene mõistlik tegevus - kummaline, et 10a jooksul ükski korstnapühkija selle peale pole tulnud. Ma muidugi ei imesta, kuna tean ka ühte "korstnapühkijat", kes mu korteris enne mind ca 10 aastat sedasi pühkimas käis ja lõpuks lõhuti korstnalõõrid mitest kohast kuni keldrini lahti ja tehti tühjaks. Lugupeetud "korstnapühkija" tegutseb minu teada edukalt edasi.
-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1636
- Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
- On tänanud: 54 korda
- On tänatud: 70 korda
Re: Korstna puhastamine
Lugemata postitus Postitas RaJy »
Mul kunagi oli üsna sarnane juhus ja hiljem juhtusin vestlema ühe kõrgema päästeameti tegelasega sel teemal ja tema soovitus oli: koheselt päästeametit teavitada sellisest juhtumist - pikalt see mees enam korstnaid ei pühi.
-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1609
- Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
- On tänanud: 101 korda
- On tänatud: 52 korda
Re: Korstna puhastamine
Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »
Kas lugupeetutel on ka nimed?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Mine “Ahjud, kaminad, korstnad”
Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring