
https://pv-magazine-usa.com/2023/05/11/ ... automated/
Kunagi juba aastal 2008 -2009 sai siin ennustatud, et paneelide hinna alanedes hakkavad suuremat osakaalu omama karkassi, kaablite jms hind. Nüüd siis on juba ka paigaldaja (suht lihtne amet.. üldehitustöölise töö keerukusega ei kannata võrrelda, operatsioonide ja oskuste arv peaks olema tunduvalt väiksem?) töö nii kallis, et suurtes parkides asendatakse see robotitega...
Samas enesele ehitades on see tundunud pigem lõbu...
Siit peaks nüüd saama teha järelduse pargi toodangu omahinna kohta.... kui juba minule oskajate meeste brigaadi poolt päevaga püsti pandud paigaldise toodangu 2 sendises kWh omahinnas paigalduskulud olid 15% , siis mastaabiefekti tõttu peaks see suurtes parkides veel väiksemgi olema?
Aasta lõikes toodab see minu paigaldis vähemalt 2 x rohkem elektrit kui mulle enesele vaja. Ka rahaliselt (raha on teatavasti vahetusekvivalent - võimaldab elektrit võrrelda nt. kaalikaga).
Ja ärgem takerdugem siin jälle meie talvekuude teema taha. Artikkel räägib USA-st ja globaalsest seisukohast on põhiraskus seal kus ka Maa elanikkond peamiselt elab... kus aastaaegade vaheldumisel päikeseenergia tootmisele mõju ei ole...India, Aafrika jne...
Ehk siis Maa rahvastik kasvab kiirusega 200 000 + inimest päevas juurde, aga paneeli raami peale upitamiseks ja pistikute kokkulükkimiseks peame kasutama roboteid, sest muidu pole lõpptoodang taskukohase hinnaga...?