Aia värvimine pritsiga

aiad, väravad, piirded
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Mul lippaed, 45m2; pikkus 30m, kõrgus 1.5m. Aed saab valmis tellimustööna aga seejärrel vaja üle värvida.
Tean, et pintsliga saab üksjagu parem aga jaksu/viitsimist/aega seda pintsliga üle nühkida pole.
Oskab keegi kogemuse baasil öelda, kas need odavapoolsed värvipritsid veepõhiste mittekatvate välisvärvidega töötamiseks kõlbavad?

Näiteks:
Pinotex Fence Lasur
TIKKURILA VALTTI PLUS COMPLETE
Eskaro WOOD LASUR AQUA


Pilt
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Teadmata miskit konkreetsest pritsist aga värvi kadu saab pritsiga tegemisel olema päris suur. Miks sa rulliga ei värvi?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…..lippide vahe 1-3 cm pakun, ega sinna vahele etit ligi ei saa hästi. Muidugi kui värvirull vahele mahuks siis poleks rulliga värvimine väga hull :)
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas rst »

Olles proovinud odavama otsa elektrilisi vävipüstoleid, siis nendest hoiaks kaugemale.
Pigem kasutaks tavalist õhukompressorit ja värvipüstolit.
Rendist normaalne kompressor ja voolik. Püstoli võid kasvõi Handymannist osta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Omades erinevaid värvipritse alates esimes kommentaaris viidatud madalsurve omale(mul on Wagneri oma erinevate otsikutega), sinna vahele jääva komprssori kaasabil töötavaga kuni kõrgsurve värvipritsini, siis jääks arvamusele, et kui laiskus on ikka nõnda suur, siis võiks võtta rendist kõrgsurvepritsi ja selle aeda töödelda. Materjali kulu on kõrgsurvepritsiga väiksem kui madalsurve või kompressori kaasabil töötava pritsiga. Teise asjaoluna tuleks minu puhul mängu mu laiskus/mugavus. ;) Selle 1-1,5l värvi või mida iganes ainet mahutava madalsurvepritsiga jäädki pidevalt anumat täitma. Mõtetu ajaraiskamine. Kõrgsurvepritsil pistad londi 9 või18l ämbrisse ja sul ei ole vaja pidevalt anumat pritsi küljest ära võtta materjaliga täitmiseks. Töö kiirus madalsurveprits vs kõrgsurve oma on nagu öö ja päev.
PS. Enda oma ma välja ei laenuta! Nagu vanasõnagi ütleb, et hobust ja oma naist teistele kasutada ei anta. ;)
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Kas aed valmid täiesti töötlemata kujul ja ajalipid ja põõnad jäävad kokkupuutepindade vahelt töötlemata? Kui nii siis see küll hea plaan ei ole kestvuse mõttes.

Ise värvisin sarnase pritsiga lauad enne kokkupanemist üle. Ei saa öelda küll, et mingi meeletu kadu oleks värvis -ega sealt pritsist nüüd nii meeletus koguses ka ära ei lendu, kui ise mööda ei lase. Eks papitükiga annab kaitsta pindasi, kuhu värvi ei taha. Potsikut küll peab jah tihti täitma. Ise kandsin värvi lauale ja lasin siis pintsliga edasi-tagasi üle, et panemini kareda pinna sisse hõõruks. Võimalik, et saab ka ilma selle tegevuseta, kui ei viitsi. Kiirus kõvasti parem kui ainult pintsliga värvida - saad värvi kiiret pinnale.
Osad lauad olid nii karedad, et seal vaid pinsliga tehes oleks värvikulu just suurem olnud, et need augud-pinnualused ära täita. Ja ajakulu oleks ka omajagu rohkem olnud, et see värv sinna vahele hõõruda.

Ma just pakuks just, et laudade vahede värvimiseks on katvus parem just, kui sealt vahelt ainult pintsliga sudida.
Liiga lahja võimsusega pritsi ei maksa muidugi võtta. pigem võimsam. Mul oli mingi 500-600W

edit: mul see
https://www.amazon.de/-/en/NoCry-1200ml ... 102&sr=8-2
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas macintosh »

meelis11 kirjutas: 14 Apr 2023, 11:35 Ise värvisin sarnase pritsiga lauad enne kokkupanemist üle.
Mis tüüpi värv oli? Vee- või lahustipõhine?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Aia värvimine pritsiga

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

macintosh kirjutas: 14 Apr 2023, 13:03
meelis11 kirjutas: 14 Apr 2023, 11:35 Ise värvisin sarnase pritsiga lauad enne kokkupanemist üle.
Mis tüüpi värv oli? Vee- või lahustipõhine?
Veepõhine - Vivacolor Villa Akva.
Sai ikka sorts vett vedeldamiseks ka hulka pandud.
Vasta