Kruvi kaablis
Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kruvi kaablis
Lugemata postitus Postitas Beavis »
Õnnestus kruvi keerata seina sees olevasse kaablisse. Kaabel muidugi lühises, lõi automaadi ja ka peakaitsme välja. Pärast kruvi eemaldamist püsib kaitse sees. Eemaldasin väikese tüki kipsplaadist kaabli kohalt ja kaablil loomulikult kruviauk sees. Kas võib jätta nii ja loota, et midagi ei juhtu või peaks suurema tüki seina eemaldama ja kaabli remontima? Kogu kaablit vahetada ei õnnestu.
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 3801
- Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
- On tänanud: 11 korda
- On tänatud: 80 korda
Re: Kruvi kaablis
Lugemata postitus Postitas dumbuser »
Kindla peale minek oleks selle jupikese lappimine. Kuigi ta praegu töötab siis tegelikult pole teada kui paks see elektri juhtiv osa seal on. Võibolla sõi kruvi seda palju. Sel juhul ei ole ahela nõrgem osa enam mitte kaitse vaid see peenike koht kaablis. Mis tähendab, et kui seal vool piisavalt suur on siis võib midagi isegi põlema minna. Võib aga olla, et kruvi ei muutnud üleüldse kaabli sees mitte midagi ja tekitas korraks lühise ning eemaldamisel jäi vaid isolatsioonikahjustus. Samas, kui kaitse rakendus siis lühise jaoks oli seal ka ilmselt mingi hetke kus metall enamvähem sulas ja see on kohe kindlasti asi mis ristlõiget muudab, iseasi muidugi kui palju muudab. Lühidalt enne kaabli vaatamist ei saa kindel olla, et midagi ei muutnud. Ja kui juba kaabel on käes siis antud juhul pole enam mingit mõtet sel vaatlusel ja saab selle koha ära lappida.
-
- autodidakt
- Postitusi: 12023
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Kruvi kaablis
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Minu arvamus- kõik apsakad on parandatavad. 

NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! 

Re: Kruvi kaablis
Lugemata postitus Postitas Beavis »
Tänud! Eks ma ise ka arvasin, et ega enne rahulikult magada ei saa kui kaabel parandatud, tahtsin teadjamatelt kinnitust saada. Parandamiseks peab ilmselt paar harutoosi paigaldama ja kaablile jupi vahele panema. Hoone ehitaja on paigaldanud kaabli veits kummaliselt seina sisse - keset seina horisontaalselt. Ise oleksin paigaldanud teisiti või siis vähemalt sellel kohal kaabli toru sisse pannud. Eks peab nüüd suurema jupi kipsplaati seinast lahti lõhkuma. Õnneks on tegu sahvriga, taastatud seina kaubanduslik välimus ei ole oluline.dumbuser kirjutas: 12 Nov 2022, 19:06 Kindla peale minek oleks selle jupikese lappimine. Kuigi ta praegu töötab siis tegelikult pole teada kui paks see elektri juhtiv osa seal on. Võibolla sõi kruvi seda palju. Sel juhul ei ole ahela nõrgem osa enam mitte kaitse vaid see peenike koht kaablis. Mis tähendab, et kui seal vool piisavalt suur on siis võib midagi isegi põlema minna. Võib aga olla, et kruvi ei muutnud üleüldse kaabli sees mitte midagi ja tekitas korraks lühise ning eemaldamisel jäi vaid isolatsioonikahjustus. Samas, kui kaitse rakendus siis lühise jaoks oli seal ka ilmselt mingi hetke kus metall enamvähem sulas ja see on kohe kindlasti asi mis ristlõiget muudab, iseasi muidugi kui palju muudab. Lühidalt enne kaabli vaatamist ei saa kindel olla, et midagi ei muutnud. Ja kui juba kaabel on käes siis antud juhul pole enam mingit mõtet sel vaatlusel ja saab selle koha ära lappida.
-
- autodidakt
- Postitusi: 12023
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Kruvi kaablis
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Milleks sellised muretsemised ühe juhtmesse puuritud kruvi ja sellest tekkinud lühise pärast. Maailmas on palju rohkem globaasemaid kohe lahendamist vajavaid probleeme, a´la Somaalia laste söögiprobleem, Brasiilia vihmametsade kontrollimatu maharaiumine, veganite elutegevuseks vajaliku mitteloomse energia olemasolu ... jnejne ....Beavis kirjutas: 12 Nov 2022, 21:11 Tänud! Eks ma ise ka arvasin, et ega enne rahulikult magada ei saa kui kaabel parandatud, tahtsin teadjamatelt kinnitust saada. Parandamiseks peab ilmselt paar harutoosi paigaldama ja kaablile jupi vahele panema. Hoone ehitaja on paigaldanud kaabli veits kummaliselt seina sisse - keset seina horisontaalselt. Ise oleksin paigaldanud teisiti või siis vähemalt sellel kohal kaabli toru sisse pannud. Eks peab nüüd suurema jupi kipsplaati seinast lahti lõhkuma. Õnneks on tegu sahvriga, taastatud seina kaubanduslik välimus ei ole oluline.
NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! 

Re: Kruvi kaablis
Lugemata postitus Postitas new1 »
Kui kaablile ligi saad, siis koori ainult valge isolatsioon maha ja vaata mis sooned ise teevad, ära läbi lõigu kaablit. Sedasi näed ära, kas ainult soonte isolatsioon pihta saanud ja sooned enamvähem terved või mitte. Kui soon suuremalt jaolt korras ja võibolla väikese kriimuga ainult, siis pigem tõmba isoleeriga kinni ja ära neid jätke tegema hakkagi, eriti kui seina sisse veel jätad selle asjanduse hiljem, aastatega võivad misiganes jätkamised ise probleemseks osutuda ja neid pigem vältida, või siis peaksid olema ligipääsetavates kohtades, mitte kusagil seina sees peidus.
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 11214
- Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
- On tänanud: 3 korda
- On tänatud: 316 korda
Re: Kruvi kaablis
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Betoon, kivisein - raiud koha välja, remondid ära (vt. new1 ütles õieti kuidas!)
Mine “Elekter, elektriseadmed”
Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring