Teemaalgataja postitusest ei suuda küll tuvastada, et otsitakse 1F generaatorit. Ning küsitakse nõu genekaostuks. Tihti ollakse pärast probleemi ees (tuttav teema isiklikust tutvusringkonnast), et odavamapoolsest 1F inverterist jääb majja ikka väheks kui soovitakse lisaks telefonilaadimisele ja telekavaatamisele ka muid hüvesid kasutada.ping kirjutas: 25 Okt 2022, 19:40Kui tahta 3 faasilise genekaga toita 1 faasilist 3kW tarbijat, siis peaks see 3 faasiline generaator olema 9kW võimsusega, ehk vajaliku generaatori hind ja kaal ning kütusekulu tõuseb kordades.Walter2 kirjutas: 25 Okt 2022, 14:59 2kw (3kw) nominaalvõimsuse tagamine eeldaks juba 4-5kw genekat - näit. see:
https://xn--triistamarket-imba.ee/toori ... k-rg5.html
või sama poe 3-faasiline variant ka saadaval.
Kui kasutada elamise avariigeneraatorina 3F generaatorit, siis peaks selle vajadus olema ka põhjendatud ja läbimõeldud.
![]()
Generaatori valik varutoiteks?
-
- Ehitusspets
- Postitusi: 527
- Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
- On tänanud: 4 korda
- On tänatud: 27 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Walter2 »
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Jah, ega "maja" ise voolu ei tarvita, ikka inimene ise määrab energiakulu ja kui koolifüüsikat ei mäleta ning arvutada ei oska, siis saabki väheks jääda.Walter2 kirjutas: 26 Okt 2022, 11:16Teemaalgataja postitusest ei suuda küll tuvastada, et otsitakse 1F generaatorit. Ning küsitakse nõu genekaostuks. Tihti ollakse pärast probleemi ees (tuttav teema isiklikust tutvusringkonnast), et odavamapoolsest 1F inverterist jääb majja ikka väheks kui soovitakse lisaks telefonilaadimisele ja telekavaatamisele ka muid hüvesid kasutada.ping kirjutas: 25 Okt 2022, 19:40Kui tahta 3 faasilise genekaga toita 1 faasilist 3kW tarbijat, siis peaks see 3 faasiline generaator olema 9kW võimsusega, ehk vajaliku generaatori hind ja kaal ning kütusekulu tõuseb kordades.Walter2 kirjutas: 25 Okt 2022, 14:59 2kw (3kw) nominaalvõimsuse tagamine eeldaks juba 4-5kw genekat - näit. see:
https://xn--triistamarket-imba.ee/toori ... k-rg5.html
või sama poe 3-faasiline variant ka saadaval.
Kui kasutada elamise avariigeneraatorina 3F generaatorit, siis peaks selle vajadus olema ka põhjendatud ja läbimõeldud.
![]()
Kui geneka ostul ei osatud oma vajadusi õieti arvutada, siis see ei muuda tõsiasja, et seadet tuleb kasutada tema lubatavuse piires.
Kas on keeruline mõista, et kuna 3 faasilise generaartori kõiki faase tuleb koormata enamvähem võrdselt, siis 6kW 3 faasilise geneka taha ei tohiks ühendada ainult ÜHTE 2kW tarbiat aga 1 faasilise 3kW generaatori taga võib 2kW tarbijat pidevalt kasutada.
Ehk kui 1 faasiline generaator lülitub ülekoormusest välja, siis 3 faasiline generaator võib sama koormust 1.faasil kasutades rikkuda teised samal ajal kasutusel olevad tarbijad ja lõpuks ka ise ära põleda.
See probleem on suurem just uuematel alumiiniumtraadist mähistega generaatoritel, mitte vanadel vaskmägistega generaatoritel ja kui 10 aasta vanune generaator töötaks veel rahuldavalt, siis kaasaegset genekat kasutades ei pruugi see õnnestuda.
Kui tahta näiteks 6kW generaatoriga, 1.faasil 2kW pliidiga kohvivett keeta, siis tuleb ülejäänud 2 faasile keetmise ajaks ühendada 2.faasile boileri küttekeha ja 3.faasile põrandaküte koormuseks.
Kuna 3 Faasilisel generaatoril toimub pingekontroll faaside vahel, mitte faasi ja nulli vahel, siis koormuse tõusuga ühel faasil pinge langeb ja teistel faasidel vastavalt tõuseb ning võib ületada lubatud piiri.
Kui 6kW 3 faasilise generaatori taha 1.faasile ühendada 50W tarbega televiisor, siis see töötab.
Kui nüüd 2.faasile lülitub 1,5kW kaevupump mille käivitusvoolu impulss on 6kW, siis sellel momendil tekkib 1.faasil ülepinge impulss, mis võib igati senini hästi töötanud televiisori ära põletada.
Ehk kui 3kW 1F generaator jääb väikseks, siis ostes asenduseks 6kW 1F generaatori on tulemus lollikindlam kui osta 6kW 3F generaator.
Samamoodi, kui 3 tonnise paadi vedamiseks tuleks osta 1 suur käru, mitte 3 tükki kerghaagiseid.

-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Inimlikul lollusel pole piire ja rumalal kasutamisel saab ka korraliku ballooni ära lõhkuda.kunn24 kirjutas: 26 Okt 2022, 11:20 .... Reegel on 80%. Tavaliselt täitmise lõpus tõuseb mahutis ka rõhk ja tankla pumbas on piiraja, st ületäitmine on suht võimatu.
Mingit formaalset gaasikasutaja pädevust gaasiauto täitmisel ei nõuta. Kuigi vahepeal oli Propaanis tankija, sest nad mõtlesid ENDA jaoks välja, et formaalse pädevuseta nad ikka tankurit käima ei pane. Kuid see tõbi läks neil kiirelt üle. Samas tankija oli väga abiks, kui oli vaja ballooni täita.Mul on 3-4 gaasiautot olnud, vb olla sellest ka suurem kogemus ja vähem lõuavärinat gaasiga.
See teema tundub formaalselt olema genekatest ja las see gaasjutt olla.
Olen osalenud Lovato firma autogaasiseadmete paigalduse koolitusel ja ka avanud rõhu all olevat autoballooni remondiks ning näinud valesti paigaldatud ja valesti täidetud autoballooni, mis oli läinud ümarguseks nagu põrsas, rebides puruks kinnitusvitsad auto küljes.
Ehk kui "õnne ei ole", ei tasu ohtlike asjadega mängida.

-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Dokumendid leiab generaatoritootjate (üld)juhenditest.kunn24 kirjutas: 26 Okt 2022, 12:35Mul on väga keeruline, palun viidet dokule. Selle nõustun, et 1-e faasi ei tohi üle koormata, kuid muus osas oponeerin.Kas on keeruline mõista, et kuna 3 faasilise generaartori kõiki faase tuleb koormata enamvähem võrdselt
siis 6kW 3 faasilise geneka taha ei tohiks ühendada ainult ÜHTE 2kW tarbiat
See jutt tundub osaliselt õige kuni selle piirni, et ühest faasist nimivõimsusega tarbides rikneb. Siis on tegu konstruktiivse käkiga.Kuna 3 Faasilisel generaatoril toimub pingekontroll faaside vahel, mitte faasi ja nulli vahel, siis koormuse tõusuga ühel faasil pinge langeb ja teistel faasidel vastavalt tõuseb ning võib ületada lubatud piiri.
Kui kasutaja ei oska lugeda seadme kasutusjuhendis kirjutatut, et "väljundpinge stabiilsuse tagamiseks ei tohi erinevus erinevate faaside koormamisel ületada 20%", siis ei ole tegu mitte "konstruktiivse käkiga" vaid kasutaja lollusega.
Kuigi kaupmees seda ei räägi, siis seadme garantii lõpetamiseks on AVR ühe faasi ahela läbipõlemine kindel argument.
Selle pärast ongi professionaalsed majapidamise reservgeneraatorid 10+kW võimsusega et need saaks "tavakasutajal" rahuldavalt toimida.
(Olen ise ühe geneka niimoodi ärapõletanud, tõstes pikkamisi sujuvalt akupanga laadimisvoolu (omaniku nõudel) 1.faasilise laadijaga kuni suits geneka AVRist väljus. Hiljem sai aretatud automaatika, et akude laadimise ajal ühendada teistele faasidele koormuseks boileri küttekehad.)

-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Maailmas on aegade jooksul palju asju juhtunud, mida igaüks ei pruugi teada.kunn24 kirjutas: 26 Okt 2022, 12:45 Valesti täidetud ja õnn ei sobi siin kontekstis kokku. Pealgi on autoseadmetel ka kaitseklapp. Ehk pidi olema korraga 2 rikkega:
-täitmise nivooandur lasi üle täita, st selle rike (kuigi nagu kirjutasin, ka ilma selleta täitmise lõpus rõhk tõuseb ja suurt üle täita ei saa),
-gaas paisus ülemääraselt (temperatuuri tõus)- kuid mahutis on paisumisruum,
-kaitseklapi rike.
2 asja üheaegne rike ei tundu usutav. Samas ei saa välistada, et mahuti täideti veega survetestiks ja tahtlikult pumbati mingi 25 bar-i alla näitamaks, milliseks ta venib ja siiski ei lõhke.
Kuidas saab reaalses kasutuses "valesti paigaldamine" sellist asja tingida? Mahuti paigaldus on ta varuratta auku asetamine ja 1 pika poldiga kinnitamine. Kõik.
Ja ma pole siin teemas soovitanud millegagi "mängida".
Sm Ping, ma näen, et Teil on juba mitmes kohas välja visatud selliseid väiteid, et anna kannatust. Äkki peaks vahepeal sellest jahuajamisest pausi?
Juhtus see eelmise aastatuhande lõpul, kui igaüks oli "spetsialist".
Varuratta auku käivad balloonid olid tookord ca 2 korda kallimad silindrilistest ja ca 2 korda väiksema mahuga ning neid eriti ei kasutatud aga kui keegi silindrilisi paake pole varem näinud, siis see on kitsa silmaringi probleem.

Balloon oli umbes selline (lammutusest võetud) aga paigaldatud 90 kraadi vale nurga alla, nii et hooldusluuk jäi valele poole ja võimaldas silmini täitmist ning ballooni sisse paisumisruumi ei jäänud.

Kaitseklapp oli punniga suletud, sest "see haises".
"Rullnokk" tankis reede õhtul TALVEkülmas paagi silmini ja läks libedale tänavale kihutama.
Muidugi mõlkis masina kohe ära ja viis selle külma silmini täis paagiga tuttavasse remondikotta sooja, et uuel nädalal võetakse sulanud masin ette.
Esmaspäeva hommikuks oli "põrsas" bagasnikus ja kutsuti spetsialistid "auru välja laskma".

-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1270
- Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
- On tänanud: 6 korda
- On tänatud: 76 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Prill »

Lisaks osadel genekatel on mugavamat lisavarustust, alates ratastest-sangast kuni väljastatava voolu parameetreid näitava näidikuni või kasvõi töötunnilugeja, et teaks õlivahetusega järge hoida.
Lisaks sai kuulda kogemusi kes genekat tihti kasutavad, oli huvitav kattumus kus lausa kaks kasutajat väitsid, kuidas n.ssisid geneka käimasaamisega, kontrollisid sädet, puhastasid küünalt, valasid värsket kütet ja rebisid käivitamisel õlga valusaks ning mõlemal juhul selgus lõpuks põhjuseks geneka õlitasemeandur, kus ühel juhul oli genekas kaubikus ning teisel juhul järelkärus ning mõlemad platvormid olid pargitud justkui kergele kallakule, kus geneka õlitasemeandur rakendus, käivitada ei õnnestunud ning seda lihtsat viga ka kohe ära ei märgatud.
Kujutan juba ette kuidas sellise mittekäivituva geneka viid remonti, kus see nädal-paar ootab remondimehe järjekorda, kes esimesel katsel tasasel töökoja põrandal käima tõmbab ja ühtegi viga tuvastada ei suuda

-
- Ehitusspets
- Postitusi: 301
- Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
- On tänanud: 15 korda
- On tänatud: 7 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas macintosh »
Lasnamäel, Betooni tänava tanklas (https://goo.gl/maps/K1ZcN6g19iYR8TDKA) saab jätkuvalt neid täita. Maksad tankla operaatorile 3€ adapteri ja teenuse eest ning ta täidab su ballooni ära hinnaga, mis parasjagu tanklas igale möödkäijale sõiduki tankimiseks on. Muudes tanklates on kuri silt väljas, et kodugaasi balloonide täitmine on rangelt keelatud ja vahelejäämisel rakendub trahv.kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 20:53 Punast balooni sai vanasti autotanklast täidetud, vaja oli õiget adpterit ja teada, et üle 80% ei täida.
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Honda on saanud aru, et firma hea nime huvides ei ole mõistlik kodukasutusse 3F generaatoreid müüa.kunn24 kirjutas: 26 Okt 2022, 13:03Anna nüüd netist dokument, ära vingerda. Sul tundub teema olema rohkem käpas, st tõenäoliselt leiad kiiremini, kui mina.Dokumendid leiab generaatoritootjate (üld)juhenditest.
Täiendus, kiirpilgul ei leidnud H-lt mitte ühtegi 3f väikese võimsusega generaatorit https://hondacenter.ee/tootekategooria/ ... eraatorid/
http://power.honda.ee/index.php?m=2&l=2&o=6&s=6
Pole aega mul pikki juhendeid otsida aga leidsin kena Honda pildi, kus lõpus tehniliste andmete tabelis on toodud ära erinevad koormused, samal genekal nii 1F ja 3F lülituses.
https://catwees.ee/garden/wp-content/up ... /Honda.pdf

-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Mis lampi, kui akutki pole?
Lihtsalt on lüliti, mis tapab sädeme.

-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Balloon keeratud 90 kraadi ümber oma telje, nii et hoolduskaas jäi teisele poole ja põhi sai küljele.kunn24 kirjutas: 26 Okt 2022, 13:33 Mh, kaitseklapp ei rakendunud? Aa punn, selge. Hooldusluuk 90 kraadi valesti- ei saa essugi aru. Aga olgu, ju siis juhtub ikka imesid, kuid selleks peab vaeva nägema. Samas võib öelda, et kogu pingutuse juures midagi õhku ei lennanud.![]()
Geneka juhendid?

-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1730
- Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
- On tänanud: 8 korda
- On tänatud: 109 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas vtl »
Hondaga kogemusi ei ole, aga Könner & Söhnen võiks kodukasutaja mõistes ka täiesti viisakas tootja olla.kunn24 kirjutas: 26 Okt 2022, 12:35Nii, et soovin mingi konkreetse korraliku tootja (näit Honda) 3-f sellise gabariidi geneka kasutusjuhendit, tahan oma silmaga veenduda, et kõik nii on.
https://koenner-soehnen.com/source/manu ... GSL_EN.pdf lehekülg 18:
"FOR THREE-PHASE DIESEL GENERATOR
Three-phase diesel generator load must be distributed on all three phases, and the load on all phases must be balanced. The load on 1 phase should not exceed 1/3 of the total generator capacity. Maximum permissible imbalance is 20%. Only 1 or 2 phase load leads to the generator breakage. The total load and total current on all three phases should not exceed nominal load and current of the generator."
-
- autodidakt
- Postitusi: 12023
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Ära minu pärast muretse, ma ei lähe kohalikku tanklasse punaseid ballone täitma, Lätis 2in1 käik tuleb odavam. Odavam kasvõi selle poolest, et huvi pärast kiikasin LPG vs propaan kütteväärtusi, https://gaasiliit.ee/meie-teemad/kutteg ... koostised/ siis pranglisin veidi, isegi kalkulaatrit ei olnud vaja.vtl kirjutas: 26 Okt 2022, 03:08 Alati on veider, kuidas vastavalt isiklikule huvile suhtumine muutub. Alles see oli, kui rida foorumlasi üritas mulle tõestada, et oma liitumiskilbis kaitsme lülitamine ei kuulu tarbija pädevuse alla ning võib hullemal juhul olla isegi ohtlik. Ja nüüd arutatakse tõsimeeli (samas "elektriseadmete" alajaotuses!) selle üle, kuidas käibelt mahavõetud vanu veneaegseid gaasiballoone avalikus tanklas isearetatud adapteritega täita. NB! MITTE ületades 40 liitrit!

Minu poolt gaasi teema generaatori teemas ammendatud.

-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1636
- Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
- On tänanud: 54 korda
- On tänatud: 70 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas RaJy »
Ei ole keegi siin kutsunud üles seadust rikkuma. Põhimõtteliselt jääb iga isiku tegevus tema enda vastutusele - lihtsalt keegi ei saa öelda, et peakaitsme lülitus või gaasi tankimine omavoliliselt on lubatud,( aga samas seda tehakse massiliselt).vtl kirjutas: 26 Okt 2022, 03:08 Alati on veider, kuidas vastavalt isiklikule huvile suhtumine muutub. Alles see oli, kui rida foorumlasi üritas mulle tõestada, et oma liitumiskilbis kaitsme lülitamine ei kuulu tarbija pädevuse alla ning võib hullemal juhul olla isegi ohtlik. Ja nüüd arutatakse tõsimeeli (samas "elektriseadmete" alajaotuses!) selle üle, kuidas käibelt mahavõetud vanu veneaegseid gaasiballoone avalikus tanklas isearetatud adapteritega täita. NB! MITTE ületades 40 liitrit!
Tegelikult enamasti tegija teab mida teeb ja kõik on hästi, aga seadus on tehtud arvestusega, et kõik ei tea kuidas õigesti teha ja siis võivad õnnetused juhtuda ja seepärast on ka keelatud.
-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1404
- Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
- On tänanud: 17 korda
- On tänatud: 22 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas val »
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Jah, see otseselt mürgist gaasi tuppa ei aja aga ruumis olevast õhust tarbib hapniku ära ja siis inimesed lämbuvad ning surevad hapniku puudusesse.val kirjutas: 27 Okt 2022, 02:34 Võibolla on kellelegi veel kasulik teada. Avastasin gaasi jutu peale, et soojuspumba omanikele sobib varukütteks gaasi õhusoojendi. Seni arvasin, et need vaid terrasside, ladude jms hästi ventileeritud kohtade teema, aga tuleb välja, et sobib ka elutuppa. Blue Flame heater on märksõna, eestikeelset vastet ei leidnud.
Olenemata sellest, et kui puhtalt kütust põletatakse, siis ei saa mööda tõsiasjast, et igasugune põlemine tarvitab ruumist ära inimeste elutegevuseks vajalikku hapniku.
(Ka piiritusetuli tarvitab põlemiseks hapnikku.)
Meenutagem mõned aastad tagasi Peipsil öösel telgis lämbunud Läti kalameeste kampa, kes soendamiseks kasutasid analoogset seadet.
Teades soojendatava ruumi ruumala, saab arvutada hapniku sisalduse selle ruumi õhus ja arvutada, et mitmendal tunnil langeb selles ruumis hapniku kontsentratsioon õhus alla inimese elutegevuseks vajalikku määra, põletades ruumis gaasi?
Või et mitu grammi gaasi või piiritust peab selles toas põletama, et inimesed "enam ei ärkaks"?
Ehk kasutamiseks hõredate seintega suvilas "abiks ikka" aga kasutades kaasaegses tihedas elamises on ventileerida põlemise juures alati vaja.

-
- Ehitusguru
- Postitusi: 988
- Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
- On tänanud: 7 korda
- On tänatud: 33 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Hapniku tarbib ära ja niiskuse annab tuppa.
-
- Ehitusguru
- Postitusi: 988
- Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
- On tänanud: 7 korda
- On tänatud: 33 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/12008 ... -koju-osta
-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1404
- Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
- On tänanud: 17 korda
- On tänatud: 22 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas val »
See loob võimaluse kulatada varugeneraatorile ja varuküttele oluliselt vähem. 1f inverter genekas (ca 700€) + gaasipõleti (ca 200€) vs f3 generaator (??).
Need eluruumi sobivad gaasipõletid on vähemalt kirjade järgi varustatud CO2, leegi kustumise ja mõni ka CO kaitse anduriga.
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 2058
- Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
- On tänanud: 83 korda
- On tänatud: 82 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas aero »
Urmase viidatud küttegaaside koostise tabel ajab asjad sassi. See kujutab lpg-d 3-4x väiksema kütteväärtusega kui selle koostisosadel - propaan, butaan. Lehe paremas servas on menyy kust pääseb energeetilise võrdluse lehele. Seal on loogilised numbrid.kunn24 kirjutas: 26 Okt 2022, 23:29Sul on asi veidi sassis, propaan ja butaan käivad mõlemad LPG alla. Kütteväärtused on antud gaasilises olekus, mitte balloni tangitud mahu või massi suhtes.Odavam kasvõi selle poolest, et huvi pärast kiikasin LPG vs propaan kütteväärtusi, https://gaasiliit.ee/meie-teemad/kutteg ... koostised/
-
- autodidakt
- Postitusi: 12023
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Mis valemiga töötab sundvent kui elektrit ei ole?val kirjutas: 27 Okt 2022, 10:16 Tänapäevased soojuspumbaga aga korstnata majad on enamasti sundvetilatsiooniga ja hästi soojustatud. See tähendab, et gaasi ja hapniku kulu on väike ja sundvent annab ehk piisavalt (saab kontrollida) hapniku peale, mida saab vajadusel ka juurde kruttida.


-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1404
- Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
- On tänanud: 17 korda
- On tänatud: 22 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas val »
Omaarust nagu kirjutasin, et elektri jaoks on väike (2-3 kW) 1f inverter genekas nagu kasutaja vtl soovitas. Odavama saab ca 700€ (veel hiljuti 500) eest kätte. Kogu elektri ja kütte varupakett ca 800-1000€, mis pole paha!
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 2058
- Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
- On tänanud: 83 korda
- On tänatud: 82 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas aero »
Sundvent tarbib vähe, suurusjärgus 100W ja saab ka ilma hakkama kui mõnigi aken avaneb.Urmas kirjutas: 27 Okt 2022, 16:51Mis valemiga töötab sundvent kui elektrit ei ole?val kirjutas: 27 Okt 2022, 10:16 Tänapäevased soojuspumbaga aga korstnata majad on enamasti sundvetilatsiooniga ja hästi soojustatud. See tähendab, et gaasi ja hapniku kulu on väike ja sundvent annab ehk piisavalt (saab kontrollida) hapniku peale, mida saab vajadusel ka juurde kruttida.![]()
-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1270
- Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
- On tänanud: 6 korda
- On tänatud: 76 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Prill »
1) AC Load: 2 x 220v 16 Amp(EU)
2) AC Load: 2 x 240v 13amp
-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1270
- Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
- On tänanud: 6 korda
- On tänatud: 76 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas Prill »
Näiteks ühel brändil keskkonna töötemperatuur -15C..+50C, et nagu meie pakasega ei ole ette nähtud toimima.
Lisaks enne geneka käivitamist tuleb tarbijad lahti ühendada, käivitumisel lasta generaatoril mõni minut soojeneda ja alles seejärel tarbijad külge ühendada. Generaatori seiskamine vastupidises järjekorras, eemaldada tarbijad lasta mõni minut genekat tühja tiksuda ja seejärel seisata.
Eriti vahva, et sellel genekal on ka puldist distantskäivituse võimalus, et kõigepealt jooksen geneka juurde ühendan tarbijad lahti, jooksen 20-25m eemale (puldi tööraadius) käivitan generaatori, lasen soojeneda ja saan tarbijad külge ühendada. Nojah, vbl saab majast seest ka tarbijad lahti ühendada ja puldist käivitada

Samas tarbijad külge ühendatud käivitada ei ole lubatud, ehk maja elektrisüsteemiga ei saagi vist sel juhul ühendada, kui külmikud, veepumbad jm mudru kohe koormama hakkab - või tuleb genekas piisavalt üle dimensioneerida..
Või on see selline universaalne juhendite jutt ning praktikas see kedagi koti seni kuni kõik toimib?
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Generaatori valik varutoiteks?
Lugemata postitus Postitas ping »
Täpselt niimoodi ongi sisepõlemismootoritega, sest ega auto külma mootoriga ka kohe kihutama ei tohi hakata.Prill kirjutas: 27 Okt 2022, 21:31 Tutvun meil müüdavate generaatorite spetsifikatsioonide ja juhenditega, mida rohkem uurida seda enam küsimusi tekib.
Näiteks ühel brändil keskkonna töötemperatuur -15C..+50C, et nagu meie pakasega ei ole ette nähtud toimima.
Lisaks enne geneka käivitamist tuleb tarbijad lahti ühendada, käivitumisel lasta generaatoril mõni minut soojeneda ja alles eejärel tarbijad külge ühendada. Generaatori seiskamine vastupidises järjekorras, eemaldada tarbijad lasta mõni minut genekat tühja tiksuda ja seejärel seisata.
Eriti vahva, et sellel genekal on ka puldist distantskäivitus võimalus, et kõigepealt jooksen geneka juurde ühendan tarbijad lahti, jooksen 20-25m eemale (puldi tööraadius) käivitan generaatori, lasen soojeneda ja saan tarbijad külge ühendada. Nojah, vbl saab majast seest ka tarbijad lahti ühendada ja puldist käivitada
Samas tarbijad külge ühendatud käivitada ei ole lubatud, ehk maja elektrisüsteemiga ei saagi vist sel juhul ühendada, kui külmikud, veepumbad jm mudru kohe koormama hakkab - või tuleb genekas piisavalt üle dimensioneerida..
Või on see selline universaalne juhendite jutt ning praktikas see kedagi koti seni kuni kõik toimib?
"Pikendusjuhe" ise generaatori küljes ei ole "tarbija" ja juhet generaatori küljest ei pea lahti ühendama, kui juhtme teises otsas on lüliti, kus saab teostada "koormuse lahutamise".
Ka statsionaarsete reservtoite generaatorite käivitusautomaatikas on aegrelee, millega tekitatakse vajalik aegviide koormuse lülitamisel.
Reservgeneraatorit ei loeta "katkematu toite allikaks" ja katkematu toite tagamise ülesanne on UPS`il, mis peab tagama tähtsate seadmete töö generaatori käivitumisel.

Mine “Elekter, elektriseadmed”
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring