Nüüd oleks vaja need kanalid täita, millega oleks seda kõige õigem teha?
Foorumeid lugedes on silma jäänud Knauf MP 75 kipsi baasil segu. Aga olemas on ka tsemendi baasil segud.
Mida eelistada?

Millist pahlit eelistada järelviimistluse tegemisel?

Lugemata postitus Postitas mer »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Vahet ei ole, kuid kipskrohvil on kanalite sügavust arvestades väiksem mahukahanevus.mer kirjutas: 27 Sept 2022, 14:24 Nüüd oleks vaja need kanalid täita, millega oleks seda kõige õigem teha?
Foorumeid lugedes on silma jäänud Knauf MP 75 kipsi baasil segu. Aga olemas on ka tsemendi baasil segud.
Mida eelistada?![]()
Ise olen peale kanalite täitmist kanalite kohad armeerinud klaaskiud võrguga, kasutades vuugipahtlit, kanali koha laiendus ja siis olenevalt lõppviimistlusest(värv või tapeet) pahteldanud seina 1-2x viimistluspahtliga. Viimistluspahtlite valik on piisavalt lai ja üldjuhul tegija otsustada. Selle info järgi, mis teema alguses, ei tea betoonseina olukorda ja seega soovitusi ei tule.
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Lugemata postitus Postitas Hiid »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Ma ei tea, mida sa tsementbetooni all silmas pidasid, aga Ceresit C20 ei ole minul mitte kusagilt maha kukkunud. Ma olen ka muidugi alati aluspinda niisutanud nii et see oleks nö. mattniiske.Hiid kirjutas: 28 Sept 2022, 21:36See tsementbetoon ei imendu selles betoonseinas, kukub maha ja nööki rohkem....
Lugemata postitus Postitas Hiid »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Arusaadav. "Klassikaline" tsemendisegu ei nakku jah kuigi hästi seinaga ja kipub välja pudenema veel enne kivistumist. Vanakooli mehed parandasid selle omadusi nii, et löödi mõni kanamuna segu sisse. Eks tänapäeval on munast moodsamaid plastifikaatoreid, aga lihtsam on kohe mõni kleepuv remondisegu võtta.Hiid kirjutas: 28 Sept 2022, 22:03 ma ei tsiteerinud sinu posti ja ei tea midagi C20nest.
Ma rääkisin eelpool soovitatud klassikalisest ja selle mitte kõige paremast sobimisest ja see ka minuarvates.![]()
Lugemata postitus Postitas aero »
Palun ärme aja betooni ja mörti segamini. Üldiselt ei ole mingit vajadust neid kanaleid betooniga täita ja see oleks üsna keeruline ka. Tsementmördiga saab aga kipsipõhised kuivavad kiiremini ja palju lihtsam maha lihvida.Hiid kirjutas: 28 Sept 2022, 21:36 See ka väga hea https://www.k-rauta.ee/p/pahtel-knauf-i ... -5-kg/9i8w
üldjuhul kipsibaasil möksid on asjaarmastajale parem valik. See tsementbetoon ei imendu selles betoonseinas, kukub maha ja nööki rohkem....
Lugemata postitus Postitas Hiid »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Ja jah ja ei. Kuigi mõlemad (betoon ja mört) koosnevad tsemendist ja täitematerjalist ehk sisuliselt samadest komponentidest eri vahekorras, on rakendused ju erinevad.Hiid kirjutas: 29 Sept 2022, 07:16 betoon=mört. Esimeses tsementi rohkem.... Esialgne töödeldavus pigem betooni kasuks, kuna täna tsemendisisaldusele hoiab paremini vormis. Tsement on ka plastifikaator.
Lugemata postitus Postitas aero »
Betoon ei võrdu mört. Betoon on palju laiem mõiste. Enamik betoone sisaldab ka jämetäidet. Mördi täide on liiv (peentäide)Hiid kirjutas: 29 Sept 2022, 07:16 betoon=mört. Esimeses tsementi rohkem.... Esialgne töödeldavus pigem betooni kasuks, kuna täna tsemendisisaldusele hoiab paremini vormis. Tsement on ka plastifikaator.
Lugemata postitus Postitas jyrikg »
Lugemata postitus Postitas Hiid »
Tean tean.aero kirjutas: 29 Sept 2022, 08:54Betoon ei võrdu mört. Betoon on palju laiem mõiste. Enamik betoone sisaldab ka jämetäidet. Mördi täide on liiv (peentäide)Hiid kirjutas: 29 Sept 2022, 07:16 betoon=mört. Esimeses tsementi rohkem.... Esialgne töödeldavus pigem betooni kasuks, kuna täna tsemendisisaldusele hoiab paremini vormis. Tsement on ka plastifikaator.
https://betoonimeister.ee/betoon/betoonsegud/
Lugemata postitus Postitas DIYisetegija »
Lugemata postitus Postitas Hiid »
Lugemata postitus Postitas jyrikg »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Kui kanaleid on palju, siis Uniflot läheb veidi kalliks, kuid samas, see on ju ühekordne väljaminek.Hiid kirjutas: 21 Okt 2022, 12:43 tolm korralikult välja, krundiks piisab veest.
Mina olen unifloti fänn
Alati ei tule toosid välja ja tihtipeale on tooside ümbrused krohvitud kõrgemaks. Aitab haamri abil toosi servade sissepeksmine ja sisse vahtu. Kui karta roostetamist, siis ise kohe ei hakka pabistama, vaid pritsin igaks juhuks toosi asukoha üle mõni aerosoolkruntvärviga. Toon ei oma tähtsust. Tavaliselt lähevad taolised pinnad nagunii krohvimisele koos armeerimisvõrguga.jyrikg kirjutas: 21 Okt 2022, 13:01 Vanad metall toosid kisu välja kui kasutult jäävad. Siis ei roosteta enam kunagi.
Mine “Elekter, elektriseadmed”
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025