kunn24 kirjutas: 09 Veebr 2022, 00:24 Ping, kas lahendad ülesandeid info- või mölapõhiselt? Sinu arvatavat 45 V ei näita mitte ükski graafik (seda esitaud graafikute alusel pole ka võimalik tuletada) ega ka turundusmöga. -20C-ga intensiivne kevadine päikesepaiste (eeldatavalt võrdne suvise tipukiirgusega) on samuti ilmne liialdus. Lisaks selle kiirguse langemisnurk pole sobilik suvise kiirgusele seatud paneelide jaoks.
115/3=38,3 V. Lisaks peab korralikul inverteril olema sisendis ülepingekaitse või mõningane ülepinge taluvus. Ehk kui tulevadki kohatised 3x45 V piigid, siis see tuleb inverteri sisendis vooluks ja soojuseks muuta või inverteri sisend välja lülitada. Tavaliselt on kaitse kombineeritud. Tänapäeva jõu-pooljuhtseadmetel pole paarkümmend V siia- sinna mingi tähendusega. Kevad on kohe-kohe saabumas ja liigse möla vältimiseks saab teha katse.
Kui oletada sinu argumendi õigsust ja ka graafikute põhjal saadud infot, siis valitud inverter ei kõlba nii 2 kui ka 3 paneeliketi jaoks. Kõlab täiesti jaburalt, et inverteritootja on selle kavandunud teadlikult antud eesmärgi jaoks tegelikult sobimatuks.
Graafikut tuleb projekteerimisel kasutada koos temperatuurikonstandiga ja see on nüüd ka siia ära toodud.Riio12 kirjutas: 09 Veebr 2022, 12:43 PV parameetrid antakse nn. STC:AM1,5 1000W/m2 25Cel . Graafikul sinine joon. Voc/V - Open Circuit Voltage on minul 40,9V antud parameetritel. Siit saab arvutada , et -25C (delta 50) juures on Voc/V 46,4V . ...
Aga aitab mölast, vaatame mida korralike PV seadmete tootja Victron oma lehel projekteerimise kohta kirjutab, nendele kes ise otsida ei oska.
Pole see mul esimene kord seletada, te miks eelmisel suvel hästi töötanud kontroller on järgmisel kevadel ärapõlenud ja olen põlenud kontrollereid ka klientidel asendanud.
Pikem jutt ja täpsemad juhendid leiab siit:Nüüd tehniline selgitus neile, kes soovivad rohkem üksikasju teada:
Sisendpinge vahemiku ületamine (nagu PWM-kontrollerite puhul) kahjustab kontrollerit jäädavalt.
MPPT-ga ühendatava massiivi maksimaalse suuruse määramisel on kaks piirangut.
1)Maksimaalne PV avatud vooluahela pinge (Voc STC juures)
2)Maksimaalne PV lühisevool (STC juures isc)
Mõlemad väärtused on täpsustatud kõigi meie MPPT päikeseenergia laadimiskontrollerite andmelehtedel . Need kaks PV massiivi reitingut ei tohi ületada neid MPPT piirmäärasid.
Pange tähele, et neid kahte maksimaalset väärtust ei tohi maksimaalse paigaldatava tippvõimsuse määramiseks korrutada. Selle asemel tuleb igaüks neist eraldi kontrollida.
Maksimaalse PV avatud ahela pinge määramine
Kõigepealt vaadake päikesepaneelide andmelehti, et näha, milline on nende maksimaalne avatud vooluahela pinge. Seejärel korrutage see massiivi järjestikuste paneelide arvuga. Korrutamise tulemus ei tohi olla suurem kui MPPT andmelehel loetletud maksimaalne PV avatud vooluahela pinge. Võtke kindlasti arvesse kõige külmemat eeldatavat temperatuuri. Mida külmem on, seda suurem on avatud vooluahela pinge PV-massiivil.
https://www.victronenergy.com/blog/2014 ... egulators/
Ja selle alusel saab väita, et antud seadmete koostöö sellisel valikul ei ole mõistlik ja optimaalseks tööks tuleb valida kas vastav kontroller või vahetada valitud paneelid.
Kahe paneeliga töötab aga tootlus on väiksem ja kolme paneeliga põleb kontroller ning üldse ei tooda.
