Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 04 Jaan 2022, 21:24
kunn24 kirjutas: 04 Jaan 2022, 19:41
Mida Sa selle energiaklassiga peale hakkad?
Ega polegi midagi peale hakata peale selle, kui on tahtmine maja mingile rohenisale maha müüa. Mul tuttav maakler ütles, et neid huvitab ainult energiaklass, muud suurt ei uuritagi. Nii p..s on see värk.
Vastavalt EU direktiividele, millega ka Eesti on liitunud, on energiamärk üks mõõdupuu mille järgi (madalama klassiga energiamärgisega) hooneomanikele tekitada tulevikus sundkoormisi erinevate maksude näol.
Et kui hoone omanik ei taha hoone energiatõhustamisesse panustada (laenu võtta), siis peab hakkama maksma vastavat "keskonnasaastemaksu".
Uurige, et mis ajal hakati looma elamute tulekollete andmebaasi ja mis oli sellise andmebaasi loomise põhjendus ning tegelik põhjus.
:hello:
Ma saan aru, et sellised (analoogsed) plaanid on olnud ja võivad olla ka praegu ning seepärast ongi vaja hämada nagu iga "rohelise" asja juures
Aga ma arvan ja loodan, et täna need plaanid enam läbi ei lähe ning kogu selle "rohelise" jamaga enam kodanikke ei peta
Lootus sureb viimasena...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2790
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 04 Jaan 2022, 19:33 Mulle jääb arusaamatuks milleks Sul on vaja seda energiaklassi?
...
ega ei olegi..
pm mul on tahtmine maale palkmaja ehitada.. mul on projekt ja ehitusluba, aga valmis on vaid see päikesepaneelide osa.. ja niipea ei lähe ka majaga asi edasi, see ehitusluba miskil hetkel vananeb.

Ma lihtsalt möödaminnes tahtsin teada, kuidas hiljem miskeid nõutavaid numbreid reaalsete andmete põhjal määratakse..
xxx111 kirjutas: 04 Jaan 2022, 13:22 Minu isiklik tagasihoidlik arvamus on, et gaasi / elektri kWh hinna suhe taastub tavapärasele (mitte hind vaid suhe)
Elame, näeme
majanduslikult mõistlik gaasi hind on: elektri hind / soojuspumba SCOP
Kusjuures märtsist oktoobrini on see elekter suures osas ise toodetud..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10879
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 04 Jaan 2022, 19:33 Lõpuks huvitab Sind (või kedagi kolmandat) ju reaalne energiatarve - täpsemalt väljendudes isegi mitte energiatarve kWh vaid EUR...
kunn24 kirjutas: 04 Jaan 2022, 19:41 Ega polegi midagi peale hakata peale selle, kui on tahtmine maja mingile rohenisale maha müüa. Mul tuttav maakler ütles, et neid huvitab ainult energiaklass, muud suurt ei uuritagi. Nii p..s on see värk.
xxx111 kirjutas: 04 Jaan 2022, 19:54 Ma kaldun arvama, et inimestele on lihtsalt jäetud ekslik mulje (kusjuures teadlikult) justkui energiaklass näitaks energiakulusid
:) Oi kui tuttav tuleb tsiteeritu ette passiivmajade teemades kui ma püüdsin küsida, et kas 100m2-s "passiivmaja" nõuetele ehitatud majas 10 liikmelise suurpere energiakulutused vs poissmehe reaalsete elektriarvete järgi on samad. Kui ikka reaalsed kulutused energiale 0-klassi majast on totaalselt erinevad, siis miskit on kuskil jama. Milline pettumus saab olema suurpere poissmehelt "passiivmaja"ostes ja pärast elektriarveid saades. Ei kadesta rohenisasid nende vaimupiiratuses. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma lihtsalt möödaminnes tahtsin teada, kuidas hiljem miskeid nõutavaid numbreid reaalsete andmete põhjal määratakse..
Energiaklassi on pädevus (seaduse silmis) määrata vaid vastava kutsetunnistusega spetsialistil
So Sul endal ei tule midagi teha...
Võid muidugi arvutada kui soovid, kuid reaalset jõudu ilma kutsetunnistusega spetsialisti allkirjata sel pole

Esmalt määratakse see ehitusloa taotlusel - arvutuslik
Siis määratakse see kasutusloa taotlusel - arvutuslik
Vajadusel tuleb tõendada, et ehitusloa taotlusel esitatud energiamärgise lähteandmed on õiged (nt alarõhutest)
Arvutuslik kehtib 2a

Hiljem määratakse energiaklass reaalselt tarbitava energia järgi
See kehtib 10a

Indiviidi seisukohalt on tegemist lollusega
Energiatarbe ja energiakulu kohta see indiviidile objektiivset infot ei anna

Olenemata sellest, et peaaegu iga omavalitsuse lehel (ehitusloa taotlemise info juures) võib leida sellist juttu:
...mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni H-ni), seda väiksemad on energiaarved...
Ja seda jama on ka ajakirjandus pasundanud lõputult...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10879
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 04 Jaan 2022, 23:59 Kasahhid hakkasid mässama, kui gaasihind 2-kordistus
Riigi energeetikaministeerium teatas, et hinnatõus on seotud sellega, et 1. jaanuarist müüakse gaasi elektroonilise kauplemissüsteemi kaudu.
Väga huvitav põhjendus? :scratch: Meie vabariigis on siiani väidetud, et elektroonilisele asjaajamisele üleminek hoiab kokku kulusid koondatavate ametnike arvelt, aga seda keegi ei selgitanud, et elektroonilisele süsteemile üleminekuks on vaja teha tohutuid investeerinuid patsidega poistele ja arvestades patsidega poiste palkasid, läheb süsteemi ülalhoidmine vist isegi kallimaks. Kas kõik see robotiseerimine/elektronoseerimine ikka tuleb odavam kui "robotite" hoolduspoiste palgad ületavad seniste "juustekrunnidega naisterahvaste" palgakulusid? :scratch: ;) No ei ole need elektroonilised süsteemid veatud.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1003
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Hommikuse kohvi kõrvale veidi lugemist teile.
Soome riik omab 50,76 % Fortumist (https://www.fortum.fi/tietoa-meista/sij ... nomistajat)
Fortumi tütarettevõte Uniper on võtnud 8 miljardit eurot likviidsuslaenu.
(? ja Soome Vabariigi president Niinisto tegi väga pahase uusaastakõne?)

https://www.hs.fi/talous/art-2000008518900.html
https://news.cision.com/fi/fortum/r/for ... source=dlv

:( Ja pildil olev Datteln 4 on Uniperile kuuluv 1100 MWt söejaam mis annab elektrit 100 tuh majapidamisele.
https://www.cleanenergywire.org/news/un ... coal-plant

PS: Energiatõhususe klassid on Euroopa Liidu poolt välja mõeldud. Nt kui keegi foorumi kasutajatest oleks kuningas siis teeks või vähemalt kinnitaks tema seadused aga paraku see nii ei ole. Seega jääb üle vaid kritiseerida ehk häkkeri kombel seaduse auke otsida.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 1362853683
Viimati muutis Coolhouse, 05 Jaan 2022, 09:34, muudetud 2 korda kokku.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Energiatõhususe klassid on Euroopa Liidu poolt välja mõeldud
Kuid see ei tähenda, et tegu poleks lollusega...
Pigem ikka nii, et kui midagi on EU poolt välja mõeldud siis pigem see ka lollus on...

Ega need klassid ei häirigi nii väga - kuna tegemist on manipulatsiooniga siis on võimalik ka seda manipuleerida
Pigem häirib teadlikult valeinfo levitamine
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2790
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 04 Jaan 2022, 19:33
Mida Sa selle energiaklassiga peale hakkad?
Lõpuks huvitab Sind (või kedagi kolmandat) ju reaalne energiatarve - täpsemalt väljendudes isegi mitte energiatarve kWh vaid EUR...
jah...mind huvitavad lõpuks eurod, aga selline teoreetiline küsimus, et kas reaalselt on võimalik jõuda selle 10a kehtiva reaalselt tarbitava energia põhjal arvutatud loani ilma neid kaheaastaseid hankimata ?

Praegu tekib pilt, et vanad nõukaaegsed sarad saab piisava arvu paneelidega lihtsalt registreerida nullenergiamajadeks ? Ja praktikas kasutada nulleuromajadena. Uusehitusele aga ei pruugi saada isegi ehitusluba?

Või siis esmalt ehitad miski D-klassi või mis vähimalt lubatud on ja siis pärast reaalsete tarbimiste järgi tõstad A või 0-energiaklassi... ?



Kuulge...ammu oleme sellest teemast väljas.

Kas kellelgi on juba ette näidata detsembri reaalne elektrihind?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kas reaalselt on võimalik jõuda selle 10a kehtiva reaalselt tarbitava energia põhjal arvutatud loani ilma neid kaheaastaseid hankimata ?
Uue ehitise puhul pole võimalik etappe vahele jätta
Olemasolevale tehaksegi reaalsete andmete järgi
Praegu tekib pilt, et vanad nõukaaegsed sarad saab piisava arvu paneelidega lihtsalt registreerida nullenergiamajadeks ? Ja praktikas kasutada nulleuromajadena.
EI OLE VÕIMALIK
Või siis esmalt ehitad miski D-klassi või mis vähimalt lubatud on ja siis pärast reaalsete tarbimiste järgi tõstad A või 0-energiaklassi... ?
Täna D klassile ehitusluba ei saa (on erandeid)
Kõik peavad olema liginullenergia (A) või madalenergia (B)
Madalenergia peab olema saavutatud ilma lokaalse tootmiseta

Energiatõhususarv B
– energiatõhususarv, mille määramisel ei vähendata tehnosüsteemi summaarset energiakasutust lokaalselt toodetud taastuva elektrienergia võrra ning mis peab vastama ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri 11. detsembri 2018. a määruse nr 63 „Hoone energiatõhususe miinimumnõuded” § 4 lõikes 2 sätestatud madalenergiahoone energiatõhususarvule.
Viimati muutis xxx111, 05 Jaan 2022, 11:17, muudetud 2 korda kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4487
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 05 Jaan 2022, 10:37 ... Kas kellelgi on juba ette näidata detsembri reaalne elektrihind?
Ma selle juba kirjutasin.
Et minu Detsembri kuu elektrihind ületas terve eelmise "kogu aasta" elektrihinda, kuigi kasutasin elektrit ainult odavamatel tundidel.
Börsihinnaga elekter päevaajal 262.180 kWh 23.938 s/kWh ..62.761 €
Börsihinnaga elekter ööajal ....777.638 kWh 13.520 s/kWh ..105.137 €
Toodetud elektrienergia........ -10.282 kWh 18.534 s/kWh ....-1.906 €
Käibemaksuga maksustatav käive ................................167.898 €
Käibemaks 20% .......................................................33.580 €
Käibemaksuga mittemaksustatav summa........................ -1.906 €
KOKKU ...............................................................199.572 €
See on siis Elektrihind, sest EE pole veel arvet koostanud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4487
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 05 Jaan 2022, 10:37 ... jah...mind huvitavad lõpuks eurod, aga selline teoreetiline küsimus, et kas reaalselt on võimalik jõuda selle 10a kehtiva reaalselt tarbitava energia põhjal arvutatud loani ilma neid kaheaastaseid hankimata ?

Praegu tekib pilt, et vanad nõukaaegsed sarad saab piisava arvu paneelidega lihtsalt registreerida nullenergiamajadeks ? Ja praktikas kasutada nulleuromajadena. Uusehitusele aga ei pruugi saada isegi ehitusluba?
Jah olemasolevale hoonele on võimalik (ja olen seda korduvalt teinud), kui omanik suudab tõestada hoonesse tarnitud energia koguse.
Kui hoone energiasisendid (elekter, tsentraalgaas, tsentraalkeskküte) on varustatud asjakohaste mõõtjatega, siis saab. (Registri järgi ei tohiks hoones olla kollet mille energiasisend on mõõtmata.)

Ehk kui hoones on individuaalne tulekolle (ahi,katel), millesse sisestatud energiat pole võimalik tõestada ei saa väljastada "Mõõteandmete alusel väljastatud" energiamärki, sest energiasisendil puudub aktsepteeritud mõõtja.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2790
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

seega tarbitud elektrienergia eest maksid keskmiselt 16.15 s/kWh
ja võrku antu eest said keskmiselt 18.54 s/kWh
Ma pean siis arvestama ilmselt 300 eurose kuuarvega..

Miks see päevase energiakoguse ja hinna korrutis ei lange kokku sulle esitatava summaga aga öine langeb ?
Ehk kui hoones on individuaalne tulekolle (ahi,katel), millesse sisestatud energiat pole võimalik tõestada ei saa väljastada "Mõõteandmete alusel väljastatud" energiamärki, sest energiasisendil puudub aktsepteeritud mõõtja.
säh sulle...

Tuleb meelde, et karjalautadel puudus igasugune küte - seega täielikud nullenergiahooned...
aa... paar päikesepaneeli oleks tänapäeval elektrivalgustuse kompenseerimiseks ikka vajalikud...
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 812
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

Urmas kirjutas: 05 Jaan 2022, 00:24
kunn24 kirjutas: 04 Jaan 2022, 23:59 Kasahhid hakkasid mässama, kui gaasihind 2-kordistus
Riigi energeetikaministeerium teatas, et hinnatõus on seotud sellega, et 1. jaanuarist müüakse gaasi elektroonilise kauplemissüsteemi kaudu.
Väga huvitav põhjendus? :scratch: Meie vabariigis on siiani väidetud, et elektroonilisele asjaajamisele üleminek hoiab kokku kulusid koondatavate ametnike arvelt, aga seda keegi ei selgitanud, et elektroonilisele süsteemile üleminekuks on vaja teha tohutuid investeerinuid patsidega poistele ja arvestades patsidega poiste palkasid, läheb süsteemi ülalhoidmine vist isegi kallimaks. Kas kõik see robotiseerimine/elektronoseerimine ikka tuleb odavam kui "robotite" hoolduspoiste palgad ületavad seniste "juustekrunnidega naisterahvaste" palgakulusid? :scratch: ;) No ei ole need elektroonilised süsteemid veatud.
Rõhk on seal sõnal "kauplemissüsteem". Varem oli kütustel fix. hind (täpsemalt küll madal ülemine piirhind), nüüd üritati hinnad muuta vabalt kaubeldavaks - ülempiir kaotati. Tulemused on tänastes uudistes.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Börsipakett, detsembri elektriarve 709 eurot ja absoluutselt ei toimunud mingit laristamist. Maaküte oli alla keeratud, igapäevast tarbimist sai jälgitud, 4 inimest majas (köetav pind 160 m2 + garaaž). Jaanuaris 2021 täpselt sama suur tarbimine, aga arve 2,5x väiksem. Täielik jama, mis toimub! Kas peaks Kasahstani hakkama tegema?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1017
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

skip128 kirjutas: 05 Jaan 2022, 16:52 Börsipakett, detsembri elektriarve 709 eurot ja absoluutselt ei toimunud mingit laristamist. Maaküte oli alla keeratud, igapäevast tarbimist sai jälgitud, 4 inimest majas (köetav pind 160 m2 + garaaž). Jaanuaris 2021 täpselt sama suur tarbimine, aga arve 2,5x väiksem. Täielik jama, mis toimub! Kas peaks Kasahstani hakkama tegema?
Jäi selgusetuks, kui suur oli tarbimine ja kas detsembri elektriarve all mõeldakse novembris tarbitud energia eest saadud arvet.

Kui kasahstani tegema hakkad alusta garaažist.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas skip128 »

tabarabarap kirjutas: 05 Jaan 2022, 17:19
skip128 kirjutas: 05 Jaan 2022, 16:52 Börsipakett, detsembri elektriarve 709 eurot ja absoluutselt ei toimunud mingit laristamist. Maaküte oli alla keeratud, igapäevast tarbimist sai jälgitud, 4 inimest majas (köetav pind 160 m2 + garaaž). Jaanuaris 2021 täpselt sama suur tarbimine, aga arve 2,5x väiksem. Täielik jama, mis toimub! Kas peaks Kasahstani hakkama tegema?
Jäi selgusetuks, kui suur oli tarbimine ja kas detsembri elektriarve all mõeldakse novembris tarbitud energia eest saadud arvet.

Kui kasahstani tegema hakkad alusta garaažist.
Kes see sul täna enam novembri arvetest räägib? :banghead: Minu tarbimine detsembris oli 2573 kwh, ei midagi erakordset, talvisel ajal mu majapidamises tavapärane.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minu tarbimine detsembris oli 2573 kwh, ei midagi erakordset, talvisel ajal mu majapidamises tavapärane.
Ma ei tea - mulle tundub siiski erakordne arvestades suurust 160m2 ning maasoojuspumpa...
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas skip128 »

xxx111 kirjutas: 05 Jaan 2022, 19:00
Minu tarbimine detsembris oli 2573 kwh, ei midagi erakordset, talvisel ajal mu majapidamises tavapärane.
Ma ei tea - mulle tundub siiski erakordne arvestades suurust 160m2 ning maasoojuspumpa...
Ütleme, et sellise pakasega tavapärane, kui korrektsemalt väljenduda. Garaaž ka köetav, kokku ikkagi ca 190 m2 köetavat pinda. Peres noored ka, pesemiseks seda sooja vett ikka läheb. Sellise tarbimise juures oleks elektriarve kuskil 250 euro kandis kui elektrihinnad poleks taevasse tõusnud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Garaažis ilmselt pole toatemperatuur
Üldse ei räägi hinnast - arusaamatu on soojuspumbaga ~ 2600 kWh
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Palju suvel on? Siis saab umbkaudu teada kui palju kütteks kulub (kWh) ja kui selle korrutame 2,5...3-ga siis, soojusenergia kulu.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Koos kõikide maksudega...
Dets kulud EUR ~ 25% kogu aastast
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1017
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

skip128 kirjutas: 05 Jaan 2022, 20:41
Ütleme, et sellise pakasega tavapärane, kui korrektsemalt väljenduda. Garaaž ka köetav, kokku ikkagi ca 190 m2 köetavat pinda. Peres noored ka, pesemiseks seda sooja vett ikka läheb. Sellise tarbimise juures oleks elektriarve kuskil 250 euro kandis kui elektrihinnad poleks taevasse tõusnud.
Ilma garaažita võiks kirjeldatud tingimustel sinna 1000 kwh ümber kulu jääda, võrdle eleringis sarnaste hoonete kulu.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Ac457765 kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:10 Palju suvel on? Siis saab umbkaudu teada kui palju kütteks kulub (kWh) ja kui selle korrutame 2,5...3-ga siis, soojusenergia kulu.
Suvel on vahemikus 300-500 kwh, oleneb suvest.

Võib-olla tasub ära märkida veel, et mul on 1.korrusel põrandaküte, 2.korrusel radikad. Näiteks 2021 tarbimisajalugu ja arved:
kwh eur
jaan.21 2558 286,88
veebr.21 2612 313,11
märts.21 2043 206,49
apr.21 1454 149,59
mai.21 955 106,85
juuni.21 393 64,38
juuli.21 368 67,76
aug.21 513 89,51
sept.21 895 181,95
okt.21 1223 194,34
nov.21 1709 299,22
dets.21 2532 709,55

Samas 2020 oli soojemad talved ja oluliselt väiksem tarbimine. Peab pumbale eraldi arvesti vist peale panema, et pumba tarbimist paremini jälgida.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2790
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:36 Koos kõikide maksudega...
Dets kulud EUR ~ 25% kogu aastast
Jämedalt siis hoone energiavajadus ikka 20 000 kWh /a kanti.
Mitu m2 ?

Mis on tänapäeval reaalne soojuspumba SCOP ?

Kui vahepeal hakkas kaalukauss kalduma õhksoojuspumpade poole nende odavama hinna pärast, siis kõrged elektrihinnad panevad eelistama maasoojuspumpi.... Mittetalvist elektrit on lihtne ise vajadusel juurde toota ja külmadel talvekuudel on võrguelektri vajadus väiksem...
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1003
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

trebla kirjutas: 06 Jaan 2022, 05:21
xxx111 kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:36 Koos kõikide maksudega...
Dets kulud EUR ~ 25% kogu aastast
Jämedalt siis hoone energiavajadus ikka 20 000 kWh /a kanti.
Mitu m2 ?

Mis on tänapäeval reaalne soojuspumba SCOP ?

Kui vahepeal hakkas kaalukauss kalduma õhksoojuspumpade poole nende odavama hinna pärast, siis kõrged elektrihinnad panevad eelistama maasoojuspumpi.... Mittetalvist elektrit on lihtne ise vajadusel juurde toota ja külmadel talvekuudel on võrguelektri vajadus väiksem...
Ei tasu selliselt lahmida ehk üldistada.
Kui sul on vaja midagi arvutada siis võta see soojustegur mida riik annab.

COP - määratakse kindlal välisõhu temperatuuril ning veetemperatuuril.
Kui õhk on +7 C või -15 C siis on COP erinev . Ka on suur erinevus kui väljuv küttevesi on 35C või 50C.
Milline COP sind huvitab?
Ma saan aru et huvitab hoopiski SCOP. Ehk sinu arvates aastane kasutegur. SCOP on ikkagi kindla arvutusmetoodika alusel saadav suhtarv ehk mõningal juhul on tegelased saanud SCOP tulemuse parema kui samal massinal +7C COP.
Mis arve sul vaja on?

Lihtsam on majale peale vaadata.
Kui tegemist on uuema ja igalt poolt soojustatud majaga siis võib küttearve jääda selliseks mida lugeja mõistab.
Kui majal on kelder, seina soojustus on nii nagu ta kunagi ehitatud jne. siis võib küttearve olla ka 2 korda suurem.
Nt seina ja suure? akna soojusjuhtivus erineb ca 5 korda.

Probleem pole soojuspumpades vaid selles et inimestel puudub raha korraliku maja ehitamiseks.

SCOP võid maasoojuspumbaga päris ulmeliseks ajada kui oma suvise tasuta päikeseelektri puurauku salvestad.

Kui mõnel on külmaga suur energiakulu siis see näitab et maja ei pea sooja.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Vasta