Küsiks nõu praktikutelt, kuna pumba paigaldanud firma ei oska mõistlikku nõu anda.

Lühidalt: suvel paigaldati eramajale 10,8kW Fujitsu Waterstage High Power ÕV soojuspump. Majas sees oli juba akupaak olemas, mida saab kütta ka katlaga (esimene korrus põrandaküte, teine radikatega, kokku 135m2). Paigaldajad sättisid pumba käima tehase sätete keskmiste näitajatega ja ütlesid, et hea küll. Ühtegi mõistlikku nõuannet efektiivseks pumba kasutamiseks öelda ei osatud. Alguses väideti isegi, et sellega ei saagi akupaaki kütta, kuna töötab välis temp anduri järgi.
Mind huvitavad järgmised teemad:
1) Olen aru saanud, et eluiga sõltub lülituste arvust - kas keegi oskab mõistlikult seletada, kui palju lülitusi peaks pump tegema näiteks tunnis või 24h jooksul. Pumba menüüs saan sättida minimaalse aja, mil pump on väljalülitatud - kuna akupaak on vahel, siis sügisel hoidsin akupaagis tempi 50 ja panin pumbale puhkeajaks 75 minutit. Tuba oli soe. Kuna ühtegi mõistlikku kasutusjuhist ei saanud langetasin küttevee tempi akupaagis ja tuba oli ikka soe. Lühendasin sunnitud väljalülituste pikkust (täna on 30min pump vait ja siis hakkab peale kütma, kuna küttevesi on juba jahtunud). Tuba on soe - ehk kokkuvõtteks kas on mõistlikum uhada vesi kuumemaks ühe jutiga ja hoida pumpa pikemalt väljas või törtsutada kütmisel lülitusi näiteks iga 30 min või 15 min tagant ja hoida vett madalamal temperatuuril? Vastavalt siis pumba töö tsükkel on ka siis kas pikem või lühem. Tehase säte oli lülituse ajaks 8min.
2) Üks seadistajatest andis mõista, et siseosas eraldiseisev el. küttekeha tuleks üldse välja lülitada el. kilbist. Et see ei läheks suvalisel ajal tööle ja ei teeks suurt elektriarvet.

Kas siin on kellelgi kogemusi, kuidas peaks seda lisa kütet kasutama - kas selle 10,8kW Fujitsu Waterstage High Power pumbaga peaks selle tenni ikkagi sisse lülitama juba näiteks 0 kraadi juures? Milline oleks optimaalseim tenni töö alguse temperatuur võrreldes pumba töötamisega - mulle tundub, et elektrivõitu vist väga ei ole, kui välisosas uhab 2h ilma tennita, kui näiteks tenni toel saavutaks küttevee ütleme näiteks 30-40 min-iga?
3) Kui tehas garanteerib pumba töö -25 kraadiga kas see tähendab siis koos lisakütte tenniga või ilma? Hetkel paistab, et umbes vast alates -5st jääb see pump küll hätta ilma tennita töötamisel.
Igasugune nõu ja arutelu on teretulnud, et saaksin enne talve pumba optimaalseimalt käima. Kuna katel on süsteemis olemas siis olen juba arvestanud, et mingil ajal pean puid alla panema ... samas ootus oli, et vast -15ni saab selle pumbaga ikka läbi ajada.