Mis seguga katta põrandas olevad kaablid? Kas ilma viimase isolatsioonikihita kaablit on üldse hea betooni või mõne muu segu sisse panna?





Lugemata postitus Postitas ändi »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Pane kõigepealt ühele seina poolele lauast majakas loodi ja tee kipskrohviga korda. Nurga teise poole jaoks majakat enam vaja pole, lihtsalt eelmise serva järgi täidad ära. Kui see tehtud, siis J pahtliga nurk kinni ja edai viimistle tavapahtliga jne. Paranduse ja seina korraliku osa piirile võiksid J pahtliga kleepida klaaskiud teibiga(mitte segi ajada klaaskiust võrkteibiga). Seda on näiteks Espakis müüa ka 10cm laiusega rullis.
Kahele poole lauast majakad ja tõmbad kipskrohviga siledaks. Ei ole nii kitsal ribal vaja kruntida.Enne nurgatugevduste paigaldamist võid J pahliga paigaldada 10cm laiuse võrkteibi sinna otsaserva ja seejärel nurgatugevdused jne. Kui külgedel krohvitud seina osal nurgatugevdused ei kata ära parandatud osa, siis võiksid igaks juhuks J pahtliga kleepida klaaskiud teibiga. Kaablid võiksid enne krohviga täitmist natuke paremini seina külge kinnitada, just põranda juurest.
Vahet pole, kellele sa pead aru andma, aga võid neile vabalt öelda, et mina lubasin.
Nakkega pintseldamine paha ei tee. Täida kipskrohviga. Servade teipimisest loe uuesti eelpool kirjutatut.ändi kirjutas: 08 Juun 2021, 09:39 Lagi on paneelidest, üleni ära krohvitud. Kas paljast osa paneelist peaks enne krohvimist nakkega töötlema? Kas seina ja lakke erinev krohv või pole vahet?
Põranda osas kasutaksin vist Weber S-100. Viimase küsimuse vastuse osas jääksin ka ise veidi kahtlevale seisukohale, kuigi, mis saab juhtuda korralikult jätkatud(õiged hülsid või joodetud, liimiga mahukahanevad katted jne) kaablitega seina sees. Aga, millegipärast pildi pealt vastu vaatav minu arvates ei vasta kirjeldatud tingimustele ja on isoleerigateibiga. Ei ole välistatud, et näen pildilt valesti. Märja krohviga auku täites võib niiskus isoleerteibi vahel läbi pugeda.ändi kirjutas: 08 Juun 2021, 09:39 Mis seguga katta põrandas olevad kaablid? Kas ilma viimase isolatsioonikihita kaablit on üldse hea betooni või mõne muu segu sisse panna?
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Pildil olevale jätkule vist jämedamat termomuhvi peale ei venita? Kas tuleks jätkujupp juhet vahele panna? Tekib küll kaks ühenduskohta, aga siis saaks ka jämedamad termomuhvid peale lükata. No ja eks auk tuleks kah suuremaks raiuda, et parandus seina sisse ära mahuks.Küülaline kirjutas: 11 Juun 2021, 09:59 Sellisel kujul, nagu viimasel pildil, ei tohi kindlasti kaablit segusse valada. See paistab ju tavalise teibiga isoleeritud olevat. Iga soon tuleb eraldi pressmuhviga ühendada ja termokahanevaga isoleerida ja siis veel kõik koos jämedama termokahanevaga.
Lugemata postitus Postitas ändi »
Lugemata postitus Postitas ändi »
Loodan, et sobib ja paned allkirja allakunn24 kirjutas: 12 Juun 2021, 10:57 Põhiline, et ikka joota oskasid. Ca 50% jootjatest on sellised, kes suudavad kuidagi otsad kokku käkerdada ja neid võiks "tinutajateks" nimetada. Võiksid pildi teha- lisada 1-st jootekohast.
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Lugemata postitus Postitas ändi »
Kas need teibid on nii erinevad, et peab eri teipi kasutama? Mul seda võrkteipi on rullike, võin hankida teist ka, kui tulemus parem saab ja praod ära hoiab. Veel küsimus, et kas on palju parem või lihtsam kasutada 2 erinevat pahtlit? Olen varem kokku puutnud Sheetrocki sinise ja rohelise sildiga toodetega. Kas tänasel päeval on midagi paremat soovitada? Kipskrohvi ma korraliku seinaga päris tasa ei tõmmanud, jätsin paar mm madalamaks. Kas peaks korralikkust seinast 2-3 mm paksust maha lihvima, et teibile ruumi teha ja ei peaks hakkama pärast väga pikalt pahteldama, et seina sigeks saada? Mul kohati rumal komme asju üle forsseerida, ehk on mõttekäik arusaadav?Urmas kirjutas: 11 Juun 2021, 06:47 Kui see tehtud, siis J pahtliga nurk kinni ja edai viimistle tavapahtliga jne. Paranduse ja seina korraliku osa piirile võiksid J pahtliga kleepida klaaskiud teibiga(mitte segi ajada klaaskiust võrkteibiga). Seda on näiteks Espakis müüa ka 10cm laiusega rullis.Kahele poole lauast majakad ja tõmbad kipskrohviga siledaks. Ei ole nii kitsal ribal vaja kruntida.Enne nurgatugevduste paigaldamist võid J pahliga paigaldada 10cm laiuse võrkteibi sinna otsaserva ja seejärel nurgatugevdused jne. Kui külgedel krohvitud seina osal nurgatugevdused ei kata ära parandatud osa, siis võiksid igaks juhuks J pahtliga kleepida klaaskiud teibiga.
Lugemata postitus Postitas Urmas »
On erinevad. Klaaskiudteip on õhuke klaasriide riba, paranduskohad jäävad madalamad ja lihtsam hajutada. Reedel lihvimise käigus avastasin, et kipspinnale(renoveeritav, mitte uusehitis) on tekkinud on pragu. Uniflot ja klaaskiudteip tegid oma töö nii, et sain paari tunni pärast juba paranduskoha lihvida ja kruntida. Rull(25m) klaaskiudteipi maksab vist 1€ ringis, vähemalt Espakis. Võrkteibiga tehes pead vähemalt 2x täitma, sest võrgusilmad kuivavad sisse.ändi kirjutas: 19 Juun 2021, 17:13 Kas need teibid on nii erinevad, et peab eri teipi kasutama? Mul seda võrkteipi on rullike, võin hankida teist ka, kui tulemus parem saab ja praod ära hoiab.
Ei ole ei parem ega lihtsam, vaid lihvimisel võib hoopis probleeme tekitada. Kui all on jämepahtel ja peal peenpahtel, siis lihvimisel võid kergesti jämepahtli välja lihvida ja siis juba palju õnne paranduste tegemisel. Ise olen viimasel ajal kasutanud Makrosfera jämepahtlit, mis mõeldud rulli või pritsiga pealekandmiseks(kotil kollane kleeps). Seda on ka käsitsi paigaldamise jaoks ja nende erinevus seineb viskoosuses. Pritsi oma on väikse sutsu vedelam ja sobib mulle paremini, kuigi kannan seina-lakke käsitsi ehk ei ole vaja vett lisada, et töö ludinamalt läheks.ändi kirjutas: 19 Juun 2021, 17:13 Veel küsimus, et kas on palju parem või lihtsam kasutada 2 erinevat pahtlit? Olen varem kokku puutnud Sheetrocki sinise ja rohelise sildiga toodetega. Kas tänasel päeval on midagi paremat soovitada?
Kui allub lihvimisele kergelt, siis võid teha, aga ise olen hajutamisega hakkama saanud. 25-30cm mõlemale poole on piisav.ändi kirjutas: 19 Juun 2021, 17:13 Kipskrohvi ma korraliku seinaga päris tasa ei tõmmanud, jätsin paar mm madalamaks. Kas peaks korralikkust seinast 2-3 mm paksust maha lihvima, et teibile ruumi teha ja ei peaks hakkama pärast väga pikalt pahteldama, et seina sigeks saada?
Mõistlikkuse piires täiesti tervitatav nähtus, sest remonti sa enda(?) jaoks vist ei tee 2x aastas, et, ah, küll poole aasta pärast teen uuesti kui hetkel läkski natuke nihu.ändi kirjutas: 19 Juun 2021, 17:13 Mul kohati rumal komme asju üle forsseerida, ehk on mõttekäik arusaadav?
Lugemata postitus Postitas ändi »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Mahalihvimiseks head lahendust ei ole, aga minu jaoks oleks lihtsam võimalus kergelt juurde krohvida. Neid eelmise riigikorra ajal ehitatud kortermajade lagesid, millede paneelide otsad meenutavad tormise mere laineid, on küll sirgemaks ja visuaalselt korrektsemaks krohvitud.ändi kirjutas: 02 Juul 2021, 20:17 Millega saab laest ja seinast paksema kihi maha lihvida? Laes on erinevate tubades 5-15mm kõrguste erinevus.
Kas ilma loodita ka häirib see kõikumine? On´s need kõikumised ilma loodita nii märgatavad? Suuremate pindade(ca 20+m2) puhul üldjuhul ei tohiks häirima jääda. Tähtsamad kohad on lae ja seina kokkupuute pinnad ja tavaliselt sellist kõikumist laes eriti ei märka kui just lakke ei tule valgustus, mis jookseks piki lage. Lae ja seina kokkupuute kohas aitab vigu optiliselt peita nn lutikariba ehk 19-38mm laiune lae värvi üleminek seinale. Lutikariba laiuse kõikumine sõltub lae kõrgusest. Mida kõrgem lagi, seda laiema teibi saab petekaks panna.ändi kirjutas: 02 Juul 2021, 20:17 Loodiga vaadates tahaks ühe toa poolt paksema kihi maha võtta, siis juba läheb asi paremaks ja saab pahtliga ühte tasapinda.
Lugemata postitus Postitas ändi »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Pildi pealt ei saa hästi aru, aga kui tegelikkuses ka kriitikat kannatab, siis on ju tore.
Mine “Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd”
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025