Kuna mu ehitusalased teadmised on küllalt piiratud ja selliste teadmistega ei julge petta saamise hirmus võtta ka ühtegi hinnapakkumist, mõtlesin siinselt kommuunilt natuke nõu küsida. Vabandan ette võimalike rumalate küsimuste eest ja tänan kõiki vastajaid!
Taustainfoks:
-Plaanitava tee pikkus on ca. 90m.
-Ala on kaetud 0,15…0,25 m paksuse liivaseguse mullaga (kiht 1), mille all lasub kohev, rikkaliku orgaanilise aine sisaldusega keskliiv (kiht 2): kiht lamab ühtlaselt 0,8…1,7 m paksuse lasumina. Keskliiva all lasub 1,15…3,15 m paksune tihe peenliiv.
-Ca 30 esimest meetrit plaanitavast teest läbib hõredat männimetsa, ülejäänud krunt on lage rohumaa (enne ehitust peab langetama mõned puud).
-Tee peaks olema piisavalt tugev ja lai, et kanda ehitusmasinaid elementmaja püstitamiseks.
-Teed hakkab tulevikus kasutama vaid üks pere.
-Soov oleks, et tee liiga palju ei tolmaks, ei tekiks suuri lompe (siiani pole krundil näinud ühtegi lompi ega veekogumit) ja oleks ka silmale enam-vähem kena vaadata.
Küsimused:
-Kui lai tee oleks mõistlik ehitada?
-Milliseid võimalikke etappe tee ehitus kirjeldatud pinnasele endas sisaldada võib?
-Kas kirjeldatud pinnas on rahalise kulu mõttes tee ehituseks pigem soodne või kallimapoolne?
-Millist vähe tolmavat (või tolmuvaba) teekatet soovitaksite mis ei sööks rahakoti põhja auku?
-Kuidas lahendaksite maja kõrvale plaanitava parkimisplatsi paarile autole ning kas see oleks mõistlik ära teha koos tee ehitusega?
-Olen näinud, et paljud majaehitajad lasevad kõigepealt valmis teha väga algelise kruusatee ja alles hiljem ehitavad tee korralikult välja. Kas see on mõistlik tegutsemisviis?
Viimaks küsiksin selle kõige rumalama küsimuse, äkki keegi siiski oskab ennustada

Ette tänades