Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rokikas »

ping kirjutas: 09 Mär 2021, 10:53 Juba on piirkondi, kus elektriautoga sõitmise kulu on suurem kui diisliga sõites.
xxx111 kirjutas: 09 Mär 2021, 11:12 Kui võtta arvesse KÕIK kulud siis on EV-ga sõitmine kulukam nii või teisiti
Nii kindlatele väidetele on ilmselt lihtne ka viited juurde lisada kust saaks neid numbreid täpsemalt lugeda. Tehke seda palun!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nii kindlatele väidetele on ilmselt lihtne ka viited juurde lisada kust saaks neid numbreid täpsemalt lugeda. Tehke seda palun!
Arvatavasti on Sul arvutis ka excel
Lihtsusta ja kirjuta sinna numbrid:
- Ostuhinnad (samaväärsetel) - liisingul ka intressid
- Kui liisingut ei ole arvesta raha ajaväärtust
- Kilometraaž aastas / sellele vastav kütusekulu
- Ekspluatatsiooniga
Tee liitmistehted
Võta arvesse jääkväärtus
Võrdle tulemusi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rokikas kirjutas: 09 Mär 2021, 21:02
ping kirjutas: 09 Mär 2021, 10:53 Juba on piirkondi, kus elektriautoga sõitmise kulu on suurem kui diisliga sõites.
xxx111 kirjutas: 09 Mär 2021, 11:12 Kui võtta arvesse KÕIK kulud siis on EV-ga sõitmine kulukam nii või teisiti
Nii kindlatele väidetele on ilmselt lihtne ka viited juurde lisada kust saaks neid numbreid täpsemalt lugeda. Tehke seda palun!
Pakun ise mõne numbri. Arvesse tuleks vast võtta ka soetushind. Minu Dacia Dokker 2 aastat tagasi maksis 15 500€ koos erinevate lisadega. Omadustelt peaks samaväärne olema Nissan e-NV200 varustusklassiga Comfort Plus, kuid see auto maksab 40 032€. Vahe on ca 24 500€. Selle hinnavahe eest saan praeguste hindade juures osta ca 20 000l diislit ja sõita sellega ca 400 000km. EV "kütuse" kulu maksumust km kohta ei tea. Täis paagiga sõiduulatust ei hakka võrdlemagi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

24 500 ajaväärtus on hoopis midagi muud kui ostuhinna lahutustehe
Nt 10a muutub see 24 500 5% aastaintressiga summaks ~ 40 000
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas maik »

Urmas kirjutas: 09 Mär 2021, 21:36 Pakun ise mõne numbri. Arvesse tuleks vast võtta ka soetushind. Minu Dacia Dokker 2 aastat tagasi maksis 15 500€ koos erinevate lisadega. Omadustelt peaks samaväärne olema Nissan e-NV200 varustusklassiga Comfort Plus, kuid see auto maksab 40 032€. Vahe on ca 24 500€. Selle hinnavahe eest saan praeguste hindade juures osta ca 20 000l diislit ja sõita sellega ca 400 000km.
Et pall liiga ühte väravasse ei veereks, siis lisan ühe arvutuse veel, no nii aususe huvides;400 000km st. korralik sõidukiomanik vahetab umbes iga 10 000km järgselt oma sõidukis kõik strateegilised mahlad ja filtrid ja tõenäoliselt veel nii mõndagi, see teeb siis umbes 40 korda!
Mis ühe korra number oleks, seda tead ise paremini, sõltub kogusest, margist ja kohast.
EV nõrk koht on kuuldavasti aku ressurss, mootor ise pidi jällegi kuuldavasti pommikindel olema, ei tea ei oma.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas maik »

Hiina rahvaauto, kõik viled küljes.
Battery capacitu 80,87kwh
586km-706km sõltub kuidas vajutad.
Top speed-170 kmh
41 170.-euri
https://www.youtube.com/watch?v=DTGGNyT-qIM
Keegi peaks eraldi EV teema alustama.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tõsi - auto vajab hooldust
Kuid kas Dacia hooldusvälp on tõesti 10 000km? Ei tea...
Ka EV vajab hooldust (kasvõi ainult selleks, et garantii kehtiks)
Jah - ta vajab seda vähem
Kusagilt on meelde jäänud, et EV hoolduskulud on ~50% väiksemad... Kes teab paremini see parandab kui eksin...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2021, 23:05 Kuid kas Dacia hooldusvälp on tõesti 10 000km? Ei tea...
Minu Dacia armatuuril olev tuli annab märku 20 000km takka.
xxx111 kirjutas: 09 Mär 2021, 23:05 Kusagilt on meelde jäänud, et EV hoolduskulud on ~50% väiksemad... Kes teab paremini see parandab kui eksin...
Elektrisõiduki hooldus maksab kuni 40% vähem kui sisepõlemismootori korral.

Rõhk sõnal "kuni" meelega, sest tavaliselt inimesed näevad ainult numbrit. ;)

Allikas https://www.peugeot.ee/et/teenused-ja-h ... oldus.html
Viimati muutis Urmas, 10 Mär 2021, 07:42, muudetud 1 kord kokku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lõhnab koti pähe tõmbamisena. MIEV müügiesindaja väitis, et vastupidi MIEV-i mistahes jupp on kallim kui lähim analoog. Ja sa oled sundseisus - kuna järelturgu pole, pead esinduse hinnaga nõus olema.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

kuulge, selleks on internetis üks teine koht..
https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php ... ast_page=1
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Soetan lähiajal nüüd ühe garaaziboksi, seal pole paraku elektriühendust(liitumine maksab üle 10k euri ja teisi huvilisi ei pidanud seal kompleksis olema, kellega kulu jagada saaks, ent valgustuse ja ühe koma teise jaoks oleks seal siiski elektrit vaja mul. Paneelid suht odavad ja siis on plaan lihtsalt räigelt üle dimensioneerida, et ka talves sompus ilmaga siiski oma 50W päeval umbkaudu sealt kätte saaks. Äkki selline 4ne komplekt võtta 4 x 320W paneele? https://shop.gwl.eu/Solar-PV-Systems/So ... 4-pcs.html Või saab kusagilt ka soodsamalt? Palju sealt minu lingilt tellides veel lisanduvaid kulusid sinna võib olla? Keegi kindlasti tellinud sealt ja teab ütelda, tollimaksu vms vast pole? Või äkki kellegagi ühiselt tellida või saab siit eestist, kuskil viljandis pidi olema vist mingi odav koht umbes sama hinnaga? Saaksin tööandja kaudu ka võtta vast, siis saaks veel 20% ka sealt netist tellides kuidagi käibeka osa tagasi? Paneelid jäävad siis otse taevasse vaatama suhteliselt. Palju umbes korralikult sompus ja pilves ilmaga nagu sügistalviti pimedal ajal tootlikkus paneelidel on, 5% peaks ehk igaljuhul keskpäeval saama? seega saaksin 64W sellest neljast paneelist mis oleks piisav juba et süsteemid elus hoida mul seal. Suvisel ajal kui kW ja rohkem lajatab, selle siis ilmselt kütan niisama kanalis soojaks, või siis panen mingi veemahuti lihtsalt ja soojustan veidi ära, päeval kütan selle vee seal soojaks ja öösel mingi tsirkulatsiooni võimaldava radikaga äkki vabastan ja hoian garaasis stabiilsemat temperatuuri veidi, et öine/päevane vähem hüpleks.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1114
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Prill »

new1 kirjutas: 13 Mär 2021, 12:47 Paneelid suht odavad ja siis on plaan lihtsalt räigelt üle dimensioneerida, et ka talves sompus ilmaga siiski oma 50W päeval umbkaudu sealt kätte saaks. Äkki selline 4ne komplekt võtta 4 x 320W paneele? https://shop.gwl.eu/Solar-PV-Systems/So ... 4-pcs.html Või saab kusagilt ka soodsamalt? Palju sealt minu lingilt tellides veel lisanduvaid kulusid sinna võib olla?
Antud lingil on hind ilma käibemaksuta, eraisikuna ostes tuleb seega km juurde.
Lisanduvad kulud on paneelide transport, vaja on paneelide paigalduseks raame-kinnitusvahendeid, kaabeldust, ning arvatavalt ka inverterit, millega paneelide toodetav vool saada laiatarbe seadmetele sobivamaks.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Garaasi katus suht madalal, miski 2,5m võibolla on, tõrvapappkatus, all puitkarkass, eriti ei taha kruve sisse puurida sinna, kuigi silliga saaks ilmselt pidavaks, pigem sebin mingid kaks alumiiniumkarkassi ja kinnitan sinna kuidagi, seal suht majade vahel tegelikult ja erilist tormi sinna ei saa jõuda, äkki mingi raksuste ja silliga kaks seda tala sinna ära fiksida ja siis paneelid sinna külge omakorda, kas võib õnnestuda? Elektrilise poole pealt pingete sobitamine pole probleemi, ilmselt teen komponentidest ise MPPT kontrolleri sinna.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Nii, 10+6kw päikesejaam sai Eleringis registreeritud kuid Élektrilevi lõi kirve selga. Tuli arve 8000eur peale. Soovivad minu raha eest välja vahetada 600m elektriliini. Seda ainult seetõttu, et soovisin seoses päikesejaamaga tõsta peakaitset 20-lt amprilt 25 peale. Ma muidugi vastasin, et olen nõus piirama 16kw jaama 12,5kw peale, et poleks vaja peakaitset muuta. Vaatame mis vastavad.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Ardi kirjutas: 14 Mär 2021, 23:12 Nii, 10+6kw päikesejaam sai Eleringis registreeritud kuid Élektrilevi lõi kirve selga. Tuli arve 8000eur peale. Soovivad minu raha eest välja vahetada 600m elektriliini. Seda ainult seetõttu, et soovisin seoses päikesejaamaga tõsta peakaitset 20-lt amprilt 25 peale. Ma muidugi vastasin, et olen nõus piirama 16kw jaama 12,5kw peale, et poleks vaja peakaitset muuta. Vaatame mis vastavad.
Liini rekonstrueerimise vajadus oleks pidanud selge olema juba liitumise tehniliste tingimuste väljastamisel.
Ehk kuidas saadi üldse paigaldada süsteem mis ületab liitumisliini parameetreid? Sarnaneb pettusele.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

ping kirjutas: 14 Mär 2021, 23:59
Ardi kirjutas: 14 Mär 2021, 23:12 Nii, 10+6kw päikesejaam sai Eleringis registreeritud kuid Élektrilevi lõi kirve selga. Tuli arve 8000eur peale. Soovivad minu raha eest välja vahetada 600m elektriliini. Seda ainult seetõttu, et soovisin seoses päikesejaamaga tõsta peakaitset 20-lt amprilt 25 peale. Ma muidugi vastasin, et olen nõus piirama 16kw jaama 12,5kw peale, et poleks vaja peakaitset muuta. Vaatame mis vastavad.
Liini rekonstrueerimise vajadus oleks pidanud selge olema juba liitumise tehniliste tingimuste väljastamisel.
Ehk kuidas saadi üldse paigaldada süsteem mis ületab liitumisliini parameetreid? Sarnaneb pettusele.
:hello:
Nad ei väljastanudki mulle tingimusi, jaurasid vaid, et piirkonna alajaamal pole piisavalt võimsust.
Tegu tavalise, nõukaaegse õhuliiniga, mille taga on vaid minu 20A majapidamine ja naabri 16A majapidamine.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ehk siis...
...selle +6kW registreerimiseks Eleringis pidi sul olema juba toimiv + 6kW võrguleping Elektrileviga?
Saan aru, et 10 kW oli juba varem valmis ehitatud ja töös? Kas seda + 6 tahtsid lisada tänavu?
Mis su Eleringis registreeritud võimsus siis tegelikult on?

Mulle pakuti 18 000 eest uue alajaama ehitamist.
Kusjuures, mine tea... kunagi tulevikus v-olla tuleb kahetseda, et ei teinud..

Rublaaja lõpul sai krundile puurkaev tehtud.. sai kah pikalt kaalutud, et kas ikka tasub ära?
Tervelt 2000 rutsi läks ju maksma...
:scratch:
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

trebla kirjutas: 15 Mär 2021, 07:04 Ehk siis...
...selle +6kW registreerimiseks Eleringis pidi sul olema juba toimiv + 6kW võrguleping Elektrileviga?
Saan aru, et 10 kW oli juba varem valmis ehitatud ja töös? Kas seda + 6 tahtsid lisada tänavu?
Mis su Eleringis registreeritud võimsus siis tegelikult on?

Mulle pakuti 18 000 eest uue alajaama ehitamist.
Kusjuures, mine tea... kunagi tulevikus v-olla tuleb kahetseda, et ei teinud..

Rublaaja lõpul sai krundile puurkaev tehtud.. sai kah pikalt kaalutud, et kas ikka tasub ära?
Tervelt 2000 rutsi läks ju maksma...
:scratch:
6kw oli juba veebruarist, selle rajamiseks olid tehnilised tingimused väljastatud, aga võrguleping jäi sõlmimata. 10kw sai valmis tehtud aasta lõpuks, Eleringis on registreeritud 16kw tootmisvõimsusega valmis päikesejaam.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

kunn24 kirjutas: 15 Mär 2021, 10:13
Nad ei väljastanudki mulle tingimusi, jaurasid vaid, et piirkonna alajaamal pole piisavalt võimsust.
Tegu tavalise, nõukaaegse õhuliiniga, mille taga on vaid minu 20A majapidamine ja naabri 16A majapidamine.
Kui sama liini taga on tootmine ja tarbimine, siis liini takistus peab pinge kvaliteedinõuete täitmiseks olema 2x väiksem.
Paluksin põhjendamist? Seda enam, et osa toodetud elektrist liigub liinist edasi naabri poole ja suurem osa siis tagasi.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Ardi kirjutas: 15 Mär 2021, 00:36
ping kirjutas: 14 Mär 2021, 23:59
Ardi kirjutas: 14 Mär 2021, 23:12 Nii, 10+6kw päikesejaam sai Eleringis registreeritud kuid Élektrilevi lõi kirve selga. Tuli arve 8000eur peale. Soovivad minu raha eest välja vahetada 600m elektriliini. Seda ainult seetõttu, et soovisin seoses päikesejaamaga tõsta peakaitset 20-lt amprilt 25 peale. Ma muidugi vastasin, et olen nõus piirama 16kw jaama 12,5kw peale, et poleks vaja peakaitset muuta. Vaatame mis vastavad.
Liini rekonstrueerimise vajadus oleks pidanud selge olema juba liitumise tehniliste tingimuste väljastamisel.
Ehk kuidas saadi üldse paigaldada süsteem mis ületab liitumisliini parameetreid? Sarnaneb pettusele.
:hello:
Nad ei väljastanudki mulle tingimusi, jaurasid vaid, et piirkonna alajaamal pole piisavalt võimsust.
Tegu tavalise, nõukaaegse õhuliiniga, mille taga on vaid minu 20A majapidamine ja naabri 16A majapidamine.
Kui liitumistingimusi ei väljastatud (või ei küsitud) kuidas siis saadi projekteerida ja ehitada elektri tootmisseade?
Suhtlemisel firmaga mitte ei "jaurata", vaid "vastatakse kirjalikule küsimusele", kui see on esitatud.

Paistab, et siin on midagi rääkimata jäetud, või on tegu valetamisega kellelegi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

ping kirjutas: 15 Mär 2021, 11:00
Ardi kirjutas: 15 Mär 2021, 00:36
ping kirjutas: 14 Mär 2021, 23:59
Ardi kirjutas: 14 Mär 2021, 23:12 Nii, 10+6kw päikesejaam sai Eleringis registreeritud kuid Élektrilevi lõi kirve selga. Tuli arve 8000eur peale. Soovivad minu raha eest välja vahetada 600m elektriliini. Seda ainult seetõttu, et soovisin seoses päikesejaamaga tõsta peakaitset 20-lt amprilt 25 peale. Ma muidugi vastasin, et olen nõus piirama 16kw jaama 12,5kw peale, et poleks vaja peakaitset muuta. Vaatame mis vastavad.
Liini rekonstrueerimise vajadus oleks pidanud selge olema juba liitumise tehniliste tingimuste väljastamisel.
Ehk kuidas saadi üldse paigaldada süsteem mis ületab liitumisliini parameetreid? Sarnaneb pettusele.
:hello:
Nad ei väljastanudki mulle tingimusi, jaurasid vaid, et piirkonna alajaamal pole piisavalt võimsust.
Tegu tavalise, nõukaaegse õhuliiniga, mille taga on vaid minu 20A majapidamine ja naabri 16A majapidamine.
Kui liitumistingimusi ei väljastatud (või ei küsitud) kuidas siis saadi projekteerida ja ehitada elektri tootmisseade?
Suhtlemisel firmaga mitte ei "jaurata", vaid "vastatakse kirjalikule küsimusele", kui see on esitatud.

Paistab, et siin on midagi rääkimata jäetud, või on tegu valetamisega kellelegi.
:hello:
Jauramise all pidasin silmas varasemates postitustes väljatoodud põhjendust, et liituda ei saa, kuna Rapla piirkonna alajaamal pole piisavalt võimsust. Piirkonna alajaam on vist umbes veerand maakonnast. Nüüd sellest piirangust ei räägita vaid hoopis 4kv liinist alajaamast minuni, mis on u 550m+ üks postivahe veel naabri juurde. Ehk soovitakse 600m liini vahetust minu raha eest.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

kunn24 kirjutas: 15 Mär 2021, 11:06
Ardi kirjutas: 15 Mär 2021, 10:57
kunn24 kirjutas: 15 Mär 2021, 10:13
Nad ei väljastanudki mulle tingimusi, jaurasid vaid, et piirkonna alajaamal pole piisavalt võimsust.
Tegu tavalise, nõukaaegse õhuliiniga, mille taga on vaid minu 20A majapidamine ja naabri 16A majapidamine.
Kui sama liini taga on tootmine ja tarbimine, siis liini takistus peab pinge kvaliteedinõuete täitmiseks olema 2x väiksem.
Paluksin põhjendamist? Seda enam, et osa toodetud elektrist liigub liinist edasi naabri poole ja suurem osa siis tagasi.
See tingimus tuli alles nüüd juurde ja võib mu esialgset väidet muuta. Kuid üldreegel on see, mille kirja panin. Näiteks pinge stabiilsuse nõue 5 %, kui vool liigub mõlemas suunas, tähendab endise liini takistuse 16 A asemel arvutamist 32 A-le. Või lepid EL-iga täiendavalt kokku, et oled nõus 10 % või enam % pingekvaliteediga, plekid ise kõik riknevad seadmed kinni jne.
Kui sa sellest aru ei saa, siis tegeled vale asjaga.
Tingimus ei tulnud juurde. Alajaamast minuni on 550m ja minu peakaitse 20A ja siis läheb naabri juurde kellel peakaitse 16A. Minu soov olnukś 16kw PEJ ühendamine ja seetõttu ka peakaitsme suurendamine 25 amprini.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

kunn24 kirjutas: 15 Mär 2021, 11:26 Loen su vastusest, et sa pole suuteline millestki aru saama, seega edasist diskussiooni pean mõttetuks. Ja ei ole mõtet uriseda täiesti kohatult EL kallal, kui sa ise asjadest aru ei saa. Ainuke lohutus, mille võin välja käia, et liiniehitusega tegelevad peale EL-i ka teised ettevõtjad ja EL tellib samuti selle töö väljast ja pistab "kirve" vahele.
Lihtsalt võta teamiseks, kui samale liinile tuleb samas suurusjärgus tootmine, tuleb pinge kvaliteedinõuete tagamiseks liin ehitada 2 x "jäigemaks". Kui algsel liinil on see varu olemas, on hästi, kui ei, tuleb hakata traati jämedama vastu vahetama.
Kui väidad, et sul on EL-i liini küljes naaber, kellega plaanid midagi VPN-i laadset, siis pole vaja temaga harrastada mingit virtuaaljura, vaid vea reaalne temavaheline liin. Valikute küsimus.

Elekter liigub liinis vastavalt Ohmi ja Kirchoffi reeglitele, mitte jumalasõnaga.
Mul pole mingit soovi investeerida liiniehitusse. Olen valmis tootmist, st eksporti piirama mahuni, mida kannatab olemasolev võrk. Aga minujaoks on tõesti arusaamatu, kuidas ei saa 36A tarbimissuunaga võrk liigutada 25A või isegi 20A tootmissuunalist voolu liikumist.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mul pole mingit soovi investeerida liiniehitusse.
Arusaadav...
Kuid kas selleks, et Sina saaksid võrku müüa peaks investeeringud tegema võrguettevõte ehk teised tarbijad kollektiivselt?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kui sina praegu piiradki maksimaalse mahuni 12,5 kW, siis järelikult naaber ei saa omale üldse võrku müüvat tootmisseadet rajada. Kas sul on naabriga sel teemal jutuajamisi olnud?

Kuna (hoolimata toetuste lõppemisest) paneelipaigalduse buum kestab edasi siis mingil hetkel võib tal see huvi tekkida. Seega alusta juba varakult maineloomiskampaaniaga, kuidas see asi ikka üldse mitte kunagi ära ei tasu jne... ;)
Või investeerite liinitugevdamisse mõlemad koos - saad sina kah oma asja täie võimsusega tööle panna või isegi veel suurendada?
:good:

Mul on alajaam umbes 1 km kaugusel ja anti kah max 12,5 kW. Seni püsivad naabrid vait.
Algselt ma küsisin 20 kW . 18 000 eest oleks alajaam lihtsalt 400 m lähemale toodud, ehk oleks siis rohkemgi saanud ühendada.

Kui nüüd mõelda, et sul ei lastud ka 550 meetri kaugusele rohkem ühendada, siis äkki ikkagi rehkendati seda juba igaks juhuks võimaliku 11 kW varuga ka naabri jaoks ?
Vasta