Torustik on mul piltlikult selline:
https://i.imgur.com/K8vtnTK.png
Tegu on kortermajaga, kus sisuliselt otse püstakust tuleb vannitoa seina välja 50mm toru. See toru peaks vedelikku jubedalt vastu võtma kuna ehitusjärgus enne duššinurga paigaldust oli seal otsas põlv kuhu sai sekunditega ämbri tühjaks kallata

50mm toru otsa olen pannud ülemineku 40mm peale ning sealt läheb meetrine gofreeritud toru duššinurga haisulukku. Täpsemalt selline toode: https://www.bauhof.ee/et/toru-40x40x100 ... ile-593527
Olen proovinud pildil kujutada seda, et gofreeritud toru on mul vastu maad ja madalamal kui duššitrapp ja äravoolutoru. Samuti mida pildil kujutada ei saanud on see, et kui ma duššinurga vastu seina lükkan, siis see toru ei ole päris sirge ühendus vaid teeb pealtvaates duššinurga all U sisse.
Selle konstruktsiooni juures ainuke asi, mis mulle endale kahtlane tundub on just see lohku vajunud gofreeritud toru. Tundub, et olen keskkooli füüsikast poppi pannud, aga ei suuda praegu välja mõelda, et kas selline "ühendatud anumate" läbilaske võime on väiksem sellest kui tõstaksin toru maast lahti ning duššinurk oleks seina äravooluga otsemini ühendatud?
Üks fakt veel siia juurde on see, et kui duššinurga poolsest otsast haisuluku ära võtan, siis vesi ei kogune. Esmahooga tahtsin kohe süüdistada, et duššinurga haisulukk ei lase piisavalt vett läbi, aga ei tahaks uskuda, et neil selline möödapanek. Pigem arvan, et ikkagi minu konstruktsioonis on väike takistus ning kui sinna duššinurga haisulukk otsa liita, siis hakkabki vesi kogunema. Kui aga saaks minu oma maha lahutada, siis peaks duššinurga haisulukk ka piisavalt läbi laskma.
Niiet jah, pika jauramise lõppküsimus - kui antud konstruktsiooni vaadata, siis kas muutuks olukord paremaks kui tõstaksin gofreeritud toru maast lahti ning ehk tasuks panna ka lühem toru?