SMA tootis USA jaoks prooviks lühikest aega "katastroofi funktsiooniga" SunnyBoy võrguinvertereid max väljundvõimsusega 3kW, mis olid võimalusega saada hädaelektrit ilma akudeta.jyrikg kirjutas: 21 Mai 2020, 11:15 ...Ma lootsin ,et keegi on võrguinverteri autonoomsena tööle osanud panna. Siis oleks tast kriisi ajal kasu.
Ega siis Võru lendav jaotla katus viimaseks jää ja kui katus sai hea siis kõrval asuv suur räbaldunud reklaamplakat ootab õiget tuulesuunda.
Aga kuna inimesed (ei jaga elektrit) lülitasid nende taha külmikuid, pliite ja veepumpasid, millega koormasid seadmed üle ning põletasid ära, siis SMA lõpetas ruttu nende müügi kuna kliendid hakkasid probleeme tekitama.
Kuna võrguinverteri tööks on vaja juhtsagedust, siis on katsetatud võrguinverteri koostööd väikse bensiinigeneraatoriga aga seda ei ole tööle saadud "muutuva koormusega".
Aga lihtsalt pidevaks (vee)soojendamiseks või pumpamiseks saab teha lihtsamaid seadmeid.
Ma ehitasin eraldi inverteri mis annab kuni 600W välja, kuni 800V alalispingest, millele võib külge ühendada ka aku vajadusel, aga töötab ilma akuta.
Ehk kui ühendan oma kõikide paneelide pistikud külge siis isegi 10% päiksega on olemas ca 1/2kW energiat hommikul 8´st kuni õhtul 18´ni.
(Kui ilm on väga pime, siis saab kasutada USB või autoadaptereid.)
Pildil keedab vett 300W küttekehaga hommikul kell 7.
https://scontent-arn2-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EEB8AA2
(Sama projekti raames ehitasin ka autonoomse liiklusvahendi, mis isegi miinuskraadidega suudaks sõita ühe laiatarbe akuga 30km raadiuses ja mille kütus tuleks paneelidest. Li-ion akusid ei saa laadida normaalselt alla +5C temperatuuril kuna akudes olev aktiivne materjal muutub metalliks.)
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EEB7177
