Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Katakene
külaline

Õhksoojuspumpadest veel?

Lugemata postitus Postitas Katakene »

Õhksoojuspumpade koha pealt leidsin lehekülje, kus neid pakutakse hinnaga 7 990-15 990 krooni (trendimport.ee)

Pakutakse müügiks InVest MSC, Chunlan (tundmatud nimed)

Kas keegi oskab öelda midagi nende toodete kohta?
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Pakutakse müügiks InVest MSC, Chunlan (tundmatud nimed)

Kas keegi oskab öelda midagi nende toodete kohta?


Proovi järgi,siis saad teada.
Üldiselt soovitan mina eemale hoida sellistest firmadest,kes üheaegselt müüvad odavaid sukkpükse,....ja soojuspumpasid.Antud hetkel on soojuspumbad "kuum kaup",seetõttu on paljud firmad hakanud Hiinast sisse tooma odavaid soojuspumpasid.Samas on need tooted meie kliimas testimata,nende kvaliteet ja tööiga teadmata.Kui sa näiteks soetad soojuspumba sellisest firmast,siis ei saa kindel olla,et X aasta pärast saad sealtsamast firmast oma probleemidele abi.Selle aja peale müüb see firma juba mingeid uusi tooteid,mis parasjagu populaarsed on.Hea,kui selline firma üldse veel tegutseb.Mida ma tahan oma jutuga öelda:Kõik suuremad ja kallimad ostud tee nendest firmadest,kes tegelevad antud konkreetse teemaga (tootegrupiga) ja kellel on kogemus antud alal.Ainult nii saad kindel olla,et sa tulevikus oma muredega üksi ei jää.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

muidugi on ka alati võimalus, et see sama tehas teeb ka teisetele nimega firmadele kaupa :wink:
ja siis pool pannakse juurde, et brändi reklaami kulusid katta :lol:
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

muidugi on ka alati võimalus, et see sama tehas teeb ka teisetele nimega firmadele kaupa
ja siis pool pannakse juurde, et brändi reklaami kulusid katta
Võimalik aga kindel ei ole.Samas on kliendi jaoks väga oluline ka müügijärgne tehniline tugi,mida saab pakkuda kohalik edasimüüja/paigaldaja.Mingi tehas kuskil kaugel Hiinas ei võta üksikut klienti jutule.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arvutialal alles võrdlemisi algaja aga Googlet juba oskan kautada pisut :lol: :wink: Sealt selgub, et MSC Invest Hungari firma aastast 2004, edasi võib leida, et kasutatakse Toshiba ja Welling põhidetaile jne. samu seadmeid müüvad Rootsi ja Norra jne.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Ints kirjutas:
muidugi on ka alati võimalus, et see sama tehas teeb ka teisetele nimega firmadele kaupa
ja siis pool pannakse juurde, et brändi reklaami kulusid katta
Võimalik aga kindel ei ole.Samas on kliendi jaoks väga oluline ka müügijärgne tehniline tugi,mida saab pakkuda kohalik edasimüüja/paigaldaja.Mingi tehas kuskil kaugel Hiinas ei võta üksikut klienti jutule.
Tehniline tugi on ka eestis olematu.
Oli vaja uut esipaneeli laekassetile. (Kandiline rest lakke, puhub neljas suunas ja liigutab ribisid)

Suur LG maaletooja venitas kummi, väitis et neid eraldi kuskilt ei saa ja neil omalgi puudu.

Viimases hädas küsisin LG garantiiremondiga tegelevast ettevõttest ja sain 6 päeva pärast kätte, kui koos juhatajaga olime arvutis kataloogist õige asja ülesse leidnud.

Jutu mõte selles, et ka minult küsiti maaletooja poolt üle, kas neilt ostetud. Kui selgus , et ei, kadus ka huvi kliendi vastu.

Arvatavasti võib sama firma 5 aasta pärast samuti sisse tuua mõnda tasuvamat pumpa ja varem müüdule ei pruugi ikkagi tuge olla.

Odav hind peaks sellise hiinas toodetud asja puhul maandama siiski kõik riskid.

Kui sama raha eest saab neid 2 või 3tk, võrreldes kallimatega, siis pole ka kaotusvalu kuigi suur.

Ei jäta ju keegi uut plasmatelekat ostmata ainult 2 aastase garantii pärast, samas võib kolmandal aastal minna nahka paneel ja see on kõvasti üle poole teleka hinnast. Samas ei pruugi teda isegi enam 3ndal aastal varuosana saada.

Ise sain garantiikorras telekale uue lambi ja nüüd ootan hirmug, et 1,5 aasta pärast jälle 3-4 kilone kulutus telekavaatamisele lisandub.
Samas ei jäta aga telekat vaatamata.
Külaline
külaline

soojuspumbad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiinakate puhul on tegu tihti samade tehastega kes teevad suurtootjatele alltöövõttu. Tean ka osasid firmasid kes Hiinakatega tegelevad ja vähemalt 2 neist on arvestanud müügihinna sisse juba 2 kuni 3-e aparaadi maksumuse. Ehk siis kui ostad sealt pumba siis võid arvestada, et kui midagi juhtub oled sa põhimõtteliselt juba teise pumba ka ostnud ja saad kasvõi terve süsteemi väljavahetuse.
Sõltub muidugi sellest kas müüja ka hoiab laos neid nö. varuapraate.
mcskymaster
külaline

probleem õhksoojuspumbaga

Lugemata postitus Postitas mcskymaster »

Tervist,

Mul on väike probleem ja loodan,et ehk keegi siin foorumist oskab mingi lahenduse välja käia!

Probleem siis selles,et ostsin endale uue korteri,kuhu oli pandud kütteks õhksoojuspump!Elan kortermajas ja naabrid on täiega ärritunud,kuna see välisosa teeb lihtsalt kohutavat häält,kui temperatuur natuke alla nulli juba langeb!Välisosa on paigaldatud minu ja naabri korterit eraldava seinaga risti ja vibratsioon on selline,et välisosa tööd on ka teise tuppa kuulda!Naabrid ütlesid,et sellise müra sees pole võimalik elada ja mina arvan seda sama!

Naabritelt kuulsin,et nad olid kaevanud ka eelmisele omanikule,aga see raisk lükkas selle probleemi minu kaela! :twisted: Seega tuleb see minul lahendada!müüijalt sain teada siis niipalju,et paigaldajaks oli prokliima!ootasin siis miinus kraadid ära ja kutsusin neid asja üle vaatama!need aga venitasid asjaga niikaua,kui soojemaks läks ning tulid siis ainult käsi laiutama!ütlesid,et nemad ei saa midagi teha!Kui tahan,siis nemad vöivad selle ainult maha vötta!

Sooviks siis teada,Kas on mingeid vöimalusi müra ja vibratsiooni vähendamiseks?Palju need maksavad ja kas neid teostatakse ka Rakvere lähiümbruses?

Ei tahaks kohe kuidagi sellest loobuda,aga kui lahendust ei leia,siis löön selle seinalt maha kahjuks :(

Mudeliks on siis Fujitsu ASY9 ja korteris on ruutmeetreid 58!Igaks juhuks mainisin ära :)


äkki keegi oskab midagi soovitada :?:
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Välisosas on liikuvaks elemendiks ventilaator ja selle laagrid on kulunud ning teevad müra. Kui väljas asub ka kompressor siis sama lugu - laagrid kulunud. Laagrite uuendamise asemel vahetatakse välja seade koos mootoriga.
Astu läbi soojuspumba müügimehe juurest ning uuri kumb võiks lärmi teha ning mis maksab varuosade tellimine koos remondiga. Kompressori juhtumil võib üsna vabalt uus pump odavam tulla.

Elektrimootori kõige kallim osa on õhk!
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas aare »

To Külaline (15.okt) küsis:
kas õhksoojuspumbaga on võimalik talvel pikemalt kodust ära olles seada automaatika võimalikult madalale pluss kraadidele (+5 - +10) et kodust ära olles mitte päris tühja kütta aga samas, et veed ära ei külmuks. Tehnilistest andmetest seda välja ei loe. Ja mis juhtub -20 - -25 juures, kas siis on päris soss.

Uus Toshiba Daiseikai Super Nordic (2007.a. mudel) võimaldab kodust äraolekul seada +8 kraadise ruumitemperatuuri hoidmise rezhiimi. Kõva külmaga (alla -25) annavad head soojuspumbad ka veel soojust, aga sellest ei jätku mugavaks olemiseks. Kuna kütte kasutegur (COP) langeb samaväärseks elektriga otseküttele, siis käreda pakasega oleks soojuspumba pikaealisuse huvides mõistlik kasutada odavat el-radikat või -puhurit. Neid päevi on meil aga 7-8 kuise kütteperioodi jooksul paari nädala jagu. Kui huvitab, siis vt Soome Riikliku Tehnilise Uurimiskeskuse (Valtion Teknillinen Tutkimuskeskus - VTT) õhusoojuspumpade testitulemusi madalatel temperatuuridel: http://www.scanoffice.fi/tuotteet_jaahdytys.html
vt ka infolehte EKOkliima OÜ kodulehel või küsi lisa 56474321.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Kalvis kirjutas:Välisosas on liikuvaks elemendiks ventilaator ja selle laagrid on kulunud ning teevad müra. Kui väljas asub ka kompressor siis sama lugu - laagrid kulunud. Laagrite uuendamise asemel vahetatakse välja seade koos mootoriga.
Astu läbi soojuspumba müügimehe juurest ning uuri kumb võiks lärmi teha ning mis maksab varuosade tellimine koos remondiga. Kompressori juhtumil võib üsna vabalt uus pump odavam tulla.

Elektrimootori kõige kallim osa on õhk!
See on see kipsist ja papist majade viga.
Müra saab vähemaks, kui välisosa majast isoleerida. Näit riputada trrossidele, kui võimalik.

Samas olen üsna kindel, et häält ei tee ventika laagrid, ammugi kompressori laagrid, kus laagreid polegi.

Aga kompressor teeb külmaga seepärast häält, et õli on paks ja külm, mida koos gaasiga ringi ajada tuleb.Selle vastu aitab küttekaabel välisosa põhja ja ekstra kompressori alla. Seda muidugi ainult siis, kui naabrid sooja ilmaga müra ei kuule.

Küttekaablit oskab see kondifirma sinna kindlasti paigaldada, aga selleks tuleb välisosa maha võtta.
Hiiter
külaline

Lugemata postitus Postitas Hiiter »

Mis puudutab seda müraprobleemi, siis saad korteri müüa puuduste varjamise eest kohtusse kaevata või siis taotleda müügitehingu tühistamist, sest sind on petetud.
Maia Panasonicuga
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Maia Panasonicuga »

Tere
Kõik siin koos siis. Müüjad, maaletoojad, spetsialistid. Vastake siis palun, kuna mul on külm ja 60 ruuduse korteri kütmiseks läks 700 eeku eelmine kuu. Asi selles, et ei puhu õhku laiali. Sooja õhku siis.
Soojuspump Panasonic -9DEKW. Kasutusjuhendis kirjas, et valides puldilt reziimi "Auto" liiguvad ribid üles-alla, paremale-vasakule ja minu arust ka eelmine aasta see nii oli. See aasta see nii ei toimi. Aga loodan, et Teie kui antud margi müüjad ja spetsialistid oskate vastata kas peavad ribid üles -alla, vasakule -paremale reziimis Auto käima. Ei taha ennast lolliks teha, et pöörduda firmasse, kust selle ostsin, et nõuda garantii remonti jutuga, et a minu arust eelmine aasta oli nii. Ma ju 100% ei mäleta. Mida, aga mäletan 100%, et eelmine aasta töötas see asi paremini ja mul oli soe

Jään siis Teie peale lootma spetsialistid-müüjad
trumm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trumm »

jummel, kui eelmisel aastal andis sooja ja sel aastal mitte, siis loomulikult mine ja kurda müüjale.

ja teine asi - õhksoojuspumpba tuleb aeg-ajalt seest puhastada. kui seda ei tehta, siis ta eriti sooja ei anna. oled teda korralikult tolmuimejaga puhastanud?
ahjukütja
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ahjukütja »

tahaks kogemusi kuulda, mida need õhksoojuspumbad sellise praeguse -15 kraadiga teevad, mis see kasutegur on ? Probleem selles, et ahiküttega maja lahjalt soojustatud, lisasoojustus päris problemaatiline (kogu majal vooder maha, lisakarkass, soojustus, tuultetõke jne) Kuni -5ni olen enamvähem rahul aga allapoole ei jõua ahi kahe kütmise vahel enam sooja hoida. Aga õhksoojuspumbal langeb see COP selliseks, et pole vist enam vahet kas õhksoojus või lihtsalt puhur või el. radikas. On mu mõttekäik enamvähem loogiline?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ahjukütja kirjutas: On mu mõttekäik enamvähem loogiline?
On :good:
Lisaks maksab see pump algselt ka tunduvalt rohkem, kui puhur.
tar.mo
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tar.mo »

lasin endale oktoobris fujitsu nocria paigaldada -jumala rahul olen
isegi praeguse -18 öösel hoidis majas +19 ,maja ise köetav pind 130ruutu 2korrust-teisel korrusel küll 2 el radikat minimaalselt taga
ahjukütja
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ahjukütja »

jah ma usun, et hoiab ka -15 juures sooja sees aga mis on siis kasutegur ?
tar.mo
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tar.mo »

minu arust on tähtsam mugavus-kui tahetakse koguaeg puudega ja muu sellisega jamad andke minna
detsembrikuus pumba elektrikuluks~1500.-+muu el.kulu 900.-(koridori ja vannitoa põrandaküte 20m2+el boiler+jõulud :D )
igati normaalne arvan ,tulen koju ja soe mittemingit küttmist kuigi täis keskküte on olemas.
ahjukütja
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ahjukütja »

EMHI andmetel oli detsembrikuu keskmine t +0,6 kuni +4,2C !!!
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas wimms »

ahjukütja, soojuspump ja ahjuküte sobivad väga hästi kokku - täiendavad teineteist. Soojuspump täidab ahju jahtumisest tekkivad "augud" ning samal ajal pikendab ka ahju jahtumise aega. Kasuteguri puhul ei oma lõpptarbija arvamus mingit tähtsust - on väga vähe neid, kes seda pädevalt mõõta oskavad. Leia tootja, keda sa usaldad ja usalda tootja andmeid. Nocria soojustegur on muidu üle 2 veel -15C juures.

Minu kogemus ahju ja Nocria kooslusest on selline, et ahi üksi tekitab majas suurema temperatuuri erinevuse eri ruumides, st. ahjuga samas ruumis on soe, aga mida eemal seda külmem. Soojuspump võtab ahju kuumusest oma voolutarvet maha, kuid liigutab siiski õhku ja seega liigutab ka ahjusoojust mööda maja laiali. Igati abiks ja erinevus väga tuntav (ning peab mainima et üllatav).

Lisaks veel seda, et välisõhu temperatuur on karm öösiti ja just õhtuti kindlasti kütad ahju. Hommikul ja päeval pole seda aega teha kui oled töö inimene ning just siis on soojuspumbal vaja tegutseda - ning siis on päevane õhutemperatuur kõrgem. Seega on väga ebasoodsaid tingimusi pumbal ikka üpris harva.

Ma olen oma pumbal lasknud toimetada ka -25C juures ja ausalt öeldes on see kasutegur viimane asi mis mind morjendas - igal juhul on see parem kui otseküttega ning ainus häda on kaasnev müra - täiskoormusel pump ei ole siiski kuigi vaikne. Tema eluiga pole ka mure koht, ma ostsin ta kasutamiseks, mitte vaatamiseks.

Muidugi kui sul elamine väike, siis ehk puhur aitab kah ja pump ei tasu vaeva, aga puhur on väike, kuum, suurema müraga ja liigutab õhku palju vähem. Lisaks ei saa suvel jahedat õhku sealt.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re:

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

Tupsik kirjutas:
Kalvis kirjutas:Välisosas on liikuvaks elemendiks ventilaator ja selle laagrid on kulunud ning teevad müra. Kui väljas asub ka kompressor siis sama lugu - laagrid kulunud. Laagrite uuendamise asemel vahetatakse välja seade koos mootoriga.
Astu läbi soojuspumba müügimehe juurest ning uuri kumb võiks lärmi teha ning mis maksab varuosade tellimine koos remondiga. Kompressori juhtumil võib üsna vabalt uus pump odavam tulla.

Elektrimootori kõige kallim osa on õhk!
See on see kipsist ja papist majade viga.
Müra saab vähemaks, kui välisosa majast isoleerida. Näit riputada trrossidele, kui võimalik.

Samas olen üsna kindel, et häält ei tee ventika laagrid, ammugi kompressori laagrid, kus laagreid polegi.

Aga kompressor teeb külmaga seepärast häält, et õli on paks ja külm, mida koos gaasiga ringi ajada tuleb.Selle vastu aitab küttekaabel välisosa põhja ja ekstra kompressori alla. Seda muidugi ainult siis, kui naabrid sooja ilmaga müra ei kuule.

Küttekaablit oskab see kondifirma sinna kindlasti paigaldada, aga selleks tuleb välisosa maha võtta.

1. mainitakse, et tegu on kortermajaga ja seega ei ole ta eeldatavasti kipsist ja papist maja.
2. trossidest tunduvalt lihtsam on igasugused kummist padjad/puksid - kõigepealt kontrollida ja vajadusel vahetada kompressori padjad, siis paigaldada padjad välisosa ja konsoolide vahele ning võimalusel kasutada "kummidüübleid"
3. küttekaabli paigaldamiseks ei pea kindlasti välisosa maha võtma

ja no see kommentaar et vahetame kompressori laagreid :lol: :lol: :lol:
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

To ahjukütja:
Nagu wimms oma kogemustes kirjeldab, on õhusoojuspumbaga ahjukütet kombineerides mitmeid rahas raskesti väljendatavaid eeliseid. Läbi 7-8 kuu pikkuse kütteperioodi (keskm. temp jämedalt – 2C) kujuneb kütte kasuteguriks COP 2,5-2,7. Jagades el. kWh hinna selle koefitsendiga, kujuneb õhusoojuspumbaga toodetud soojuse hind madalamaks kui ostetud halupuudega küttes. Huvilised leiavad võrdlusmaterjali dets-jaan TM nr-s. Kui huvitab õhusoojuspumpade küttevõimsus ja kasutegur madalatel temperatuuridel, siis selle kohta leiab infot soomlaste katsetulemustest: http://www.scanoffice.fi/tuotteet_jaahdytys.html . Graafikutest peaks üldpildi saama ka siis, kui keelt ei valda.
Kuna enamuse pumpade kütte kasutegur kahaneb alla -20 kraadi C juures lähedaseks elektriga otseküttele ja ka nende poolt antav küttevõimsus ei rahulda enam pakasega suurenevat küttevajadust, oleks sel ajal mõistlik kasutada kordades odavamaid otseelektri-kütteseadmeid (-puhur, -radikas) või agaramalt kütta oma ahju - katelt. Meie oludes on selliseid külmasid paari-kolme nädala jagu. Muidugi ei pea hirmu tundma, kui hommikul leiate, et välistemp on sellest piirist allapoole langenud, aga kui ilmaprognoos lubab kestvamalt kõvemat pakast, lülitab õige peremees oma masina pikaealisuse huvides välja.
ahjukütja
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ahjukütja »

Suurim tänu, see oligi seletus mida olin aimanud aga ootasin siit kinnitust ja see lõpulõik on ka väga oluline. Tänu :thumbsup:
maitm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas maitm »

hei,

kas on kogemusi, kuidas õhksoojuspumbad kuivatad siseõhku?
ja osadel on peal õhupuhasti funktsioon, kuidas see ennast õigustab?

Mait
Vasta