Nagu aru saan, siis foorumlane ping kirjutab SOOVITUSLIKUST tööperioodi tabelist Automower 310 näitel:ping kirjutas: 19 Sept 2019, 09:34Seda ajalist piirangut ei saa otseselt manipuleerimiseks nimetada.Herizon kirjutas: 19 Sept 2019, 07:47 Samuti kirjutasite hiljuti: "Kavalamad tootjafirmad (Husk... , ... , ...) on teinud niidurobotite tarkvara sellise, et sõltuvalt seadme hinnast on piiratud nende töötundide koguarv ööpäevas ja lihtsalt muuta seda ei saa."
Sooviksin teada, millisest mudelist on jutt. Teadaolevalt tarkvaraliselt sellist manipuleerimisist ei toimu - robotniiduk tuleb niitmast ja hakkab KOHE akusid laadima. .... Kus kohas kasutajavaenulik tarkvaraline piirang avaldub on hetkel mõistatus.
Seda saab lugeda seadmete kasutusjuhenditest, ja leidsin ka ühest kasutusjuhendist kokkuvõtva ajatabeli.
Näiteks kui on masin reklaamitud 500m2 jaoks (odavam) siis on tema menüüs max võimalik programmeeritav ööpäevane töötundide arv X tundi ja kui masin on reklaamitud 1000m2 jaoks (kallim) siis on max ööpäevane töötundide arv 2X tundi.
Ehk on ettenähtud, et mitu tundi ööpäevas peab masin kasutaja poolt sisestatud ajaprogrammi järgi puhkama ja mitte tööd tegema.
Robotihuviliste foorumis on ka mitmeid teemasid, kus on arutletud mitmesuguste robotite tööaja pikendamise erinevate võimaluste üle.
Originaaltarkvara polnud küll võimalik muuta, aga kasutati teistsuguseid kavalaid võimalusi.
![]()

Antud tabelit saab kindlasti ignoreerida 24 või 72 tundi valides alumises menüüs "Override timer":

SOOVITUSLIKUD tööperioodi tabelid, milles muuhulgas pole 24 tunni rida, puudutab mudeleid Automower 105, 310, 315 ja 315X.
Endal puudub pikaajaline ligipääs ühelegi eelkirjeldatud mudelile ning ükski klient pole lühendatud tööajast teada andnud. Kahjuks ka googeldamisest ei olnud abi ja ühtegi võõrkeelset foorumipostitust ei leidnud, seega ei oska hetkel seisukohta elektroonilise manipuleerimise osas võtta. Kui keegi genereeriks siia konkreetsed allikad, siis saaks edasi kaevata.