Ennem kütsime elektriga. Nüüd siis pelleti katel. Kahjuks on kulu hetkel pea poole suurem kui elektriga. Praegu kulub umbes 1000kg kuu jooksul , kuigi külma veel ei ole.
Katel peaks olema Attack fd 20 , põleti pelh30a , Akupaak 200 L , Boiler 150, Pinda umbes 200m2 kivimaja umbes 80 ribi al. radiaatoreid.
Olen proovinud erinevaid seadeid kuid ikkagi on kütusekulu liiga suur.
Siin mõned omapoolsed tähelepanekud:
Prooviks olen ühekorra käimise pealt põletil toite tagant lülitanud ja panin tähele, et tuli põleb ka ilma ventilaatorita mühinaga edasi. Mulle tundub et tõmme on nagu liiga hea ja äkki kui põleti seisab jahutab loomulik tõmme katelt?
2) Kahes toas kust jookseb läbi korsten ei ole hetkel üldse kütet vaja sisse keerata kuna korsten läheb ise nii soojaks et kütab ruumi ära. Telliskivi korsten, hülssi veel sees ei ole. Mulle tundub et soojusenergia läheb enamus korstnasse.
Erinevad "spetsialistid" on arvanud et katel on ise kehv ja madala kasteguriga ja vaja lisada täiendav soojusvaheti. Vaja lisada tõmberegulaator. Seaded valed jne jne.
Siin paigladusjuhend kui keegi viitsib süveneda:
https://kyttemaailm.ee/wp-content/uploa ... M-logo.pdf
