Ujuv laudpõrand betoonil?

põrandad, põrandatööd
Jüri Öö
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Juun 2015, 16:17

Ujuv laudpõrand betoonil?

Lugemata postitus Postitas Jüri Öö »

Sooviksin umbes 10 aasta vanuse kulunud spoonparketi asemele paigaldada männipuidust laudpõranda. Pole veel praeguse parketi alla vaadanud, aga kuna tegmist on uuema kortermajaga, peaks seal olema suhteliselt tasane paneel. Kõrguse mõttes on ruumi ainult 5cm, mistõttu laagid ei mahu, ja ei taha laudu ka püsivalt paneeli külge liimida. Seega tuli mõte paigaldada põrandalauad ujuvalt ja soontest omavahel kokku liimida. Kas see on hea mõte?

Kas eelistada pigem 18mm või 28mm paksust lauda? Paksemat saab rohkem kordi lihvida, aga see vist jällegi "mängib" õhuniiskuse muutudes rohkem. Hinnavahe ei ole kuigi suur.

Olen lugenud, et kuna betoon läheb mingitel aastaaegadel niiskeks, siis tuleb see kindlasti aluspõrandast isoleerida. Kas selleks sobib see valge parketi alusvaip? Või mida üldse panna ujuva laudpõrada alla?

Aitäh!
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Ujuv laudpõrand betoonil?

Lugemata postitus Postitas xil »

Ma arvan, et "mängimine" oleneb materjalist, mitte niivõrd paksusest. Männipuu on pehme, ise ma sellist elutubadesse maha ei paneks. Teine asi on, et kas aja jooksul pragusid ei teki ja süsteem kuskilt kummi ei tõmbu. Laagide ülesanne ongi seda vältida ning tüüpiliselt laagide vältimiseks kas põrand laotakse väikestest tükkidest (parkett) või mitmest, omavahel ristikiudu kihist. 2 x 18mm risti laotuna ja kokku liimituna oleks kindlast vastupidavam. Veel parem oleks plaatmaterjal alla ning laudis sellele kinnitada.
Jüri Öö
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Juun 2015, 16:17

Re: Ujuv laudpõrand betoonil?

Lugemata postitus Postitas Jüri Öö »

Kuigi ise ei ole kunagi päris puidust põrandal elanud, olen päris palju näinud, et männi- ja kuueslaudu siiski kasutatakse eluruumides ilma muu katteta. Kuna mööbel tuleb ka männipuust, siis sobiks sarnasest materjalist põrand hästi. Lisaks on tamm või saar vähemalt kaks korda kallim.

Lauad risti laduda on hea mõte, aga soonega laudadel on "mängimise" vähendamiseks enamasti ühel poolel pikisooned. Seega pole kindel, kas nii saab. Mingi paksema plaadi jaoks ei ole kahjuks ruumi ja tugevam puitplaat (paks vineer) vist ka kahekordistaks põranda maksumuse.

Jäi silma, et pakutakse ka otsatapiga kuusest põrandalauda, mis põhimõttelt meenutab ehituspoodides müüdavaid mitmesuguseid ujuvalt paigaldatavaid "parkette". Lähengi vist seda teed hoopis.

Pilt
Viimati muutis Jüri Öö, 19 Mai 2019, 15:59, muudetud 1 kord kokku.
Jüri Öö
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Juun 2015, 16:17

Re: Ujuv laudpõrand betoonil?

Lugemata postitus Postitas Jüri Öö »

kunn24 kirjutas: 19 Mai 2019, 14:31Ja ma ei taba, miks sa ei taha minna läbikäidud kindlat teed, kui ujupõrandat tahad teha, et viimistluseks kilpparkett kohale tuua?
Eks ikka eelarve pärast, 50m² pinna puhul on ka 20 €/m² raha. Masiivpuidust parkett koos 12mm vineeriga kipub olema vähemalt kaks korda kallim kui männi- või kuuselaud. Samas kuna praegu on juba maas >15mm mitmekihiline parkett, siis saaks ju lihtsalt sinna peale massiivpuidust parketi liimida. Jääks ära ühe vineeri asendamine teisega. Eks kaalun siis ka seda.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Ujuv laudpõrand betoonil?

Lugemata postitus Postitas ping »

Jüri Öö kirjutas: 19 Mai 2019, 17:17
kunn24 kirjutas: 19 Mai 2019, 14:31Ja ma ei taba, miks sa ei taha minna läbikäidud kindlat teed, kui ujupõrandat tahad teha, et viimistluseks kilpparkett kohale tuua?
Eks ikka eelarve pärast, 50m² pinna puhul on ka 20 €/m² raha. Masiivpuidust parkett koos 12mm vineeriga kipub olema vähemalt kaks korda kallim kui männi- või kuuselaud. Samas kuna praegu on juba maas >15mm mitmekihiline parkett, siis saaks ju lihtsalt sinna peale massiivpuidust parketi liimida. Jääks ära ühe vineeri asendamine teisega. Eks kaalun siis ka seda.
Kui juba raha lugemiseks läheb, siis tasuks arvestada kogumaksumusega.
Ehk, kui suured kulud tulevad ikaldunud põrandateo väljalõhkumise ja siis juba uue korraliku põranda tegemisega.
(Laminaatparketi saab 5eur/m2 ja seda võib olemasolevale peale laotada.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta