

Lugemata postitus Postitas gottobeg »
Lugemata postitus Postitas artist »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Lugemata postitus Postitas gottobeg »
Kas see teie nimetatud pisikene pesadepaneel on siis sarnane nagu mu pildil näha, aga lihtsalt nt. 5 auguga?vtl kirjutas: 08 Apr 2019, 12:31 Kõigepealt tuleb eristada paigalduskaablit ja ühenduskaablit. Paigalduskaabel on jäik ja sinna otsa mingeid pistikuid ei panda. Ehk seina sees olev paigalduskaabel lõpeb alati pesaga ja pesast seadmeni läheb kahe "isase" otsaga ühenduskaabel (nn. patch-kaabel)
Kõik kaablid tuleks vedada tähekujuliselt ühte kohta kokku, kuhu lähevad võrguseadmed nagu switch(id) ja ruuter. Sinna paigaldatakse pisikene pesadepaneel, mille külge juhtmed ühendada. Mõistlik oleks selline koht valida, kuhu operaatoril oleks mugav oma sisenev kaabel viia.
Kaableid võiks alati olla pigem rohkem kui vähem. Juba täna on paljudel kodumasinatel internetiühenduse võimalus - on selleks siis meelelahutuskeskused, kohvimasinad või külmkapid. Teler tahab oma ühendust, meediapleier oma, mängukonsool samuti oma. WiFi võiks jätta telefonidele ja sülearvutitele, see ei ole statsionaarsete seadmete jaoks hea lahendus, kuna kiirused on kõigi seadmete vahel jagatud ning ei ole kunagi nii stabiilsed kui kaabli otsas.
See, kui "kange" on majja tulev nett, ei oma mitte mingit tähtsust. Kaablite (moraalne) eluiga on vähemalt paarkümmend aastat, füüsiline veelgi pikem. Viimase 20 aastaga on netikiirused (vajadused ja rakendused) kasvanud tuhatkond korda.
Lugemata postitus Postitas dumbuser »
Lugemata postitus Postitas gottobeg »
Seda muidugi, et juhtmeid keegi vahetada hiljem ei viitsi ja mingeid lisajublakaid igale poole ka vaja pole. Kokkuvõttes oleks siis mõislik teha nõnda, et sinna, kus tuleb ruuter pildi peal, sinna võiks kõik juhtmed siis kokku joosta? igast teleka asukohast nt. 2 cat6 juhet ja siis igast arvutist nt. 1 cat6 juhe? Kokku siis 3me teleka ja 2he arvuti peale 8 juhet. Siis hiljem telekate juurde tulevalatele 2hele juhtmele panna seina peale analoogne nagu pildil näha, aga kahe pesaga (et saaks hiljem ühendada digiboxi/teleka ja siis mingi teise seadme nt. ps4 vms) ja arvutite juurde seinale panna sarnane pesa, nagu pildil näha, sest enda kasutuste järgi võin öelda, et mingeid printereid ja muid asju võrku ühendama ei hakka, seega piisab vaid ühest pesast lauaarvuti jaoks.dumbuser kirjutas: 08 Apr 2019, 15:11 See pisike on suhteline. Neid on olemas nii 4 pesaga kui ka näiteks 64 pesaga. Igasugu muid numbreid kah. Pildil olevat isendit pole mina kohanud rohkema kui kahe pesaga, mis muidugi ei tähenda, et neid rohkemate pesadega polegi olemas. Kogu asja mõte on aga selles, et sa saad seadmeid vahetada ilma kaabeldust muutmata. No näiteks on vaja, et kaablis liigub telekale mõeldud signaal, mis on ühte otsa pidi ruuteri küljes aga teist otsa pidi teleka või digiboksi küljes. Nüüd aga kolid teleka kuskile mujale ja seal mujal on ka olemas kaabel mis jõuab ruuteri juurde. Ja selle eelmise toa kaabli asemel paned ruuterisse uue toa kaabli, mitte ei hakka seda eelmise toa oma kuskile pikendama või mingit jura aretama igasugu wifide ja signaalipikendajate jne asjadega. Või on vaja telekasignaali asemel seal hoopis mingi muu signaal läbi lasta. Jah, kogu asi eeldab, et sul on ettevalmistus olemas aga seda eelmine vastus prooviski seletada. Tõenäoliselt peeti selle pisikese pesa all silmas mõnda sellist mille pilte leiad otsingusõnaga patch panel.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Jah.gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35Kokkuvõttes oleks siis mõislik teha nõnda, et sinna, kus tuleb ruuter pildi peal, sinna võiks kõik juhtmed siis kokku joosta?
Pigem võiks igale poole joosta 2 juhet. ERITI arvuti juurde. Näiteks oleks hea mõte printer (või printer-skanner-koopiamasin) ühendada võrku. Või tahad (kasvõi ajutiselt) kõrvuti panna 2 arvutit - 1 lauaarvuti ja 1 laptop.gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35igast teleka asukohast nt. 2 cat6 juhet ja siis igast arvutist nt. 1 cat6 juhe?
Võrgusolev printer on alati töövalmis kõikide arvutite jaoks. Kui printer on sabapidi (USB) ühe arvuti küljes ja soovid teisest arvutist trükkida, siis pead enne printerit jagava arvuti sisse lülitama. Tülikas, vastik ja ebamugav.gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35...enda kasutuste järgi võin öelda, et mingeid printereid ja muid asju võrku ühendama ei hakka, seega piisab vaid ühest pesast lauaarvuti jaoks.
Nagu ma juba eelmises kirjas kirjutasin, seina seest välja tulevatele juhtmetele EI PANDA mitte mingisuguseid "isaseid otsi" ehk pistikuid külge. Jäik kaabel murdub, kui seda korduvalt väntsutada. Patch paneel ongi rida PESASID. Kui juhtmeid on vähe, siis võid ka patchpaneeli asemel panna kolm-neli tavalist kahest seinapesa.gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35Mis puudutab nüüd seda, kus kõik juhtmed ruuteri juures olevast seinast välja tulevad: Kuidas oleks seda kõige viisakam lahendada? kas siis need 8 juhet omavahel kokku keerata ja siis termokahanev sleeve peale panna? ja siis otstest viisakalt üksteise kõrvale paigutada ja isased otsad külge ühendada?
Ruuter oleks mõistliku paigaldada kusagile esikukappi, lae peale vms. kohta. Telekakapis on seda paha hallata. Mis siis saab, kui Sul (või järgmisel peremehel) tekib soov mööblit ringi tõsta ning telekakapi asukohta muuta?gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35Ruuteri juurde tuleks kindlasti telekakapp, kuhu saaks kergesti need asjad paigutada ja midagi seinast häirima ei jääks, kuid vist on siis kõige mõislikum osta mingi sarnane viisakas raam, nagu pildil aga lihtsalt auguga, kustkohast siis need 8 kokku põimitud juhet välja tuleks?
Selleks ehitataksegi tehnosõlm mitte elutuppa, vaid kusagile abiruumi, esikusse vms. vähemnähtavasse kohta.
Jah. Senikaua kuniks on kasutusel CAT5 või CAT6 RJ45 pesad-pistikud, on kõik need omavahel ühilduvad.gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35Veel on selline küsimus, et kas Telia ruuterid ühilduvad kenasti kõikide patch paneelidega
Täpsusta seda palun oma operaatori juures (nt. Teliast), mitte foorumist.gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35 ning kas kolme teleka eraldi pildi jaoks on vaja tellida mingi lisapakett või kuidas?
Vabanda mu otsekohesust, aga minu arvates ei loo siin mingit pilti. Targem oleks see projekt ja teostus ikkagi asjatundjatelt sisse osta, mitte ise pusida.gottobeg kirjutas: 08 Apr 2019, 17:35Tänud siiamaani vastanuile. Hakkab juba mingi pilt ette looma, kuidas asi käib
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Lugemata postitus Postitas ping »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Hea Kalvis, mis Sa nüüd inimesele SELLIST halba nõu annad?Kalvis kirjutas: 09 Apr 2019, 08:36Mina olen selle igasse tuppa ettenähtud juhtme alati vedanud varuga ja ülejäägi jätnud põrandaliistu või siis kerinud lõpposas rulli. Teinekord hea pikendada mõne ajutise läpaka juurde. Ei soovita kasutada neid seina sisse minevaid spetsiaalpistikuid ega ka karbikuid (viimased rohkem tööstuslahendus, eramajas kole).
KÕIK täna müüdavad etherneti kaablid võimaldavad vähemalt 1Gbit kiirust. Alla Cat5e kaablit ei ole mina kohanud (kui vana vasepaari peal toimiva telefoni jaoks mõeldud MHS välja jätta). Cat6 toetab kuni 10Gbit/s.Kalvis kirjutas: 09 Apr 2019, 08:36Ethernet kaabliks vali see mis võimaldaks parimat andmekiirust - juba täna tasub arvestada 1 Gbits kiirustega.
Painduv kaabel ei kannata mingite lisaprobleemide käes... seda tuleb kasutada õigesti. Plankkaabli segment võib olla kuni 100 meetrit pikk, üle selle tuleks vahepeal kasutada juba aktiivseadmeid. Painduv kaabel on ühenduskaabel ja sellega tavaliselt üle paarikümne meetri ei minda. Tavalised pikkused on 0.5m kuni kümmekond meetrit kummaskis otsas.Kalvis kirjutas: 09 Apr 2019, 08:36Kõige paremaks on osutunud tavaline plank keerukaabel, kõik need paindjuhtmed kannatavad lisaprobleemide käes ja pärast on hilja nutta. Plank keerukaabli eelis on lihtne otsastus, hea hind ja seejuures suur andmedastuskiirus.
Optika probleem on see, et seda ilma keevituseta täna põlve otsas ei otsasta. Kiiruse osas ei anna optika praegu eelist, vahe tuleb sisse ainult lubatud kauguses (vasel 100m)Kalvis kirjutas: 09 Apr 2019, 08:36Kahjuks optika asju kuskil väga soodsalt ei pakuta, muidu soovitaksin isegi igasse tuppa vähemalt üks optikapaar ära vedada aga kahjuks liigub see tuleviku trend teosammul. Õnneks on juba 10 Mbitsist asemel täna sama vaskkaablit pidi edastada 1Gbit, mis koduvõrgus on veel 10 aastaks piisav.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Kui oomiliselt ja raadiustega oli kõik korras ning kaabel ise vähemalt Cat5, aga kiirus läbi ei käi, siis suure tõenäosusega olid mõned paarid omavahel vahetuses. Reeglina lähevad vahetusse sinine ja roheline kui pimedas taskulambi valgel segiaetavad värvid. Või veelgi tõenäolisemalt nende valged paarilised.ping kirjutas: 09 Apr 2019, 09:45 Arvestada tasuks ka seda, et igast CAT kaablijupist ei pruugi vajalik signaal läbi käia.
Oli omal juhus, kus ühest kaablist 30`nest, vajalik kiirus läbi ei läinud kuigi oomiliselt ja raadiustega oli kõik korras.
Hea , et enne sulgemist sai ülemõõdetud ja lisa kaabel veetud.
![]()
Lugemata postitus Postitas ping »
Paarid ei olnud vahetuses ja ka paigaldus oli korrektne.vtl kirjutas: 09 Apr 2019, 09:53Kui oomiliselt ja raadiustega oli kõik korras ning kaabel ise vähemalt Cat5, aga kiirus läbi ei käi, siis suure tõenäosusega olid mõned paarid omavahel vahetuses. Reeglina lähevad vahetusse sinine ja roheline kui pimedas taskulambi valgel segiaetavad värvid. Või veelgi tõenäolisemalt nende valged paarilised.ping kirjutas: 09 Apr 2019, 09:45 Arvestada tasuks ka seda, et igast CAT kaablijupist ei pruugi vajalik signaal läbi käia.
Oli omal juhus, kus ühest kaablist 30`nest, vajalik kiirus läbi ei läinud kuigi oomiliselt ja raadiustega oli kõik korras.
Hea , et enne sulgemist sai ülemõõdetud ja lisa kaabel veetud.
![]()
Tavaline tester-oommeeter või "lambikestega" (8 LED-iga) võrgutester seda ei näita. Vähe kangemad seadmed, mis mõõdavad kaablisoonte vahelist mahtuvust ja ülekostvust toovad aga kohe sellised vead välja.
Võimalik oli ka see, et kaabel on saanud kusagil seina sees deformeerida, aga esimese asjana kahtlustaks siiski paaride segiajamist.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Mille alusel sa väidad, et paarid ei olnud vahetuses? Kas värvi järgi või kaabli parameetreid mõõtes? Ja mida viimasel juhul tester ütles?ping kirjutas: 09 Apr 2019, 12:32Paarid ei olnud vahetuses ja ka paigaldus oli korrektne.
Sai ka 3 korda uued otsad pandud erinevate meeste poolt.
Lugemata postitus Postitas ping »
Ma pole kah oma elu jooksul pimesoolt näinud, aga millegi pärast usun, et mõned inimesed on näinud.vtl kirjutas: 09 Apr 2019, 14:37Mille alusel sa väidad, et paarid ei olnud vahetuses? Kas värvi järgi või kaabli parameetreid mõõtes? Ja mida viimasel juhul tester ütles?ping kirjutas: 09 Apr 2019, 12:32Paarid ei olnud vahetuses ja ka paigaldus oli korrektne.
Sai ka 3 korda uued otsad pandud erinevate meeste poolt.
Paaride vahetuse all pean silmas ikka seda, kui nt. roheline/rohe-valge ja sinine/sini-valge paarid on omavahel risti läinud stiilis roheline/sini-valge ja sinine/rohe-valge. Lihtsalt keerupaaride vahetusega ei juhtu mitte midagi.
Miks ma imestan? Ma ei ole 20 aasta jooksul kohanud olukorda, kus visuaalselt korras ja korrektselt ühendatud, lubatud pikkusega Cat5/Cat5E kaabel ning korras võrguseadmed ei oleks lubatud kiirust läbi lasknud.
Ei saa muidugi välistada kaabli praaki, aga seal peaks ikka midagi tõsiselt jamasti olema. Keerupaar on väga lollikindel asi.
PS. Hea meelega tahaks seda tükki lausa oma kätte saada ja mõõteriistaga uurida.
Lugemata postitus Postitas vtl »
ping kirjutas: 09 Apr 2019, 09:45 Arvestada tasuks ka seda, et igast CAT kaablijupist ei pruugi vajalik signaal läbi käia.
Oli omal juhus, kus ühest kaablist 30`nest, vajalik kiirus läbi ei läinud kuigi oomiliselt ja raadiustega oli kõik korras.
Hea , et enne sulgemist sai ülemõõdetud ja lisa kaabel veetud.
vtl kirjutas: 09 Apr 2019, 14:37 Miks ma imestan? Ma ei ole 20 aasta jooksul kohanud olukorda, kus visuaalselt korras ja korrektselt ühendatud, lubatud pikkusega Cat5/Cat5E kaabel ning korras võrguseadmed ei oleks lubatud kiirust läbi lasknud.
Ei saa muidugi välistada kaabli praaki, aga seal peaks ikka midagi tõsiselt jamasti olema. Keerupaar on väga lollikindel asi.
PS. Hea meelega tahaks seda tükki lausa oma kätte saada ja mõõteriistaga uurida.
Iroonia on siin pisut kohatu. Kuna ma olen IT-alal väga pikalt tegutsenud, siis arvan, et olen neid kaableid viimase 20-25 aasta jooksul näinud ja testinud rohkem kui enamus siinsest seltskonnast.ping kirjutas: 09 Apr 2019, 21:38Ma pole kah oma elu jooksul pimesoolt näinud, aga millegi pärast usun, et mõned inimesed on näinud.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Väidan sama karmilt vastu, et liikumatu seinapesa külge ühendatud ja jäigalt fikseeritud plankkaabli ning pistikuga ühenduskaabli kombo ON töökindlam, kui liikuv pistikuga plankkaabel. Nimelt on plankkaabli pistikühendus kiudkaabli omast juba ehituselt ebatöökindlam, rääkimata murdumisohust, kui ühendus on näiteks liiga suure jõuga kokku pressitud.kunn24 kirjutas: 09 Apr 2019, 22:49Karmilt paned, pesad- pistikud vähendavad samuti töökindlust, eksimust montaazhil (proovi neid jurasid korralikult põranda lähedal paika toppida, eirti, kui juhtub veel värvipime või koba ühendaja) ja on ka kallid. Samuti suurendavad ajuvabalt ökolooglist jalajälge. Isklikult soovitan ruuteri taha või tehnoruumi vedada kaablid ilma liigsete pesadeta ja pesad panna vaid sinna, kus installi loogika seda nõuab. See jäik kaabel on tegelikult päris painduv ja peab ikka maniak olema, kes teda pidevalt painutama hakkab.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Tühi 8 pordine 10" patch paneel (suuruselt sobilik just koju paigaldamiseks) maksab 10€+km letis. See teeb 1.25€ "augu" kohta.kunn24 kirjutas: 09 Apr 2019, 23:26Mainin vaid, et pesa koos paneeliga on tiba kallim sinu väidetust, kisub sinna 30 kanti.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Sa kirjutasid ju ülalpool selge sõnaga: " Isklikult soovitan ruuteri taha või tehnoruumi vedada kaablid ilma liigsete pesadeta". Ja edasi vaidlesime sellel teemal, milline kulu või jalajälg on just patchpaneelil ruuteri taga.kunn24 kirjutas: 09 Apr 2019, 23:39 Need on paneelid, mitte tavalised toapistikud. Me saime veidi valesti teineteisest aru. Inimene küsis ju maja installiks. Näevad muidgi väga professionaalsed välja, saab huvilisele demoda, et vaat, kui vahva. Elektrile on need pigem siiski lisatakistuseks.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Cat5 kaabli jätkamiseks on spetsiaalsed vahetükid. Sisuliselt on seal kaks komplekti samasuguseid klemme, nagu pesal ning nende vahel trükkplaat õige pikkusega lainejuhtidega.kunn24 kirjutas: 09 Apr 2019, 23:49 Nii palju jätkan, et kunagi olid vist sina see mees, kes kategoorilislt ütles, et CAT5 kaablit ei jätkata ja kui seda tehakse, kui paha paha see on just laine levimise mõttes. Sisuliselt on need pesad ju ka jätkud ja veel hullemad. Keerud harutatakse seal lahti jne.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Esimene ettejuhtuv otsinguvaste:kunn24 kirjutas: 09 Apr 2019, 23:49Toapistiku pealt ma pole kokku hoidnud, kuid toonitan üle, et seda mõne €-ga ei saa kindlasti.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Mis pesa ei täida mis nõudeid?kunn24 kirjutas: 09 Apr 2019, 23:57 Saad ise ka ju aru, et pesa selliseid nõudeid mingil juhul ei täida? Olgu, öö ka juba.
Lugemata postitus Postitas vtl »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Lugemata postitus Postitas vtl »
Esimene ja kõige olulisem tehniline põhjendus on selles, et nii majja sissetulevad kui tubadesse laialiminevad kaablid on selline ressurss, mida on halb välja vahetada. Seega on mõistlik neid kaableid hoida ja mitte ilmaasjata väntsutada. Olenevalt kaablist on selleks erinevaid lahendusi, mis fikseerivad kaabliotsad statsionaarselt paika ning võimaldavad sinna külge tekitada paindlikult ümberseadistatavaid ühendusi. Nii on see olnud aegade algusest. Näiteks telefoni- ja sidekaablite magistraalidel oli otstes vanasti klemmliist, osades kohtades isegi joodetav. Tänapäeval on selle asemel nn. Krone latt, kuhu kaablisooned sisse pressitakse. Arvutivõrk elab valdavalt patch paneelide peal.kunn24 kirjutas: 10 Apr 2019, 00:26 Ja torgin järgi, et sissetulevate / väljaminevate kaablite pesade jaoks otsene tehniline vajadus ju puudub. Kuigi ilus kapp on,.
Niipalju kui mina tänapäevaseid eramusse sobivaid signalisatsioonisüsteeme näinud olen, tulevad need reeglina oma seinale kruvitavas kastis, kus on juba kohad kontrollerplaadi, toiteploki ja laiendusmoodulite kinnituse jaoks. Samuti on seal kastis koht mingi kümnekonna ampertunnise hooldusvaba aku jaoks ning seda ei ventileeerita. Samad/sarnased akud on kasutuse ka UPS-ides ning ka seal ei ole mingeid ventilatsioonitorusid.kunn24 kirjutas: 10 Apr 2019, 00:26Eramajas tuleb kuskile signa panna ja selleks sobib see kapp samuti ilusti. Kuhu signa aku vaid panna, see on küsimus? Ta võib happeaure eraldada. Suletud AGM akudel on selleks eraldi vent-toru, saab kapist välja juhtida.
Tehnosüsteemide dokumentatsioon on tänapäeval sama tähtis, nagu maja enda projekt. Kui inimene ei tunne huvi selle üle, et vajalikud asjad kirja ning arhiveeritud saaks, siis pole midagi teha. Ignorantsus on paraku valdav. See ei ole aga põhjus, miks peaks elementaarsest mugavusautomaatikast loobuma. Asju tuleb teha lihtsalt korralikult.kunn24 kirjutas: 10 Apr 2019, 00:26Teemaalgataja järgmine mõttekoht peakski olema signa kaabeldus. Siis võimalik värava-automaatika jne. Kuigi liigse automaatika eest tahaksin hoiatada, et tõenäoliselt 10 a pärast on kõik enamus unustatud, mida kunagi sai kokku punutud. Või kui teenus sisse ostetud, siis paigaldajafirma hingusele läinud.
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Ära planeeri teema algataja elu! Vaevalt ta praegusesse korterisse väravaautomaatikat hakkaks kasvõi mõtteis mõlgutama ehk mälu värskendamiseks loe teema esimest postitust uuesti.kunn24 kirjutas: 10 Apr 2019, 00:26 Teemaalgataja järgmine mõttekoht peakski olema signa kaabeldus. Siis võimalik värava-automaatika jne.
Mine “Elekter, elektriseadmed”
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025