terrassi ava ja uks sellele?

naerukajakas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Veebr 2019, 18:26
On tänatud: 1 kord

terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas naerukajakas »

Majal terrassi ukse ava L4x H 2m. Kuidas olete lahendanud?
Mõttes on nii, et 2 külgmist moodulit on kinnised, ja 2 on nn lahtikäivad uksed (et mugav oleks kasvõi mööblit sisse tassida). Või panna liuguks?
Kuidas on teie kogemused ja millise firma aknad/uksed teil on?
Terrassiukse karkass võiks olla massiivne.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas ping »

Klaaspakett on päris raske ja seab piirid ukse mõõdule.
Pead tootjate käest küsima, et mida nad on suutelised pakkuma sellisesse avasse.
Asi, millele ei osata tavaliselt tähelepanu pöörata on see, et kas lapsed ja nõrgemad naisterahvad suudavad rasket ust avada ja sulgeda?
Ise tellisin kaheosalise, üks osa paigal ja teine (mitte kaelakukkuva tuulutusasendiga) lükanduksega.
ping
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas aero »

Terrassiga külgneva ava laius on kaugelt >4m aga ma ei näinud vajadust, et see peaks kogu laiuses avatav olema. Toolist suuremaid asju edasi-tagasi ei tassi, seega piisab 80 cm laiusest uksest. Lihtne, odav ja energiatōhus lahendus.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 13 Veebr 2019, 22:35 Terrassiga külgneva ava laius on kaugelt >4m aga ma ei näinud vajadust, et see peaks kogu laiuses avatav olema. Toolist suuremaid asju edasi-tagasi ei tassi, seega piisab 80 cm laiusest uksest. Lihtne, odav ja energiatōhus lahendus.
Korraliku diivani või tugitooli jaoks oleks vähemalt 120cm vaja.
Mööbli sissevedamiseks on vajadusel ka aknapakett raamist välja võetud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

lükandit ei jõua sa liigutada ega osta.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas aero »

ping kirjutas: 13 Veebr 2019, 23:48
aero kirjutas: 13 Veebr 2019, 22:35 Terrassiga külgneva ava laius on kaugelt >4m aga ma ei näinud vajadust, et see peaks kogu laiuses avatav olema. Toolist suuremaid asju edasi-tagasi ei tassi, seega piisab 80 cm laiusest uksest. Lihtne, odav ja energiatōhus lahendus.
Korraliku diivani või tugitooli jaoks oleks vähemalt 120cm vaja.
Mööbli sissevedamiseks on vajadusel ka aknapakett raamist välja võetud.
:hello:
Mul on terrassil toolist suuremaid asju. Aga ma vea neid sisse-välja. Poest terrassile saab ka otse, ei pea tingimata vahepeal majja sisse tarima. 8)

1,2m lükandust jōuab liigutada küll. Aga eks ta üks tüütu kolakas on.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 14 Veebr 2019, 08:15
ping kirjutas: 13 Veebr 2019, 23:48
aero kirjutas: 13 Veebr 2019, 22:35 Terrassiga külgneva ava laius on kaugelt >4m aga ma ei näinud vajadust, et see peaks kogu laiuses avatav olema. Toolist suuremaid asju edasi-tagasi ei tassi, seega piisab 80 cm laiusest uksest. Lihtne, odav ja energiatōhus lahendus.
Korraliku diivani või tugitooli jaoks oleks vähemalt 120cm vaja.
Mööbli sissevedamiseks on vajadusel ka aknapakett raamist välja võetud.
:hello:
Mul on terrassil toolist suuremaid asju. Aga ma vea neid sisse-välja. Poest terrassile saab ka otse, ei pea tingimata vahepeal majja sisse tarima. 8)

1,2m lükandust jōuab liigutada küll. Aga eks ta üks tüütu kolakas on.
Kas korterielanik ei kujuta ette, et elutuppa sisse ka on vaja diivan vedada?
Ei pidanud silmas, et just terrassiuks peaks lai olema, vaid et majal üldse peaks ka üks laiem avatav ava olema.
Millegi pärast paigaldatakse majadele palju 80cm valgusavaga välisuksi, kust ainult Poola odavmööbel sisse mahub ja inimesed ei kujuta ette, et see mõõt määrab tulevikus ostetava mööbli suuruse.

Olen kõikide kohalike tootjate uste liigutamise jaoks vajaliku jõu oma käega järgi katsunud, ja on olemas mehanismid, mis on teistest kergemini käsitsetavad.
Seepärast soovitangi hoolega uurida erinevaid mehanisme, et ei lapsi ega lemmikloomi ostetud uks ei vigastaks.
Meeter lai ja 2,2 kõrge uks kaalub pea 100 kilo.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas aero »

Teema on maja terrassist, jätaks korterid rahule... Poola mööbliga kogemus puudub, Eesti toodang on alati uksest/aknast sisse mahtunud. Ka Wabariigi aegne massiivne söögilaud. Kunagi oli nurgadiivan päris suur kolakas, lastel andis täitsa joosta selle peal. Aga guess what - see käis lihtsalt mooduliteks lahti :idea: ja mahtus 70-date kortermaja ustest sisse varuga. Ukse laius võis 80 olla.

Muidugi võiks ja peaks eramaja peauks sobima maja suuruse ja olemusega. 80cm avaneb mul terrassile.

Ei kujuta seda olukorda hästi ette, et mul on karp valmis, põrandad valatud ja siis hakkan mõtlema, et kuidas need avad nüüd kinni saaks... (Või kuhu ja mitu ahju ehitada.) Minu arust on odavam paberil e. projekti tasandil sellised asjad läbi mõelda. Tulemus ka viisakam ja ühtlasem.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olen näinud igasuguseid terrassiuksi, nii lükanduksi kui ka hingede peal. Kui endale valiks, siis kindlasti tavalise, hingede peal. Ühel tellijal on ka ca 4m ava ja tal on kaks äärmist akent kinnised ja kaks keskmist toimivad tavaliste ustena. Kindlasti vaataks, et ei peaks hakkama mingeid riive lukusteid lisaks monteerina kui sooviks ust praokil hoida, vaid on olemas lukusüsteemid, kus lingi allakeeramisega ukse asend fikseerub. Paaril tellija on olnud lükandsüsteemiga, aga minu jaoks tundub paras jauramine, eriti sulgemisel. Eks muidugi palju sõltu ka valmistajast, et millist süsteemi kasutab.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Sarapuule sai pandud 10x2.5 terrassi uks, avanev osa 7m. Ei tea, mis mööblit sealt sisse veetakse :confused:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: terrassi ava ja uks sellele?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 14 Veebr 2019, 19:10 Sarapuule sai pandud 10x2.5 terrassi uks, avanev osa 7m. Ei tea, mis mööblit sealt sisse veetakse :confused:
Ehk oli teine lihtsalt ülbe ja õhku täis, et kitsamast ei mahtunud läbi? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta