Põhikütteks ÕSP 80m2

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Jaan 2019, 02:37

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 »

klaverimeister kirjutas: 13 Jaan 2019, 12:08 Vaatan ka seda võrdlust, mida siin tsiteeritud on. Toshiba puhub kuumemat õhku kui teised pumbad....
Küsiks vastu, mis režiimil? Kui mul on toas 20 kraadi sooja ma määran pumba tuba kütma 22 kraadi peale, siis puhub ta leigemat õhku, aga kui määran pumba tumba kütma 24 kraadi peale siis hakkab üsna kuuma õhku tulema. Kuidas sa seda nüüd võrdlusse paned? Sama mõttetu on kuskile tabelisse toppida, mitu dB müra pump kõige vaiksemas režiimis teeb.
Ma pigem mõtlesin seda, et ta garantiijuhtumitest rääkis, et Toshiba kõige vastupidavam ja pole vaja kutsuda mehaanikut vaid peab jõudsalt vastu. See õhu teema seal väga ei huvitagi.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas aero »

Suvel ja külmaks? Pigem on see niiskus-rōskus ja sügisel, vihmadega. Mitte suvel. Sel juhul oleks ikka kogu elamist vaja veidi kytta-kuivatada, mitte vaid magamistuba. Kui niiskus on normis, piisab soojast tekist ja magad sygavalt.
uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Jaan 2019, 02:37

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 »

aero kirjutas: 13 Jaan 2019, 12:28 Suvel ja külmaks? Pigem on see niiskus-rōskus ja sügisel, vihmadega. Mitte suvel. Sel juhul oleks ikka kogu elamist vaja veidi kytta-kuivatada, mitte vaid magamistuba. Kui niiskus on normis, piisab soojast tekist ja magad sygavalt.
Tundub, et see võib tõesti ka sellise lahendusega olla lahendatud. Saan aru, et pooldad radika varianti?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas keemik »

Sinna korterisse 2 pumpa on mõttetu. Üks korralik pump, hea asetusega, magamistoa vahelt on enamus aega uks lahti tavaliselt. Radikas ka magamistuppa seina peal ja ongi korra. Kogukulu umbes 1500 eurot. Selle raha eest sa ahju ei saa, mis 80 m2 ära kütaks, ilmselt ka vahelagi ei kannaks ära (alates 2.5 tonni ahi). Ma vaataks midagi sellest seeriast, endal läheb neljas talv ja väga rahul: ASYG14LTCB/AOYG14LTCN; maja 135 ruutu. Soojustatud 150 mm vahtplastiga, aga omajagu külmasildu jms (vana maja).
uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Jaan 2019, 02:37

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 »

keemik kirjutas: 13 Jaan 2019, 12:47 Sinna korterisse 2 pumpa on mõttetu. Üks korralik pump, hea asetusega, magamistoa vahelt on enamus aega uks lahti tavaliselt. Radikas ka magamistuppa seina peal ja ongi korra. Kogukulu umbes 1500 eurot. Selle raha eest sa ahju ei saa, mis 80 m2 ära kütaks, ilmselt ka vahelagi ei kannaks ära (alates 2.5 tonni ahi). Ma vaataks midagi sellest seeriast, endal läheb neljas talv ja väga rahul: ASYG14LTCB/AOYG14LTCN; maja 135 ruutu. Soojustatud 150 mm vahtplastiga, aga omajagu külmasildu jms (vana maja).

Tundub, et asi piirdub ühe pumbaga, kokkuhoid on siiski märgatav. Tänud kaasa mõtlemast! Kui kellelgi mõnda hea pumpa soovitada siis tuld! Mis te arvate kui võimas see pump olema peaks, kui ennem soovitati 2 4kW kas siis 1 8kW oleks piisav?
uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Jaan 2019, 02:37

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 »

Ei oskagi kohe öelda seda aga suvel vahetati maja õhuliin selle kasti vastu välja mis nüüd maja kõrval seisab.
uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Jaan 2019, 02:37

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 »

kunn24 kirjutas: 13 Jaan 2019, 14:56 Ma ei väida, et selle teadmine oleks ülimalt oluline (ju mingi võimsus ikka on), kuid lõplike otsuste jaoks peaks ikka ka see info olema.
Selge eks uurin selle järgi kui paigaldamiseks hakkab minema ja kui peab mingi mudeli välja valima. Praegune lõpplik lahendus on 1 korralik pump ja magamistuppa radikas seinale.





Tänud kõigile kes kaasa mõtlesid ja nõu andsid, kui kellelgi veel on esimeses postituses mainitud õhkpumpadega kogemusi siis on need ka veel väga tere tulnud.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas ping »

uudistaja333 kirjutas: 14 Jaan 2019, 07:56
kunn24 kirjutas: 13 Jaan 2019, 14:56 Ma ei väida, et selle teadmine oleks ülimalt oluline (ju mingi võimsus ikka on), kuid lõplike otsuste jaoks peaks ikka ka see info olema.
Selge eks uurin selle järgi kui paigaldamiseks hakkab minema ja kui peab mingi mudeli välja valima. Praegune lõpplik lahendus on 1 korralik pump ja magamistuppa radikas seinale.





Tänud kõigile kes kaasa mõtlesid ja nõu andsid, kui kellelgi veel on esimeses postituses mainitud õhkpumpadega kogemusi siis on need ka veel väga tere tulnud.
Kaitsmete suurused ja võimsusevaru peaks ikka ennem väljauurima, muidu võib juhtuda, et istute koos naabriga pimedas.
Võibolla naabril on elektripliit ja boiler ning siis peate amprid omavahel sõbralikult ära jagama.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
flak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Jaan 2019, 14:36

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas flak »

kunn24 kirjutas: 12 Jaan 2019, 15:25 Külmunud maapind kannab vibratsiooni väga hästi edasi. Need kummijullad, mida ÕSP alla pannakse, ei vasta amortiseerivate patjade nõuetele ja talvel külmaga muutuvad kivikõvaks. Kahjuks pole ÕSP enda kompressori all ka arvestavaid amortiseeruvaid patju või vedrusid.
Mul suurem 3-ne Mitsu multisplit otse WC akna all maaraamil, ilma puksideta ja pole mingit vibratsiooni või muid imelikke helisid. Vendika häält on mingil määral kuulda, eriti kui rohkem võisust vaja, aga see ei häiri absoluutselt.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Radiaatoriks pakuks välja, et uuri infrapuna radikaid/küttepaneele - need kiirgavad soojust mööda tuba laiali, mitte ei lähe konvektsiooniga enamus soojast kõigepealt otse lae alla.
Või kui seda ei soovi, siis jah õliradiaator - vähemalt ei kärsata tolmu nagu tavaline konvektor
flak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Jaan 2019, 14:36

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas flak »

Kalvis kirjutas: 13 Jaan 2019, 08:53 Kui ostad nõuetekohase pumba siis müra on normi piires ja mitte kellegil pole õigust kätt ette panna. Paigaldamise asukohaks peab nõusolek olema ühistult. Edasi pole mitte kellegil õigust sinu pumpasi maha kruvida ega ära viia, tegijaga tegeleks edaspidi politsei koos kahjude väljanõudmisega. niipalju on jutus tõtt, et rohkem levib müra maja konstruktsioonide kaudu, kuid selleks on mürasummutuspuksid ja muu selline.
Keskmine ÕSP maksab 600 €, kaks tükki 1200
Kuna majas on ahiküte olemas siis ajaks seegi hädakütte ära või kui laisk oled siis elektriradiaator. Need juhtumid on mõeldud >-15C külmadele (suht harva)
600.- eest küll mingit normaalset pumpa ei saa, mingi hiinaka võib-olla ehk saab. Korralikum Mitsu-Toshiba-Daikin algab ikka 900.- ja ülespoole.

Teemaalgatgajale:
Kuna korteris on ka korsten, paneks mina elutuppa ühe viisaka väljanägemisega metallist kamina, millel külgedel ja peal ka voolukiviplaadid sooja salvestamkiseks. See oleks igaks juhuks väga külmade ilmade jaoks kui ÕSP võib hätta jääda, aga vahel on ka soovi elavat tuld näha.
ÕSP osas mina kaaluks tõsiselt 2-st multisplit süsteemi, näiteks:
http://www.ohksoojus.eu/tooted/multispl ... 2komplekt/
Sisekehad on 1 ja 2 kiiruse peal üsna vaiksed.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas artist »

Kütteks multispliti ei soovita. Need pigem jahutuseks.
:hello:
flak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Jaan 2019, 14:36

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas flak »

artist kirjutas: 14 Jaan 2019, 16:29 Kütteks multispliti ei soovita. Need pigem jahutuseks.
:hello:
Hämmastav kust küll selline tarkus tuleb?
Ise ei saa küll kurta, 3-ne multisplit toimib korralikult.
uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Jaan 2019, 02:37

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 »

ping kirjutas: 14 Jaan 2019, 09:36
uudistaja333 kirjutas: 14 Jaan 2019, 07:56
kunn24 kirjutas: 13 Jaan 2019, 14:56 Ma ei väida, et selle teadmine oleks ülimalt oluline (ju mingi võimsus ikka on), kuid lõplike otsuste jaoks peaks ikka ka see info olema.
Selge eks uurin selle järgi kui paigaldamiseks hakkab minema ja kui peab mingi mudeli välja valima. Praegune lõpplik lahendus on 1 korralik pump ja magamistuppa radikas seinale.





Tänud kõigile kes kaasa mõtlesid ja nõu andsid, kui kellelgi veel on esimeses postituses mainitud õhkpumpadega kogemusi siis on need ka veel väga tere tulnud.
Kaitsmete suurused ja võimsusevaru peaks ikka ennem väljauurima, muidu võib juhtuda, et istute koos naabriga pimedas.
Võibolla naabril on elektripliit ja boiler ning siis peate amprid omavahel sõbralikult ära jagama.
:hello:
Saan kinnitada seda, et 3 faasi on olemas.

Hetkel siis plaanis multisplit eemaldada valikust ja leppida ühe siseosaga. Infrapuna tundub väga huvitav lahendus, kas keegi veel eelistaks infrapuna õliradikale?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

flak kirjutas: 14 Jaan 2019, 15:06
Kalvis kirjutas: 13 Jaan 2019, 08:53 Kui ostad nõuetekohase pumba siis müra on normi piires ja mitte kellegil pole õigust kätt ette panna. Paigaldamise asukohaks peab nõusolek olema ühistult. Edasi pole mitte kellegil õigust sinu pumpasi maha kruvida ega ära viia, tegijaga tegeleks edaspidi politsei koos kahjude väljanõudmisega. niipalju on jutus tõtt, et rohkem levib müra maja konstruktsioonide kaudu, kuid selleks on mürasummutuspuksid ja muu selline.
Keskmine ÕSP maksab 600 €, kaks tükki 1200
Kuna majas on ahiküte olemas siis ajaks seegi hädakütte ära või kui laisk oled siis elektriradiaator. Need juhtumid on mõeldud >-15C külmadele (suht harva)
600.- eest küll mingit normaalset pumpa ei saa, mingi hiinaka võib-olla ehk saab. Korralikum Mitsu-Toshiba-Daikin algab ikka 900.- ja ülespoole.
Ostsin Mitsu 500€ eest (ilma paigalduseta, 4 kW) ja see on igati hea ÕSP olnud. Ei mürise, töötab siiamaani ja sisaldab kõiki vajadusi. Ütlen et igati korralik pump.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Mina ise olen seda meelt, et kui pump võtta, siis ikkagi parim mis hetkel turul saada, seda enam kui on tegemist põhiküttele pretendeeriva seadmega. Paigalduse hind on ju sama. SCOP peaks olema parim võimalik - samuti oli minu jaoks tähtis siseosa välimus. See, et meil on väga harva -25 pakast, pole mingi argumenti. Võimekas masin on ka soojemate ilmadega palju ökonoomsem ning see ju soojuspumba mõte ongi, saada võimalikult vähese elektrikuluga võimalikult palju sooja.

Lihtsalt teemaväliselt küsin - oled sa ÕHK-VESI variandi täielikult välistanud? Katel keldrisse, sealt torud mööda ventlõõri üles jne - oleks ka soe vesi kohe olemas, mis on otseküttes päris suur elektriröövel.
uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Jaan 2019, 02:37

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 »

klaverimeister kirjutas: 15 Jaan 2019, 11:05 Mina ise olen seda meelt, et kui pump võtta, siis ikkagi parim mis hetkel turul saada, seda enam kui on tegemist põhiküttele pretendeeriva seadmega. Paigalduse hind on ju sama. SCOP peaks olema parim võimalik - samuti oli minu jaoks tähtis siseosa välimus. See, et meil on väga harva -25 pakast, pole mingi argumenti. Võimekas masin on ka soojemate ilmadega palju ökonoomsem ning see ju soojuspumba mõte ongi, saada võimalikult vähese elektrikuluga võimalikult palju sooja.

Lihtsalt teemaväliselt küsin - oled sa ÕHK-VESI variandi täielikult välistanud? Katel keldrisse, sealt torud mööda ventlõõri üles jne - oleks ka soe vesi kohe olemas, mis on otseküttes päris suur elektriröövel.
Jah, kuigi alguses oli õhk vesi süsteemiga arvestatud selgus siiski, et põrand ei pruugi betoonivalule vastu pidada ja sealt edasi mõtlesin juba ka seda, et kuna pind on niivõrd väikene siis õhk vesi küte ei pruugi ennast äragi tasuda. Lisaks veel loomulikult suur kokkuhoid alginvesteeringu arvelt. Pigem panna tõesti üks parim ÕSP ja kas siis õliradikad või proovida seda infrapuna vigurit.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Puitpõranda puhul on veel võimalik ka kipsi valu või siis alumiinium profiilid torustiku ümber, mis sooja edasi hajutavad.
Mina enda korteris jätsin sellepärast tegemata, kuna olin juba lasknud kaks uut ahju teha ning ei raatsinud ilusat parketti üles lõhkuda.
Oleks ma seda remondi varasemas faasis kaalunud, siis oleks ikkagi ühe ahju vist tegemata jätnud ja torud põrandasse ära pannud. Tasuvuse osas suur probleemi ei näe, kui tegemist on põhiküttega. Arvuta, kui palju sa sooja tarbevee pealt kokku hoiad - puudub ka vajaduse elektriradiaatorite järele.

ÕSP on muidugi ka hea asi, lihtsalt on vaja lisakütet juurde ning otse elektriga kütmine maksab. Olgu ta kasvõi infrapuna.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Tervist !
Soomlaste õhksoojuspumbafoorumit uudistades on tekkinud mulje , et ka toshiba laguneb sarnaselt panasonicule , mitsudel on igavene kamm sulatustega , gree kui töötab siis on eriline vedamine ( tavaliselt vahetatakse müüja kulul mitsu vastu ) , daikin i puhul müüakse vananenud mudelit ja üllatus , üllatus midea on see , millega rahul ollakse . Ilmselt on vigu kõigil tootjatel , mõnel rohkem , mõnel vähem .
Ega see minu poolt pandud kirjeldus ei näita reaalset seisu , sest kui masin töötab kuidas peab , siis omanik ilmselgelt ei kurda ega kirjuta .
flak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Jaan 2019, 14:36

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas flak »

edvard. kirjutas: 15 Jaan 2019, 19:19 Tervist !
Soomlaste õhksoojuspumbafoorumit uudistades on tekkinud mulje , et ka toshiba laguneb sarnaselt panasonicule , mitsudel on igavene kamm sulatustega , gree kui töötab siis on eriline vedamine ( tavaliselt vahetatakse müüja kulul mitsu vastu ) , daikin i puhul müüakse vananenud mudelit ja üllatus , üllatus midea on see , millega rahul ollakse . Ilmselt on vigu kõigil tootjatel , mõnel rohkem , mõnel vähem .
Ega see minu poolt pandud kirjeldus ei näita reaalset seisu , sest kui masin töötab kuidas peab , siis omanik ilmselgelt ei kurda ega kirjuta .
Saad sa selle foorumi lingi ka siia panna, tänud!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas aero »

onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mul on Mitsu/Electric35, 10a on teine olnud. Selle 10a jooksul ühe talve tegin katse kas kütab maja ära. Maja oli siis halvasti soojustatud, selgus see muidugi hiljem. Elamispind ca-85m2. Kokkuvõtteks oli, et küttis ära küll. Kiiruseid pumba siseosa ventilaatoril on 4, kasutan 3 kiirust, siis jõuab soe ka kaugemale tubadesse, elektri kulu see eriti ei muuda. Väliseade oli muidugi korrlikult jääs, võimalik, et siin foorumis on sellest ka kuskil pildid, vist sai riputatud üles. Elektrikulu oli jämedalt koos muu elektriga vst 1000kwh kuus, loodan, et numbriga ei eksi. Pumbale siis arvatavasti kuskil 750kwh
Vasta