Vihmavee kogumine maa alla 1000l IBC

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vihmavee kogumine maa alla 1000l IBC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jaakl kirjutas: 27 Dets 2018, 11:29 Mina olen sellest ehituse eelarvestamise värgist ikka niipidi aru saanud, et võtad kõige väiksemad hinnad, lööd kokku ja nii jääbki. IBC-sid koos raudpuuriga saab 50€ tükk, vibropumbake vee kätte saamiseks on u 30€, labidas on juba olemas, seega 4-tonnine lokaalne veevarustus mitte üle 230 €.
No olgu kui saad nii odavalt siis on ju tore, aga ma tõesti tahaks näha, mis nägu sa oled peale 5m3 pinnase väljakaevamist. ;) Kuhu sa väljakaevatud pinnase paned? Kuidas oled mõelnud lahendada mahutite katmise pealtpoolt? Toestused? Kui ajad mahutitele lihtsalt mulla peale, siis kahtlustan, et see vajub ära mingi aja pärast. Ei oska ennustada, aga kõhutunne ütleb nii, sest mahuti enda plastikust kest küll pealkäimist ei kannata. :scratch: On sul nendele küsimustele vastused olemas?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
jaakl
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 88
Liitunud: 23 Okt 2011, 19:28
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vihmavee kogumine maa alla 1000l IBC

Lugemata postitus Postitas jaakl »

Urmas kirjutas: 27 Dets 2018, 15:00
jaakl kirjutas: 27 Dets 2018, 11:29 Mina olen sellest ehituse eelarvestamise värgist ikka niipidi aru saanud, et võtad kõige väiksemad hinnad, lööd kokku ja nii jääbki. IBC-sid koos raudpuuriga saab 50€ tükk, vibropumbake vee kätte saamiseks on u 30€, labidas on juba olemas, seega 4-tonnine lokaalne veevarustus mitte üle 230 €.
No olgu kui saad nii odavalt siis on ju tore, aga ma tõesti tahaks näha, mis nägu sa oled peale 5m3 pinnase väljakaevamist. ;) Kuhu sa väljakaevatud pinnase paned? Kuidas oled mõelnud lahendada mahutite katmise pealtpoolt? Toestused? Kui ajad mahutitele lihtsalt mulla peale, siis kahtlustan, et see vajub ära mingi aja pärast. Ei oska ennustada, aga kõhutunne ütleb nii, sest mahuti enda plastikust kest küll pealkäimist ei kannata. :scratch: On sul nendele küsimustele vastused olemas?
Pigem oli algne küsimus, et kas osta mitmetuhandene spetsiaalne mahutikomplekt (puhastid.ee), või IBC-dest ehitada analoog. Kaevamise ja mulla paigutuse mure oleks neil variantidel ikka sama. IBC on enamasti metallraamis, ja ühe väite järgi võib neid 4tk üksteise peale panna, seega peaks raam kui selline kannatama 3t koormust. Mittemädaneva tugeva "katuse" tekitamine käepärastest asjadest võiks üsna lihtne olla, kasvõi plast-euroalus. Kui metallraami värvin paksu roostevaba värviga ära, siis võiks see aastakümneid maa all vastu pidada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vihmavee kogumine maa alla 1000l IBC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jaakl kirjutas: 04 Jaan 2019, 18:43 Mittemädaneva tugeva "katuse" tekitamine käepärastest asjadest võiks üsna lihtne olla, kasvõi plast-euroalus. Kui metallraami värvin paksu roostevaba värviga ära, siis võiks see aastakümneid maa all vastu pidada.
On sul ikka tahtmine hakata otsima veel lisaks mingeid plastaluseid, hakata traate värvima selleks, et traadid saaks korraliku paksu roostevaba värvi alla jnejne ... Raami korralikuks värvimiseks pead kõigepealt plastkuubiku raamist kätte saama, mis maksab roostevaba värv(mis värv see veel on, pole nagu kuulnudki), pintslid jne nipet-näpet? Oled ikka kindel, et "roostevaba värv" maa all, umbses ja niiskes pinnases, säilitab omadused, mida on testitud tavaolukordade(maapealsete) tingimuste jaoks?
Võid vabalt kõik need oma ideed teostada, seadus ei keela ja kohtusse ma sind selle kaebama ei hakka, aga minu kaine(?) ja erinevaid argumente kaalutlev mõistus ei luba sinu ideed heaks kiita, sellepärast püüdsingi välja tuua ka asja miinuspooli. Tihtipeale kinnisidee küüsis olevad inimesed ei suuda näha asja negatiivseid külgi ja nendest valgustamiseks on vahest ka minusugused "kriitikuid" vaja. On sul ikka tahtmine ja järjekindlus oma ideele heakskiitu saada! Taoliste mõtetute(minu jaoks) ideede läbisurumisel olen sarnast juttu kuulnud ainult riigikogulaste suust. ;) Paluks mitte solvuda, aga ise nimetaks seda heas mõttes idioodi järjekindluseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Vihmavee kogumine maa alla 1000l IBC

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Huvitav, kumb odavam tuleb: kas 4tk IBC üksteise peale sügavale maa sisse ja siis vett pumbata tomatikesele või siis keldris aia kraan lahti keerata ja maksta kohalikule veevärgile?
Ja pealegi valige tomatikese asemel viinamarjad: viimasel suvel n/v kastmine oli liiga intensiivne, osad kobarad läksid hallitama. Ju siis üle kahe nädala.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vihmavee kogumine maa alla 1000l IBC

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui need IBC on samad mis kemikaalimahutid siis need on liiga nõrgad maaalla panekuks. Sellepärast ma soovitasingi, et paned kevad-sügis maapeale ja talvel hoiad tühjana. Neid küll saab maaalla paigutada aga see läheb üsna kalliks ja vastikuks. Ega ilmaasjata vastavad poes müüdavad tööstuslahendused kallid pole - kest tuleb paks ja tugev teha ja see maksab.
Muidugi labida asemel saab koppa kasutada ja tuleb kallim aga veelkord - arvesta et need õhukese kestaga plastiktünnid ei pea pinnase survele vastu!!!
Külaline
külaline

Re: Vihmavee kogumine maa alla 1000l IBC

Lugemata postitus Postitas Külaline »

to Kalvis,
no aga las keegi paneb neid siis 4tk üksteise peale ja las variseb kokku (eksperiment).
Mis arvate, kas pumpamise kulud tulevad odavamad veevärgist võetava vee kulu osas? Taimedele meeldib vast soojem vesi rohkem, aga kas veevärgist või 4 IBC, üsna sarnane temperatuur. Seega, vahet pole?

Teisalt, kastmise korral saate olla looduse keskel, varesed kraaksuvad, kuulata ja Tunda mesilaste/herilaste suminat ja tegevust ... ilusad lilled õitsevad ja lõhnavad ümberringi. Armastatud naine kulgeb Teie poole grillitud ribiga ja tahate teda suudelda.
Aga siis, raisk, vesi sai otsa!
Vasta