Fibo vs puitkarkass

ponkskar
külaline

Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

See võib-olla selline ema -tütar teema ,aga olen ka viimasel ajal uurinud,et kas peaks tegema maja seinad kivist (näit Fibo) või siis puitkarkassist (vast saab ikka Eestis ka korralikult kuivatud puitu). Eelkõige just seotud maja nn. mikrokliimaga (ma ei tea,kas see on päris õige sõna) ja et puit ikka looduslähedasem jms. Teine pool jälle, et kivimajas wc-vannitubade jms ruumide niiskusprobleeme jm konstruktsioone ehk lihtsam lahendada.
Et kui peaks seinakonstruktsiooni osade ehituse tellima,et kumma variandiga on suurem tõenäosus,et mingi jama kokku keeratakse? Või on see puitkarkass maja nii umbes nagu puukuuri ehitus :oops: , et 5x200mm postid püsti (ülesse ja alla vööd ka) ja diagonaalid ja aurukiled-soojustused-tuuletõkked-voodrid paika ja voila,seinad püsti. Hing nagu ihkaks tiba rohkem puitkarkassi, aga see nagu suht uus teema Eesti jaoks ja kui erinevate inimestega räägin,siis ikka pakutakse,et teeks kivi,sest kivi on ikka kivi.
Maja tuleb suht loodusesse ja siis ses mõttes ei tahaks seda betooni põrandatesse ja kive seina vedada, aga samas siiski tundub, et peaks lihtsamini valmis saama,kuna enamus on kivimajad ja kogemusi nendega rohkem :).
Talgute korras plaanis vundament oma jõududega valada ning sarikad samuti ise teha (paari majaga kogemus olemas).
PS: Väidetakse,et puitkarkass võib tulla tiba odavam, aga praegu nagu seda raha tegurit ei olegi väga arvesse võtnud.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No eks ta ongi maitse küsimus rohkem. Mõlemal on omad "eripärad" ja kui neid suudad ehitusel "silmas pidada"-ei tohiks kummagi konstruktsiooniga probleeme olla. Värskelt läbiviidud uuring näitab, et üle 50% Eesti inimestest hindab ikkagi puitmaja. (Protsent oli suurem,aga täpselt ei mäleta-panin igaks juhuks väiksema :roll: )
Ehituse hind ,ütleme siis "võtmed kätte" kujul ei mängi erilist rolli, milest ehitad. Lõpplik hind jääb kõigil umbes sama.

Eestis on kindlasti korralikku puitu. Kõige korralikuma puitmaja saad siiski Omatalolt.(Seda nii läbimõeldud liidete ja nurkade ja kõige muu pärast,millele paljud tähelepanu ei pööra..) Puit pole küll Eestist,aga kvaliteetne :P
See on pelgalt minu arvamus. Kui pakub huvi..
taastaja
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas taastaja »

omad kogemused( kolmas maja endale ammu möödanik)

Viimase lahendasin nii, et siseseinad kivist koos märgade ruumidega ja väliseinad karkass. Karkassi eelis on see, et jääb sama paks mis soojustuski. Kivimaja(ei mõtle fibot) on muidugi kapitaalsem ja parem... Kõikide variantidega annab jama kokku keerata ja vastupidi, ehitusmaterjalid siis süüdi pole, nad ju ei lähe ise sinna kuhu nad ei sobi :?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Seda minagi, et niisketesse ruumidesse tuleb teha näiteks kergplokist seinad. Saab kindasti ka cyprokiga aga no plokk/kivi on minu arvates sobivam.
Ja tuletan veelkord meelde, et mees,kes võibolla hakkab mingit maja maha tegema võik kõigepealt mõelda, kas tema kogemustega majas ikka OLI vajalik ventilatsioon?! Sageli saavad probleemid alguse just sealt, kuna meie inimene peab seda (ventilatsiooni) suures koguses raha raiskamiseks 8)
Põhimõtteliselt pole ju vahet,millest ehitad, kuna lõpp produkt (põranda m2 maksumus) tuleb kõigil samma "auku". Pigem vali tee, mida võibolla valdad paremini ja suudad korrektselt lahendada.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

kui puitkarkass siis tuleb erilist tähelepanu pöörata ka näriliste soojustusest eemale hoidmiseks.Kui hiir satub laudise taha tuulutusvahesse siis....
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ka närilistele on olemas spetsiaalsed nn. turvauksed :D
trumm
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas trumm »

põhimõtteliselt karkassmaja ei ole ju puitmaja, vaid soojustusvillamaja, millel seespool peab kindlasti ka korralik aurutõke olema. selles mõttes on ntx fibo+vill või aeroc ecoterm isegi parema sisekliimaga - aga ventilatsiooni vajavad nad kõik.

kui tahad looduslikku maja metsa, eriti puidust, siis tuleks pigem palkmaja teha.

iseenesest on jama võimalik kõigiga kokku keerata, kuid mulle tundub plokk kindlam ja selle ise ka valisin (kuigi algul olin veendunud, et teen karkassmaja, et ikka puit jne - aga siis sain aru, et tegelikult ei ole puit, vaid vill + kile).
taastaja
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Nüüd sa trumm ajad, pehmelt öeldes, küll pada. Too üks näitaja välja, mille poolest fibo või aeroc hoonel sisekliima oluliselt parem oleks? Võib-olla on asi vastupidine!?

Karkassmaja ei tähenda alati mineraalvilla ja kilet, saab ka ilma nendeta. Ma ise otsisin ka see aeg varianti, mis oleks ilma kileta. Nüüd enam ei kardaks sugugi ka sellele variandile kilet sisse panna ... ja minu karkassmaja välispiirded on täielikult puidupõhised...isegi kipsi põlgasin(nüüd enam mitte) internet on andnud võimaluse areneda ja omi tõekspidamisi aina ümber hindama...
trumm
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas trumm »

no aga räägi siis, kuidas sa oma puitmaja tegid nii, et ta ikka puit on läbinisti, mitte vill ja kile. praegu ainult teed minu kommi maha, aga ise midagi ei täpsusta, mis sul seal seinas siis on, mis maja "puitmajaks" teeb. tavademagoogia.

ega kile pole paha, sellist luulu ei maksa minu kommist otsida. aga kuna teema algataja rääkis, et ta metsa tahaks puitu, siis ma väidan vastu, et 99% tänastest puitkarkassmajadest ei ole eriti puitmajad, vaid villa- ja kilemajad.
trumm
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas trumm »

p.s. see, et välispiire on puit (ehk teisisõnu siis laudvooder?), ei tee majast veel puitmaja. laudvoodri võib plokkmajale ka panna, no problem.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Palkamaja ei taha :) Minu vanematel on kivimaja (seinas narva plokk ja laes betoonpaneelid) ja naise vanematel karkass- maja (villa ja kile asemel saepuru, 80-ndate esimeses pooles tehtud maja), siis tundub seal kuidagi see olemine parem. Neil muidugi see häda,et lamekatus ja vesi konstr. vahele saanud ning paar laetala on mädad, aga kõik muud osad on tip-top(isegi põrand, need on ilma taladeta, otse liivapadjal mingi laagi jubinad (50x100 max) ja nii Ok, et paremad kui enne:)).
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

trumm kirjutas:no aga räägi siis, kuidas sa oma puitmaja tegid nii, et ta ikka puit on läbinisti, mitte vill ja kile. praegu ainult teed minu kommi maha, aga ise midagi ei täpsusta, mis sul seal seinas siis on, mis maja "puitmajaks" teeb. tavademagoogia.

Tselluvill ju ka puit
taastaja
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas taastaja »

trumm! tundub, et oled ärritunud?
Põhimõtteliselt väidad ju, et karkassmaja ei või olla puitmaja...iga kell võib olla ja võib olla ka soojem ja ökonoomsem, kui täispuidust maja.

Tahaks ikka sisekliima paremust kuulda ühes tõelises aeroc majas? sul ju kogemused! Ja paistab, et tead ka seda fibost mineraalvilla majas? Milles on eelised sisekliimas?


..kuidas sa nimetasid?.....tavademagoog :oops:
trumm
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas trumm »

ei ole ärritunud :). kui aus olla, siis ajab naerma :)

aga räägi parem ise neist oma eelistest, nii ka ikka ei lähe, et teised peavad rääkima ja sina ainult kritiseerid, ühtegi lahendust välja pakkumata. mde, ma ei öelnud "demagoog", ma ütlesin "demagoogia" ja see on suur vahe. selle asja nimi, mida sa tegid, on suhtluspsühholoogias "sildistamine" ja see kuulub manipulatsioonivõtete alla :)

teistele:
muidugi on tselluvill puit. samuti saepuru. aga seda polegi keegi välistanud, lihtsalt arvan, et ca 99% karkassmaju tänapäeval ei tehta mitte tselluvilla ja saepuruga. kui teemaalgataja teeb tselluvillaga, on see hoopis teine teema. ja narva plokki ja tänapäevaseid aeroci ja fibo seinu ei saa ka päris võrrelda.
mde, mina ideaalis elaksin just palkmajas, aga polnud kindel, kas tänapäeval saaks talvel maha võetud piisavalt kvaliteetset, jämedat ja kuiva palki minu eelarve piires ... :)

ikka parimat kõigile :)
taastaja
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Nüüd saad veel naerda.
Oponendil on kõik eeldused heaks advokaadiks saada, oskab hästi musta valgeks rääkida ja oma teod teistele üle kanda. Minul, madala haridusega ehitustöölisel, pole sulle ses suhtes küll õiget vastast...

Too üks näide, mida või keda olen ma siin kritiseerinud, stiilis karkassmaja on ainult vill ja kile!
Sama manipulatsiooniga, kui karkassmaja oli maha tehtud siis toodi letti teised variandid, milledel pidavat veel parem sisekliima olema. On see siis nii? Argumendid? või ikkagi demagoogia!? ...ja kui on demagoogia, siis ainuke apsakas oli, et "sildistamine" toimus liiga ennetlikult! Sul on võimalus sellest vabaneda - ehitusfoorumis ainult ehituse üle väideldes, aga mitte riigimehelikult rahva tähelepanu oma tegelikest probleemidest kõrvale juhtides...


Kui mõnele jääb mulje, et ma kaitsen siin ihu ja hingega oma ainsamat iseehitatud karkassmaja, mis isenesest viitaks nagu muude võimaluste puudumisele, siis nii see päris ei ole. Mul on nii ehtne kivimaja ja palkmaja jm.olemas, see karkassmaja ehk rohkem hobi ühendada kõige soojem seinatüüp ja sisse lisada rasket akumuleerivat massi, et asi tasakaalus oleks. Muud ei midagi. Sisekliimaga pole siin midagi pistmist ja see ei ole, siit teemast läbikäinud majatüübil ühelgi üksteisest iseenesest parem! Selleks on üks teine ehitusmaterjal, mis ise on võimeline sisekliimat oluliselt mõjutama.
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas murmet »

Mul tare selline pool kivi, pool puit :) , st. saepurubetoon. Sisekliima ok, soojust peab ka hästi. Aga kui peaks valima, siis ehitaksin ikka puidust, mitte kivist.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No nii! Täna sattus näppu kogemata unustatud projekt,mis läheb käiku kevadel. Tuleb Durisol plokkidest maja. Tootjaga olen rääkinud ja infot ma tean aga oma käega seda veel ehitusmaterjalina kasutanud pole. Kindlasti annan siia märkuseid siis,kui olen selle maja aprillis püstitanud. Hetkel ei viitsi haka siia "oma tarkust" kirjutama, kes tahab vaatab järgnevalt lingilt: http://www.koduinfo.ee/work/kaubad.php? ... aupTyyp=43


:roll: Tundub huvitav, aga eks peab vaatama! Loodame ,et see inimene, kes soovin seda maja ei hakka pelgama. Tunnistan, et võtan seda ,kui eksperimenti :P
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas murmet »

Eestikinnisvara kirjutas:No nii! Täna sattus näppu kogemata unustatud projekt,mis läheb käiku kevadel. Tuleb Durisol plokkidest maja. Tootjaga olen rääkinud ja infot ma tean aga oma käega seda veel ehitusmaterjalina kasutanud pole. Kindlasti annan siia märkuseid siis,kui olen selle maja aprillis püstitanud. Hetkel ei viitsi haka siia "oma tarkust" kirjuta ma, kes tahab vaatab järgnevalt lingilt: http://www.koduinfo.ee/work/kaubad.php?Kaup=42&KaupTy
Tundub et aitasid mul leida kauaotsitud materjali, eks ma üritan saada infi sellest materjalist ehitet maja omanikult
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Kahjuks minu andmetel pole Eestis veel ühtegi maja sellest ehitatud. (See ei pruugi mudugi tõele vastata)
Olen samuti otsinud kontakte, et uurida,milline oli ehitus käik ja illised on "emotsioonid". Maaletooja väidab, et on ehitatud üks selline maja aga kontakte pole. Kui keegi maldab oodata kevadeni ja ennem mul klient käest ei kao---siis saan ise siia kirjutada samuti,kuidas asi tundub. Küll jah, ei saa ma siia vist niipea kirjutada, mis juhtub sellise majaga aastate pärast..Elame näeme.
Ise olen samuti "õhinas", kuna tundub väga huvitav materjal olema. See kas ta nüüd meie kliimasse sobib või mitte---eks sa võta kinni. Kõik serdid ja paberid on materjalil olemas.
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas murmet »

On ta vana saepurubetooni kaasaegne variant vististi ja meie kliimasse peaks sobima. Mul sein 45 cm saepurubetoonist ja peab sooja küll. Üritan Soomes tuttaval külas käia millalgi ja infi pommida, tal nimelt sellest plokist tare.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No selge! Kui herr "murmet" pahaks ei pane siis võiks teha mõned pildid ehitatud hoonest ja seda meiega jagada. :D
Kui aus olla siis ootan juba kevadet, et saaks ise vaadata ,mis huvitav asi see on. See betoon on nagu natuke imelik seal sees.Ei ole nagu puit ega kivi :mrgreen: Tegu nagu Quad-Lock süsteemi sarnase leiutisega :roll:
trumm
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas trumm »

taastaja

ehh... kahju, et nii isiklikult võtsid ja nii läks - mõttetuks lahmimiseks.


1. küsija küsis, kas teha plokk v karkassmaja - ja teda huvitas just sisekliima
2. sina ütlesid, et karkass (NB! täpsustamata, MIS karkassi vahel on - tselluvill v saepuru v savi)
3. mina ütlesin, et karkassmaja ei ole reeglina puitmaja (ja no ei ole ka ju - vaata, mis eesti ehituses toimub) ja et selles mõttes (ntx klaasvilla ja kile mõttes) on aeroc ecoterm isegi parem - kilet ei vaja ja on nn hingav materjal (ma ei rääkinud penomajadest, kui tähele panid).
4. sina ütlesid, seepeale, et "mina ajan pada" (NB! mina sind enne solvanud ei olnud!) et karkassmaja ei tähenda ainult villa ja kilet.... AGA jätsid ütlemata, MIDA siis ikkagi sinna seina panna
5. mina küsisin, et räägi, mismoodi sa oma puitmaja sis tegid, et ta on läbinisti puit
6. sina vastu, et karkassmaja võib ka puitmaja olla - AGA JÄLLE - ei piuksugi sellest, mismoodi siis ikkagi!
7. ja siis ma ütlesingi, et sa ainult kritiseerid (ja too nüüd palun kasvõõi 1 näide, kus mina olen väitnud, et sina väidad, et karkassmaja on vill ja kile! ma pole midagi sellist mitte kusagil öelnud - kes siis siin sõnu väänab???). aga kritiseerid küll - mind, kui täpsem olla: et mina ajan pada jne. samas sa ikkagi siiamaani keeldud selgitamast (teema algatajale, mitte mulle, mul maja ammu valmis), MIS ASI seal seina vahel sellest karkassmajast puitmaja teeb.
ja siis sa kukud ennast haletsema ja mind veel halvustama - negatiivses kontekstis kasutatud "riigimehelik tähelepanu kõrvalejuhtimine ja musta valgeks rääkimine". mille eest? et ma julgesin öelda, et 99% tänapäeva eestis ehitatavaid karkassmaju on kile ja villamajad. ja et venti vajavad nii karkass- kui ka kilemaja. ja et ecotermist maja tundub selles mõttes olevat parema sisekliimaga kui kilemaja.
kusjuures - kuskohas on sinu vastused küsimustele? äkki ikka nõustud rääkima, mis selle sinu poolt räägitud karkassmaja puitmajaks teeb - tõsiselt tahaks teada ju... vaevalt, et teisi huvitab sinu negatiivne suhtumine minusse ja asjakohased epiteedid ja solvangud.

aga muus osas - jah, minust saaks hea advokaat. õigluse eest olen alati seisnud ja haridus on ka vastav.

kõike paremat!
copper
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Dets 2006, 18:29
Asukoht: Tartu

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas copper »

Ei noh .... mind hakkab see asi nüüd kah juba huvitama ....
kivimaja = kivimaja
palkmaja = puitmaja
karkassmaja = ???
Külaline
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas Külaline »

copper kirjutas:Ei noh .... mind hakkab see asi nüüd kah juba huvitama ....
kivimaja = kivimaja
palkmaja = puitmaja
karkassmaja = ???
Kassimaja :lol:
taastaja
külaline

Re: Fibo vs puitkarkass

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Oh-jah, mina ka ei oodand sellist jama...ja ei julge enam piiksudegi...järgmisena on äkki juba käerauad....
Mäletagi enam kuda see nn rongaema kohtulahend lõppes.....järsku on "pada panema" veel rängem solvang.....mine sa neid vapraid õiglusekaitsjaid tea...
Vasta