Pikemalt on teema üleval siin:
http://www.kodusoe.ee/foorum/viewtopic.php?f=8&t=926
Lühikokkuvõte:
Praegune seis on selline:

Uus plaan oleks:
Vana pliit maha, asemele tuleks üks väiksem Kalvise katelpliit. Mudeli valikul kuulaks spetsialisti nõuannet, aga umbes selline

http://efipa2.cma.ee/index.php?lang=est&main_id=9
Pliit peaks kütma ära soemüüri ja 2 vee-radiaatorit (2 tuba). Radiaatorid asuksid otse korstnajala küljes ülakorrusel (seega praktiliselt otsetorud mööda korstent teisele korrusele). Üks radiaator ühelpool ja teine teiselpool korstent. Väike paisupaak tuleks ka, akupaaki pole vaja.
Kas vana soemüür tuleks ka lahti võtta ja korrastada (soemüür seest puhtaks, korralikult ära kindlustada (uued klambrid pottidele, kuhu vaja jne). Kas oleks vaja soemüüri lõõristik uue küttekeha tõttu ümber teha või peaks sobima niigi?)? Kas 40 aastaga on praegune soemüür oma elu ära elanud? Või kui praeguse pliidiga müür ilusasti soojaks läheb, siis ei pea kohe näppima hakkama? Vajadusel võib ka tulevikus iga kell lahti võtta, või on siis juba keeruline?
Mis see soemüüri lahtivõtmine ja korrastamine tavaliselt maksab? Min...max. On see suur töö? Arvatavasti oskab keegi ka meistrit soovitada, kes hästi hakkama saaks? Igat sosseppa kuulutuselehe peale ei julge kutsuda. Töö oleks Tallinnas ja jääks kevadeks. Mitte enne aprilli.
Kas vana pliidi lõhkumise võib ise teha/organiseerida või on ka seal erilisi oskusi vaja? Kas vahel mõni on nõus ka selle eest ära lammutama, et saab vana pliidi jupid omale? Või on minu pliit väärtusetu, prügi? Mis pliidilammutus jämedalt maksab?
Kui soemüür kindlalt lahti tuleb võtta, siis tagasi paneks hoopis vb heledamad valged või elevandiluuvärvi kivid. Kas need http://www.saviton.ee/index.php?id=403
potid on mõõdult sobivad või tuleb värvivahetuseks suured ja kulukad ümberehitused teha? Uut soojamüüri lausa ei laoks, siis pigem lepiks, et juba vanad rohelised potid tagasi.
Ja veel, kas meistrimees, kes ahju soemüüriga ühendab, paneb lisaks ka radiaatoritorud paika, või tuleb selleks kindlasti otsida teine, torumees?
Arusaamatuks jäi ka ühe foorumi teise sarnase teema lõpp: http://www.kodusoe.ee/foorum/viewtopic. ... %BCr#p4051
Kas sain õieti aru, et sealne pliit ja soemüür lihtsalt ei sobinud omavahel, aga tavaliselt kütaks sedasorti veevärgiga pliit soemüüri ära küll?
Seal foorumiteemas Villi99 kirjutas: "Vanadesse soojamüüridesse ühendatuna see värk toimib kenasti, kuna seinad pole nii paksud ja lõõridki normaalsed tehtud." Seega ma võiks täitsa loota, et mul hakkab uus pliit vana müüri küljes toimima?
Või on hoopis väga suur tõenäosus, et ilma akupaagita võib juhtuda see, et vesi läheb keema ja soemüür jääb külmaks?
Niisiis kuidas hinnata sellise soojamüüri jaoks kuluvaid kilovatte vms soojakulu, et valida vastava suurusega ja vastav arv radiaatoreid, et nii soemüür kui radiaatorites olev vesi soojeneksid parasjagu?
Mingit eriti keerulist ja kallist radiaatorisüsteemi (pumbad jms) ei tahaks panna, praeguse radiaatorite veeringi teeks loomuliku tsirkulatsioonina. Tulevikuplaanis on kogu majal mõeldud maaküte. Maakütet aga 1-2 aasta jooksul sinna veel hetkel paigaldada ei ole võimalik, seega need mõned aastad tuleks ära kasutada praegu olemasolevat soemüüri. Uue pliidiga saaks veeradikatega viia sooja ka teisele korrusele, kus hetkel küttevõimalus täielikult puudub. Need paar aastat kütaks ülejäänud puuduva osa elektriradiaatoritega lisaks. Praeguse plaani kohaselt hoiaks kolmes toas elektriküttelt kokku. Maja välisvoodrivahetusega tekib kohe väga suur kogus vana lauamaterjali, mis saaks ahju panna. Ka tulevikus, kui ongi maaküte juba olemas, jääks see Kalvise pliidisüsteem alles soemüüri ja oma 2 radiaatoriga maja lisaküttevõimaluseks. Väga külmal ajal ja elektrikatkestuse korral. Saaks ikkagi 3 tuba soojaks ja ka pliidil süüa teha sõltumata elektri olemasolust.