Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
mcsokk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Juul 2013, 21:55

Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas mcsokk »

Millist pahtlit kasutada vana, veits kõvera tuhaplokist seina pahteldamiseks kui ei kasuta krohvi? Sooviks teada konkreetset tootjat ja marki?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Miks on tasanduskrohvimine välistatud? Loomulikult on olemas jämedateralised täitepahtlid, aga need ei tee kergemaks veits kõvera tuhaplokist seina siledaks pahteldamise.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
mcsokk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Juul 2013, 21:55

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas mcsokk »

Krohvida ei oska ja ei ole vastavaid tööriistu aga pahteldanud olen erinevates valdkondades 20 aastat.Tahaks leida õige pahtli millega saaks täita kõveramad kohad al.1-2cm
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No ei ole sellel tasanduskrohvimisel teistmoodi liigutusi kui pahteldamisel, lihtsalt sa saad seina kiiremini jonksu. Ise kasutan suuremte pindade puhul 70cm liipi, aga kui vaja, saan hakkama ka 45cm pahtlilabidaga. 10-20mm pahteldamiseks on minu arvates natuke liig. Tasanduskrohviks ideaalne kipskrohv MP75, MP Classic, Rotband või Coldband. Ise eelistan kahte esimest hinna poolest. Usu, tasanduskrohvimine ei ole midagi üle mõistuse, seda enam, et oma väitel oled pahteldamisliigutustega kodus.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
mcsokk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Juul 2013, 21:55

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas mcsokk »

Krohvi puhul kardan seda, et ei saa seda hiljem lihvida kui läheb midagi valesti. Mõtlesin ise midagi Weber TT või Kiilto TT. Hinna erinevusi ma ei tea veel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mcsokk kirjutas: 29 Sept 2018, 21:20 Krohvi puhul kardan seda, et ei saa seda hiljem lihvida kui läheb midagi valesti. Mõtlesin ise midagi Weber TT või Kiilto TT.
Siis tuleb kohe nii teha, et midagi nihu ei läheks. Neid sinu mainituid on raskem lihvida kui midagi nihu läheb. Vähemalt minu jaoks.
Kas sa enda mainitute tootejuhendit ka lugesid? Või üldiselt täitepahtlite omasid? Vist ei, sest muidu sa ei ajaks nii jonnakalt taga pahtlit, mis asendaks krohvi. Näiteks Weber L lubab tasandust kuni 1-3mm ja osalist kuni 5mm, Weber TT lubab 2-10mm ja osalist kuni 30mm. Aga sinu seinal on kõikumised 10-20mm ja lisaks kuivavad nii paksud kihid täitepahtlit kauem kui minu mainitud kipskrohvid. Osaliste täitmiste puhul mõeldakse üldjuhtudel aukusid, mitte lauspahteldust.
mcsokk kirjutas: 29 Sept 2018, 21:20 Hinna erinevusi ma ei tea veel.
Ei hakanud taga otsima kõige odavamat, vaid ühe poe(K-Rauta) hindade järgi väike võrdlus.

Weber TT - 0.55€/kg, kulu - 1,4 kg/m²/1 mm
Weber L - 0,66€/kg, kulu - 1,2 kg/m²/1 mm
MP75 -0,25€/kg, kulu - 10,5 kg/m²/10mm

Lühidalt, kui võtta tasandatava kihi keskmiseks paksuseks 10mm, siis Weber TT m2 hind on 7.70€, Weber L m2 hind on 7.92€ ja Knauf MP75 m2 hind on 2.63€. Kas sind rahuldab 3x hinnavahe?
On veel üks täitepahtel, aga kahtlustan, et selle hind ei ole sulle vastuvõtav, kuid niisama infoks https://www.ehituseabc.ee/ee/pahtel-sad ... i-base-10l

Kui on paljas tuhaplokk ja seal peal ei ole veel mingit viimistluskihti, siis tungivalt soovitan eelnevalt kruntida Knauf Stuck Primeriga. Muidu jäädki kiruma, et tuhaplokk nii kähku imab segust vee välja.

Valik on sinu!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Võib ju kõige peenemad majakad alla panna ja siis läheb see töö lennates. Ise olen endal saanud pinna nii siledaks majakate abil, et üks vedelam õhuke kiht Knauf Fill and Finish pahtlit peale, lihv ja värv. Ei kujuta ette, et peaks seda pahtlid seina vedama paksu kihina. Sai siis samuti korstnajalga ja seinu krohvida loodi. Suurim kihipaksus oli üle 50 mm. Veidi probleemne oli, aga sai korda.
mcsokk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Juul 2013, 21:55

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas mcsokk »

Valisin Rotband-i ja peale läheb Weberi LR+.
Külaline
külaline

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mcsokk kirjutas: 03 Okt 2018, 21:54 Valisin Rotband-i ja peale läheb Weberi LR+.
;) Osad inimesed on ikka imelikud, talle soovitatakse, antakse vihjed-viited, tehakse hinnakalkulatsioon, aga ta suudab poest ikka 25% kallima materjali valida. Samaväärsete hulgast! Minu jaoks on Rotbandil see viga, et tal tekib kivistumise moment liiga järsku, MP75 või MP Classic puhul pole seda efekti täheldanud.

Urmas
Krofiproff
külaline

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas Krofiproff »

No võib olla ta sai selle suure soodukaga, kust sa , Urmas, tead :) Jäi täpsustamata, kas tegu niiske ruumiga või mitte. Niiskes ruumis soovitaks ikka tsemendi baasil tasandust, kuigi käib ka kips.
TaaviS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Sept 2016, 21:49

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas TaaviS »

Ma arvasin kunagi, et see krohvimine mingisugune ilge raske asi. Pigem tahab harjutamist.
Esimesed korrad olin ise ka selle möksiga koos. Hiljem asi selgem, tööriistad pidevalt puhtaks ja ise ka puhas.
Nüüd minu tuhaplokk seinad kenad. Ei taha teinekord isegi miskit seina puurida(riiulid), sest sai hästi tehtud. :)

Olen näinud, et mismoodi seda tehakse ja tänapäeval on internet ka suureks abiks.
Kasutasin seda lihtsat nippi, mida youtubes tihti kohtas, et veeprits ja silusin kenasti siletaks, kui oli natukene aega seinas asi seisnud. Minu arust isegi, kui vaja krohvi lihvida, siis ei ole see miskit hullu.

Ükskord kasutasin kiilto J pahtlit ja ei viitsinud väga korralikult teha, et ah pärast lihvin. Noo see oli väga suur viga. Vastikult tugev pahtel, aga ilmselt paberi jaoks kindel valik. :D
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas keemik »

"J" on vuugipahtel. See pole lauspahtelduseks.
TaaviS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Sept 2016, 21:49

Re: Vana tuhaplokk seina siledaks pahteldamine?

Lugemata postitus Postitas TaaviS »

Ei olnud nii palju pinda, et oleks pidanud tol hetkel poest minema tooma väikse tuubi miskit muud pahtlit.
Olen lugenud ilmselt enamus poes pakutavate toodete kasutusjuhendid läbi. Oli vaja ennast kurssi viia, enne kui asju päris valesti teen. :P
Vasta