Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Urmas kirjutas: 19 Aug 2018, 16:36
Uudishimulik123 kirjutas: 19 Aug 2018, 11:41 Töö kvaliteediga olen tegelikult rahul, hinnaga aga mitte, ...
Oot-oot, kas sulle avaldati lõppsumma alles peale lepingu allkirjastamist?
Uudishimulik123 kirjutas: 19 Aug 2018, 11:41 17 167 töö hind koos materjalidega - 3 x 3469,92 ametlikult palka makstes 3-le ehitajale - 2000 materjalid = 17167-10407-2000= 6560EUR :)
Avalda oma matemaatikaõpetaja nimi ja kõik foorumlased teevad üheskoos talle häbi-häbi, et ta õpilane ei oska isegi kalkulaatorit kasutada kui pea ei võta. Kasutasin kalkulaatorit ja sain 1800€ väiksema summa.
Uudishimulik123 kirjutas: 19 Aug 2018, 11:49 Mingit projekti ei olnud. Lahenduse leidsin koos väga paljude teiste ehitajate ja ehitusmaterjalide müüjatega (st tehnilised konsultandid suurtest müügiorganisatsioonidest)
Ja kus olid need paljud teised ehitajad ja ehitusmaterjalide müüjad(st tehnilised konsultandid suurtest müügiorganisatsioonidest) enne konkreetse töövõtjaga lepingu sõlmimist? Tagantjärgi tarkusest on vähemalt niipalju kasu, et edaspidi konsulteerid enne konkreetse töövõtjaga kokkuleppimist eelnimetatud "konsultantidega".
Lisaks, saadaks ma need tehnilised konsultandid mingis mõttes pikalt, sest nemad ei ole reaalse töö tegijad ja nendel pole mitte mingisugust õigust öelda, palju mingi töö maksab? Tulgu ja tehku siis ise odavamalt kui on nii targad palga osas.
Kas ikka oled kindel, et need kolm ehitajat suudavad kõik lepinguga ettenähtu 1(ühe) kuu jooksul valmis teha? Mis oli lepingus märgitud tööde teostamise ajaks? 1(üks) kuu, et palka arvetasid ühe kuu jagu?
Ja nüüd lõpusoovitused- seedi ajus läbi kõik kommentaarid ja kui leiad, et oled ülemaksnud, siis mine peegli ette ning sõima sealt vastuvaatavat nägu, et kui loll võib üks inimene olla, et suutis keerata käesoleva juhtumiga ettetulnud probleemi(liiga kallis hind) tagantjärgi tarkuseks. ;) Tegelikult oli sul lepingu sõlmimise ajal see raha olemas ja peaks ka praegu olema, sest oled selle summaga juba arvestanud. Mis takistab sind olemast aumees, - naine või -hermfrodiit või -..., ei teagi kõiki tänapäeva soolisi erinevusi.
Hingeliseks, mitte materiaalseks lohutuseks, kui see sind aitab, et võid mureta olla, sinusuguseid(ise kaasaarvatud) on palju, kes arvavad pärast, et on mõne asja eest liiga palju maksnud ja võta seda koolirahana. ;)


Tere!

Konsultantidelt, kellega ehituslikke lahendusi planeerisin, ei arutanud ehitustöö maksumust.

Aga, kas keegi on teist siin professionaalne ehitaja ka ?

Mõtlen, et mille järgi see kasum paika pannakse ?

Kui pärast nähakse ettevõtte omaniku poolt, et kasum liiga suur, st töö osutus nö lihtsamaks ja kiiremaks, kas siis on miski aukoodeks ka ehituse valdkonnas, et ei võeta nii suurt kasumit ? Näiteks kui ma saan teada, et meie toa pealt võetakse firmale nn kasumit 9000 EUR, siis ma olen küll väga pettunud.

Samas, kui saan selle teada, siis palun selle summa anda kindlasti töötajatele! Usun, et omanik nii ka teeb. Nii oleks aus. Minu arvates.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 22:21kui saan selle teada, siis palun selle summa anda kindlasti töötajatele! Usun, et omanik nii ka teeb
Oleks huvitav teada, mis tööalaga sa ise tegeled, või oled alles koolipingis?
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui ametlikult tehakse, siis ju ka 20% summast on käibemaks, seda omanik ei saa. Ja krt mitu korda ma pean rääkima nagu lambale, et arvesta siis juba kõiki kulusid kui arvestama hakkasid, mitte ära räägi mingist "kasumist" kui ise ei saa arugi mis asi on kasum. :doh: Ja tõenäoliselt võib omanik või ehitusmees ka seda foorumit lugema sattuda.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Küülaline kirjutas: 23 Aug 2018, 22:29
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 22:21kui saan selle teada, siis palun selle summa anda kindlasti töötajatele! Usun, et omanik nii ka teeb
Oleks huvitav teada, mis tööalaga sa ise tegeled, või oled alles koolipingis?

Koolipingis veel. :)
Viimati muutis Uudishimulik123, 23 Aug 2018, 23:19, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Külaline kirjutas: 23 Aug 2018, 22:41 Kui ametlikult tehakse, siis ju ka 20% summast on käibemaks, seda omanik ei saa. Ja krt mitu korda ma pean rääkima nagu lambale, et arvesta siis juba kõiki kulusid kui arvestama hakkasid, mitte ära räägi mingist "kasumist" kui ise ei saa arugi mis asi on kasum. :doh: Ja tõenäoliselt võib omanik või ehitusmees ka seda foorumit lugema sattuda.

Tere!

1. KM-i sisuliselt ju saab. :) St meie selle maksame Talle. Iseasi, kuidas Ta seda deklaleerib.

2. Las loeb. Ongi hea.

3. Mina teen ka kunagi oma ehitusfirma, aga sellist kasumit ei võta kindlasti eraisikutelt, st 5000-10 000 EUR miski pisikese toa eest! Pigem võtan suurtelt firmadelt! :) Tuleb lihtsalt oma erialal väga tark olla.

Aga see kasum, mis ma arvan, on praeg jah oletuslik. Minu jaoks on uskumatu see, kui palju riik makse võtab tööjõu pealt. Selles olen küll üllatunud.
Viimati muutis Uudishimulik123, 23 Aug 2018, 23:22, muudetud 1 kord kokku.
kant
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas kant »

Ehitusfirmade omanikud peavad ju kandilistele meestele ka maksma osa summast. :grin:
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

kant kirjutas: 23 Aug 2018, 23:19 Ehitusfirmade omanikud peavad ju kandilistele meestele ka maksma osa summast. :grin:

Tere!


Vabandust, mis Te selle all mõtlete, ei saa hästi aru sellest lausest ?


Aitäh!
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Millegipärast tuli kogu seda teemat uuesti lugedes meelde ütlemine, et õndsad on need, kes on vaimust vaesed.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üleskutse ehitajatele!
Ärge nõustuge ehitama ilma projektita, kui projekt on kohustuslik.
Projekt olgu selline, et selle alusel on võimalik ehitada, ehk detailsed lahendused olgu projektis olemas.
Mitte ei pea ehitaja lahendusi leiutama ja välja pakkuma.
Las tellijad täidavad kõigepealt oma kohustusi, alles seejärel oodaku ehitajalt vastutamist.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 23:45
kant kirjutas: 23 Aug 2018, 23:19 Ehitusfirmade omanikud peavad ju kandilistele meestele ka maksma osa summast. :grin:

Tere!


Vabandust, mis Te selle all mõtlete, ei saa hästi aru sellest lausest ?


Aitäh!

Kui oma ehitusfirma teed ja see ka normaalselt edukas on, siis saad teada. :thumbsup:
kylaline345
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas kylaline345 »

Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 23:14
Külaline kirjutas: 23 Aug 2018, 22:41 Kui ametlikult tehakse, siis ju ka 20% summast on käibemaks, seda omanik ei saa. Ja krt mitu korda ma pean rääkima nagu lambale, et arvesta siis juba kõiki kulusid kui arvestama hakkasid, mitte ära räägi mingist "kasumist" kui ise ei saa arugi mis asi on kasum. :doh: Ja tõenäoliselt võib omanik või ehitusmees ka seda foorumit lugema sattuda.

Tere!

1. KM-i sisuliselt ju saab. :) St meie selle maksame Talle. Iseasi, kuidas Ta seda deklaleerib.

Kui ettevõttega sõlmiti leping, maksti ülekandega jne, küll ta siis juba seda deklareerib ning maksab riigile KM ka ära. Jah, osa käibemaksust saab tagasi ostetud materjalide pealt, aga tööjõukuludelt mitte. Sul kõik arvutused ka selle möödapaneku tõttu väga mööda... :banghead:
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123, ma saan aru sa veel nõnda noor, ideed üllad muuta kardinaalselt maailma majanduse toimimist ja võitled kogu progressiivse maailma tööliste majandusliku heaolu eest, aga seda sa ei suuda kohe mitte. Mitmendasse klassi sa läksid?
Vaata aga vaata, kuidas maailm muutub! Lenin käis tehastes oma revolutsioonilist kihutustööd tegemas, Hitler leidis omale kuulajaid õllekatest, aga Uudishimulik123 kodus laua taga istudes või nutitelefonis Viru Keskuses bussipeatuses hängimise vahepeal ja unistab-propageerib ülemaailmset kommunismi võitu, võrdsusest tööliste hulgas, on selle poolt, et ettevõtjaid ja firmasid on lausa kohustuslik paljaks varastada tööliste poolt jne ................................. Mis teha, tehnika sajand! Kuule, Uudishimulik123, palun lõpeta oma idealistlik jura, ea poolest sinust vanemad selle foorumi kasutajad-lugejad on reaalselt näinud sinu unistuste ellu viimise proovimist. Sittagi ei tulnud välja ja pöörduti vana hea kapitalismi poole tagasi!

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 21:40 Mina mõtlen, et kui ehitaja väidab, et tema pakutud lahendus töötab, siis ta võtab ju vastutuse ka ?
Eestis asjad nii ei käi, elu algab ikka seaduse lugemisest ja neid seaduseid mida lugeda on üpris palju. Paraku sellised väiksed tehingud ei jõua alati seaduse järgi käia, aga elementaarne teadmine mis on leping, lepingu sisu, tellija ja tarnija vastutus või garantii võiks olemas olla. Kui sul baastõed oleks selged, siis ei saaks selliseid tellimusi eriti sinuga juhtuda. Paar teemat edasi just reklaamiti ehitusõiguse alast käsiraamatut, soovitan osta.
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 21:40 Mina mõtlesin, et ta kutsub oma kuludega kohale paar inseneri-konstruktorit ja asi saab südamerahuga lahendatud kõigile osapooltele õnnelikult.
Näha on , et mõttetöö vajab veel harjutamist. Ehitus ei ole heategevus vaid iga kulutatud sent töövõtja poolt läheb ju tema eeldatavast kasumist maha :) kas sina annetad iga päev kellelegi võõrale oma tulevast teenistust, ei usu.
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 21:40 Mina imestasin, miks ta ei kutsu, vaid ise mõtles välja oma lahenduse.
Vastutus- minu arust ütles ta, et tema mingit vastutust ei võta lahenduste eest.
Kummaline.
Ei ole kummaline, kokkulepitud ei ole ja ei ole lepitud kopkku ka vastutust. Selleks peab ise targem olema ja teadma mis on kokkuleppes olulised osad. Mis viib meid selleni, et Eestis midagi ehitades ja kelleltki midagi eraisikuna tellides pead ise olema väga kindel selles milline on lõpplahendus ja milline on kvaliteet. Pead omama piisavalt elukogemust , et sõeluda välja valeinsenerid, valeehitajad, valeuudised, valearstid jne.

Aga ehitajata õnneks on meil tööjõu puuuds, ajude puudus ja ajapuudus. See annabki võimaluse teha selliseid pakkumisi ja pääseda ka vastutuseta. Ehitusvjadusega lolle keda koorida (sest rahapuudust ei ole) on ümberringi lihtsalt nii palju, et veidigi targemaid teenindades ja vastutust võttes raiskab ehitaja lihtsalt oma aega.

Olles ise palju pidanud ehitusega tegelema ka eraisikust tellijana , siis võin öelda, et kui sul oleks olnud ka projekt (mille puudumist sulle siin ninna hõõrutakse) selle tegevuse kohta , siis oleks su hinnapakkumine olnud veel 10k kõrgem kuna ehitaja peaks võtma vastutuse ja leidma veel kellegi kes oskab projekti üldse lugeda (või üldse lugeda). Oleks kokku lepitud ka garantii :) siis oleks selgunud kas ehitaja on sama loll kui tellija või oleks see jälle kajastunud hinnas.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

kylaline345 kirjutas: 24 Aug 2018, 08:19
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Aug 2018, 23:14
Külaline kirjutas: 23 Aug 2018, 22:41 Kui ametlikult tehakse, siis ju ka 20% summast on käibemaks, seda omanik ei saa. Ja krt mitu korda ma pean rääkima nagu lambale, et arvesta siis juba kõiki kulusid kui arvestama hakkasid, mitte ära räägi mingist "kasumist" kui ise ei saa arugi mis asi on kasum. :doh: Ja tõenäoliselt võib omanik või ehitusmees ka seda foorumit lugema sattuda.

Tere!

1. KM-i sisuliselt ju saab. :) St meie selle maksame Talle. Iseasi, kuidas Ta seda deklaleerib.

Kui ettevõttega sõlmiti leping, maksti ülekandega jne, küll ta siis juba seda deklareerib ning maksab riigile KM ka ära. Jah, osa käibemaksust saab tagasi ostetud materjalide pealt, aga tööjõukuludelt mitte. Sul kõik arvutused ka selle möödapaneku tõttu väga mööda... :banghead:

Tere!

Eks ma siis uurin järgi, palju töömehed palka saavad, ei tea, kas ütlevad muidugi. Aga kui ütlen neile, et remont läheb maksma 17 200 EUR, ehk siis ütlevad. Võibolla tõesti saavad 2000 EUR neto ametlikult kätte, aga miskipärast ei usu, et ehitaja nii palju tööjõumakse riigile maksab. Mina ei maksaks!
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Mina mõtlen, et see ikkagi ebaõiglane, kui ettevõte võtab nn vahel 4000 - 10 000 EUR sellise pisikese toa remondi eest.

Minu arust seal spets tehnoloogiat, st tööriistad, väga ei kasutata..nurgasaag minu arust selline suurem tehnoloogiline seade, laser ka vist kõrgtehngoloogia, aga rohkem nagu ei näeks.

Projekt- meie ise rääkisime ehitajale, kuidas kõike soovime, st meie, õigemini minu ideed paljuski seal. :)

Ehitaja häid ideid muidugi ka.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 24 Aug 2018, 12:18 Mina mõtlen, et see ikkagi ebaõiglane, kui ettevõte võtab nn vahel 4000 - 10 000 EUR sellise pisikese toa remondi eest.
Pane siis koolirahana kirja, järgmine kord mõtle läbi ja kalkuleeri tellitavate tööde/asjade väärtust. Ilmselt tuleb su teisest silmast ka see pisar mis ettevõtja sulle kaupade eest vahele paneb :) ise saab 30% mahu pealt ja sulle paneb sama hinnaga mis lähimas ehituspoes letis :D

äri ei ole heategevus
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Siiski, võtta 4000 - 10 000 EUR nn kasumit eraisikult on siiski palju, minu arvates. Või sellised ongi kasumid ehituse valdkonnas, st ka eraisikute pealt ?

Aitäh veelkord mind valgustamast!
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 24 Aug 2018, 15:07 Siiski, võtta 4000 - 10 000 EUR nn kasumit eraisikult on siiski palju, minu arvates. Või sellised ongi kasumid ehituse valdkonnas, st ka eraisikute pealt ?

Aitäh veelkord mind valgustamast!
võetakse sealt kus võtta annab, pead ise vaatama , et sinult ei võetaks. Arvesta sellega ka , et palju ehitust hooajaline ja see 100000 maksev auto on tegelt 30000 ja talvel ei sõida eriti kuna pole kütuseraha.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Miks hooajaline? Talvel tehakse ka ju remonti ? St sisetöid jkms ?
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küsida võib alati aga see mis antakse ei pruugi sama olla.
Lollilt tulebki raha ära võtta.
Oma viga kui ei osanud ise arvestada kas on seda raha väärt see töö. Kui ise ei oska, siis leia inimene kes oskab arvutada.
Võtad vähemalt 3 kohast täpselt samad pakkumised ja saad teada keskmise hinna. See mis selle tulemusega peale hakkad on enda teha. Kas võtad, loobud, muudad vms.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 24 Aug 2018, 15:38 Miks hooajaline? Talvel tehakse ka ju remonti ? St sisetöid jkms ?
Jah, aga tunduvalt vähem ja väli või suuremaid töid suudavad ette võtta ainult suuremad ettevõtted, väiksed imevad toas näppu ja talvel saab ikkagi ka remontida ainult seda pinda kus keegi sees ei ela. Sellest ka suvel suur arendamise surve, vaene magab kuuris või linnakorter on tühi.

See ei pruugi kõigiga nii olla, võibolla sul talvel ka 17000 taskus sügelemas ja võtatki maalri kes küsib 21€ ruut :hello: selle venna asemel kes küsib 7€. Siseviimistlejat ongi kõige parem lüpsta veebruaris :) kui endal elamispind vaba.

kes räägib kolme pakkumise võtmise juttu :) võta näiteks Pärnus suvel 3 pakkumist sellelt ühelt vennalt kes pärnu piirkonnas betooni valab väiksematele pindadele (teised 10 on soomes) , saad juunis küsides septembri lõppu aja , kui betoonitehas veel lahti, siis ehk tehakse ära. Maksad seda hinda mis küsitakse ja mees paneb iga päev nii, et aur persest väljas , talvel pole tal kuskile betooni valada ja teeb vast muid töid või puhkab.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere!

Nojah..järgmine nädal teen igatahes asjad selgeks! Ei ole nõus, et meilt võetakse 5000 - 10 000 EUR vahelt.

Kui saan töötajate palga teada, siis saan täpselt välja arvutada omaniku kasumi.


Kas keegi veel nii teinud, et uurib ehitaja kasumi välja, on mõnda näidet tuua ?


Aitäh!
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kasumit sa ei suuda välja arvutada, selleks oleks ikka väga palju infot vaja. Oleneb konkreetsest firmast, aga näiteks:
1) lisaks töötajate palkadele ka omaniku töötasu ja teiste töötajate töötasud, kes firmas töötavad, aga otseselt ei ehita, raamatupidaja ja koristaja näiteks (kui on).
2) kulud transpordile. Millisel määral omanik töötajatele autokulu kompenseerib (kui räägid, et sõidavad oma autodega) ja millised on firma teiste autode kulud (sh. kaskod, remondid, liisingud...).
3) kulud tööriistadele- ja vahenditele. Ükski riist pole igavene ja vajab perioodilisel remonti ja välja vahetamist.
4) koolituskulud.
5) IT-kulud (arvutid, internet, võrguseadmed, printerid, samuti koduleht)
6) reklaamikulud
7) tööriided- jalatsid ja kaitsevahendid
... kindlasti on midagi veel.
:thumbsup:
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

... kui sa räägid, et 3 meest teevad tööd kuu aega, siis näiteks augusti järgi võttes tuleb 552 töötundi. Firmad, eks sellise mahuga töö eest 10 000- 11 000 eur küsivad, ei saa lugeda väga jätkusuutlikeks, sest üldiselt alla 20 eur/h (lisandub km) ei ole see asi üldse mõeldav, nii et ka reaalselt garantiid suudad pakkuda ja vajadusel teostada ja firma ka 5 aasta pärast eksisteerib.
Kui nüüd võtame 25 eur/h ja lisame käibemaksu, saame töörahaks 16 560 eur. Nii et antud juhul oleks töötunni hind kusagil 20-25 vahel mis on igati normaalne.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere!


1. Hmm..eks näeb, ma küsin täpselt kõik järgi ehitusmeestelt.

2. Ei ole neil mingeid muid kulusid peale tööriistade. 25 eur tund on väga palju, maks. peaks tavainimestele remonti tehes olema 10 eur tund, seda ka ikka tõsise töö eest, mitte niisama aeglase liigutamise eest.



Igatahes suur, suur aitäh Teile kõigile kaasamõtlemise eest!
Vasta