Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
jaguar 3
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar 3 »

Külaline kirjutas: 10 Aug 2018, 20:25 Toodad aastas 400 eur eest elektrit, aga palju süsteem maksab, 5000?
6500 ise ehitades. 450-500 eest toodab aastas. 13-15a tasuvusaeg.
Nüüd on elektri hind tõusnud, eks kalkuleerib aasta lõpus, tasuvusaeg peaks lühenema.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suht jura siis, üle 10 aastase tasuvusajaga asjade peale ma ei hakka pikemalt mõtlemagi.
Ise "tasuta" ehitamine on hoopis jura teema.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

eks ta ole jah kahe otsaga asi, kui kusagil võpsikus elada, kus aastas 10 korda võrguelekter ära käib, siis oleks targematel meestel nagu mina üsna tehtav kerge akupakiga või ka otsese stabiilse päikese korral tekitada lahendus, kus ilma võrguelektrita siiski saaks elektriseadmeid käitada. Mäletan kunagi augustitormi ajal äkki 10 aastat tagasi oli suur alevik ka terve nädala vooluta(kus tol ajal elasin), pljaa kus siis lõpuks oli siiber ees et voolu polnud ja isegi läpakat ei saanud laadida, oleks mingi kasvõi paarisaja vatine paneel katusel olnud siis oleks pohkalt kannatanud päevasel ajal tv jms pisemaid seadmeid käitada, muidugi see lähenemine nõuab mõningast asjatundlikkust, samas jah juhmidele jopakatele selle koha pealt nagu siin enamus on ei oleks sellest tegelikult mingit tolku.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Aug 2018, 19:59 Suht jura siis, üle 10 aastase tasuvusajaga asjade peale ma ei hakka pikemalt mõtlemagi.
Ise "tasuta" ehitamine on hoopis jura teema.
Tänu sellele "jura" suhtumisele igaühel ei olegi neid katustel ja me (paneeliomanikud) saame jätkuvalt toetust. Eks igaüks teeb oma rahaga mis tahab, näiteks mul naabrimees, endal suur 5 toaga maja, aga ehitab juurdeehitust, ei tea nüüd vist saab 10 tuba olema. Milleks? Suht jura ju.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii et el.paneelid on siis nii jura, et ilma toetust kerjamata ei taha neid keegi. :scratch:
Aastas paar korda el.katkestuse tarbeks oleks paneelid ja akud ülimõttetud osta ju, pigem väike mõne kw genraator, mis hädavajalikumad seaded ära toidab.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaata generaator ei tasu sul kunagi ära, paneelid vähemalt kunagigi.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 14 Aug 2018, 10:07 Vaata generaator ei tasu sul kunagi ära, paneelid vähemalt kunagigi.
kuidas nii :) kõik sõltub milleks elektrit vaja , kui külmikud milles toode jne siis tasub üsna kiirelt , aga paneel :) ennem läheb enamus investorite hing karjamaale , kui selle kulutuse plussi saad näha
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paneelihobilised on oma mänguasjadest vaimustuses. Eks igale ühele on mingit rõõmu vaja. Generaator on hädavajaduseks, mis töötab vaid siis kui on tõesti vaja see mingi aeg üle elada. Kas südatalvel kui lumetorm on külast valguse kustutanud töötab paremini generaator või pV paneel?
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 14 Aug 2018, 11:52 Paneelihobilised on oma mänguasjadest vaimustuses. Eks igale ühele on mingit rõõmu vaja. Generaator on hädavajaduseks, mis töötab vaid siis kui on tõesti vaja see mingi aeg üle elada. Kas südatalvel kui lumetorm on külast valguse kustutanud töötab paremini generaator või pV paneel?
Ei tasu teiste hobisid päris maha teha, sest täna suudab ju isetegija koos toetusega plussi kätte saada. Elektrit ei ole vaja ainult südatalvel ja eriti kohtades kus on tootmine võib olla energiamahukas tootmine suvel korraldatud, kui päikest energia tootmiseks piisavalt. Teistele alternatiiv energia müümiseks võrku.

Tasuvuse konks on täna isetegemisoskuse taga, teenustele päris tasuvat väiketootmist vist ei raja. Lisaks ka see, et energia olemasolul tekib palju ideid milleks ülejääki kasutada, puudusel pigem loed sente ja ei laienda oma tegevusi.

Kui elukohas on elektri tarnega probleeme , siis on seis sama mis küttesüsteemiga (või ükskõik millise elutähtsa süsteemiga) ja lisaks elektriküttele peab olema olemas alternatiiv elutähtsate või oluliste funktsioonide toetamiseks.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sic! Toetuste abiga. Ma pean maksma rohelise energia maksu, et keegi mängida saaks.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 14 Aug 2018, 17:50 sic! Toetuste abiga. Ma pean maksma rohelise energia maksu, et keegi mängida saaks.
Oled kade?
Ära virise ja mängi ka?
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Muudki teha kui mingite mõttetustega tegeleda ja tuhandeid tuulde loopida. :wave:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ma kalkuleerin siin, et heade olude kokkulangemisel võiks selle komplekti isegi https://www.päikesepaneelid.ee/online/home/19-super3.html miski 10 aastaga tasa teenida. Seda juhul kui ise suurema osa energiast õnnestub kohapeal ära tarbida, ma ei mäleta palju müües hind oli, aga muidu 12 senti kW arvestada hinnaks siis 360 euri aastas võiks elektrit ostuhinna ühikus toota, sinna muidugi eesti energia see arvesti vahetus läheb otsa veel, see miski 400 ikka maksab ma usun, kokku siis 11 aastat äkki ilma toetusteta, kui kusagile tallu vms suuremasse tarbimisse püsti lüüa see, kus enamuse kohe ära saaks tarbida ise.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 14 Aug 2018, 12:15 Ei tasu teiste hobisid päris maha teha, sest täna suudab ju isetegija koos toetusega plussi kätte saada.
Mõtlen sarnaselt kell 17.50 kirjutanud külaliskommentaatoriga, et kilkate ainult toetuste najal, aga põhimõtteliselt elate teiste arvelt. Minu arvates ei erine te viimase paari aasta jooksul Euroopasse tulnud "sõjapõgenikest", kes elatuvad sotsabist. Kas sama tasuvuse juttu räägiksite ka siis kui toetusi ei makstaks? Vaevalt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 14 Aug 2018, 22:08 Muudki teha kui mingite mõttetustega tegeleda ja tuhandeid tuulde loopida. :wave:
On näha jah, et tegeled siin suure mõtestatud tegevusega ja loed teiste raha.

Ülenaaber ostis 10 tuhat odavama auto ja pani paneelid.
10 aasta pärast on 35K autost halvemal juhul üks kolmandik rahaliselt alles.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 15 Aug 2018, 00:43 Ülenaaber ostis 10 tuhat odavama auto ja pani paneelid.
10 aasta pärast on 35K autost halvemal juhul üks kolmandik rahaliselt alles.
Ära piina ennast, sulle nagunii ei öelda palju teenis 10 aastaga 35K auto omanik. Võib olla uue, 50K auto raha + müüb veel 10K vana auto ka maha. ;)

Urmas
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Prill »

Üks täpsustav küsimus selle kohapealt
Külaline kirjutas: 14 Aug 2018, 12:15 Tasuvuse konks on täna isetegemisoskuse taga, ...
mida täpsemalt siinses teemas "isetegemisoskuse" all mõeldakse, netis kolades on neid isetegijaid äärmisel erineva oskustega, osa neist ehitab-joodab elementidest paneele kokku, ise disainitakse-ehitatakse invertereid-akusüsteeme, samas mõnes kohas isetegemise all peetakse silmas paneelide ise katusele kruvimist ja kaablite külge ühendamist.
Ise mõlgutan ka päikesepaneelide mõtet, on lihtsalt katus suht ideaalse ilmakaare ja nurgaga, ka investeeringu ehk kannataks välja, aga suurim küsitavus ongi tasuvusaeg 15-20 aastase tasuvusaeg ei imponeeri kohe kuidagi, kuni 10 aastat hakkaks juba liigutama. Kui see tasuvusaeg on kinni "isetegemiseoskuse" taga, huvitaks väga täpselt, mida see tähendaks. Enda oskused paneelide-inverterite disainimisest-jootmisest-ehitamisest kindlasti üle ei käi, kui on tegu valmiskomplektiga, mis juhendi alusel tuleks paigaldada - sellega vast saaks hakkama.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sa võid osta EE võtmed kätte koos seadmetega 2 kordse hinnaga või paneelid paigaldad katusele ise, inverteri ühendad elektrivõrguga ise, kaablid vead ise. Lisaks taotled Kredexilt toetust, sest see 12 aastane isetasuvus on Kredexi soodustusega. Samas inverteri keskmine tööiga on 10 aastat, päikesepaneelidel on tootlikuse langus 5 aasta pärast ja keskmine eluiga 15 aastat (siiski võib ka üsna kaua vastu panna).
(olen ühe tegelasel aidanud paneelid ülesse seada ja tänaseks tema jaam töötab. Aga ta kurtis kah, et kõik kokku on nii kallis, et kas ikka asi on tasuv? Seejuures olen läbinud päikesepaneelide paigaldamise kursuse)
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tasub arvesse võtta ka asjaolu, et elekter odavamaks kindlasti ei lähe, ainult kallimaks. Selle aasta hinnatõus sellele näiteks. Öö hind börsil on nüüd sama mis enne oli päev. Ja paari-kolme aasta pärast tõuseb veel. Varem või hiljem jõuame ka 30s/kWh eest nagu Euroopas. Aga siis on juba hilja paneelidega, toetust kindlasti enam ei maksta.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Keda huvitab? Minu arust aastane kulu elektri peale ja selle suhe sissetulekutest on mul kõige väiksem asi mille pärast muretseda. :jooma
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 15 Aug 2018, 19:54 Keda huvitab? Minu arust aastane kulu elektri peale ja selle suhe sissetulekutest on mul kõige väiksem asi mille pärast muretseda. :jooma
Just see tundub sinu kõige suurem mure, ega muidu siin kirjutamas ei käiks.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja kindlasti see mõni % sisetulekust elektrile maksta on mul elu suurim mure. :hello:
Lauri234
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 13 Apr 2010, 09:21
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Lauri234 »

Mul oleks elektrikulu ~30% sissetulekust kui peaksin elektrit ostma :roll:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lauri234 kirjutas: 16 Aug 2018, 19:21 Mul oleks elektrikulu ~30% sissetulekust kui peaksin elektrit ostma :roll:
Äkki on sul sissetulek väike? Ehk peaksid tasuvamale tööle minema? ;)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on suvel elektrikulu umbes 5% sissetulekust, talvel tõsiselt külmadel kuudel 15%. Palk Eesti keskmine, no veidi peale, maja 160m2. Kas te sööte seda elektrit?
Vasta