Sokli ja esimese palgirea "sidumine"

Palkmajade teema
Mart Vilsand
külaline

Sokli ja esimese palgirea "sidumine"

Lugemata postitus Postitas Mart Vilsand »

Olen näinud/kuulnud kolme varianti: 1) tõrvapapp või pigimatt ja edasi läheb juba palk, 2) tõrvapapp või pigimatt, sinna peale 25mm peno, ja siis palk, 3)tõrvapapp või pigimatt, edasi risti distantsiks tolline laud poolemeetrise sammuga, siis palk ja hiljem makroga sokli ja palgire vahe täis.
Milles üldse probleem- räägivad, et sokli ja esimese palgirea vahelt tuleb palju külma aga kas see peno panek sinna vahele on ikka õige asi. Peno imab ka siiski natuke niiskust ja hakkab järsku hiljem palki mädandama.
sen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Sept 2007, 16:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas sen »

Endal pandi sokkli ja palgi vahele tõrvapappi. Kasutatakse veel ka ju kasetohtu.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pigimatt kõlbab küll või muu hüdroisolatsioon(va. tõrvapapp üksi) Kui palk jääb väljast katmata, siis mõtle parem sokli veelaua paigalduse peale, et vihmavesi sealt esimese palgi alla ei saaks.
TEAN
külaline

Lugemata postitus Postitas TEAN »

Peno ei hakka mitte järsku, vaid kohe kindlasti palki mädandama.
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas murmet »

Siis on olemas veel selline soojustusmaterjal nagu villasukk
Külamees
külaline

sidumine

Lugemata postitus Postitas Külamees »

Aga kus sa sellist juttu kuulsid?Ma olen soomes(kontio) ja Eestis maju kokku pannud ning soomes oli küll mingi hall materjal mis lahti rullimisel paisus,aga nime kahjuks ei tea(oli midagi samasugust nagu pannakse parketi alla) ning Eestis olen näinud ainult ruberoidi.Soomes oli veel vundamendi sisse armatuurraua jupid püsti pandud,kuhu otsa siis palk käis,et pidi parem olema ,soomlase väitel.
loghome
külaline

Lugemata postitus Postitas loghome »

Esimene palgirida(poolpalk ja kolmveerandpalk ) on suurem 3-4cm kui vundament.. Nii tekitatakse veenina ja vesi tilgub maha. üdroisolatsioon on tarvilik ja esimese palgirea immutamine samuti.
Vasta