palgi lihvimine

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas marleene »

Kas toa vanade seinapalkide lihvimiseks (puhastamise eesmärgil) sobib taldlihvija või deltalihvija?
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas dmax »

nurklihvija ehk relakas
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas dmax »

seal otsas terashari
Külaline
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võib proovida lihvkettaga ka relaka otsas, mõni hari on tõhus, aga lõhub hirmsasti puitu, nii et see ei jää enam ilus. Vaata, kuidas parem jääb.
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas marleene »

Tänan! Aga mis hinnast alates peaks olema see nurklihvija? Mingit firmat peaks vältima?
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas mattu »

lamellketas, nurklihvija peaks olema pöörete regulaatoriga, makita,bosch jne peaks sobima
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui sul vaja relakat vaid selle ühe töö tegemiseks siis pole küll mingit vahet mis firma ja mudel. Kui raha vähe või rohkem elus seda ei tarvita võid rahulikult võtta mingi kasutatud aparaadi või poest kõige odavama versiooni mida leiad. Lihvimistöö teeb ära täpselt samamoodi nagu kallim pöörete regulaatori ja firmanimega asi.
Torutööd Tartus 56 932 898
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas careface »

lamellketas + relakas. Bauhausis hetkel mingid lamellkettad 1.85€ tk. Teeb töö sama hästi, kui 2 korda kallimad... Sest neid kettaid kulub mehiselt.
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas dmax »

lamellketta asemel kasutaks 80 nest paberit, sellele pehmemat sorti tald alla ja tuleb ilusam tulemus
Aer0
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Aer0 »

Rellakas + 80-ne paber - kōlab mōistlikult. Olen ka nii teinud. Tōhus aga tolmab hullult. Respiraator kindlasti. Terashari, mida sa enne pakkusid, sellega vōid oma vōlli poleerida ;).
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas dmax »

Pöörete regulaatoriga relakas või trelli otsas jääb vana palk supper
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas marleene »

Aer0 kirjutas: 11 Juun 2018, 21:11 Rellakas + 80-ne paber - kōlab mōistlikult. Olen ka nii teinud. Tōhus aga tolmab hullult. Respiraator kindlasti. Terashari, mida sa enne pakkusid, sellega vōid oma vōlli poleerida ;).
Kuidas see paber sinna ketta külge saab? Olen aru saanud, et vastavad lihvimiskettad käivad lihvija otsa.
See küsimus küll rohkem dmax-ile.
A.S.
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Peber käib talla (neid on ka nurklihvijale) külge "takjaga", nagu su enda potased jala külge käivad. Paraku mina sinu asemel kasutaks pigem lamellketast.

Aga momendil tundub näiteks see üsna talutava hinnaga olevat, üsna mitmes poest. Samast kohast saab ka lamellketta sinna otsa. Erinevalt liivapaberist, ei kipu see minema lendama.
 
Külaline
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marleene kirjutas: 12 Juun 2018, 20:13 Kuidas see paber sinna ketta külge saab?
Nagu muinasjutus: "Minu soovil, havi käsul". Lihvpaberi ketta külge saamiseks on kaks varianti: a) keskel auguga paber ja kinnitatakse mutriga http://www.mkt.ee/dyna/site/cgi/638est? ... =1&order=2 või takjakinnitusega ja neid on omakorda kaks varianti: a) kõva alusega http://www.mkt.ee/dyna/site/cgi/301est? ... =1&order=1 või pehme alusega https://www.motonet.ee/et/toode/781558/ ... M14-125-mm
marleene kirjutas: 12 Juun 2018, 20:13 Olen aru saanud, et vastavad lihvimiskettad käivad lihvija otsa.
Väga õigesti oled aru saanud.
Külaline
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A.S. kirjutas: 12 Juun 2018, 20:30 Aga momendil tundub näiteks see üsna talutava hinnaga olevat, üsna mitmes poest.
Kuigi ei ole Boschi fänn, aga see tundub tunduvalt soodsam olema https://www.tooriistamaailm.ee/nurklihv ... gws-850-ce Palgi lihvimisel eriti jõudu ei ole vaja kasutada.

Urmas
Külaline
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen Urmasega ühte meelt, et hirmus võimast masinat pole vast vajagi? Mul endal on pisike 700w aparaat, millega olen saanud kõik tehtud (aga midagi väga suurt pole teinud ka), kui ketas pole kulunud, võtab nagu loom. krautas maksab kõige odavam Makita 125mm nurklihvihvija u60 euri ja võimsust nati rohkemgi (ehk saab kuskilt odavamalt ka).
Külaline
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väikse Makita lülitit on kindaga paha lülitada, Metabo lüliti käib paremini.
:hello:
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 12 Juun 2018, 20:35
marleene kirjutas: 12 Juun 2018, 20:13 Kuidas see paber sinna ketta külge saab?
Nagu muinasjutus: "Minu soovil, havi käsul". Lihvpaberi ketta külge saamiseks on kaks varianti: a) keskel auguga paber ja kinnitatakse mutriga http://www.mkt.ee/dyna/site/cgi/638est? ... =1&order=2 või takjakinnitusega ja neid on omakorda kaks varianti: a) kõva alusega http://www.mkt.ee/dyna/site/cgi/301est? ... =1&order=1 või pehme alusega https://www.motonet.ee/et/toode/781558/ ... M14-125-mm
marleene kirjutas: 12 Juun 2018, 20:13 Olen aru saanud, et vastavad lihvimiskettad käivad lihvija otsa.
Väga õigesti oled aru saanud.
Mina olen enamus juhtudel kasutanud seda kõige esimest varianti. Ehk siis keskel auguga paber ja kinnitatakse mutriga. Peaks olema rahaliselt kõige odavam pabereid osta ja lamellist on sellepoolest parem, et uuel lamellil on tugevad teravad servad ning tihtipeale nn sööb sisse. Auguga paberil on ketta tald pehmem ning on rohkem mänguruumi. Takjakinnitust pole rellakal kordagi kasutanud.
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas aero »

Ma olen puidul ainult takjataldu kasutanud, pole kunagi paber ära lennanud. Lihtsalt pinna värskendamiseks-puhastamiseks võtaks kindlasti pehmendusega talla ja paberid. Kui sa ei taha kõike helevalgeks saada vaid mõõdukalt üle käia siis ühe 80-se paberiga peaks vähemalt 5-10 m2 tehtud saama. Lamelli ma palgi juures ei kasutaks, keeruline kontrollida pehmel ümarpuidul. Sirgele freespalgile sobiks lamell hästi. Regullitavate pööretega tuleb ettevaatlik olla. Kui väga aeglaseks keerad, jääb ka jõudu/väänet palju vähemaks. Aeglase pöördega ja täie tallaga peale vajutades on oht mähised suitsema ajada.

Mul pole kunagi brändi-rellakat olnud. Esimene oli mingi kollane 250-kroonine Handymannist, äkki Einhell. Kestis aastaid. Järgmise ostsin vist 600-kroonise (inflatsioon!) mis teenib mind hobikasutuses praegugi. Kindlasti on viisakatel tegijatel paremad lülitid jne aga odavam teeb sama töö ära. Garantii ja pretensiooni esitamise õigus kehtivad ühtmoodi.
Karisto
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Dets 2016, 20:15
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Karisto »

Sõltub ka sellest palju on vaja reaalselt tööd teha selle lihvijaga,suurte ja mahukate pindade puhul jäävad inimlikumaks ikkagi kallimad ja regulaatoritega nurklihvijad,kõik need nn Nutoolid ainult lärmavad ja värisevad hirmsasti käes.
d-max
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas d-max »

Auguga liivapaberi taldasid on ka erineva jäikusega, ise eelistan pehmemat (väga hea kopeerida puidu vorme) takjakinnitusega olen ka kokku puutunud ja pean seda rohkem siledamate pindade lihvimiseks. Palki on sellega raske lihvida.
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas marleene »

Ja nüüd öeldi mulle, et hoopis taldlihvijaga vaja lihvida!? :roll:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

marleene kirjutas: 17 Juun 2018, 20:27 Ja nüüd öeldi mulle, et hoopis taldlihvijaga vaja lihvida!? :roll:
Kesse ütles? Näita meile ka seda imelooma! See ütleja on taldlihvijahga vist ainult ühe tabureti suutnud puhtaks nühkida. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
A.S.
külaline

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ja varsti öeldakse sulle, et hoopis lintlihvijat oleks vaja. :P
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: palgi lihvimine

Lugemata postitus Postitas dmax »

Taldlihvija ajast ja arust tööriist. seal liivapaber ainult vibreerib.Palgi lihvimiseks täiesti kasutu riistapuu.
Vasta