Mis vägi, seda kruvi, peaks LIIVA sees kinni hoidma?
Kas Te kasutusjuhendit ikka lugesite?
ping

Ei saanud üldse aru mida see ping öelda tahtis.Külaline kirjutas: ↑15 Mär 2018, 01:32Püha lihtsameelsust!
Mis vägi, seda kruvi, peaks LIIVA sees kinni hoidma?
Kas Te kasutusjuhendit ikka lugesite?
ping
![]()
Enamus meist on lastena liivakastis mänginud ja siis ka liiva käega katsunud ning liivaga seatud tarkused peaks olema omandatud enne kooli.
Kui sügaval on pinnasevesi? Liiv iseenesest pole võlusõna külmakerke vastu, vaid vesi peab ka olema vähemalt paar meetrit allpool ja liiv jäme kapillartõusu vähendamiseks.Puhas liiv ja julgelt üle poole meetri külmunud.
Tohoo tillae, teede nõlvad on 1:1 kaldega. Mis jutt see siin? Kas märjal, niiskel, niiskel tihendatud ja kuival liival teed vahet? Kui ei, tutvu http://staff.ttu.ee/~aldur/PM/Valdo_Jaa ... s_pm_5.pdfKuna liiva veerisnurk on väga väike (praktiliselt voolav) siis liiva seest on kruvivaia väljatõmbamine palju lihtsam kui moreenist või kruusast.
Liivas ei tekki nii suurt raskuskoonust kruvile.
Hakkame nüüd tähte närima, jõu nimeks on üleslükkejõud, mitte väljatõmbejõud (kes tõmbab, kas Külmataat?)vaid väljatõmbejõust endast on vaja lahti saada.
Kelts juba ammu läinud, traktorid põllul aga jah unustasin, et teil seal linnas sulab maa juuniks.
Sest tõstmise teooriaid on kaks: tõstab pinnas vaia all on üks, teine on et tõstab hoopis pinnas vaia ümber. Nüüd on ümber liiv, see ei kleepu posti külge ja ei tõsta. Eks me näe talvega kumb teooria on õige ja kas tõuseb jätkuvalt või ei. Kui ikkagi tõuseb, siis on sinul õigus. Ja kui nii juhtub, siis lõikan postidel hargid maha relakaga, puurin prussidesse augud ja lasen keermelatid postidesse. Mutrid seibidega otsa ja terrass hakkab nende otsas seisma. Külmakerke puhul on lihtne kevadel mutritega jälle õigeks keerata.
Kas suurte ankurpoltidega pole olnud mingeid kingasid paepinnasesse kinnitada? Kas ei mõelnud, et 20mm või jämedamam keermelatt, lõigata paras pikkus, keevitada krae poole peale, krae keskele auku võiks olla keevitatud jätkumutter, et saaks reguleerida. Siis oleks piisanud aluspinna puhtaks kraapimisest ja jämedama kivipuuriga aukude puurimisest. Otsapidi auku, krae poltidega pae külge, reguleerida kõrgused paika ja valmis. Idee sellest meie kandis on ka paekiht suhtelist kõrgel ja nähtud kuidas vundamendiraketise paigalhoidmiseks kasutatakse nurki ja ankurpolte.Külaline kirjutas: ↑06 Nov 2018, 14:54Pealt sai 60 cm paksuselt 40 m2 ulatuses tühjaks veetud. Ning siis tahtsin poste püsti panema hakata, aga polnud kerge see asi. Kangiga tagusin cm kaupa pea 20-30 cm sügavusele ning istutasin siis betooniga need sinna paika.