Otsiksin foorumist arvamusi, kas tasuks majal vahetada küttesüsteem välja.
Sissejuhatuseks. Sai soetatud endale 40ndatel ehitatud maja. Praeguste väike külmadega ehk siis öösel ca -7 kraadi, päeval -3 kraadi on tekitanud olukorra, kus praktiliselt ühe tunniga langeb 1 kraad sooja toas. Mõlemad küttesüsteemid korraga kasutuses ja 7h pärast on ca 7 kraadi langenud igas toas. Väidetavalt tuuletõke seintel, põrandad ja laed renoveerimata(laminaat peal) Pole varasemalt igapäevast majaelu elada saanud, kuid pikemat aega kellegil külas olles sellist soojakadu pole täheldanud.
Suheldes ühe ehitajaga, soovitas tema alustada küttesüsteemi vahetamisega, kuna väidetavalt praegune süsteem lihtsalt jahtubki kiirelt ning loomulik soojakadu vanemal majal tekitabki olukorra, et kui kütmise lõpetad- läheb jahedaks.
Süsteemi poolest on köögis pioneeri pliit, mis kütab radikaid magamistoas ja kõrvaltoas. Pööningul on paisupaak, aga puudu on akupaak ja pump. Pioneeripliit kütab lisaks soojamüüri. Elutoas on metallist kamin(kaminasüda), mis kütab elutoa soojaks. See on otse korstnaga ühendatud(soojamüür vms puudub).
Küsimus: Kas on reaalne alustada küttesüsteemi vahetamisest, mis salvestaks rohkem soojust ja hoiaks toad pikemat aega soojana? Kui jah, kas on soovitusi, kas 60-70m2 ruumi suudab kütta üks küttesüsteem või peaks olema vähemalt kaks? Või süsteem on jätkusuutlik ja alustada tuleks maja soojustamisega? Kuna raha pole jalaga segada, tuleks valida üks variant ja ehitada valmis enne järgmist talve.

Aitäh ette!