ÕVpump või pelletikatel?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
miksik
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas miksik »

Kummaline ,et mingi troll spämmib iga teema all oma elektriküttega. Mul jäi omal ajal ühe ruumi põrand elektriküttele, ülejäänud maja maasoojuspumba taga. Ka selles ruumis on radikas ja kui tahta ainult ühe ruumi sooja põrandat, siis elektri arved tõusevad hüppeliselt. Võib vaielda soojuspumpade kasutegurite üle, aga elektriga kütmine on igal juhul kordades kallim.
Eelpool mainiti pelletikatelde tuleohu võimalust. Siin ilmselt ei mõeldud suitsugaase ja korstent, vaid "tagasipõlemise" võimalust. Minul BlackStar. See tahab kompressorit põleti puhastamiseks. Minul seda pole ja koguneb põleti otsale tuhavall, mis takistab põlemisõhu liikumist. Sellisel juhul läheb automaatika lolliks. Minul hakkas selle tulemusel fotosensor jama ajama, võimsuse hoidmiseks hakkas tigu pelletit segaselt peale ajama. Õnneks oli töötamise aeg seadistatud ja kriitilisel hetkel lülitus katel välja. Koju tulles oli 200m2 maja maani suitsu täis. Hea ,et tuli tagurpidi 400kg mahtisse ei läinud. Võib ju öelda ,et tuhk tuleb iga päev korra põletist ära pühkida, aga juba olemegi ühe igapäevase lisakohustuse juurde saanud.
Kui põleti lasta tuksuda igavesel tulel, mida müüjad soovitavad, siis on kütte kulu vähemalt 1/4 kõrgem temperatuuridel 0-10C. Sellist ilma aga on meil pool aastat. Mina juhingi vastavalt ilmale tööaega. Jälle kohustus/tegevus juures.
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas plb »

Tagasipõlemise vastu on sisetigu ja muud leiutised.
Kui põletil on suruõhupuhastuse võimalus, siis tuleb seda kasutada.
Nigu autol on mõistlik klaasipesuvedeliku paak täis hoida, nii on taolisel põletil kompressor "must have".
Neid on ka väga vaikseid olemas.
külastaja 8
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas külastaja 8 »

Võib vaielda soojuspumpade kasutegurite üle, aga elektriga kütmine on igal juhul kordades kallim.
Kui järele mõelda, siis ega elektriküte ei olegi päris utoopiline lahendus: Keskmine boileriga ÕV soojusmump maksab koos paigaldamisega ütleme 8000€ ja selle eluiga on ütleme 12 aastat. See tähendab, et ainult soojuspumba soetamise raha eest võib alternatiivina odavate elektriradikatega kütta 12 aastat, igal aastal 666€ eest...
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4 aastat Pelle katel ja Pelltech põleti, rahul. Ainult ÕV on mugavam :) Kui raha peale kuri oleks (sh tuleb ampreid juurde osta, 3x16 A ei saa kogu majaga siis enam hakkama), paneksin hetkel ÕV, lihtsalt MUGAVUSE pärast. Aga rahul ka pelletiga. Ei ole hinnad tõusnud 20 EUR või ostad mingi vahendaja käest, kes võtab, mis võtta annab. Tehases hinnad samad mis sügisel 2017.
esimene
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas esimene »

Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 11:55 Ei ole hinnad tõusnud 20 EUR või ostad mingi vahendaja käest, kes võtab, mis võtta annab. Tehases hinnad samad mis sügisel 2017.
Kohast kus muidu ostsin alusel 1080kg oli hind 195. Praegu seal laialivedu ei tehta, ja kohapeal max 30 kotti. Teises ja kolmandas kohas ei vastatutki telefonile. Lõpuks leidsin koha kes müüs 900kg aluse 200 euroga, st tonni hinnaks 220.
Briketipoistel praegu 975 kg 220euri, enne oli sama kogus 180 kanti, kui ma ei eksi.
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

külastaja 8 kirjutas:
Võib vaielda soojuspumpade kasutegurite üle, aga elektriga kütmine on igal juhul kordades kallim.
Kui järele mõelda, siis ega elektriküte ei olegi päris utoopiline lahendus: Keskmine boileriga ÕV soojusmump maksab koos paigaldamisega ütleme 8000€ ja selle eluiga on ütleme 12 aastat. See tähendab, et ainult soojuspumba soetamise raha eest võib alternatiivina odavate elektriradikatega kütta 12 aastat, igal aastal 666€ eest...

Nii ongi. Arvestame veel soojuspumba elektrikulu ka. Julgeks öelda, et ENAMASTI õhk-vesi pumbasüsteem ei tasu ära. Eks iga konkreetse maja puhul peab eraldi kalkuleerima. Soojuspumpade müüjate õnneks aga seda enamasti ei osata teha ja tuuakse rõõmuga üleliigne raha neile. :thumbsup:
esimene
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas esimene »

Pelleti süsteemi hinnale lisaks peab arvetama suuremat ja tulekindlamat ruumi, korstent, pelleti hoiuruumi.
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis mõttes lisaks? Oled kuulnud, et keegi pelletikatelt ilma korstnata kasutaks? :lol: Need asjad kuuluvadki süsteemi juurde.
esimene
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas esimene »

Seda minagi, et mitte vaadata ainult katla, põleti ja punkri hinda. Ehk pelleti süsteem on kallim kui õhk-vesi ja mitte nii mugav.
Kui valida ÕVpump või pelletikatel siis mina valiks õv, ainult millist valida seda tahaks ka teada, et praktiliselt otseelektrit ei kasutaks.
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

1. Pelletisüsteemi saab siiski odavamalt.

2. Ega alati tühja koha peale ei ehitata pelletikatelt, tavaliselt on korsten juba olemas ja katla jaoks ruum ka.
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

siiski ei saa teha selliseid üldistusi. kui ongi vanem maja ja korsten olemas, siis enamasti see keset elutuba v kööki.
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pole juhtunud küll toa keskel korstnaid nägema. :scratch:
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

külastaja 8 kirjutas: 11 Mär 2018, 11:39
Võib vaielda soojuspumpade kasutegurite üle, aga elektriga kütmine on igal juhul kordades kallim.
Kui järele mõelda, siis ega elektriküte ei olegi päris utoopiline lahendus: Keskmine boileriga ÕV soojusmump maksab koos paigaldamisega ütleme 8000€ ja selle eluiga on ütleme 12 aastat. See tähendab, et ainult soojuspumba soetamise raha eest võib alternatiivina odavate elektriradikatega kütta 12 aastat, igal aastal 666€ eest...
Kas tõesti saad otseelektriga maja terve aasta köetud vaid 666eur eesti? Sellises suurusjärgus numbri saab ÕV pumbaga, otseelektriga ca 2.5x suurem arve. Tasuvus ka 2x lühem.
Selle 6000-8000eur hinna sees on tõenäoliselt ka soojaveeboiler ja sooja vee tegemine ka soodsamalt kui otseeelektriga.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas xil »

Tüüpiliselt on Õ-V sp hind koos paigaldusega 5kEUR kanti http://www.bestair.ee/toode/ohk-vesi-so ... wxc09h3e8/ kui valmis Õ-V pump osta ning umbes 2x väiksem, kui Õ-Õ sp ning R410-vesi soojusvaheti osta.
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xil kirjutas: 12 Mär 2018, 09:01 Tüüpiliselt on Õ-V sp hind koos paigaldusega 5kEUR kanti http://www.bestair.ee/toode/ohk-vesi-so ... wxc09h3e8/ kui valmis Õ-V pump osta ning umbes 2x väiksem, kui Õ-Õ sp ning R410-vesi soojusvaheti osta.
no väga hea teada, aga sellist hinda näed ainult seadme hinnasildil, paigaldus ja lisavidinad pane julgelt 3 -5k otsa sõltuvalt mis süsteemid juba olemas või puudu.
külaline 11
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas külaline 11 »

Mul õ-v põrandaküte 160m²,toad 23°.Veebruar 140€ elektriarve,see siis kogu maja,vent,el.saunakeris.5€ päevas pole vist palju maksta,kogu kompoti eest?
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

külaline 11 kirjutas: 12 Mär 2018, 10:37 Mul õ-v põrandaküte 160m²,toad 23°.Veebruar 140€ elektriarve,see siis kogu maja,vent,el.saunakeris.5€ päevas pole vist palju maksta,kogu kompoti eest?
sama hind läheb küttele/elektrile keskmises 55m2 suuruses 2-3 toalises korteris, renoveeritud kortermajas (Tallinnas) .

Kütte osas on hea tulemus sul, samas maja muud hoolduskulud tasandavad selle võidu aastatele ära , aga püsikulu hoiab , võimalusi ja ruumi suurust arvestades, madalad
Laivi12
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Laivi12 »

külaline 11 kirjutas: 12 Mär 2018, 10:37 Mul õ-v põrandaküte 160m²,toad 23°.Veebruar 140€ elektriarve,see siis kogu maja,vent,el.saunakeris.5€ päevas pole vist palju maksta,kogu kompoti eest?
Mis pump sul konkreetselt on?
külaline 11
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas külaline 11 »

Laivi12 kirjutas: 12 Mär 2018, 11:34
külaline 11 kirjutas: 12 Mär 2018, 10:37 Mul õ-v põrandaküte 160m²,toad 23°.Veebruar 140€ elektriarve,see siis kogu maja,vent,el.saunakeris.5€ päevas pole vist palju maksta,kogu kompoti eest?
Mis pump sul konkreetselt on?
bosch 9kw, integr.190l veeboileriga
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ilma elektriga kütmata maksan 40 eur elektri eest, seega maksad 100 eur kuus rohkem. Päris palju. Mul 100 eur kuus kütte peale küll ei lähe. :wave:
Külaline 11
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline 11 »

Kuidas ma sinuarust100 eur rohkem maksan? Millega ,kellega vôrdled?
Laivi12
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Laivi12 »

Külaline kirjutas: 12 Mär 2018, 19:01 Ma ilma elektriga kütmata maksan 40 eur elektri eest, seega maksad 100 eur kuus rohkem. Päris palju. Mul 100 eur kuus kütte peale küll ei lähe. :wave:
Meil hetkel läheb kõige külmematel kuudel 150 m2 majal ca 100 euri puude peale (kaminahi) ning + 150 elekter. Usun, et nii pelleti kui ÕV mõlemaga oluline kokkuhoid sellega võrreldes (arvestades mh seda, et päris mõnusalt ühtlaselt ma ruume praegusel juhul ikkagi soojaks ei saa; kui muidugi investeering masinatele kõrvale jätta, aga lähtuda mugavusest). Minu jaoks ongi küsimus nüüd, et kumba asja soetamine soodsam on, pidades silmas, et punker on olemas (õiges kohas korstnat mitte).
Külaline
külaline

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pelleti katla paigaldus soodsam vast.
Oleneb kuidas korstnaga saad hakkama.
Jooksev kulu pellet vs ÕV pump on pelleti kasuks ca 10-15 eur kuus.
Aga mugavuselt on ÕV lõbusam, puhastust pole ja pelletit tassima ei pea.
Kasutaja avatar
JyriPaike
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 220
Liitunud: 28 Mai 2011, 17:06
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas JyriPaike »

Kui metsaga läheb kehvasti ja tselluloosi tehas Tartu lähedale tuleb siis on pelleti hind
kas laes või ei jätku enam kodumaale üldse, soovitaks sel juhul valida soojapumba kasuks -
näiteks http://www.akromex.com/eshop/product.php?id_product=93
paigaldus lihtsam ja odavam ja ohutum kuna freoon ainult välisosas.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: ÕVpump või pelletikatel?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

JyriPaike kirjutas: 13 Mär 2018, 15:34 Kui metsaga läheb kehvasti ja tselluloosi tehas Tartu lähedale tuleb siis on pelleti hind
kas laes või ei jätku enam kodumaale üldse, soovitaks sel juhul valida soojapumba kasuks -
näiteks http://www.akromex.com/eshop/product.php?id_product=93
paigaldus lihtsam ja odavam ja ohutum kuna freoon ainult välisosas.
On sul sellise pumba kohta rohkem infot jagada? Manuaal näiteks?
Vasta