Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
sethtanel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Apr 2007, 18:54

Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas sethtanel »

Kuna endine hinna teema läks täiesti läbustamiseks siis tegin uue teeman ja jääme siin teemas siis hinna juurde.

Palju teie töötajana sooviksite palka saada? ja palju te saate?

Palju teie tööandjana olete nõus usaldusväärsele ehitajale maksma koos tööriistade ja transpordiga? (alltöövõtjale koos kuludega tunnis maksma)

Eesti ühes suuremas ehitusfirmas makstakse töölisele 8-9€ neto (plus sõidukulud kuni 325.- ja hotellikulud) minimum kui kõik sujub ja saab tükitööna tööd tehtud siis tuleb 10-14€ aga oleneb töödejuhatajast. Tavaliselt tahetakse tundi tiksuma panna kuna nii tuleks justkui odavam.

Töötasin ise sellises suures ettevõttes ja sain 9€/h neto 2015-2017.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tööandjana maksan praegu meestele 10eur/h neto .Keerulisematel töödel ja väga headele meestele kuni 12 eur .
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas 9..10 eurot/tund maksavad tööandjad aastaringselt või ainult hooajal paremate päevadel? Kui pikad on tööpäevad? Kas töö on kodu lähedal või tuleb mustlase kombel laias ilmas ringi hulkuda?
sethtanel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Apr 2007, 18:54

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas sethtanel »

Külaline kirjutas: 15 Nov 2017, 02:41 Kas 9..10 eurot/tund maksavad tööandjad aastaringselt või ainult hooajal paremate päevadel? Kui pikad on tööpäevad? Kas töö on kodu lähedal või tuleb mustlase kombel laias ilmas ringi hulkuda?
:) kuu alguses ütleb tööandja, et see kuu on tööd poole vähem ja tunnihind poole väiksem. Tean, et on reaalselt nii üritatud teha. Õnneks mitte minuga ega firmades, kus mina olen töötanud. Eestis on tööpäevad 8h. See kui palju rändama pead oleneb sellest mida ehitad ja millises firmas. Tavaliselt käiakse eestis ikka kodunt tööl.
sethtanel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Apr 2007, 18:54

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas sethtanel »

sethtanel kirjutas: 07 Mär 2018, 22:54
Külaline kirjutas: 15 Nov 2017, 02:41 Kas 9..10 eurot/tund maksavad tööandjad aastaringselt või ainult hooajal paremate päevadel? Kui pikad on tööpäevad? Kas töö on kodu lähedal või tuleb mustlase kombel laias ilmas ringi hulkuda?
:) kuu alguses ütleb tööandja, et see kuu on tööd poole vähem ja tunnihind poole väiksem. Tean, et on reaalselt nii üritatud teha. Õnneks mitte minuga ega firmades, kus mina olen töötanud. Sellist asja mina ei aktsepteeriks ka. Eestis on tööpäevad 8h. See kui palju rändama pead oleneb sellest mida ehitad ja millises firmas st. ise valid. Tavaliselt käiakse eestis ikka kodunt tööl.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Me ei räägi siin tunnihinnast, vaid tunnipalgast (ja seda bruto?)? Tunnihinnaks võiks pigem nimetada seda hinda, mida klient peab ettevõttele maksma kui teenust tellib. :wave:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 08 Mär 2018, 07:22 Me ei räägi siin tunnihinnast, vaid tunnipalgast (ja seda bruto?)? Tunnihinnaks võiks pigem nimetada seda hinda, mida klient peab ettevõttele maksma kui teenust tellib. :wave:
Kulla anonüümne külaline, kas sa ikka ikka aru said selle teema esimeses postituses olevatest küsimustest? Tundub, et mitte, sest küsimused olid, et palju saavad töölised, mitte palju peavad maksma tellijad.
sethtanel kirjutas: 30 Okt 2017, 14:53 Palju teie töötajana sooviksite palka saada? ja palju te saate?

Palju teie tööandjana olete nõus usaldusväärsele ehitajale maksma koos tööriistade ja transpordiga? (alltöövõtjale koos kuludega tunnis maksma)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minule tundub, et külaline on aru saanud, et mis on tunni hind ja mis on tunni palk. Seevastu teema algataja räägib teema pealkirjas aiast, aga teemas aia august.
Samuti on mulle imelik lugeda, et töötaja peab firmas tööd tegema oma riistadega. Ma arvan, et riistad võiksid olla ikka firma poolt. Ehkki oma teatav loogika on ka selles, kui töötajal on omad riistad.
Kuid ma küsiksin, et kui töötaja saab väikest palka (nagu meil on tavaks), mille eest ei ole võimalik enesele soetada suurt kaubikut, siis kuidas peaks see töötaja kõiki vajalikke riistu endaga kaasa vedama? Ja mille eest ta peaks kogu selle riistarsenali enesele soetama? Näiteks mina tegutsen ettevõtjana ja mul on riistu pidevalt vaja nii palju, et need kokku kaaluvad mitusada kg. Mõnikord ei mahu suurde kaubikusse äragi.
See, et ehitustöölise tunni brutopalk on mõnes ehitusfirmas jõudnud 8 euroni, ma arvan olevat pigem erand.
Kuid kas see kehtib ka aasta keskmisena? Ilmselt mitte. Õigem oleks vaadata mitte maksimaalset ja ajutiselt, vaid aasta keskmist. Selle saame siis, kui liidame kõik kokku ja jagame tundide koguarvuga. Arvesse võiks võtta ka need tunnid, mis ehitaja peab kodus passima, kui tööandja ütleb: "sorry, mul pole tööd anda".
sethtanel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Apr 2007, 18:54

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas sethtanel »

Külaline on ise väga ehituskauge inimene minule tundub. Ehitajad räägivad kõik ikka netost. Eesti keelest arusaamisega on ka raskusi ma saan aru. Küsimus oli et neto + riided + riistad ja transport -see on ilmselge ju et tööandja organiseerida. Meie firmas ja ka mitmes minule teada olevas firmas on see asi lahendatud ni, et kui mingit erilist riista või suuremat kogust riistu on vaja siis toob need kohale firma varustaja või isegi vajadusel vahest 12m haagisega rekka.
Asjakohast teksti ka. RAHAST. Võta kuldnebörs.ee lahti ja näed, et pakutakse abitöölisele 6euri neto. Sa üritad siin ajada mingit kägu 8eurist ja brutost. Tööd on palju ja kes vähegi viitsib teeb ületunde mitte ei oota kodus. 257h on vist mäletamistmööda minu rekord, aga enam sellist hullu ei pane. Ausalt siis ehitusvaldkonnas on probleem selle ületunni töö eest õiglase tasu saamisega. Ega tavaliselt ei taheta tavalisele summale midagi juurde maksta aga kui häda käes siis on ka saadud vahest topelt tunnid kirja kokkuleppeliselt.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui eesti tööandja kuldses börsis räägib netost, siis tõenäoliselt mõtleb selle all rahast mustalt. See raha, mis töötajale nurga taga taskusse laekub. Maksud jäävad tööandja taskusse. Üldiselt statistikas ja raamatupidamislikult räägitakse ikka brutost. Aga jah, madalalt haritud lihtinimesel on lihtsam aru saada netost. sest teda maksud ( st. raha, mida ta ei näe) ei huvita. Põhiline on see, et vahet teha aial ja aia augul.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 09:33 Kui eesti tööandja kuldses börsis räägib netost, siis tõenäoliselt mõtleb selle all rahast mustalt.
Minu tutvusringkonnas räägitakse samuti netost, aga millegipärast see neto laekub neile ametlikult arvele, mitte ei pisteta nurga taga tasku.
Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 09:33 Üldiselt statistikas ja raamatupidamislikult räägitakse ikka brutost.
Mis pistmist on töölisel statistika ja raamatupidamisega? Vahet pole, kas tööline saab aru raamatupidamisest või mitte, kuid tööandjal pole kohustust töölisele tutvustada firma raamatupidamist. Igatsugu maksude maksmist enda kohta saab ta uurida MTA kodulehelt.

Urmas
lutt
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas lutt »

Nii need netotasu "fännid" peavadki nüüd uue aasta algusest saadik lutti imema, sest nad olid tööandjaga kokku leppinud netotasus. :wave:
homersimpson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 19 Juun 2015, 00:27

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas homersimpson »

lutt kirjutas: 11 Mär 2018, 16:53 Nii need netotasu "fännid" peavadki nüüd uue aasta algusest saadik lutti imema, sest nad olid tööandjaga kokku leppinud netotasus. :wave:
Miks?

Mul on ka kokkulepitud netopalk... uue maksusüsteemiga brutopalk tõuseb ..

Või ma olen millegist valesti aru saanud :scratch:
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oled millestki valesti aru saanud. Kus see brutopalk sul tõusta sai kui netopalk sama on? :doh:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 17:49 Oled millestki valesti aru saanud. Kus see brutopalk sul tõusta sai kui netopalk sama on? :doh:
Kasutaja Homersimpson ei ole millestki valesti aru saanud, vaid sind on keegi eksiteele viinud. Mitte midagi netotasu saaja ei kaota, lihtsalt tööandja kulud suurenevad ja see on juba tema mure kui tahab töömeest hoida. Konsulteerisin just oma raamatupidajaga ja temaga(elukutseline) pole sul mõtet vaielda. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
läbu
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas läbu »

sethtanel kirjutas: 30 Okt 2017, 14:53 Kuna endine hinna teema läks täiesti läbustamiseks siis tegin uue teeman ja jääme siin teemas siis hinna juurde.
Pead jälle uue teema tegema, sest see siin ei erine eelmisest.
:jooma
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas:
Külaline kirjutas: Oled millestki valesti aru saanud. Kus see brutopalk sul tõusta sai kui netopalk sama on?
Kasutaja Homersimpson ei ole millestki valesti aru saanud, vaid sind on keegi eksiteele viinud. Mitte midagi netotasu saaja ei kaota, lihtsalt tööandja kulud suurenevad ja see on juba tema mure kui tahab töömeest hoida. Konsulteerisin just oma raamatupidajaga ja temaga(elukutseline) pole sul mõtet vaielda.
No loomulikult selles mõttes ei kaota, et kui eelmisel aastal oli töölepingus kokku lepitud netotasus, siis saab ka uuel aastal sama palju kätte. Kaotab aga selles mõttes, et teistel kõigil (kellel on kokku lepitud brutotasus) kätte saadav palk tõusis. :thumbsup:

Tööandja kulud ei suurenenud, vaid vähenesid! :wave:
Kui eelmisel aastal 800 netona kätte saadi, siis tööandja kulud olid 1325 eur.
Kui sel aastal 800 netona kätte saadakse, siis tööandja kulud on 1214 eur! Tööandja VÕIDAB üle 100 euro.
Sellest aru saamiseks ei pea raamatupidamist oskama, piisab suvalisest internetis olevast kalkulaatorist.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii et kui kokku on lepitud netotasus, siis uuest aastast alates tööandja plaksutab käsi :clapping: ja töötaja imeb lutti.
don. corleone
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas don. corleone »

Inimesed räägivad üksteisest mõõda, siin võtavad sõna mehed kes saavad kogu oma sissetuleku netos, st. ei maksa never ühtegi maksu, st et neile ei kehti maksuvaba miinimumi tõus aasta alguses, sest nad saavad ka viie aasta pärast seda sama netot mida nad näiteks viis aastat tagasi kokku leppisid.
Veel võtavad sõna tegelased kes on enamuses ja ehitusel ilma teevad, saavad pea sada eurtsi arvele rohkem uuest aastast ja ülejäänud ümbrikus, total number mis netona saadud jääb ikka samaks.
Ma ei saa aru, miks keegi arvab, et kui detsembris lõõdi käsi 10.-tund, siis jaanuaris kohe automaatselt Ratase kaasabil tõusis number 11.- peale. Unustage ära, see, et ametlikult arvele pea 100 rohkem saate, sellevõrra on ümbrik õhem.
Ja kui nüüd keegi sinisilmne siin üritab selgitada, et meil ehitusel ei makstagi ümbrikus, siis puhaku jalgu, 99% ehitusel, toitlustuses, hotellinduses ja veel paljudel ametialadel makstakse ülima nahaalsusega ümbrikus.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei maksa oma õudusunägudest siin lugusid kirjutada. :hello:
don corleone
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas don corleone »

Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 20:50 Ei maksa oma õudusunägudest siin lugusid kirjutada.
Ei näe õudukaid unes, vastupidi magan hästi ja päevavalgel olen realist , erinevalt mõnest statistika ametist lummatud naiivitarist.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ok, siis need 99% ehitussektori töötajatest võivad ka uuest aastast alates palgatõusu asemel lutti imeda, teised naudivad u. 60 eurost töötasu tõusu. :thumbsup:
arueisaa
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas arueisaa »

mis värk ehitusmeestel selle lutiimemisega on?
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 22:47 Ok, siis need 99% ehitussektori töötajatest võivad ka uuest aastast alates palgatõusu asemel lutti imeda, teised naudivad u. 60 eurost töötasu tõusu. :thumbsup:
Sa oled valesse foorumisse eksinud, Ratase "kingituse" üle rõõmustavad ja laulavad talle hosiannat miinimumpalga saajad mingis muus foorumis. Ausalt öeldes, ma ei teagi kus, et sind sinna juhatada.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miinimumpalgast on asi kaugel. Näiteks varem 768 eur kätte saanud töötaja saab nüüd 832. :thumbsup:
Vasta