Vundamendi väljavahetus projekt

h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

Tere!

Mul suvel väike töö plaanis teha nimelt seoses põrandakütte paigaldusega tuleb välja vahetada vundament, täpsemalt siis 1/3 osa maja keskel.
Ruumi mõõt on 8x6m

Olen planeerinud töö juba kõik ära aga kuna ma pole seda varem teinud siis kas mõni targem inimene viitsiks silmaga korra üle käia mu plaani.

Kokku tuleb põrand 80cm paks.
15cm betoon
15cm soojustus
20cm peno
5cm peen kild
5cm jäme kild
20cm liiv

Garaazi põrandaks tundub mõistlik.

Vundamend paksus(cm)
18.5 fibo 5
5.0 müüri segu
18.5 fibo 5
5.0 müüri segu
18.5 fibo taldmik
3.0 müürisegu
10cm kruuskillustik fr 4-8
20cm liiv

Välisseinad saavad hüdroisolatsiooni, kihtide vahele mõtetu panna vist antud projektil

Kahe fiboploki rea vahel on plaan kasutada bi-armatuuri asemel tavalist 4m pikkust ja 4mm paksust terast maksumuse pärast, taldmiku sees 8mm.

Vana vundamendi lasen eemaldada meetrikaupa ja sein saab toestatud diagonaalis asetseva kantraua juppidega mis omavahel otsadest fikseeritud ja üless hakkab neid otsadest tõstma mõni stabiilsem tungraud, kantraua pikkuseks plaan 3m kuna asetseb diagonaalis.
Ehk siis mõlemast seina otsast on vaba ruumi 1m peale toestamist. Kuhu mahub siis ilusti tööd tegema ja kui esimesed fibod laotud saab toed järjest eemaldada.

kiire joonis

Pilt

Majaks kahe korruseline puit maja. Mis arvate ideest ja ehk on soovitusi lisada ? :)
Peaks olema üpris täpne, arvestades, et palgist saab zablooniga iga kihi täpseks siluda, samuti ka toestus kohtadest, siis ei tohiks peale lõpetamist mingeid muutusi tekkida ja lisada mingi vajumis ruum kah 5cm ehk.

Praegu arvutan, et EPS ploki paigaldus tuleks odavam, aga see suht uus teema, peale selle, et mugavam paigaldada kas on soojuskindlam ka siis nagu kirjas ?

Parimat.
Harald
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
Külaline
külaline

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

h.m.m kirjutas: 25 Veebr 2018, 12:34 Tere!

Mul suvel väike töö plaanis teha nimelt seoses põrandakütte paigaldusega tuleb välja vahetada vundament, täpsemalt siis 1/3 osa maja keskel.
Ruumi mõõt on 8x6m

Olen planeerinud töö juba kõik ära aga kuna ma pole seda varem teinud siis kas mõni targem inimene viitsiks silmaga korra üle käia mu plaani.

Kokku tuleb põrand 80cm paks.
15cm betoon
15cm soojustus
20cm peno
5cm peen kild
5cm jäme kild
20cm liiv

Garaazi põrandaks tundub mõistlik.

Vundamend paksus(cm)
18.5 fibo 5
5.0 müüri segu
18.5 fibo 5
5.0 müüri segu
18.5 fibo taldmik
3.0 müürisegu
10cm kruuskillustik fr 4-8
20cm liiv

Välisseinad saavad hüdroisolatsiooni, kihtide vahele mõtetu panna vist antud projektil

Kahe fiboploki rea vahel on plaan kasutada bi-armatuuri asemel tavalist 4m pikkust ja 4mm paksust terast maksumuse pärast, taldmiku sees 8mm.

Vana vundamendi lasen eemaldada meetrikaupa ja sein saab toestatud diagonaalis asetseva kantraua juppidega mis omavahel otsadest fikseeritud ja üless hakkab neid otsadest tõstma mõni stabiilsem tungraud, kantraua pikkuseks plaan 3m kuna asetseb diagonaalis.
Ehk siis mõlemast seina otsast on vaba ruumi 1m peale toestamist. Kuhu mahub siis ilusti tööd tegema ja kui esimesed fibod laotud saab toed järjest eemaldada.

kiire joonis

Pilt

Majaks kahe korruseline puit maja. Mis arvate ideest ja ehk on soovitusi lisada ? :)
Peaks olema üpris täpne, arvestades, et palgist saab zablooniga iga kihi täpseks siluda, samuti ka toestus kohtadest, siis ei tohiks peale lõpetamist mingeid muutusi tekkida ja lisada mingi vajumis ruum kah 5cm ehk.

Praegu arvutan, et EPS ploki paigaldus tuleks odavam, aga see suht uus teema, peale selle, et mugavam paigaldada kas on soojuskindlam ka siis nagu kirjas ?

Parimat.
Harald
Miks selline konstruktsioon?
15cm betoon - noh, okei pane
15cm soojustus - mis soojustus?
20cm peno - peno juba ongi ju soojustus? - miks kokku 35cm soojustust vaja on?
5cm peen kild - mismoodi ainult 5cm paned?
5cm jäme kild - mismoodi ainult 5cm paned?
20cm liiv

Mida tähendab kahe korruseline puitmaja? püstpalkmaja, horisontaal-palk maja, puitkarkassmaja?
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

puidust tehtud maja on ja kaks korrust, omab see tähtsust ?

Soojustuseks styrofoam 250 slan

Minuarust nagu päris hea valik peno panen lihtsalt juurde sellepärast, et see on odav.

5cm eitea tundus sümboolne arv nagu
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
mõte
külaline

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas mõte »

Jääb arusaamatuks miks seda vundamenti on vaja asendada? Kas hetkel vundament puudu?
Kui sügaval on pinnavesi? Ja mis pinnas?

saan õigesti aru, et tahad rajada pinnasel põranda olemasolevale majale, mille sees on põrandakütte torud? Ja loodavale betoonplaadile ei ehitata kandvaid seinu.
Üks lahendus. maksad ehitusinsenerile ja saad kindla lahenduse.
Teine lahendus. Rahva ehitustava lahendus.
1. kui on muld põranda all siis muld välja vedada.
2. lisad täitepinnase mille eesmärk on takistda kapilaartõusu ja täidad pinnase vajaliku kõrgusein. (ehitusliiv, kruus,) vt. materjali min kogust https://puumarket.ee/static/files/180.K ... lamees.pdf PS! täide tuleb tihendada näiteks 100kg pinnasetihendajaga. korraga tihendada maks 20cm või vähem oleneb pinnasetihendaja raskusest.
3. EPS100 soovitud koguses (350mm), mitmes kihis vuugid mitte kohakuti. Kui aluspinnas on väga märg siis on xps parem.
4. niiskustõkke süsteem (mitte tavaline ehitusklile)
5. betoonplaadi ja olemasoleva vundamendi vahele paisumisvuuk. On kasutatud ka 50mm EPSi mis on kalde alla lõigatud, et paremini takistada soojuse ülekannet vundamendi ja betoonplaadi vahel.
6. armeeritud betoonplaat (kindla peale minnes tuleb arvutada armatuur ja plaadi paksus ). Väiksemaid ruume on tehtud 6mm võrk ja 10cm betoonplaadi paksus.


Mõned tähelepanekud veel.
Vundamendile pannakse killustiku taldmiku alla pinnase kandevõime suurendamiseks, nii et killustik tambitakse olemasoleva pinnase sisse. Hetkel sul plaan panna liiv alla ja sinna killustik peale, ajas liigub liiv vee toimel killustiku vahele ja tekkinud lisaruumi arvel toimub vajumine. Mis eesmärk sul sellel liival seal on?
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

No ma paigaldan eps estplast, peno asemel siis ja seda paisumisvuuki ei teadnud misasjad siis sinna nurka pannakse ?

Mõtlesin, et liivaga saan aluspinda kuivana hoida ja kui vibraga üle tehakse siis peaks see killustikuga kokku segunenud olema juba niigi.
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas rundll »

Liivaga aluspinda kuivana hoida???
3 cm müürisegu??
5 cm müürisegu????
WTF mees, hullu paned?
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

kle sa paned ise peast korralikult kelbast ma ostsin materjali cm3 arvestades nii sain odavamalt ja kiiremalt kogused teada, kui asjast ei tea midagi, siis pole mõtet häält tõsta eksole ? 5cm segu on kahe rea peale kokku, küsi midagi targemat 2kki

Ma telliks üldse selle tööna sisse aga maja ma ei saa lasta mingitel lohhidel lõhkuda, ilma, et ma seal kohal oleks aga see pole võimalik.

Nhui sa lõhkuma hakkad siin ütle parem kuidas see asi ära teha mitte ära vingu nagu eit
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ostid materjali cm3 (kuupsentimeetrites).....ok :lol:

5cm segu kahe rea peale - no tõesti ei saa aru.
ühte serva paned 2.5 cm laiuse või -kõrguse segu riba, või noh seleta lähemalt.
Ei saa aru noh :banghead:
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas rundll »

h.m.m kirjutas: 25 Veebr 2018, 12:34
Vundamend paksus(cm)
18.5 fibo 5
5.0 müüri segu
18.5 fibo 5
5.0 müüri segu
18.5 fibo taldmik
3.0 müürisegu
10cm kruuskillustik fr 4-8
20cm liiv
sul on pandud mõõdud, ehk vundmendi paksus, mis jaguneb : killustik, liiiv, fibo, segu. Igal komponendil on oma kõrgus mõõt. Segu kõrguseks on sul pandud 3cm killustiku ja taldmiku vahele (mida seaalselt pole vaja) ja 2 rea fibo alla 5cm. Kas sellest annab kuidagi teisiti ka aru saada? 5cm vuugiga laduda on päris hull ettevõtmine ja ei ole just odav....
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

miks ma peaks seda teadma ega mina seda tööd ei tee ju
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas rundll »

h.m.m kirjutas: 27 Veebr 2018, 20:55 miks ma peaks seda teadma ega mina seda tööd ei tee ju
Ise oled nii ju planeerinud. Hakkasid minu peale tigetsema et panen kelbast. Väidad, et sina seda tööd ei tee, samas enne väitsid et ei usalda oma objektile lohhe lõhkuma. Ok, see selleks....

Mis puutub ladumisse siis see üli võimsa vuugiga ladumine on paras kunst. Saan aru et kõrguse pärast oleks vaja, aga odavam kindlasti rohkem killustiku või mis iganes sul sinna mõeldud on. Laod fibo ära ja siis lased majal peale. Fibo ja puidu vahele midagi niiskuskindlat.

Olen ühte sarnast projekti teostanud. Majal 1 külje vundament oli lagunenud. Nurgad lõhkusime ära (vundamendi). Nurkadest tõstsime maja külje veidi üles, ladusime fibo vahele ja segu oli veel toores kui lasime maja fibo peale. Fibo sai laotud nõks kõrgemaks, mõttega et maja vajutab täpselt paika. Nii ka juhtus. Fibo ja palgi vahele sai sbs. Pärast sai nurgad järgi laotud. Palgi küljes oli juba sbs olemas, väike vahe mis jäi, valati miskit spets betooni täis, mis kuivamisel veidi paisus. Nii et kogu külg jäi ilusti kandma.
Külaline
külaline

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere!

Tegeleme igapäevaselt selliste asjadega.

Sinu esialgselt pakutud lahendus põrandale on mõttetu raha raiskamine.

Põranda nullist allapoole minnes:
1) Betoon 150mm C25/30 või C30/37 (võrk 8x8x150x150 või 10x10x200x200)
2) Ehituskile 0.15 või 0.2, ülekatted teibitud
3) EPS100 / EPS120 / EPS200 - 200-300mm - paned sellise paksuse ja survetugevuse nagu endale meeldib, aga tasub kurssi viia ennast survetugevuse mõistega epsil, ehk sellega, mida see 100, 200 või 120 seal taga tähendab
4) Täitematerjal - vahet pole kas liiv, kruus või killustik

----------

Küsimus maja seinakonstruktsiooni kohta seisnes selles, et äkki pole sul vaja mingite karpraudadega lolli mängida.

Sinu pakutud põranda ehituse lahendus maksab mingi 150-200€/m2, pakkusin sulle piisava kandevõime ja soojapidavusega lahenduse välja, säästsin sulle mitu tuhat eurot. :jooma
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

Tere, aga tänud sulle vastamast ja nõu andmast. Aina rohkem hakkan mõtlema, et pean ikka laskma firmal selle töö ära tegema.
Vundament tuleks välja vahetada 28m ja põrand valada 50m2, lisaks teine ruum 80m2, mõlemal põrandaküte.
Palju võiks hind sellele tulla ?
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
Külaline
külaline

Re: Vundamendi väljavahetus projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas sa ise teed oma elektritööde pakkumisi foorumi kaudu, ilma koha peal käimata, oludega tutvumata?
Vasta