probleem paisupaagiga
-
- külaline
probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas vanamees »
Küttesüsteemi rõhk jahtunult 0,5, paisupaagis 0,8.
Süsteemi küttes vee paisudes läheb üleliigne vesi paisupaaki ja teoreetiliselt peaks sealt jahtudes tagasi tulema aga ei tule ja süsteemi rõhk läheb nulli. Kontrollisin seda nii, et sulgesin paisupaaki mineva toru ja ühendasin paisupaagi lahti. Vett ei tulnud. Aga kui paisupaaki kallutasin siis tuli küll u.20L ja seejärel hakkas ise suruma veel u.5-10L.
Uuesti küttes sama jama ja siis proovisin paisupaaki raputada millepeale surus süsteemi vett tagasi küll. Nüüd tuleb välja, et iga kord kui süsteem jahtub, tuleb käia paisupaaki raputamas, mis on kuidagi väga absurdne. Ja veel akupaak 2000L ja paisupaak 200L. Kõik kommentaarid teretulnud
-
- külaline
Paisupaak
Lugemata postitus Postitas evaldcer »
2. Keera õhuventiil välja ja kui sealt tuleb vett on membraan katki.
3. Kui suur on selle paisupaagi maht ja kui suurele küttevee mahule on see paak pandud?
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas evaldcer »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas vanamees »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas vanamees »
-
- külaline
Paisupaak
Lugemata postitus Postitas evaldcer »
Edu siis.
Re: Paisupaak
Lugemata postitus Postitas Tupsik »
Paremat soovitust, kui uuest paisupaagist gaas välja lasta, pole ammu lugenud.evaldcer kirjutas:.... Kui tuleb susinal ainult õhku, on kummikott terve. Ega muud nõu oska anda, kui lase õhk välja, ja siis saad mingi tömbi otsaga puupulgaga kummikoti augu eest lahti suruda. Loodan, et ta uuesti kinni ei kleepu. Siis pumpa uuesti õhk sisse samale rõhule, nagu süsteemi paigaldaja enne oli seadistanud....
Ehk tark soovitab ka seda, millega seda kodustes oludes uuesti täita? Õhku on siin küll juba soovitatud, aga seal sees ei ole tehasest tulles teps mitte õhk.
Lugemata postitus Postitas pelx »
ja viimaseks tahaks teada kuidas ,mis järjekorras seisavad paisupaak ja tsirk.pump?? kas pump läheb automaatselt tööle?
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
-
- külaline
Paisupaak
Lugemata postitus Postitas evaldcer »
Elagu "targad"
Re: Paisupaak
Lugemata postitus Postitas Tupsik »
Korraliku tootja paisupaagis on tehasest tulles Lämmastik.evaltcer kirjutas:Tubsik, sa nuusuta seda itaalia GAASI ja ütle siis mis sorti gaas seal on! Käisin isiklikult mõni aasta tagasi Silmeti tehases ja nägin,millist "gaasi" seal paisupaakidesse pannakse. ...
Kuna tegu on värvusetu ja lõhnatu gaasiga, siis nuusutamine eriti ei päästa.
Pumbates sinna kompressoriga õhku, satub koos sellega ka sinna vett. Vee kondenseerumine seal aga lühendab korpuse eluiga.
Minu 200 liitrises on igatahes lämmastik. Minu poolest võivad itaallased oma tehases tehtud paakidesse kas või sisse peeretada, eestisse toomiseks ja ka edasimüügiks kõlbavad ilmselt küll.
Täpsed paagi andmed saab Siit
-
- külaline
Paisupaak
Lugemata postitus Postitas evaldcer »

Ma küll ei viitsi sinuga tühjast-tähjast vestelda, kuid äkki mõni, kes on vähemalt keska lõpetanud, on ära unustanud, et gaasisegu, mida meie ja muu fauna omale elamise huvides sisse hingavad, koosneb ligilähedalt järgimistest gaasidest: Lämmastikku (N) 73%, hapnikku (O2) 21 % ja ülejäänud gaasisegu sisaldab süsihappegaasi, muid inertgaase ja ka kongreetselt elusolendi lähiümbruses ka tema peeru ning seda gaasisegu nimetatakse rahvakeeles ÕHUKS. Mis reklaamilehtedes kirjutataks, ei pruugi ka kõike puhta kullana võtta.
Kuid see gaasisegu, mis pumbatakse paisupaakidesse, läbib niiskust (aurustunud H2O) neelava filtri, mis on täidetud (rahvakeeles silikakeeliga) ja siis kompressori abiga pumbatakse vajalikku kohta, mis enam peaaegu vee molekule ei sisalda. Näiteks akvalangistid pumpavad kõrgsurve kompressori abil nn. õhku ka akvalangitesse läbi sellise filtri ja siis sukelduvad teatud sügavuseni.Alates sellest teatud sügavusest sügavamale sukeldumiseks, kasutatakse juba hingamiseks puhast heeliumi. Aga see enam ei puutu siia.
Re: Paisupaak
Lugemata postitus Postitas Tupsik »
Kui juba läks "mehe mütsi" ehk siis kasutajanime norimiseksevaldcer kirjutas:Tupsik jääb ikka tupsikuks.
...

Meid ümbritseva õhu koostis on isegi 9kl haridusega inimese jaoks nii elementaarne, et ei hakanud seda siia tõesti postitama.
Ja loomulikult toodetakse ka paisupaakide jaoks lämmastikku meid ümbritsevast õhust. Aga korralik tootja eraldab sealt enne paaki pumpamist ka hapniku, mitte ainult vee ja paaki jääb 99,9% puhas lämmastik vastusurvet andma.
Ja nüüd sooviks siis teada seda, kuidas sealt paagist pärast lämmastiku surve välja laskmist on võimalik kodustes oludes see uuesti samaväärse gaasiseguga survestada ?
Ei maksa unustada, et vaidlus sai siiski alguse Teie "väga heast " soovitusest uuel ja ilmselt ka tootjagarantiiga paagil gaas välja lasta.
Lollus süveneb iga postiga.evaldcer kirjutas:....Alates sellest teatud sügavusest sügavamale sukeldumiseks, kasutatakse juba hingamiseks puhast heeliumi. Aga see enam ei puutu siia.

Aga pole ju midagi imestada , kui tegu on heeliumipõhise tulnukaga.

Soovitan oma 5 minutit ainult heeliumi hingata, lõppeb postitamine siia iseeneset.

Heeliumi kasutatakse süvasukelduses siiani ikkagi lämmastiku asendajana segus, hapnikku peab seal ikkagi ka olema. Vähemalt inimsukelduse korral. "Kõrgemata ja kaugemate " eluvormidega, kes puhast heeliumi hingavad, pole kahjuks kursis.
Inimsukeldumiseks kasutatavatest gaasisegudest saab lähemalt lugeda Siit
Re: Paisupaak
Lugemata postitus Postitas pelx »
Elagu "targad"[/quote]
kust nii loll jutt? ise ka saad aru mida kirjutad ? mis ajast kütte vee mahu võrtsestatakse paisupaagi vastu survega? minu teada käib veemahu järgi arvestatakse paisupaagi mahtu! ja küttesurve ,paisupaagi vastusurvega! JA paraku mina seda teemad käin koolitustel õppimas ,mitte katse meetoditega nägu mõned

tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
Lugemata postitus Postitas vanamees »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
kui ei meeldi paisupaak! kasuta pumba hüdrofoori. see on lubatud! kuid vastupidi eitohi! paisupaak ei asenda hüdrofoori. hüdrofor asendab paisupaakivanamees kirjutas:Tegelikult olen tulnud järeldusele, et ostke normaalne paisupaak, mille ehitus on natuke teistsugune. Mina olen aru saanud, et see kuramuse kummikott on nii ebaühtlase kvaliteediga. Vee paisudes surutakse see kusagile küljepeale, kus kumm on pehmem ja uuesti jahtudes jääbki kott augule ette. Kuigi soojana on paisupaak ülevalt igast küljest ühtlaselt soe. Sellisel paisupaagil peaks olema kummikott sooniline ja ülevalt natuke teise ehitusega, et hakkaks õieti tööle. See tähendab, et vesi suruks ikka keskkohast ja seejärel tuleksid küljed järgi, mitte vastupidi.

-
- Ehitusspets
- Postitusi: 391
- Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
- Asukoht: Läänemaa
- On tänatud: 5 korda
Lugemata postitus Postitas tcumen »
Seletad selle erinevuse lahti ka või?Anonymous kirjutas: kui ei meeldi paisupaak! kasuta pumba hüdrofoori. see on lubatud! kuid vastupidi eitohi! paisupaak ei asenda hüdrofoori. hüdrofor asendab paisupaaki

Mul on paisupaagiks 100l roostevaba pütt, sisseviiguga alt, ilma membraani ja lämmastikuta.
Ainult ühendatud on nii, et omab isiklikku manomeetrit+ kahte kuulkraani+ kiirotsikut kompressori/suruõhu/gaasi tarvis.
-
- külaline
Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas säga »
1. tõsta rõhku süsteemis
2. lasta liigne rõhk paisupaagist välja
Mul sama jama oli, lasin vasturõhu väiksemaks ja süsteem hakkas tööle ja töötab tänini- soojalt surve tõuseb ja jahtudes alaneb
Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas DNQ »
Katel, 1500l akupaak, väike vahepaak, õhk-vesi soojuspump, 150l paisupaak. Süsteemi maht võiks olla äkki 2000l kanti(ühel korrusel põrandaküte ja teisel 5 radiaatorit).
Kui lasen ÕVSP -l toimetada, on küttevee temp üldjuhul mul 34-36kraadi, rõhk süsteemis tavaliselt 1-1.5bar
Kui nüüd katelt kütan, siis akupaagi soojendes tõuseb akupaagi küljes oleva rõhumõõdiku näit juba ca 60 kraadi juures 2bari juurde ja jätkab tõusmist, mispeale hakkab 2.5bar -ne rõhuventiil süsteemist vett välja laskma.
Hiljem, kui akupaak on ära tarbitud ja kogu küttevesi on taas ÕVSP temperatuuri peal(~34-36 kraadi), on süsteemis rõhk nii madal, et pumbad hakkavad tühja lööma või ÕVSP läheb vähese vooluhulga tõttu errorisse.
Proovisin ka sellist varianti, et rõhu tõustes lasta paisupaagist rõhku välja - sellega hoidsin küll ära vee väljatuleku süsteemist rõhuventiili kaudu(ei lasknud rõhku üle 2 bar -i), ent kui akupaagis olev vesi oli mõnevõrra jahtunud, langes süsteemis rõhk taaskord liialt madalale(s.t. pidin taastama paisupaagi ca 1bar -se rõhu).
Paisupaak ise on ca 3a tagasi paigaldatud, s.t. väga vana ei ole.
Mida arvata?
-
- Uus kasutaja
- Postitusi: 42
- Liitunud: 05 Okt 2020, 18:38
- On tänatud: 2 korda
Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas Keevitaja1 »
-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 231
- Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
- On tänanud: 17 korda
- On tänatud: 7 korda
Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas 951 »
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5524
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas ping »
Seda saab tuvastada kui veerõhku tõstes ei tõuse õhurõhk paisupaagis.
Selle ravimiseks olen tõstnud kontrollitult vee rõhku.
Kui membraan vabaneb, siis rõhud võrdsustuvad.

Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas DNQ »
ping kirjutas: 01 Jaan 2021, 21:36 Juhtub ka seda, et pikemal seismisel madala veerõhuga, kleepub kummimembraan kesta külge.
Seda saab tuvastada kui veerõhku tõstes ei tõuse õhurõhk paisupaagis.
Selle ravimiseks olen tõstnud kontrollitult vee rõhku.
Kui membraan vabaneb, siis rõhud võrdsustuvad.
![]()
Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas xil »
- Kui paljud on näinud seestpoolt välja läbi roostetanud paisupaaki?
- Kui paljud on näinud väljaspoolt sisse läbi roostetanud paisupaaki?
- Mitu kg hapnikku on vaja paisupaagi metalli läbivaks oksüdeerimiseks ja mitu grammi hapnikku sinna õhku pumbates satub?
Isegi, kui sisse paned 100% lämmastiku, puutub välispind ikka niiskust sisaldava õhuga kokku. Kui paisupaak väljast ei roosteta, miks peaks ta seest roostetama hakkama? Ise olen oma majade paisupaake vajadusel autopumbaga täitnud. Neil on vastav ventiil. Vanem paisupaakidest on ligi 20 aastane.
-
- Ehitusguru
- Postitusi: 988
- Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
- On tänanud: 7 korda
- On tänatud: 33 korda
Re: probleem paisupaagiga
Lugemata postitus Postitas Ac457765 »
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring