Seeneksi eemaldamine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
MadRix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Sept 2007, 21:28

Seeneksi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas MadRix »

Andke nõu.Ostsin korteri kus on seinad kaetud kipsplaadiga ja see kaetud seeneksiga ja värvitud.
Mis nipi või valemiga saaks selle seeneksi eemaldatud?
Kas ainuke variant on see,kui teda leotan,võtan maha ja uuesti seina täies ulatuses pahteldan üle? :roll:
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas garmont »

Ilmselt mõtled seda ülevärvitavat tapeeti? Kas tavaliselt ei panda seda mitte PVAga, nii et leotada pole seal midagi? Kraapimisega õnnestub veidi tapeedi pealmist kihti maha saada. Relakga seinast õhukene kiht maha lõigata :twisted: Ise olen samamoodi hädas, vannitoas on PVAga seineks liimitud, nüüd sooviks kohati krohvida, kohati plaatida. Ja seda jama seinast maha ei saa.
windo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 30 Sept 2007, 11:45

Lugemata postitus Postitas windo »

Garmont: sul on seinas arvatavasti vinüül v. PVC ,seda pannakse PVA-ga. Tean mida sa tunned seda eemaldades aga lihsalt kannatus viib sihile. MadRix:Osta poest tapeedieemaldus vedelik, juhtnöörid leiad pakendilt. Töötab hästi, edasi lauspahtel ja värv. Jõudu tööle.
56228902 Igast olukorrast on väljapääs.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

kui tõesti on kõva liimiga pandud olgu siis seineks või midegi muud ...tunnen kaasa.
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Kui on seina küljes korralikult kinni, siis ära võta maha ja tee lauspahteldus peale ning ongi korralik armeeritud aluspind olemas
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

olen täitsa nõus ,ise teen praegu sama klaaskiudtapeediga.Aga ma ei tea mis juhtub aasta pärast,kas tekivad mingid mikro praod või mingitest pingetest hakkab alumine materjal lahti lööma,pole sellist kogemust.
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas garmont »

Pahtelduse puhul tõesti ei kahtleks. Aga kuidas krohvimise ja plaatimisega lood võiksid olla?
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas murmet »

Juhul kui seineks´on liimitud PVA`ga siis on selle eemaldamine gyprocist tõesti "must kunst", ja teiste erinevate tapeediliimide puhul aitab ainult niisutamine :o its raining day, hallelooyah,jeah :D
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

PVA-ga ??? No vaevalt. Kujutage nüüd seda töökäiku ette.! :lol:
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas garmont »

Juhtumisi olin ma ise see tegelane, kes selle jubeduse poest saadud näpunäidete järgi niiskuskindla PVAga seina liimis. Nii et pole põhjust kahelda, kas ikka on pva :)
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

siis pole muud kui niiskustõkkega üle ja pahtel selga.
Vasta