Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Metallic
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Veebr 2016, 19:24

Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Metallic »

Tere
Kas on üldse vajalik isoleerida ventilatsioonitorustikku, kui torustiku préale jääb 30cm puistevillla?
Viimati muutis Metallic, 13 Veebr 2018, 16:55, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Ventialsiooni torustiku isoleeriminr puidtevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ja mis jääb selle alla?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ventialsiooni torustiku isoleeriminr puidtevilla sees

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Sama küsimus. Isoleerimine pole ainult mingi kuhja igasugu jura toru otsa ladumine.
Külaline
külaline

Re: Ventialsiooni torustiku isoleeriminr puidtevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Metallic kirjutas: 12 Veebr 2018, 23:51 Tere
Kas on üldse vajalik isoleerida ventilatsiooni torustikku, kui torustiku préale jääb 30cm puistevillla?
Võib-olla linna legend, aga päästeametnik tuleb ja kisub puistevilla maha, selle sees isoleerimata vendi toru... Kas ei ole mitte kivivilla isolatsioonil lisaks soojuse isoleerimisele ka tuletõkke eesmärk?
Metallic
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Veebr 2016, 19:24

Re: Ventialsiooni torustiku isoleeriminr puidtevilla sees

Lugemata postitus Postitas Metallic »

Külaline kirjutas: 13 Veebr 2018, 00:59 ja mis jääb selle alla?
Torud toetuks fermi peale, seega jääks toru alla umbes 10cm villa.
Mel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Dets 2010, 13:15
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Mel »

Mul sama küsimus -- kui toru on isolatsiooni sees siis miks seda veel lisaks isoleerida?
Ega ma sinna venti oma kaminat ei ühenda, et tuletõkke kihti vaja...
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mel kirjutas: 22 Veebr 2018, 15:32 Mul sama küsimus -- kui toru on isolatsiooni sees siis miks seda veel lisaks isoleerida?
Ega ma sinna venti oma kaminat ei ühenda, et tuletõkke kihti vaja...
Otsi üles vastav seadusandlus. Mõte on võimalikus toru siseses ladestunud tolmu võimalikus põlengus ning selle tagajärgedes.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 05 Mär 2018, 09:23
Mel kirjutas: 22 Veebr 2018, 15:32 Mul sama küsimus -- kui toru on isolatsiooni sees siis miks seda veel lisaks isoleerida?
Ega ma sinna venti oma kaminat ei ühenda, et tuletõkke kihti vaja...
Otsi üles vastav seadusandlus. Mõte on võimalikus toru siseses ladestunud tolmu võimalikus põlengus ning selle tagajärgedes.
EDIT: Miks küll tuletõkke tsoonide vahel tuletõkke klappe nõutakse, ega see ahju lõõr ei ole...
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 05 Mär 2018, 09:24 EDIT: Miks küll tuletõkke tsoonide vahel tuletõkke klappe nõutakse, ega see ahju lõõr ei ole...
Kui sa ei ole suutnud enda jaoks välja mõelda, miks on tuletõkkeklappe vaja, siis arvan, et sul ei tasu oma pead selle probleemiga vaevata, kasu sellest ei tule ja ainult niisama hävitad oma taastumatuid aju hallrakke.
Sinu loogika järgi pole vahet, kas põleng piirdub ainult katlamajaga või ventilatsiooni kaudu tuli levib tervele majale ja põleb maha kogu maja.

Urmas
Mel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Dets 2010, 13:15
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Mel »

Külaline kirjutas: 05 Mär 2018, 09:24
Külaline kirjutas: 05 Mär 2018, 09:23
Mel kirjutas: 22 Veebr 2018, 15:32 Mul sama küsimus -- kui toru on isolatsiooni sees siis miks seda veel lisaks isoleerida?
Ega ma sinna venti oma kaminat ei ühenda, et tuletõkke kihti vaja...
Otsi üles vastav seadusandlus. Mõte on võimalikus toru siseses ladestunud tolmu võimalikus põlengus ning selle tagajärgedes.
EDIT: Miks küll tuletõkke tsoonide vahel tuletõkke klappe nõutakse, ega see ahju lõõr ei ole...
Kes rääkis tuletõkke tsoonidest? Ei ole ühel pisikesel eramul eraldi tuletõkke tsoone.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mel kirjutas: 05 Mär 2018, 21:49 Kes rääkis tuletõkke tsoonidest?
Anonüümne külaline rääkis, kelle küsimust ma tsiteerisin.
Mel kirjutas: 05 Mär 2018, 21:49 Ei ole ühel pisikesel eramul eraldi tuletõkke tsoone.
On ikka, isegi paigaldanud. Ei mäleta, mis küte oli enne, aga näiteks ühel eramajal, kuhu tuli pelletikatel ja Päästeameti nõuete kohaselt paigaldasin ventilatsioonile kaks tuletõkkeklappi ventilatsioonitorudele.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mel kirjutas: 05 Mär 2018, 21:49
Külaline kirjutas: 05 Mär 2018, 09:24
Külaline kirjutas: 05 Mär 2018, 09:23
Mel kirjutas: 22 Veebr 2018, 15:32 Mul sama küsimus -- kui toru on isolatsiooni sees siis miks seda veel lisaks isoleerida?
Ega ma sinna venti oma kaminat ei ühenda, et tuletõkke kihti vaja...
Otsi üles vastav seadusandlus. Mõte on võimalikus toru siseses ladestunud tolmu võimalikus põlengus ning selle tagajärgedes.
EDIT: Miks küll tuletõkke tsoonide vahel tuletõkke klappe nõutakse, ega see ahju lõõr ei ole...
Kes rääkis tuletõkke tsoonidest? Ei ole ühel pisikesel eramul eraldi tuletõkke tsoone.
Siis on sitt eramu.
Garaaž, katlamaja.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Tuleohutuseeskirjad muutuvad peaaegu igal aastal. Praegu ei pea väikeelamus mõnel niisugusel puhul moodustama tuletõkkesektsioone seal, kus neid alles mõni aeg tagasi nõuti. Nt alla 60m2 garaaž, alla 25kW keskküttekolde ruum, pööning.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Kondents.
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Kondents. »

Endal just käsil ventilatsiooni vedamine, ma ausaltöeldes ei julgeks jätta torusid ilma lisasoojustuseta sinna puistevilla sisse. Ma ei tea miks, aga millegipärast ma kardaksin seal kondentsi tekkimist, see 30cm puistevilla tundub selline mittemidagi :D Vean räästaalustes kus ka on puistevill pandud, minul küll jäävad need sellest ülespoole ja isoleerin Armaflexiga ( materjal on ikka väga kallis minujaoks ), samas ühe korra tahan teha ja hiljem ligi ei pääse. Üks peamine eesmärk venttorude isoleerimisel ongi kondentsi ärahoidmine.
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas c1m »

Tekkis ka see küsimus, et kui venttoru külmal pööningul puistevilla sisse panna, siis kas peaks toru eraldi ka soojustama kondensi vältimiseks. Mulle on paigaldajad väitnud, et kui toru peale jääb vähemalt 10cm puistevilla (soovitavalt 15cm), siis toru eraldi isoleerida pole vaja. On kellelgi kogemusi?
paigaldus
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas paigaldus »

Tere.Soovitatav oleks isoleerida aurutõkke villaga õhuvõtu toru õuest seadmeni.Ruumis asuv õhuvõtu toru kohe kindlasti.Väljapuhke toru on soovitatav panna õue poole veidi kaldu,siis saab toru sisse tekkida võiv vesi ära voolata/lisa soojustamine pole vajalik.Ka ei pea soojustama tuppa ja toast väljuvat torustikku kui sellele jääb peale poole vähemalt 200mm puistevilla.Puistevilla korral jääb 100mm väheks.Eri teema on köögikubu vent toru,mis peab olema isoleeritud tulekindla võrkmatil vähemalt 80kg/m2 ja 100mm paksuse villaga kogu ulatuses kuni väljaviskeni.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

paigaldus kirjutas: 30 Mär 2018, 18:38 Tere.Soovitatav oleks isoleerida aurutõkke villaga õhuvõtu toru õuest seadmeni.Ruumis asuv õhuvõtu toru kohe kindlasti.Väljapuhke toru on soovitatav panna õue poole veidi kaldu,siis saab toru sisse tekkida võiv vesi ära voolata/lisa soojustamine pole vajalik.Ka ei pea soojustama tuppa ja toast väljuvat torustikku kui sellele jääb peale poole vähemalt 200mm puistevilla.Puistevilla korral jääb 100mm väheks.Eri teema on köögikubu vent toru,mis peab olema isoleeritud tulekindla võrkmatil vähemalt 80kg/m2 ja 100mm paksuse villaga kogu ulatuses kuni väljaviskeni.
a) mis loom on aurutõkke vill? :scratch:
b) väljapuhke toru ....lisa soojustamine pole vajalik. kus küll anti seda kooliharidust? :thumbsup:
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rostfrei kirjutas: 24 Apr 2018, 08:55 a) mis loom on aurutõkke vill?
See eri,,loom,, on fooliumiga kaetud vill,mis aurutihedalt teibitakse.Küllap oled näinud aga targutad nii sama.
Rostfrei kirjutas: 24 Apr 2018, 08:55 b) väljapuhke toru ....lisa soojustamine pole vajalik. kus küll anti seda kooliharidust?
Teadu pärast kondenseerub soojem niiske õhk külmema poole,seega välja väljapuhke korral toru sisemisele küljele.Kuna aga torustikku katab puistevill on torru tekkiv kondents minimaalne.Küll aga on vajalik väljapuhke isoleerimine katusest väljaviske korral.
fdfdsff
külaline

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas fdfdsff »

c1m kirjutas: 30 Mär 2018, 15:57 Tekkis ka see küsimus, et kui venttoru külmal pööningul puistevilla sisse panna, siis kas peaks toru eraldi ka soojustama kondensi vältimiseks. Mulle on paigaldajad väitnud, et kui toru peale jääb vähemalt 10cm puistevilla (soovitavalt 15cm), siis toru eraldi isoleerida pole vaja. On kellelgi kogemusi?
oleme taas buumiajas, leiame kohti kust 300-600 eur kokku hoida. (mingi ehitaja/paigaldaja ütles pole vaja). Ehitame ikka nii nagu peab, pööningul olev torustik tuleb isoleerida fooliumkattega villaga, olenemata kas seal on puistevill või ei ole.
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas c1m »

fdfdsff kirjutas: 30 Apr 2018, 10:49 oleme taas buumiajas, leiame kohti kust 300-600 eur kokku hoida. (mingi ehitaja/paigaldaja ütles pole vaja). Ehitame ikka nii nagu peab, pööningul olev torustik tuleb isoleerida fooliumkattega villaga, olenemata kas seal on puistevill või ei ole.
Nii on! Ja nii ka teen. Teistele ka soovituseks, et sellise koha pealt pole mõtet kokku hoida.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Kui paks peaks olema külmal pööningul puistevilla sees asuva ventilatsioonitoru ümber olev fooliumkattega vill?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioonitorustiku isoleerimine puistevilla sees

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Külaline kirjutas: 24 Apr 2018, 14:50
Rostfrei kirjutas: 24 Apr 2018, 08:55 a) mis loom on aurutõkke vill?
See eri,,loom,, on fooliumiga kaetud vill,mis aurutihedalt teibitakse.Küllap oled näinud aga targutad nii sama.
Rostfrei kirjutas: 24 Apr 2018, 08:55 b) väljapuhke toru ....lisa soojustamine pole vajalik. kus küll anti seda kooliharidust?
Teadu pärast kondenseerub soojem niiske õhk külmema poole,seega välja väljapuhke korral toru sisemisele küljele.Kuna aga torustikku katab puistevill on torru tekkiv kondents minimaalne.Küll aga on vajalik väljapuhke isoleerimine katusest väljaviske korral.
LP. lumpenproletariaadi esinadaja, palun tehke endale selgeks, et välja viske torustik tuleb kogu pikkuses isoleerida, on see siis pööningul või agregaadi juures või kanalis. Ning palun selgita mulle füüsika seadust, mille tõttu toimub ruumi temperatuurist madalama temperatuuriga metall torus kondenseerumine toru SISEMISELE ehk õhu vooluga kokku puutuvale KÜLJELE?? :banghead: :lol: :lol:
Kas sa ise ikka saad aru, kui loll jutt see on?, see muidugi selgitab anonüümse esinemise.
Vasta