Soovitage akutrelli

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas rundll »

Tundmatute loomadega meenub sihuke kogemus:

Korteris oli vaja seina saada köögi kapid. Omal siis trelli polnud ja naabrimehel oli. Laenasin. Seinaks palivere plokk. Sinna kruvi keeramine akutrelliga ei tohiks suur probleem olla. Naabri käest sain looma ja räämsalt hakkasin keerama ja kurivaim ei keera lõpuni, ei jaksa. Panin aku laadima ja ootasin veidi ja proovisin uuesti. Ei midagi. Helistasin ja küsisin et kui vana relv on, ehk aku juba surnud. Aga ei. Trell üsna värske.
Kogemusest näha et need ei kõlba eriti kuhugi. Õhtuks juba soetasin Boschi ja asi tehtud.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas NLS »

Lame to pehmo kirjutas: 25 Jaan 2018, 10:46 100 euri eest võtaks pigem NiCad Boschi(kui neid üldse saab enam kusagilt uuena) kui mingi tundmatu looma liitiumiga.
NiCd akud bänniti eelmise aasta algusega euroopas ära. kui kusagil veel poes mõni seisab siis on ilmselge et need akud on ka surnud, kui kaupmees neid just hoolsalt ei lae vahepeal. head nahka ikka ei saa sest NiCd akudel on nn. mäluefekt ja tahavad ka reaalset kasutust. Nikkel-kaadiumi edasiarendus on NiMH e. nikkel metallhüdriid. Metallhüdriid akud on ka sama suuruse juures mahukamad. Kui kellelgi vana NiCd saba annab (ja uut Li-ioon akudega tööriista ei taha osta) siis normaalsed tootjad pakuvad veel ka NiMH akusid mis sobivad vanadele tööriistadele. Aga hinnad kipuvad muidugi sellised olema et vägisi ajab li-ioon akudega tööriista ostma. Mõnede eritööriistade puhul mis on boschi või makita akuplatvormile ehitatud pole muidugi muud valikut kui võtta suht kallis NiMH aku.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas xil »

Võrreldes sama kvaliteediga (mitte tipp-akut odava "hiinakaga") NiMH ja Li-Ion akusid, on Li-Ion aku isetühjenemine vähemalt 2x aeglasem. Ka on Li-Ion aku suurema energiamahutavusega. NiMH aku pea ainus eelis oli odavam hind, aga kuna neid kasutatakse viimasel ajal vähe, on ka NiMH akude hinnad Li-Ion akude omadest kõrgemaks tõusnud.
NiCd akud sobivad mäluefekti tõttu vaid neile, kes akutrelli iganädalaselt kasutavad. Nad peaks vähemalt iga paari kuu tagant tühjaks-täis tsükli läbi tegema. Ning kui trelli ei kasuta, siis aku tühjendamine on suht tüütu tegevus.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas pehmo »

to lame
skil 12V on ilmselt midagi muud, kui see uuem 18V, lisaks omab tähtsust mudel, ka neil on erinev võimekus.
Ise ma nüüdseksjulgeksin ilmselt 18V Li-Ion akuga Skili proovida küll, aga hetkel puudub selleks vajadus.

Kui rääkida Ni-Mh ja Ni-Cd akudest, siis mõlemad peaksid olema endiselt tootmises ja mõlemal on omad omadused.
Ni-Cd akul on küll mälueffekt, aga ta kannatab paremini seismist, kui Ni-Mh, kindlasti on seal teisigi omadusi, ehk siis mõlemal akul omad plussid ja miinused.

Hetkel töötab mul patareid.ee-st tellitud kirjadega 3,0 Ah 12V Boschi aku kenasti, tõsi ma olen seda ka vähe kasutanud, pidevat tööd tegema ei hakka, aga hetkel õigustas ennast kenasti.

Akude tühjaks minemine seismisega, sõltub aku vanusest ja kvaliteedist, kuid Li-Ion on ilmselgelt üle.

Ma muideks ostsin tagavaraks ühe teise kasutatud Boschi akutrelli veel, millel on kaasas täitsa kasutatav aku.
Töötab, siis sama akuga ja on Bosch GSR 12 VE-2, see trell on tuntavalt võimsam, kui esimene Bosch GSR 12V või midagi sellist.
Ka andmed näitavad tunduvalt suuremaid Nm-d. pehme moment oli vist üle 30 täpselt ei mäleta ja kõva 60Nm midagi nii.
Miskit lõhna ajab, aga töötab, samas on raske ja pikalt tööd sellega ei jõua teha, seega rohke väikeste aukude puurimine ja kruvide keeramine tuleb ikka lahjema Boschiga teha, mis sobib selle jaoks suurepäraselt ja pole ka niiväga lahja midagi.

Eks tulevikus vaatan, kas ehitan neile liitiumaku või ostan uue liitiumakuga trelli.
Otsustasin aku kasuks, kuna mulle meeldib see vana Ni-Cd ja Ni-Mh aku kohati ja mulle meeldib uusi akusid osta, oli kange kihk seda teha ning sai odavamalt.
Mõtlesin, et Bosch on siiski kvaliteet tööriist ja tasub ehk see aku ära.
Näha ole, mitu aastat see aku kestab.

Liitiumaku meeldi mulle muidugi ka oma võimekuse poolest ja hea voolu sees hoidmise poolest. Selles mõttes kaldun rohkem liitiumi poole, aga tuleb ka sellele oma aeg.
Mõtlesin, et mul pole mõtet hakata suurt summat kulutama trelli peale, mida nii harva kasutan.
Ni-Cd ja Ni-Mh akusid ma taipan kenasti elus hoida.

Ma vaatan ka, et siit mõne jutust kumab läbi, nagu oleks vaja hirmsasti ülivõimast akutrelli. Tekib küsimus milleks?
Igal pool pole ju vaja rasket võimsat trelli ja kobakat, lisaks väga kallist.
Üleüldse rasket tööd on tihti mõistlikum ju teha kas suruõhtu tööriistaga või juhtmega trelliga, millel jõudu küllaga ja aku ei saa tühjaks, peaks odavam ka olema.
Ma ise kujutan ette, et mingid erijhuhused, nagu harvester metsas, kus on vaja näiteks võimsat akuga mutrikeerajat.
Ma küll ei kujuta väga ette, et kui vaja kivimüürist lööktrelliga läbi lasta, et selleks mingit ülikallist akutrelli kasutaksin, ikka juhtmega.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Lisan veel, et Ni-Cd akude mälueffekt ei ole probleemiks, eriti just tänapäevastel.
Mõlemaid akusid peab kasutama iga paari kuu tagant, tegema neile mitu täisstsüklit.
Ni-Cd säilib paremini, kui Ni-Mh niisama seistes, kuid mõlemat peab treenima täistsüklitega, selles osas pole mitte mingit vahet.
Täistsükliga sellepärast, kuna see on mõlemale akule hea ja vajalik, korralikuks toimimiseks.
huviline_
külaline

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas huviline_ »

Mehed, kes te kasutate trelli eelkõige puidu sisse kruvide laskmiseks, kas oskate öelda, miks eelistate tavalist trelli akulöökkruvikeerajale (käristajale)?
Käristajad on mu meelest suhteliselt vähe levinud, pigem soetatakse tavaline trell. Samas on käristajaga tunduvalt mugavam kruvida. Ei vääna kätt, võimekam toimetamaks pikemate kruvidega ja on mõõtudelt väiksemad.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ei meeldi see väristamine. Kui oled ikka täiskasvanud mees, siis meeldib võimsa trelliga, kruvi laksuga sisse lasta, mitte oodata, kuni väristaja oma töö teeb....
kruvi keeraja
külaline

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Minule ka istub see "käristaja", kiire, võimekas ning kompaktsem kui tavatrell. aga see vahe tuleb minujaoks välja alles suuremate kruvide puhul.
miinusena on müra, see ikka hakkab kõrvadele, nüüd uus põlvkond nn hüdrauliline, et teeb vähem lärmi, aga proovida pole veel saanud neid.

Ma arvan, et tavatrell levinud sellepärast, et ta on universaalsem. Endal selline kombo 14V väike ja väga kerge boschi trel,l seda kasutan tavaliselt kruvidele kuni 4mm.(tavaliselt siis kuni 60mm pikkusega) siis M18 täristaja sellega lähevad kõik suuremad sisse ja siis lisaks veel M18 suur trell, seda kasutan ainult puurmise jaoks.

Kui sai ostetud see võimas M18 trell, siis selle plaaniga, et nüüd väikest enam ei kasuta, aga tegelikult seisab see enamus ajast kohvris ning ikka haaran vööle pisikese ja kerge trelli.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas rundll »

kruvi keeraja kirjutas: 08 Veebr 2018, 09:10 Minule ka istub see "käristaja", kiire, võimekas ning kompaktsem kui tavatrell. aga see vahe tuleb minujaoks välja alles suuremate kruvide puhul.
miinusena on müra, see ikka hakkab kõrvadele, nüüd uus põlvkond nn hüdrauliline, et teeb vähem lärmi, aga proovida pole veel saanud neid.

Ma arvan, et tavatrell levinud sellepärast, et ta on universaalsem. Endal selline kombo 14V väike ja väga kerge boschi trel,l seda kasutan tavaliselt kruvidele kuni 4mm.(tavaliselt siis kuni 60mm pikkusega) siis M18 täristaja sellega lähevad kõik suuremad sisse ja siis lisaks veel M18 suur trell, seda kasutan ainult puurmise jaoks.

Kui sai ostetud see võimas M18 trell, siis selle plaaniga, et nüüd väikest enam ei kasuta, aga tegelikult seisab see enamus ajast kohvris ning ikka haaran vööle pisikese ja kerge trelli.
Nõus!
Kuigi piisaks ka väiksest täristajast ja siis suuresst trellist. Vahepealne täristaja....noh, oleneb vast millega tegeled. Väiksega väiksed kruvid ja suurega puurimine + suured kruvid. Minul on 90% väiksed kruvid, piisab 12v trellist. Väike, mugav, kerge! UUed 12v keeravad üsna tublisti.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Käristaja vist aukude puurimiseks ei sobi ju?
Seega universaalsem on osta üks korralik 18V liitiumiga akutrell - mis teeb tõenäoliselt enamus kasutajate jaoks kõik vajaliku ära.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas maisalup »

18v 50nm keerab ja puurib kõik ära kodukasutajal, pole mingeid pläristajaid vaja.
A.S.
külaline

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Käristajal peaks otsik veidikene paremini kruvi sälgu sees püsima, ei pea täie raskusega peale suruma. Torxi korral ei oma muidugi tähtsust.
 
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Muideks Patareid.ee-s on praegu akude soodukas.
Neile Boschi omadele ka.
See, mille mina sealt tellisin
https://patareid.ee/est/bosch-bat043-ba ... aaku-ni-mh

https://patareid.ee/est/bosch-bat043-ba ... aaku-ni-mh
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas xil »

meelis11 kirjutas: 09 Veebr 2018, 10:42 Käristaja vist aukude puurimiseks ei sobi ju?
Seega universaalsem on osta üks korralik 18V liitiumiga akutrell - mis teeb tõenäoliselt enamus kasutajate jaoks kõik vajaliku ära.
Pinge väärtusest pole töö tegemisel justkui mingit kasu. Näiteks selle https://www.k-rauta.ee/p/akutrell-kruvi ... 800li/2r97 pöördemoment on sama, mis kergematel, väiksematel ning odavamatel 10,8V profitrellidel. Teisisõnu 3x kehvem, kui sama hinnaga, väiksematel ning kergematel 10,8V käristajatel.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

xil kirjutas: 22 Veebr 2018, 10:58
meelis11 kirjutas: 09 Veebr 2018, 10:42 Käristaja vist aukude puurimiseks ei sobi ju?
Seega universaalsem on osta üks korralik 18V liitiumiga akutrell - mis teeb tõenäoliselt enamus kasutajate jaoks kõik vajaliku ära.
Pinge väärtusest pole töö tegemisel justkui mingit kasu. Näiteks selle https://www.k-rauta.ee/p/akutrell-kruvi ... 800li/2r97 pöördemoment on sama, mis kergematel, väiksematel ning odavamatel 10,8V profitrellidel. Teisisõnu 3x kehvem, kui sama hinnaga, väiksematel ning kergematel 10,8V käristajatel.
Ei saanud hästi aru mida sa öelda tahtsid. Ülaltöödud trelliga samas hinnaklassis sain enda Makita komplekti kätte K-rauta kampaaniaga.
Igatahes 18V süsteemil on minujaoks mitu eelist, kuigi ostsin algatuseks ainult Makita 18V akutrelli koos laadija ja kahe 2.0Ah akuga. Sel oli paberite järgi 50nm väänet. Ei tea palju tegelik on, igatahes jõudu jagub.

näiteks:
- 18V akudele on igasugu muid seadmeid saada, nüüdseks on akutrimmer ka ostetud
- suurem pinge võimaldab ju suuremat võimust tarbida samade amprite korral. See on omaette teema, mis seade selle ära kasutab
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas NLS »

xil kirjutas: 22 Veebr 2018, 10:58
meelis11 kirjutas: 09 Veebr 2018, 10:42 Käristaja vist aukude puurimiseks ei sobi ju?
Seega universaalsem on osta üks korralik 18V liitiumiga akutrell - mis teeb tõenäoliselt enamus kasutajate jaoks kõik vajaliku ära.
Pinge väärtusest pole töö tegemisel justkui mingit kasu. Näiteks selle https://www.k-rauta.ee/p/akutrell-kruvi ... 800li/2r97 pöördemoment on sama, mis kergematel, väiksematel ning odavamatel 10,8V profitrellidel. Teisisõnu 3x kehvem, kui sama hinnaga, väiksematel ning kergematel 10,8V käristajatel.
Pinge väärtusest on ka töötegemisel kasu. Näiteks sama mootori võimsuse puhul on 18V 1,5Ah (27Wh) akuga tööaeg ligi 70% pikem kui 10,8V 1,5Ah (16,2Wh) akuga
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Suurem akupinge võimaldab sama tööd teha väiksemate ampritega näiteks, mis tähendab seda, et samade Ah-dega aku kestab kauem, rääkimata suuremate Ah-dega akust.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas xil »

pehmo kirjutas: 22 Veebr 2018, 21:25 Suurem akupinge võimaldab sama tööd teha väiksemate ampritega näiteks, mis tähendab seda, et samade Ah-dega aku kestab kauem, rääkimata suuremate Ah-dega akust.
Jah täpselt, Ah on samuti asi, millest otsest kasu pole. Varem näiteks toodud 18Vx1,5Ah = 27Wh ning see https://www.decora.ee/elektritooriistad ... &results=2 10,8x2,5Ah = 27Wh, ehk siis aku peab sama kaua vastu.
Mu kommide mõte on, et pole vaja rõhuda voltidele ja ampertundidele, olulised on mass, mõõtmed (kui kitsastes kohtades toimetada on vaja), pöördemoment ja vatt-tunnid. Hind loomulikult ka.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas Hiid »

pole näinud, et need 10V mänguasjad omaksid mingitki pöördemomenti :scratch:
Eks siis aku kestabki, kui riistaga tööd ei tehta. :grin:
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas rundll »

Hiid kirjutas: 23 Veebr 2018, 08:43 pole näinud, et need 10V mänguasjad omaksid mingitki pöördemomenti :scratch:
Eks siis aku kestabki, kui riistaga tööd ei tehta. :grin:
Kui 10v "mänguasjal" on ntx 100+Nm, kas ta siis on ikka nii mänguasi. Katab ära päris suure osa töödest ma usun.

Foorumlased tegelevad ilmselt väga erinevate asjadega. Mõnele piisab 20Nm ja teisel jääb 200Nm puudu. Nii et vaielda sellel teemal pointless. Aga selge on see, et 10V tööriistad on üsna arvestatavad....
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas xil »

Ma pole näinud, järelikult pole olemas!

https://www.youtube.com/watch?v=Zs-rSYyg3Ig siin on mingi 10,8V test. Video kaheksanda minuti paiku keeratakse 8x200mm polte.. või millistega mittemänguasi hakkama peaks saama? Kusjuures nood on vanemad, 1,5Ah riistad.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma ise arvan, et ikka paljusid andmeid peab arvestama, pehme pöördemoment, aku mahutavus ehk Ah, aku pinge. Oluline on neist andmetest aru saada ja osata neid omavahel võrrelda ja teada ka tööriista kvaliteeti.

Ma ise arvan samuti, et kui vaja kruve keerata, siis on ideaalne kerge väike asi, millel on piisavalt jõudu 10-20Nm näiteks.
Enamus aega siiski mingeid hulle kruve ju ei keerata, mille jaoks oleks vaja juba tõsisemat riista.
Ka minul on ju nüüd kaks Boschi vana trelli, sama akuga, üks on natuke suurem ja raskem, aga võimsam, teine lahjem väiksem kergem, aga ei ütleks, et ta otseselt lahja on. Bosch GSR 12V
Võimsama ostsin ka kasutatuna Bosch GSR 12 Ve-2 või kuidas iganes see kirjutati täpselt.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas rundll »

pehmo kirjutas: 23 Veebr 2018, 15:40 Ma ise arvan, et ikka paljusid andmeid peab arvestama, pehme pöördemoment, aku mahutavus ehk Ah, aku pinge. Oluline on neist andmetest aru saada ja osata neid omavahel võrrelda ja teada ka tööriista kvaliteeti.

Ma ise arvan samuti, et kui vaja kruve keerata, siis on ideaalne kerge väike asi, millel on piisavalt jõudu 10-20Nm näiteks.
Enamus aega siiski mingeid hulle kruve ju ei keerata, mille jaoks oleks vaja juba tõsisemat riista.
Ka minul on ju nüüd kaks Boschi vana trelli, sama akuga, üks on natuke suurem ja raskem, aga võimsam, teine lahjem väiksem kergem, aga ei ütleks, et ta otseselt lahja on. Bosch GSR 12V
Võimsama ostsin ka kasutatuna Bosch GSR 12 Ve-2 või kuidas iganes see kirjutati täpselt.
Aina rohkem lähen seda usku et 12v riistaga teeb väga suure töö ära. Rohkem kui arvata oskab. Neile väikestele tehakse ka juba 5-6Ah akud. Kerged, väiksed...

Milwaukee väiksel on juba 13mm padrun, mida ei ole nii mõnelgi 18v pillil.

Väikestel surevad akud tõenäoliselt kiiremini ära, samas on ka selle võrra odavamad.
Külaline
külaline

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rundll kirjutas: 23 Veebr 2018, 16:31 Aina rohkem lähen seda usku et 12v riistaga teeb väga suure töö ära. Rohkem kui arvata oskab. Neile väikestele tehakse ka juba 5-6Ah akud. Kerged, väiksed...
10v teeb ka palju , 18v ehitad maja ja suuremad sisetööd , 12v/10v teed kõik muu mis hoolduseks vaja, hea kerge
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Soovitage akutrelli

Lugemata postitus Postitas Hiid »

xil kirjutas: 23 Veebr 2018, 13:36 Ma pole näinud, järelikult pole olemas!
Ma pidasin silmas trelle,see just kui trelliteema.
Need väristid ei kõlba ka 18V töötegemiseks, :lol:
Vasta