Maaküte energiapuurkaevuga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
miksik
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas miksik »

Fram kirjutas: 15 Jaan 2018, 23:45
miksik kirjutas: 15 Jaan 2018, 22:03
Fram kirjutas: 15 Jaan 2018, 21:31
Kuule külamees Sa peksad täiega segast! 5 päeva tagasi paigaltatud süsteem läks 5000.- ja Sa räägid 2900.-
Aga ega ma neist süsteemidest midagi tea ka. See sama mis ZAZ või MB - arvan mina.

Fakt on see, et Sinu pellet kallim kui minu soojus ja soovin sulle jõudu tööle ! :wave:
See sapaka näide onsul tegelt päris hea. Teisel majal on mul soojuspump maakontuuriga ja päikesepaneelidega. Kui sina räägid ainult toasooja ja tarbevee kütmiseks vajalikust elektrist ,mille eest sa siiski maksad, siis minul on kaetud kogu maja elektrivajadus ja ei maksa enam sentigi. Nii et sõida oma hirmkalli sapakaga edasi. :yahoo:
Kuule külamees kutsu külla! Võtan pere kaasa ja vaataks heameelega Sinu voolumõõtja üle ja kui nulli toodab siis mulle ka sellist süsteemi vaja!

Pajata palun siis mitu Kg 24 h peale pelletit läheb (AUSALT) ?
Aga palun. Sellel kuul ei sobi mulle 17,18,19 ja kuu kolm viimast päeva. Praeguse seisuga muud päevad sobivad.
Proovisin linki lisada ,aga ei õnnestu. Mine stokercloud.dk lehele ja sisesta kasutaja 34997. Sealt näed kõiki mu katla andmeid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Fram kirjutas: 15 Jaan 2018, 20:40 Nii ta on, et KredEx toetas! Kokku läks 16000.-
..... Neid numbreid vaadates tahaks punni maha keerata.(pudelil)
Küll on hea kilgata ja punne maha keerata kaasfoorumlaste arvelt. Maksumaksjatena peaksid ka nemad punnsuutäie saama. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
miksik
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas miksik »

Kui pool on kredex ja teine pool pangalaen, siis pole seda punnsuutäit kusagilt loota.
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

miksik kirjutas: 16 Jaan 2018, 00:57
Fram kirjutas: 15 Jaan 2018, 23:45
miksik kirjutas: 15 Jaan 2018, 22:03
Fram kirjutas: 15 Jaan 2018, 21:31
Kuule külamees Sa peksad täiega segast! 5 päeva tagasi paigaltatud süsteem läks 5000.- ja Sa räägid 2900.-
Aga ega ma neist süsteemidest midagi tea ka. See sama mis ZAZ või MB - arvan mina.

Fakt on see, et Sinu pellet kallim kui minu soojus ja soovin sulle jõudu tööle ! :wave:
See sapaka näide onsul tegelt päris hea. Teisel majal on mul soojuspump maakontuuriga ja päikesepaneelidega. Kui sina räägid ainult toasooja ja tarbevee kütmiseks vajalikust elektrist ,mille eest sa siiski maksad, siis minul on kaetud kogu maja elektrivajadus ja ei maksa enam sentigi. Nii et sõida oma hirmkalli sapakaga edasi. :yahoo:
Kuule külamees kutsu külla! Võtan pere kaasa ja vaataks heameelega Sinu voolumõõtja üle ja kui nulli toodab siis mulle ka sellist süsteemi vaja!

Pajata palun siis mitu Kg 24 h peale pelletit läheb (AUSALT) ?
Aga palun. Sellel kuul ei sobi mulle 17,18,19 ja kuu kolm viimast päeva. Praeguse seisuga muud päevad sobivad.
Proovisin linki lisada ,aga ei õnnestu. Mine stokercloud.dk lehele ja sisesta kasutaja 34997. Sealt näed kõiki mu katla andmeid.
Ma tahan, et Sa ise siia kirjutad mitu kg pelletit läheb, mind ei huvita sinu katel.

Katla süsteem mind ei huvita, mind huvitab sinu elektri süsteem, oled ju Superman kes toodab ilmarahata elektrit ja mitu kWh suu süsteem toodab?
See peab minu energiavajaduse rahuldama!

Kui kõik klapib tulen esimesel võimalusel vaatama!
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Urmas kirjutas: 16 Jaan 2018, 05:18
Fram kirjutas: 15 Jaan 2018, 20:40 Nii ta on, et KredEx toetas! Kokku läks 16000.-
..... Neid numbreid vaadates tahaks punni maha keerata.(pudelil)
Küll on hea kilgata ja punne maha keerata kaasfoorumlaste arvelt. Maksumaksjatena peaksid ka nemad punnsuutäie saama. ;)
Kui kaasfoorumlane nagu Sina maksad minu heaolu eest, siis see ju ainult hea!
KredEx loodud kõigile, aga kui laiskus on suurem kui IQ siis olesklege edasi ja nutke, et minu sooja eest maksate!

Ma kade ei ole, võin ka teile valada :wave:
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
miksik
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas miksik »

Fram kirjutas: 16 Jaan 2018, 12:31
Ma tahan, et Sa ise siia kirjutad mitu kg pelletit läheb, mind ei huvita sinu katel.

Katla süsteem mind ei huvita, mind huvitab sinu elektri süsteem, oled ju Superman kes toodab ilmarahata elektrit ja mitu kWh suu süsteem toodab?
See peab minu energiavajaduse rahuldama!

Kui kõik klapib tulen esimesel võimalusel vaatama!
Kle,mis sul viga on? Sa tahad saada ausaid andmeid pelletikulu kohta.Ma pakun sulle võimalust ise vaadata ja veenduda ,mitu kilo täpselt läheb tunnis ,päevas ,aastas. Ja nüüd tahad ,et ma ikka ise need andmed sulle siia ümber toksiks. Mine pekki.
Kui mina päikesepaneelid paigaldasin, siis võis panna 11kW. Mina panin 10kW. Mulle sobib ja mul pole mingit vajadust kellelegi midagi tõestada erinevalt sinust. Ma ei hakka sulle mingeid kilovatttunde raporteerima, ära loodagi.Ise tahtsid vaatama tulla ja ma pakun sulle võimalust selle toimiva lahendusega tasuta tutvuda kui soovid. Mis vajadusi sa seal rahuldad, mind üldse ei huvita. Su ebastabiilset juttu lugedes hakkan juba kahtlema ,kas sul neid puurauke üldse on ,või mõtlesid need lihtsalt välja.
miksik
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas miksik »

Fram kirjutas: 15 Jaan 2018, 23:45
Kuule külamees kutsu külla! Võtan pere kaasa ja vaataks heameelega Sinu voolumõõtja üle ja kui nulli toodab siis mulle ka sellist süsteemi vaja!
Mul selle küllatulekuga on ka üks praktiline küsimus, mida te seal pereks nimetate? Kas ainult oma palatit või kogu osakonda? Siis ma tean enam-vähem arvestada rahva arvuga.
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Tere.

Paugutan teemasse ka mõned read! Mõnusalt krõbistab külma!

maaseest tuleb 2,4C
maasisse läheb -1,1C
kütte pealevool 40,6C
kütte tagasivool 33,6C
põrandasse 30C
toa temp. 23,3
väljas temp -7
hetke pumba tarbimine 3,4 A
kompressori hetke sagedus 30 Hz
24h tarbitud elekter 23 kWh (soojaveega koos)

Stabiilselt paugutab!!! :good:
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
maakütja
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas maakütja »

Külma ilmaga maakütjad muud ei saagi teha kui pidevalt numbreid vahtida, kartuses et äkki on liiga stad andmed? :scratch:
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mulle vähemalt tundub, et elektrikulu on ikkagi vähe suur? Seda võrreldes siis nt maakontuuriga ja et praegu 130m2 küttepind järgi ainult... Ise ootaks sellise puuraugu lahenduse puhul ikkagi väiksemat el. kulu...
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas rst »

Fram kirjutas: 17 Jaan 2018, 21:34 Tere.

Paugutan teemasse ka mõned read! Mõnusalt krõbistab külma!

maaseest tuleb 2,4C
maasisse läheb -1,1C
kütte pealevool 40,6C
kütte tagasivool 33,6C
põrandasse 30C
toa temp. 23,3
väljas temp -7
hetke pumba tarbimine 3,4 A
kompressori hetke sagedus 30 Hz
24h tarbitud elekter 23 kWh (soojaveega koos)

Stabiilselt paugutab!!! :good:
Kas antud süsteemis on radiaatorid ka kasutusel või ainult põrandaküte?
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

1 korrus 96m2 põrandaküte ja 2 korrus AL radiaatorid. Kas võtab palju või vähe ei oska öelda, kuna pole sarnast kooslust kuskilt kõrvale panna. Aga ma olen küll rahul kui lausa 5x vähem kui otselekter. Mul vana maja ja väga rahul. :wave:
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

...Aga ma olen küll rahul kui lausa 5x vähem kui otselekter...
Kas enne kütsid otseelektriga... ?
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Jah, ma kütsin aasta otseelektiga (õudukas jaanuari kuu oli üle 560.- euri, aastaid naftaga(sinisega, väga hea) ja viimane aasta küteõliga Premium (pask).

Nüüd kütan enda ja teiste rahustuseks maapumbaga ja kõigi kiuste on see viimane kõige normaalsem, kuid kiites ikka:

SUPER!!!! :yahoo:
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Fram kirjutas: 19 Jaan 2018, 16:59 Jah, ma kütsin aasta otseelektiga (õudukas jaanuari kuu oli üle 560.- euri, aastaid naftaga(sinisega, väga hea) ja viimane aasta küteõliga Premium (pask).

Nüüd kütan enda ja teiste rahustuseks maapumbaga ja kõigi kiuste on see viimane kõige normaalsem, kuid kiites ikka:

SUPER!!!! :yahoo:
Peale nende andmete kirjutamist ma mõistan su rahulolu. Sa oled nagu mu "raamatupidaja" kui keeldusin korteri ümberehituse käigus kahte ahju ehitamast(tegelikult keeldusin tulevikus keldrist puude tassimisest ja nendest tekkiva prahi koristamisest) ja paigaldasin põrandakütte tingimusel, et kui põrandaküte teda ei rahulda, siis ehitan kaks ahju lisaks. Siiani pole ahjusoove ilmutanud ja peale põrandakütte enam muudest variantidest ei taha kuulda va kaminahi meeleolu ja maeiteamilleks veel. Lisaks boonusena ca 2m2 lisaruumi ahjude arvelt. ;)
Aga noh, nende puuraukudega vs horisontaalpaigaldus on sulle vist korralik ajupesu tehtud. Ega täpselt ei tea, pole spetsialist. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Urmas kirjutas: 19 Jaan 2018, 19:01
Fram kirjutas: 19 Jaan 2018, 16:59 Jah, ma kütsin aasta otseelektiga (õudukas jaanuari kuu oli üle 560.- euri, aastaid naftaga(sinisega, väga hea) ja viimane aasta küteõliga Premium (pask).

Nüüd kütan enda ja teiste rahustuseks maapumbaga ja kõigi kiuste on see viimane kõige normaalsem, kuid kiites ikka:

SUPER!!!! :yahoo:
Peale nende andmete kirjutamist ma mõistan su rahulolu. Sa oled nagu mu "raamatupidaja" kui keeldusin korteri ümberehituse käigus kahte ahju ehitamast(tegelikult keeldusin tulevikus keldrist puude tassimisest ja nendest tekkiva prahi koristamisest) ja paigaldasin põrandakütte tingimusel, et kui põrandaküte teda ei rahulda, siis ehitan kaks ahju lisaks. Siiani pole ahjusoove ilmutanud ja peale põrandakütte enam muudest variantidest ei taha kuulda va kaminahi meeleolu ja maeiteamilleks veel. Lisaks boonusena ca 2m2 lisaruumi ahjude arvelt. ;)
Aga noh, nende puuraukudega vs horisontaalpaigaldus on sulle vist korralik ajupesu tehtud. Ega täpselt ei tea, pole spetsialist. :scratch:
Mulle ei tee keegi ajupesu veel vähem siin foorumis. Ma kirjutan siin teemat, mida keegi ei kirjuta ja võrdlust ei paku. Minu kütteliik on minu otsus mitte kellegi teise või kolmanda asjast mitteteadva soovitus. Kallis on kogu elu meie ümber seega pole mõtet siin sellest heietada.

Tähtis on see, et see süsteem töötab ja kõigetähtsam, et võimalikult säästlikult. Pole ju mõtet soetada ahju, kui on palju efektiivsemad ja mugavamad lahendused. Kõige odavam energia tuleb pistikupesast, kui seda õigesti kasutada ja kombineerida. Seda võib nimetada 21 saj.

Kiviaeg on minust kaugel maas!
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Nii, nüüd tuli väike üllatus puuraukudelt. Üks puurauk ei töötanud kuna õhk oli sees. Sedasi juhtub siis kui teeb avatud süsteemina. Tegin ümber kinniseks ja rõhualla. Õhk väljas ja kaevud töötavad nii kuidas peavad. Tuleb ikka kontrollida ja häälestada!

Otseelektriga seda jama ei oleks olnud :grin:

Nüüd läks muidugi soojaks, aga maaseest tuleb nüüd 3,5 ja maasse 0,5, väljas -1 :thumbsup:
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Sain aru, et täna enam avatud süsteeme ei tehtagi, et ainult kinnised... Midagi olen vist vääriti mõistnud. Või kui kinnine siis kust see õhk sinna sai, või paigaldaja tegi haltuurat? :D
Kuid lugedes Su varasema 560€ elektri arve kohta 1 kuus, siis kas maja ehk vajaks tegemist, tuult pidav tuuletõkke plaat ikka on? Muidugi praeguse arve juures mis puurauke kasutades tekitab vist ei ole mõtet maja teha :mrgreen:
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

onusnooker kirjutas: 19 Jaan 2018, 22:17 Sain aru, et täna enam avatud süsteeme ei tehtagi, et ainult kinnised... Midagi olen vist vääriti mõistnud. Või kui kinnine siis kust see õhk sinna sai, või paigaldaja tegi haltuurat? :D
Kuid lugedes Su varasema 560€ elektri arve kohta 1 kuus, siis kas maja ehk vajaks tegemist, tuult pidav tuuletõkke plaat ikka on? Muidugi praeguse arve juures mis puurauke kasutades tekitab vist ei ole mõtet maja teha :mrgreen:
Ei ole majal tuuletõket

Jah, ei tohi avatud süsteem olla, õhk jääb sisse kuidagi :scratch:
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No otsese elektriga 4,3 eur/m2 näitab, et tegu on ikka üsna kehva soojapidavusega. Selle asemel, et soojapidavust parandada, matsid raha maa alla ja kulutad soojust ikka sama palju elu lõpuni? :shock: :scratch:
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Keegi ei ole öelnud et maja sooja peab, aga mis see siia puutub. Ma pole kurtnud et toad külmad! Minul elu lill, ja kas ma soojustan või ei, see on minu teha. Tähtis on, et praegu kõik OK oleks! Ma väga rahul vent töötab väga hästi! ;)
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Fram kirjutas: 19 Jaan 2018, 23:09 Keegi ei ole öelnud et maja sooja peab, aga mis see siia puutub.
ja
Fram kirjutas: 19 Jaan 2018, 23:09 Ma kirjutan siin teemat, mida keegi ei kirjuta ja võrdlust ei paku.
võid ju välja lugeda, et lollusega ongi väga raske konkureerida :wave:

Seda on siin ka paljud kirjutanud, et kui sa oleks kasvõi veerandi sellest summast (16000) kulutanud maja isoleerimisele, siis oleks ka otselektriga su kulud praegusega võrreldavad, kas küttekehadeks on radiaatorid , põrandaküte või puhurid ei mängi eriti rolli kuna soojakaod ja sellest tulenevalt ka kulud on väikse(ma)d.

Siin on teine sama pikk maakütte teema olemas, õhk-vesi kohta samapikk jne võta vaid ja loe ja võrdle
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Külaline kirjutas: 19 Jaan 2018, 23:47
Fram kirjutas: 19 Jaan 2018, 23:09 Keegi ei ole öelnud et maja sooja peab, aga mis see siia puutub.
ja
Fram kirjutas: 19 Jaan 2018, 23:09 Ma kirjutan siin teemat, mida keegi ei kirjuta ja võrdlust ei paku.
võid ju välja lugeda, et lollusega ongi väga raske konkureerida :wave:

Seda on siin ka paljud kirjutanud, et kui sa oleks kasvõi veerandi sellest summast (16000) kulutanud maja isoleerimisele, siis oleks ka otselektriga su kulud praegusega võrreldavad, kas küttekehadeks on radiaatorid , põrandaküte või puhurid ei mängi eriti rolli kuna soojakaod ja sellest tulenevalt ka kulud on väikse(ma)d.

Siin on teine sama pikk maakütte teema olemas, õhk-vesi kohta samapikk jne võta vaid ja loe ja võrdle
Maja renoveerimine 130m2 B energia klassi al 50 000.- ja sinna juurde küttesüsteem, puurauk 150m ja pump 12000.- ja kokku 62 000 euri. Kui praeguse süsteemiga läheb 500.- aasta küte ja võitu 1500.- siis oleks selle kupatuse nulli ajamine 62000/1500= 41aastat :scratch: Ja kui keegi teeb selle töö 4000.- euriga ära siis valetab nagu Eesti Riik ette ja taha! Eks tee siis arvutage kuidas tahate. Ma ei pane otseelektrit, pelletit, õhk vett. Need kütteliigid ajalugu minu jaoks.

Renoveerijaid nähtud küll, kellel pole ehitusest aimu, vaid toodavad sõnaotseses mõttes sitta ja risustavad turgu.

Nagu ma aru saanud siis siin inverter pumpasi suht vähestel, uus pump, seega pole siin kaasarääkijaid ka. On off ikka teine süsteem ja hoopis teine dimensioneerimine ja seadistus.
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

MIks paremini soojustatud majal peaks olema sügavam puurauk? :scratch:
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ei saa aru, mida siin sõimelda on? Kogu teema taandub sellele, kuhu kukub Framil sissetuleva soojuskandja märtsi lõpuks. Ja sedagi saame teada alles 2019 märtsis, kui tal ka saunamaja aasta aega taga on olnud, või hoopiski 2020 märtsis, sest sügavamal võtab soojusliku tasakaalu saavutamine ilmselt rohkem aega?

Ja siis saab võrrelda maakütte pealevoolu tempi teemas olevate numbritega. Kuna neil soojendab maad perioodiliselt päike, saavad nemad tasakaalupunkti kätte ilmselt hiljemalt teise aasta lõpuks...

Soojuspumpa ei huvita, kus see välja läinud vedelik oma soojust vahetamas käis, kas horisontaal - või vertikaalkontuuris.

Ja kentsakas on ikka mõelda soojuse pumpamist miinuskraadidega maakontuurist, kui õues on samal ajal +7 nagu seal maakontuuri teemas kellelgi märtsi lõpuks oli.

Ma küsiks vahele, et kas spetsialistid näevad suurt vahet horisontaalkontuuride paiknemisel metsas varjus või lagedal päikese käes....?
Vasta