Maasoojuspumba valik?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
põrandakütja
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas põrandakütja »

No ilmselt see mingi tulevikku ennustada suutev imeaparaat ei ole. Näiteks kui paar tundi on hind kõrgem olnud ja siis korra langeb, hakkab pump tööle, aga äkki järgmisel tunnil oleks alles tunduvalt odavam, või isegi reaalselt kannataks vabalt ka ülejärgmist tundi oodata, mis osutus hoopis superodavaks. Ühesõnaga mõttetu vidin, eks keegi üritab selle abil lollidelt raha välja pumbata ja ilmselt hea sinisilmse jutuga see vahel õnnestub ka. :wave:
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Palju maksis?
Kas odava elektri korral kütab nn. ette ära ja kõrgema korral jätab kütmata, või õigemini milles seisneb mõte, ehk kokkuhoid?
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

põrandakütja kirjutas:No ilmselt see mingi tulevikku ennustada suutev imeaparaat ei ole. Näiteks kui paar tundi on hind kõrgem olnud ja siis korra langeb, hakkab pump tööle, aga äkki järgmisel tunnil oleks alles tunduvalt odavam, või isegi reaalselt kannataks vabalt ka ülejärgmist tundi oodata, mis osutus hoopis superodavaks. Ühesõnaga mõttetu vidin, eks keegi üritab selle abil lollidelt raha välja pumbata ja ilmselt hea sinisilmse jutuga see vahel õnnestub ka. :wave:
Elektri hind antakse iga päev järgmiseks ööpäevaks.
Kui on teada, antud välistemperatuuri juures hoonele ööpäevas vajalik energiakogus, akupaagi (hoone) salvestusvõime, +muud vajalikud andmed ja küttekeha võimsus siis saab suht lihtsalt arvutada, et millisel tunnil kui palju kütta.
Mingit erilist selgeltnägemist pole vaja.
Kõige keerulisem ongi need andmed masinloetavaks teha ja kütteseadmesse sissesööta.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas laurit »

Kuna mul on see töös olnud ühe ööpäeva, siis on vara mingeid tulemusi öelda.
Maksis 444€.
Muidugi soovitati ka lisaks puhverpaaki, et sinna suurem kogus sooja valmis toota ja siis seda tarbida.
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas keegi tooks välja kui palju näiteks tänase (või homse) ööpäeva elektri hinnad tundide lõikes on?
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas laurit »

http://www.nordpoolspot.com/Market-data ... view=table
Järgmise päeva hinnad tulevad kunagi pärastlõunal.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

FullSizeRender.jpg
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:FullSizeRender.jpg
Juuresolevalt graafikult on näha, et kui hoone soojussalvestuse võime on piisav ja kui kütta 00-07 siis on võimalik kuni pool päeval kuluva elektrihinna maksumust säästa.
Arvestada tuleb ka võrgutasu erinevat hinda.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Keskmiselt siis odavamad tunnid 4 senti kwh, koos käibemaksuga? Mul kindla paketiga öine/nädalavahetuse tariif koos käibega 5,4 senti kwh. Elamine pole puukuuris ja aastas kulub pumba elektrit 6000 kwh ning akupaagist piisab et saab vaid öise tariifi ajal kütta, siis võimalik sääst 84 eur/aastas. Nii et alles kuuendal aastal hakkab see asi ära tasuma. :scratch:
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Keskmiselt siis odavamad tunnid 4 senti kwh, koos käibemaksuga? Mul kindla paketiga öine/nädalavahetuse tariif koos käibega 5,4 senti kwh. Elamine pole puukuuris ja aastas kulub pumba elektrit 6000 kwh ning akupaagist piisab et saab vaid öise tariifi ajal kütta, siis võimalik sääst 84 eur/aastas. Nii et alles kuuendal aastal hakkab see asi ära tasuma. :scratch:
Mõistlikul soojapumbal saab ajalisi piiranguid menüüst seada ja seega pole lisaseadmeid vaja osta.
Tunnihindade jaotus on päevade lõikes enamvähem sama.
Mõistust ja osavaid näppe vaid vaja.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Keskmiselt siis odavamad tunnid 4 senti kwh, koos käibemaksuga? Mul kindla paketiga öine/nädalavahetuse tariif koos käibega 5,4 senti kwh. Elamine pole puukuuris ja aastas kulub pumba elektrit 6000 kwh ning akupaagist piisab et saab vaid öise tariifi ajal kütta, siis võimalik sääst 84 eur/aastas. Nii et alles kuuendal aastal hakkab see asi ära tasuma. :scratch:
Ja kui veel akupaagi maksumus ka sinna juurde liita, muutub tasuvus hoopis pikaks...
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Tere MSP pooldajad ja vihkajad :)
Head vana aasta lõppu!

Väike statistika mis minu Nibe 1245-10 on siis teinud 1239 päevaga.
Kokku käivitusi 12075 korda.
Kogu tööaeg 9528h- sellest 1060h on kulunud tarbevee tootmiseks.
Lisakütet on kulunud 122,1h
1239päevaga on kulunud 24376kWh elektrit- siinhulgas ka kaks tsirgupumpa.
Päeva keskmine siis 19,67kWh-ehk tunnis 0,819kWh.
Novembri arvelt särtsu keskmist hinda vaadates ( 0,104€ kwh koos vilede ja kelladega) on siis kokku kulunud pumbale 2545€ ehk siis 3,39aasta ühe kuu keskmine on 62€

Kollektor 2x350m
maja 220m2- 30a vana ja keskmise soojapidavusega.
1korrus põranadaküte-2korrus radiaatorid.

Kindlasti on keegi kes arvab, et toimub meeletu raha tuulde loopimine ja MSP ei tasu ennast iial ära.
Võib-olla ongi nii, aga vähemalt ei pea muretsema kas pelleti kolus on liiga niisked junnid või läheb midagi põlema või vastupidi ei sutti. Ise puid ei pea ka tassima ja kütteõli taset piiluma ja haisu taluma.

MSP on ja jääb mugavuskütteks ja mugavus maksabki!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis kohas sa seda statistikat vaatad, läheks võrdlesks kah.
Mul 3x vähem töötanud külll.
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Mul pumbal eraldi elektriarvesti vahel, käivitused ja tunnid saab pumba enda menüüst.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul ka eraldi arvesti, aga menüüs ei näinud selist kohta.
elektrikütja
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas elektrikütja »

Kas kõik 220 m2 on köetav? Sel juhul 3,38 eur/m2 aastas. Kui ma novembri elektrihinnaga arvestan viimase 3,39 aasta küttekulu, siis tuleb 4,1 eur/m2 aastas. Mul on otsene elektriküte. Nagu näha, MSP ei tasuks oma hinda arvestades mingil juhul ära. Otsene elekter on kõige mugavam küte üldse! :jooma
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

elektrikütja kirjutas: 31 Dets 2017, 13:30 Kas kõik 220 m2 on köetav? Sel juhul 3,38 eur/m2 aastas. Kui ma novembri elektrihinnaga arvestan viimase 3,39 aasta küttekulu, siis tuleb 4,1 eur/m2 aastas. Mul on otsene elektriküte. Nagu näha, MSP ei tasuks oma hinda arvestades mingil juhul ära. Otsene elekter on kõige mugavam küte üldse! :jooma
Eelnevas oli laest võetud novembri elektri hind 0.104 eur kWh.
4,1:0,104=39,42 kWh soojust kulub elektrikütjal ruutmeetrile aastas.
Passiivmaja 15 kWh/m2 a
A++ 35 kWh/m2a
A+ 45 kWh/m2a
...
B uuemad majad 130 kWh/m2a
C ehk viimase 10 aasta majad 150 kWh/m2a

Küsimus on et milliselt turult hapukapsas osteti?
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Hiid kirjutas: 31 Dets 2017, 12:26 mul ka eraldi arvesti, aga menüüs ei näinud selist kohta.
Menüüs kompressori info alt vaata.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas laurit »

2017:
kompressori starte: 6182
küte: 2269 h
soe vesi: 915 h
lisaküte: 16 h
elektrikulu: 8396 kWh
kedambarai
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 13 Juul 2009, 20:53

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas kedambarai »

keegi oma närvide hinda ei arvuta?

mul nibe 1245-8 nüüd 7a. Olen aru saanud, et kuu küttearve on laias laastus külmima kuu puhul ca 100 vs 350 eur keskmise (200 m2) majapidamise puhul võrreldes elektriküttega (tüüp kütab põrandavett). Ehk, et teebki COP 3,5 välja.

Olen kuu arvete, hoolduse lihtsuse ja radikate puudumisega väga väga väga rahul.

Mõnikümmend euri kuus elektriarvel on tõsine vahe. Kusjuures maja ehitamise koguhinna juures on MSP tühine % pangalaenu makse puhul.

Teemasse tagasi tulles: minu valikus olid thermia, nibe ja junkers, võtsin nibe. 7a tundub, et töötab. Ükskord 2016 pragunes itaalias tehtud kolmik pumba kohal ja vesi nirises läbi elektroonika. Pump "kärr" seisma. Müüja laiutas käsi, et reede õhtu jne. Tegin plaadid lahti, kuivatasin fööniga ära, lülitasin sisse sisemise kaitsme ja vahetasin ära sulavkaitsme ning pump töötab ilusti siiani edasi.

Nibe tundub olevat aus kraam, nüüd ka mingid uuemad inverteriga jm viledega mudelid saada.
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

100 korda räägitud, et mõttekus sõltub konkreetsest süsteemist, mõnikord on odavam otsese elektriga kütta.
Reaalne COP võib olla ka 2,5 olen näinud.
Riio12
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 23 Okt 2008, 14:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Riio12 »

Coolhouse kirjutas: 31 Dets 2017, 15:04
elektrikütja kirjutas: 31 Dets 2017, 13:30 Kas kõik 220 m2 on köetav? Sel juhul 3,38 eur/m2 aastas. Kui ma novembri elektrihinnaga arvestan viimase 3,39 aasta küttekulu, siis tuleb 4,1 eur/m2 aastas. Mul on otsene elektriküte. Nagu näha, MSP ei tasuks oma hinda arvestades mingil juhul ära. Otsene elekter on kõige mugavam küte üldse! :jooma
Eelnevas oli laest võetud novembri elektri hind 0.104 eur kWh.
4,1:0,104=39,42 kWh soojust kulub elektrikütjal ruutmeetrile aastas.
Passiivmaja 15 kWh/m2 a
A++ 35 kWh/m2a
A+ 45 kWh/m2a
...
B uuemad majad 130 kWh/m2a
C ehk viimase 10 aasta majad 150 kWh/m2a

Küsimus on et milliselt turult hapukapsas osteti?
Õ/V ridamajas ilma TV andis jaan. 2015...jaan 2018 , kolm aastat keskmiseks tulemuseks 54,4 kWh/m2 a. Keskpärane soojustus ehk siis cop 3 korral, C klass ja täpselt 150 kWh/m2a.
Võrreldes investeeringuga pump, torustik, radiaatorid ja töö hinnanguliselt 12000 euri. millega oleks saanud 8 aastat elektriga kütta. Investeering nullis alates 14 aastast!
MSP korral COP vast parem 4, aga investeering suurem.
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Riio12 kirjutas: 03 Jaan 2018, 20:43 Investeering nullis alates 14 aastast!
hoolduskulud? seadme eeldatav eluiga ~10 aastat?
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paraku ka ei tule see COP 4 naljalt ära.
Investeeringust rääkides, siis see ei ole isegi investeering kui sul praegu on 14 000 eur, "investeerid" selle kuhugi ja sul 14 aasta pärast on ikka 14 000 eur. :grin: Mõistlikult investeerides oleks selle ajaga topelt rohkem. ;)
pumps
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas pumps »

Kui seda investeerimisest saadavat kasu mõõta hoopis mõne teise väärtusega, kui seda on raha. Näiteks sellega tõuseb sinu elukvaliteet, hoiad puudega mässamisest aega kokku, ning saad seda hoopis meeldivamalt sisustada, või hoopis mõni muu põhjus. Sellisel juhul on muidugi keeruline kasu mõõta kuna igaühele saadav väärtus on vägagi subjektiivne.
Vasta