Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Probleem
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Probleem »

Tere. Küsin ka mida asjatundjad arvavad, küsin oma 10 a vana ÕSP Hitachi kohta, mis on töötanud ainult ühe hooaja e. siis ühe kütteperioodi.
Lülitasin ta sisse ja tegin katse, et konrollida ta korrasolekut. Eelnevalt puhastasin siseosa kõik filtrid ära. Ja mis selgus, selgus et annab väga vähe sooja. Panin siseosa õhuvoolu termomeetri ja see näitas ainult 35 C kraadi, kui ennem kui ta korras oli näitas 55 C kraadi s. o. siis, kui ma kütsin ühe hooaja. Puldil kõik ÕSP funktsioonid olid tõõkorras, ka pumba nii sise kui välisosa töötasid nagu varem. Ka sulatust tegi.
Huvi pärast mõõtsin ka, kui palju ta elektrit ta võtab ja selgus, et polnud vahet, kas kütta elektriga otse või ÕSP abil, s. t. ta COP oli sisuliselt langenud nulli.
Olgu veel öeldud, et tegin selle katse selle aasta veebruarikuus ja jälgisin ÕSP tööd ühe õõpäeva jooksul.
Mida arvata, kas osa frooni on lekkinud või võib põhjus olla milleski muus?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kohe kindlasti tuleks rõhud ära mõõta. Kui rõhku pole, on gaas ära lekkinud.
Kuid sul võib olla suletud kraani juhtum (3 tee, teenindusventiilid) või on toru umbes.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Tänud Kalvis. Tundub loogiline, hakkan selles liinis tegutsema. Vara veel seda vidinat maha kanda.
Kas Pärnu linnas on selle ala asjatundjat, kes asja üle vaataks ja korda teeks.
Mulle võib helistada tel. 51 89 2kuus8, et kokku leppida külastuse aeg.
Viimati muutis Olaf, 08 Okt 2017, 16:52, muudetud 1 kord kokku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üldiselt võid mõne täitmisega tegeleva firma kohale kutsuda. Neil on manomeeter, täiteseadmed ja gaas olemas.
Sõltub kuidas pump tühjaks võis lekkida. Mikrokaod on olemas kuid siis lekib tasakesi aastatega. Sel juhul täitmisest piisab.
Kui lekkis järsku siis on suurem leke, sel juhul tasub ka leke ülesse otsida. Liitmikud saab seebiveega üle kontrollida aga kui on kuskil mujal siis on vaja nuusutajaga üle käia. Siiski ka sellega ei leia lekke kohta ülesse ning sel juhul võtad välisosa maha ja lased meestel laborisse viia. Leitud augu saab ju kinni joota.
Rõhuga kontrollimisel on vaja teada mis gaas pumbas on, rõhud on erinevad.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Probleem kirjutas: 07 Okt 2017, 18:12 .......Huvi pärast mõõtsin ka, kui palju ta elektrit ta võtab ja selgus, et polnud vahet, kas kütta elektriga otse või ÕSP abil, s. t. ta COP oli sisuliselt langenud nulli.
Olgu veel öeldud, et tegin selle katse selle aasta veebruarikuus ja jälgisin ÕSP tööd ühe õõpäeva jooksul.......
Millise metoodikaga mõõtsid?
ping
:hello:
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Väga lihtsalt, mõõtsin elektrienergia kulu maja selle osa kütmiseks (mida küttis ÕSP) teatud kindla ajaperioodi jooksul (mälu järgi 24 h) ja teatud kindla ruumi temperatuuri juures (mälu järgi 20 °C) kahel juhul
1. ÕSP HITACHI ga küttes
2.Elektriradiaatoriga küttes
ja võrdlesin neid näitusid omavahel. Tuli välja, et need olid üsna võrdsed. Väljas temperatuur oli kuskil 0 °C.
Ma panin ka katse tulemused kuskile kirja, aga praegu ei leidnud, sest nagu öeldud sai see tehtud selle aasta veebruarikuus.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Infoks firma lubas saata asjatundja(d) pooleteist nädala pärast, suure tõenäosusega tuleb uuesti täitmine.
Tiit13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 12 Dets 2012, 15:00
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tiit13 »

onusnooker kirjutas: 03 Mär 2017, 21:51
Mida sellest Melissast arvata?

Keegi eespool kirjutas Mitsubishi kohta et võiks juurde sebida: Wi-Fi interface, mida see siis paremaks võiks teha? Juhul kui puudub, minu ÕS seadmel see vigur Wi-Fi interface puudub.
Sai see Melissa võetud ja voilaa - töötab. Päris pull vidin. Selle raha eest pole mõtet ise mingite Arduinodega jaurama hakata. Esmamulje hea, konfimine lihtne. Ja mis peamine, teeb seda, mida vaja: küttegraafik kas igaks päevaks eraldi või lihtsalt ON/OFF graafik valitud päevadel. Saab ka nö geolokatsiooni põhjal juhtida, et määrad, kui kaugel kodust (km) hakkab tööle. Nii minnes kui tulles.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Tiit13 kirjutas: 13 Okt 2017, 09:40
onusnooker kirjutas: 03 Mär 2017, 21:51
Mida sellest Melissast arvata?

Keegi eespool kirjutas Mitsubishi kohta et võiks juurde sebida: Wi-Fi interface, mida see siis paremaks võiks teha? Juhul kui puudub, minu ÕS seadmel see vigur Wi-Fi interface puudub.
Sai see Melissa võetud ja voilaa - töötab. Päris pull vidin. Selle raha eest pole mõtet ise mingite Arduinodega jaurama hakata. Esmamulje hea, konfimine lihtne. Ja mis peamine, teeb seda, mida vaja: küttegraafik kas igaks päevaks eraldi või lihtsalt ON/OFF graafik valitud päevadel. Saab ka nö geolokatsiooni põhjal juhtida, et määrad, kui kaugel kodust (km) hakkab tööle. Nii minnes kui tulles.

No siis pole paha, ma oma ÕSP ei saa eriti midagi seadistada või siis kui määran peab iga päev uuesti puldilt määrama, nii alg kui lõpu ajad. (Mitsubishi Electric 35VABH) Üks hea asi vähemalt on, et praeguseni pole pidanud seda ÕSP üldse tööle panema, väljas üsna soe veel.
õspu
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas õspu »

Soovitus: ära panegi tööle, see puhutav ja toas ringi keerlev õhk ei ole üldse meeldiv!
EE-õspu
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas EE-õspu »

õspu kirjutas: 22 Okt 2017, 10:13 Soovitus: ära panegi tööle, see puhutav ja toas ringi keerlev õhk ei ole üldse meeldiv!
Eks tuleb leida kompromiss, kas keerleb toas õhksoojuspumba tööga soe õhk (selle puhumiskiirus reguleeritav) või EE kasumit keriv voolumõõtja meerik (pole omatahtsi reguleeritav). Suhe 1:3-le, viimase kasuks.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kui kiri mulle siis ei mitte ka seda viimast. Mul on majas ainult 2 toas elektri põrandaküte, Devicell vms ta nüüd oligi, kaabel alumiinium plaatide sees ja õhuke peno selle all. Radikaid ei ole tänaseni nähtud, ega loodetavalt näe ka. Tänaseni võiks vist lugeda üles päevi vbl paari kuu jagu kui see el.põrandaküte 10a jooksul töös on olnud. Nojah, dussiruumis paraku küll 900w betoonis, see ikka töötab. Jp varasematel aastatel oli ka õhksoojuspump praegusel ajal töös, kuid sai maja kergelt ära soojustatud, kuid põhiline tuuletõke korralikult ümber koos teipidega ja praegu piisab 1 kord ahjust, ahi mis ei salvesta sooja... v on meil soe kliima praegu võta kinni onju :wave: Eks millalgi lülitan selle ÕSP ikka järgi, otse elektriga ka väga kütta ei taha... Saun on elektriga, sellest piisab.

Devicell
http://www.interjoor.ee/index.php?page=892&lang=1

ÕSP töötab mul üldisel 3 kiirusega, vbl sellest väike "õue" tunne :grin: Hoovi lähen on sama, ainult tuul on külmem.
ÕSPfoobik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ÕSPfoobik »

Mul ausalt öeldes tõusevad ihukarvad püsti ja valdab tülgastuse tunne kui pean kasvõi 5 minutit viibima ruumis, mida kütab ÕSP. Näiteks mõned poed, autoteenindused jms kohad. Pigem ootaks seal leti taga vatijopes ja viltidega kui kannataks seda rõvedalt pähe puhuvat tuult. :eek:
Tiit13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 12 Dets 2012, 15:00
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tiit13 »

onusnooker kirjutas: 22 Okt 2017, 00:51
Tiit13 kirjutas: 13 Okt 2017, 09:40
onusnooker kirjutas: 03 Mär 2017, 21:51
Mida sellest Melissast arvata?

Keegi eespool kirjutas Mitsubishi kohta et võiks juurde sebida: Wi-Fi interface, mida see siis paremaks võiks teha? Juhul kui puudub, minu ÕS seadmel see vigur Wi-Fi interface puudub.
Sai see Melissa võetud ja voilaa - töötab. Päris pull vidin. Selle raha eest pole mõtet ise mingite Arduinodega jaurama hakata. Esmamulje hea, konfimine lihtne. Ja mis peamine, teeb seda, mida vaja: küttegraafik kas igaks päevaks eraldi või lihtsalt ON/OFF graafik valitud päevadel. Saab ka nö geolokatsiooni põhjal juhtida, et määrad, kui kaugel kodust (km) hakkab tööle. Nii minnes kui tulles.

No siis pole paha, ma oma ÕSP ei saa eriti midagi seadistada või siis kui määran peab iga päev uuesti puldilt määrama, nii alg kui lõpu ajad. (Mitsubishi Electric 35VABH) Üks hea asi vähemalt on, et praeguseni pole pidanud seda ÕSP üldse tööle panema, väljas üsna soe veel.
Täpselt selle päras pidingi selle vidina ostma, vahetult enne pikemat äraolekut, et temp toas liiga madalaks ei jääks. Enne reisi tegin ühe öise (odava elektrihinna) vööndi mõnetunnise küttetaimeri. Reisil olles ja ilmateadet uurides tegin ühe küttesessiooni ka päevasele ajale. Kusjuures vidinas on sees oma temp/hum andur, mille kaudu saab äpist näha hetke tempi ja niiskuse % toas. Ja toimis. Ainus vimka on, et ÕSP siseosa toimib heat rezhiimis nö "swing" modes, st liigutab õhujuga horisontaalis/vertikaalis. Ja seda ei saa vist ka muuta, olen juba suhelnud. Saab küll defineerida custom commande, pean neid proovima. Mul oleks just vaja, et ei kütteõhu suund oleks otse ja horisontaalis. Puhumine mind ei häiri, kuna seade toimetab siis, kui kedagi pole kodus..
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: 02 Mär 2017, 18:55 Naised saunas rääksiid et olevat tänapäeval ka COP 7 pump? Vastab tõele või?
Googeldades saab COP 7 Alibabast.

Eestis pakutakse vist ainult SCOP 6,2?
http://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-soo ... t-vz9-ske/

Saaremaa tingimused võiks Taani omadega suht kokkugi langeda?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma arvan, et kui üldse mingil põhjusel ÕSP osta,s iis võimalikult odav, et liialt närvidele käima hakates ei hakkaks kahju kuvaldaga seina pealt maha lüüa. :good:
Käsn
külaline

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Nii, milline siis on hetkel parim õhksoojuspump. Eraldiseisvasse garaazi läheks, millel ruute 40 ja kõrgust 3,7. Seinad ja lagi on soojustatud ja ukse olen ka üritanud võimalikult soojapidavaks saada. Võiks olla ka 5-8 kraadi hoidmise reziim.
pariminmyass
külaline

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas pariminmyass »

Milline on parim auto? Milline on parim telefon? Milline on parim diivan?... :scratch:
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Käsn kirjutas: 14 Dets 2017, 22:50 Nii, milline siis on hetkel parim õhksoojuspump. Eraldiseisvasse garaazi läheks, millel ruute 40 ja kõrgust 3,7. Seinad ja lagi on soojustatud ja ukse olen ka üritanud võimalikult soojapidavaks saada. Võiks olla ka 5-8 kraadi hoidmise reziim.
Aga eks kõigepealt tuleb enda jaoks paika panna, et millega sa defineerid sõna "parim". Ostad sa hinna järgi, võimalikult vaikset, võimalikult ökonoomset, masinat mille võimsus külmaga ka ära ei kuku....
PS! neid asju ei saa kindlasti kõiki korraga.
Külaline
külaline

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 13 Dets 2017, 15:56 Kas keegi oskab kosta sellise õhk- vee pumba kohta nagu Panasonic Aquarea 7kw. Plussid- miinused võrreldes Atlantic excellia duo tri 11 ga ?
Hinnavahe tuleb korralik paigaldades. Kuidas on edasine jooksev kulu?
Minu viga ei täpsustanud et maja ca 160m2. Esimesel korrusel põrandaküte ca 100 m2 ja teine korrus ca 60m2 radiaatorküttega.
Kummagi pumba kohta käib et sobivad:
Panasonic Aquarea 7kw - kuni 210m2
Atlantic excellia duo tri 11 - paraku hetkel ei leidnud palju ruutmeetreid see kütta jõuab. Aga soovitati seda kunagi.
Huvitaks just see et kas on vahe ka kasuteguris ja muudes olulistes asjades?
Käsn
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Enne läks kogemata vale teema alla, nii et küsin siit uuesti, et milline siis on hetkel parim õhksoojuspump. Eraldiseisvasse garaazi läheks, millel ruute 40 ja kõrgust 3,7. Seinad ja lagi on soojustatud ja ukse olen ka üritanud võimalikult soojapidavaks saada. Võiks olla ka 5-8 kraadi hoidmise reziim.
miksik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas miksik »

Mina pakuks ,et kõige parem on valge, sest siis on kohe näha kui kärbsed peale s.tuvad.
õsppolehea
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas õsppolehea »

Parim õhksoojuspump on selline (ükskõik millise tootja oma), mis ei tööta, sest töötades teevad need koledat mühinat ja puhuvat tuult pähe. :jooma
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas clondike »

Kunagi lugesin mingi mudeli kirjeldusest, et on sobilik paigaldada trepiaugu juurde - ühe poole labad puhuvad suunaga üles ja teise poole labad suunaga alla. Praegu nagu ei leia enam . Oskab keegi suunata?
kruvi keeraja
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Mitsubishi MSZ-fh mudelil peaks selline võimalus olemas olema.
Vasta