Milline Hüdro betoonpõrandale?

Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 16 Okt 2017, 11:06Tuleb lihtsalt oma mõttemaailmaga kokkulangeva projekteerija üles leida.
haha ja kuidas seda teha, vend siin foorumis hetkel üritab, aga reaalsuses ei saa ju ilma ise inseneriks õppimata või lahendust mõistmata sellels kuidagi veenduda . Küsimus , et kas üldse on võimalik, et insener teeb mulle vaikimisi nifniffi peaks olema teisejärguline.
kedambarai
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 13 Juul 2009, 20:53

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas kedambarai »

http://www.langeproon.ee/tooted/grace/preprufe-160300r/ - pane see

altpoolt üles: torud-kaablid, kild, liiv, xps, hüdro, armatuur, küttetorud, betoon, põrandakate

edit: ah jaa, projekteerijaga soovitan rääkida samuti, nagu eelkõnelejadki.
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma küll ei tea, aga arvan,et see on üks nendest materjalidest mille hinnad ei ole 10 euri ruut vaid mitu korda kallim. Nagu kirjas oli siis plaadi liikumisel membraan ei katke, ja nakkub hästi betooniga. Eeldusel et pind on korralikult tihendatud siis iseenesest võiks ju sobida ilma teist kihti betooni panemata. Aga eks ta selline riski värk ole ja kalkuleerimise koht
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kedambarai kirjutas: 17 Okt 2017, 21:27 http://www.langeproon.ee/tooted/grace/preprufe-160300r/ - pane see

altpoolt üles: torud-kaablid, kild, liiv, xps, hüdro, armatuur, küttetorud, betoon, põrandakate

edit: ah jaa, projekteerijaga soovitan rääkida samuti, nagu eelkõnelejadki.
millele siin läbi lillede viidata üritatakse on see, et sulle projekteeriutd lahendus kus esimene plaat on vundament (toetub servadelt vundamendile) millele on projekteeritud hüdroisolatsioon ja teine plaat on põrandakütte valumass (ei pea tingimata betoon olema) on korralikult projekteeritud ja selline asi peabki kallim olema ja sbs sobib sulle hüdroisolatasiooniks ka , vali õige materjal ainult välja.

mida sulle asenduseks pakutakse on penole või xps -ile ilma hüdroisolatsioonita paigaldatud põrandakütte valumass ,ujuvana , ilma vundamendile toetumata mis võib (aga ei pruugi) tulevikus ära vajuda või praguneda jne. Sealt ka viide , keldripõrandale
naffnuff
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas naffnuff »

kedambarai kirjutas: 17 Okt 2017, 21:27 http://www.langeproon.ee/tooted/grace/preprufe-160300r/ - pane see

altpoolt üles: torud-kaablid, kild, liiv, xps, hüdro, armatuur, küttetorud, betoon, põrandakate

edit: ah jaa, projekteerijaga soovitan rääkida samuti, nagu eelkõnelejadki.
kedambarai kirjutas: 17 Okt 2017, 21:27 http://www.langeproon.ee/tooted/grace/preprufe-160300r/ - pane see

altpoolt üles: torud-kaablid, kild, liiv, xps, hüdro, armatuur, küttetorud, betoon, põrandakate

edit: ah jaa, projekteerijaga soovitan rääkida samuti, nagu eelkõnelejadki.

1) Killustikule peale liiva :shock:
2) XPSi veel mingi ulmekalli hüdroga katma hakata :wave: ... kasuta siis juba EPSi niffnaffnuff lahendusena

Kasuta tapiga XPS plaate, kardad vuukidest tulevat niiskust ... lao kahes kihis risti.

Isiklikult 3x kihis laotud XPSi otsas killustikust padjal ilma täiendava hüdrota... kui keegi väidab, et 100 aasta jooksul on armatuur sellises konstruktsioonis mädanenud, siis :jooma

Üldiselt oleks hea paint-kritseldus enda ideede väljendamiseks. Küttetorude ja kandva konstruktsiooni eraldamisest saaks veel aru sõnas.
kedambarai
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 13 Juul 2009, 20:53

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas kedambarai »

naffnuff kirjutas: 20 Okt 2017, 01:50
1) Killustikule peale liiva :shock:
2) XPSi veel mingi ulmekalli hüdroga katma hakata ... kasuta siis juba EPSi niffnaffnuff lahendusena

Kasuta tapiga XPS plaate, kardad vuukidest tulevat niiskust ... lao kahes kihis risti.

Isiklikult 3x kihis laotud XPSi otsas killustikust padjal ilma täiendava hüdrota... kui keegi väidab, et 100 aasta jooksul on armatuur sellises konstruktsioonis mädanenud, siis :jooma

Üldiselt oleks hea paint-kritseldus enda ideede väljendamiseks. Küttetorude ja kandva konstruktsiooni eraldamisest saaks veel aru sõnas.
Kuhu kild kuhu liiv kaablite-torude vahele. Mingit ekstra kihti pole jah mõtet teha (vajub killu sisse). :amen:

xps jääb hüdro alla ehk "niiskesse keskkonda" ja seepärast tulebki panna xps kuna see vett ei ima. eps läheb pikapeale vett täis ja ei pea enam sooja.

hüdro on betoonkütteplaadi eraldamiseks niiskest keskkonnast ja radooni ja ktmv kinnipidamiseks. Põmselt tegu kausiga, kuhu sisse läheb armatuur, küttekaablid ja betoon. Betoon muidu kapillaarsuse tõttu hakkab niiskuma ja rikkuma põrandakatet ja pealmist konstruid jne. Mina jälle ei suuda aru saada kuidas ilma hüdrota loodad, et bet kuivaks jääb...

Selle membraani alla võib jääda lintvundament või mis iganes kandev asi seal olla võib.

Aga jah, projekteerija on see, kes ütleb, kuidas teha. foorumiga on nii nagu on, 1 loll küsib ja 100 tarka vastab.
niffnaff
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas niffnaff »

kedambarai kirjutas: 20 Okt 2017, 18:13
naffnuff kirjutas: 20 Okt 2017, 01:50
1) Killustikule peale liiva :shock:
2) XPSi veel mingi ulmekalli hüdroga katma hakata ... kasuta siis juba EPSi niffnaffnuff lahendusena

Kasuta tapiga XPS plaate, kardad vuukidest tulevat niiskust ... lao kahes kihis risti.

Isiklikult 3x kihis laotud XPSi otsas killustikust padjal ilma täiendava hüdrota... kui keegi väidab, et 100 aasta jooksul on armatuur sellises konstruktsioonis mädanenud, siis :jooma

Üldiselt oleks hea paint-kritseldus enda ideede väljendamiseks. Küttetorude ja kandva konstruktsiooni eraldamisest saaks veel aru sõnas.
Kuhu kild kuhu liiv kaablite-torude vahele. Mingit ekstra kihti pole jah mõtet teha (vajub killu sisse). :amen:

xps jääb hüdro alla ehk "niiskesse keskkonda" ja seepärast tulebki panna xps kuna see vett ei ima. eps läheb pikapeale vett täis ja ei pea enam sooja.

hüdro on betoonkütteplaadi eraldamiseks niiskest keskkonnast ja radooni ja ktmv kinnipidamiseks. Põmselt tegu kausiga, kuhu sisse läheb armatuur, küttekaablid ja betoon. Betoon muidu kapillaarsuse tõttu hakkab niiskuma ja rikkuma põrandakatet ja pealmist konstruid jne. Mina jälle ei suuda aru saada kuidas ilma hüdrota loodad, et bet kuivaks jääb...

Selle membraani alla võib jääda lintvundament või mis iganes kandev asi seal olla võib.

Aga jah, projekteerija on see, kes ütleb, kuidas teha. foorumiga on nii nagu on, 1 loll küsib ja 100 tarka vastab.
1) Mis vesi sinna betooni veel satub, kui Sa isegi mainisid, et XPS vett ei ima. Isiklik huvi oleks näha mõnda põrandakütte peal olevat rikutud puitpõrandat, mis on pinnasesest isoleeritud vaid XPSiga. Põrandaküte tavaliselt kuivatab selle parketi täiesti surnuks... 6% niiskus. Mina kardaksin niiskuse puhul konstruktsiooni hävinemist - armatuur. Kui see on vajalikul määral tagatud, siis ei tahaks uskuda, et ka põrandakattega midagi juhtub. Kuigi kui juba teha eraldi valu põrandakütte jaoks, ehk on idee betoonpind töödelda endale meeldivaks - uhke monoliitne põrand. Betooniga saab palju huvitavat korda saata, et ei tunduks kui "laopõrand".
2) Betoon ise on juba radoonitõke. Liited ja sisseviigud tihendada... Teine asi oleks kaitsta võimalike praegudest tulevate lekete eest... aga kas majal on kelder? Sundvent? Vastavalt erinevatele riskidele siiski antud kontekstis. Lisaks veel räägitakse, et pole olemas 2in1 asju. Radoonitõke radoonitõkkeks, hüdroisolatsioon hüdroisolatsiooniks.

Kuskilt meenuvad targad sõnad, et killustikku niisama polegi mõtet vundamentide alla toppida - suurim mõte/eelis on niiskuse kapillaartõusu takistamine.
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

niffnaff kirjutas: 20 Okt 2017, 20:38 Kuskilt meenuvad targad sõnad ..
ole hea vasta ka sellele teemale ära viewtopic.php?f=3&t=60600 , kuskilt äkki kuulsid midagi
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Küsi tarmatrade.ee-st, seal pakutakse konsultatsiooni. Alar ise peaks ka selle firmaga seotud olema.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas val »

Külaline kirjutas: 13 Okt 2017, 13:39Täpsustan natuke veel, et maja asub kõrgemal puhtal liiva pinnasel ehk siis uputust otseselt pole, vundamendi ülemine äär 30cm maast, siis tagasitäide tihendatult vundamendi ääreni ja siis tuleb plaat peale. ..
Jutt vastuoluline. Betoon-hüdroisolatsioon-eps-betoon-põrandakate viitab kõrgele (probleemsele, survelisele) veetasemele. .... ja siis ......maja asub kõrgemal puhtal liiva pinnasel.
Sa võta projekteerija (ja lisaks mõni alternatiivne) ette ja lase selgitada mis eesmärgil see hürdo jne. Kui radoon probleemiks, siis selle vastu on radoonitõkke kile/membraan 1,5-2 e/m2.
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Kuna endal on ka plaanis samamoodi üks puitkarkass püstida ja põrand ehitada, siis küsin siinsamas teemas targemate meeste käest väheke nõu. Kas puitkarkassi peaks hüdroisolatsiooniga eraldama ka põrandasoojustusest ja betoonpõrandast, mis tuleb kandva plaadi peale puitkarkassi vahele. Või pole sinna hüdroisolatsiooni vaja ja võibolla on hoopis hea, kui seal hüdroisolatsiooni ei ole, siis saab aur külgede pealt karkassi vahelt välja liikuda.Kuna ma tahan karkassi seestpoolt tollise laudisega üle lüüa, siis kas see laudis on aurutõkkeks põradasoojustuse suhtes või kui kasutada kõige tugevamat peno, siis kas selle aurutakistus ei ole suurem puidu omast. Puitkarkassi vahele omakorda läheks 15 ja peale 10 cm peno, kokku siis 25 cm peno.
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 11 Dets 2017, 08:11 Kuna endal on ka plaanis samamoodi üks puitkarkass püstida ja põrand ehitada, siis küsin siinsamas teemas targemate meeste käest väheke nõu.
esitatud küsimuste põhjal pead kindlasti võtma projekteerija appi, ise sa neid muresid ei lahenda ja foorumi vastuste põhjal maja ei ehitata.

PS: kõik puitdetailid tuleb alati kivipindadega kokkupuutel isoleerida.
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

PS: kõik puitdetailid tuleb alati kivipindadega kokkupuutel isoleerida.

Sellest vastusest loeb tegelikult välja juba, et lihtsam oleks täielikult isoleerida. No ma ise mõtlen ka, et puidu seisukohast on kindlam täielikult isoleerida. Aga ma küsin teoreetikutelt, et see niiskus, mis läbi betoonpõranda läheb läbi soojustuse ja jääb siis nö kahe betoonplaadi (ja külgede pealt puitkarkassi eraldava hüdroisolatsiooni ) vahele ummuksisse, et kustkaudu ta välja tuuldub või hakkab see seal ajapikku akumuleeruma ja soojustus vettib pikapeale läbi. Tänan
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 11 Dets 2017, 12:36Tänan
ära hakka ise järeldama, see kõik tulebki konkreetses asukohas ja soovide järgi läbi projekteerida . juba see, et sa tahad karkassi vahele peno toppida ei tundu sirge mõte olevat . Teed kahekihilise betoonpõranda , hüdro ja siis teed 25cm paksuse penoseina millel puudub soojusmahutavus, helikindlus jne , milleks? kas sellepärast, et loed foorumist hirmujutte niiskuse kohta ja põhikoolis füüsikatunnid jäid vahele :)
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Külaline kirjutas: 11 Dets 2017, 13:25
Käsn kirjutas: 11 Dets 2017, 12:36Tänan
ära hakka ise järeldama, see kõik tulebki konkreetses asukohas ja soovide järgi läbi projekteerida . juba see, et sa tahad karkassi vahele peno toppida ei tundu sirge mõte olevat . Teed kahekihilise betoonpõranda , hüdro ja siis teed 25cm paksuse penoseina millel puudub soojusmahutavus, helikindlus jne , milleks? kas sellepärast, et loed foorumist hirmujutte niiskuse kohta ja põhikoolis füüsikatunnid jäid vahele :)
No ise sa kirjutasid, et betooni ja puidu vahele alati hüdro. Ma olen nõus. Aga sellisel juhul on ju lihtsam ja mõistlikum tulla hüdroga kohe alt ülesse, kui hakata eraldi põrandabetooni jaoks hüdro tegema (ja jätta soojustuse koha pealt hüdro tegemata).
Miks karkassi vahele peno, aga sellepärast, et villa tuuletihedaks saamine on paras jeberniit.Ei usu mina, et mingi teip seal tuuletõkke vahekohtades ajas püsiv on. Peno lased vahuga kinni ja kogu lugu. Samuti hiirtele meeldib vill väga.
Soojusmahtuvuse koha pealt ma arvan karkassmaja puhul ei ole nagunii midagi teha, puudub ju villal samuti soojusmahutavus.
Niiskuse pärast ei muretse ma muus kohtades, kui ainult selle karkassi alumis osas, ehk siis ca 30 cm ulatuses. Aga kui ma teen karkassile täieliku hüdro, siis ma ei pea ka selle pärast muretsema. Aga siis tekib ainult küsimus, et mis saab niiskusest, mis on kahe betoonplaadi vahel nö lõksus. Ainuke variant on toa poole tagasi välja aurata. Mis puudutab füüsikat, siis füüsika, erinevalt matemaatikast, oli mul kooli ajal väga hea, aga seal selliseid elulisemaid asju ei arutatud. Tõenäoliselt keskmine füüsikaõps ei oskaks ka nendele küsimustele vastata. Nad on kinni oma õpikuteoorias, kus on tegemist idealiseeritud mudelite jms , mis on ka vajalik, aga kahjuks reaalses elus on vaja kogemusi, kogemusi , kogemusi. Väga lihtne näide, füüsik ütleb, et paigalda 100% aurutõke ja soojusta seestpoolt villaga palju tahad. Reaalne elu paraku on aga selline, et 100% aurutõket on praktikas väga raske saavutada. Nüüd küsimus on, et mida näitab kogemus, kas lähevad need majad mädanema, mida seestpoolt soojustati ja paigaldati kile. Mina seda ei tea.
Sama asja tahaks ka hüdro kohta teada, et kui hüdrole jääb kuskilt mingi väike pilu või auk sisse, kas siis sealt hakkab niiskus sisse tulema ja kas pikas perspektiivis tähendab see, et niiskus akumuleerub ja soojustus( või karkassi aluspuu) märgub.Ja veel, kui ma teen hüdro niimoodi, et panen mitu kihti ja jätan ülekatted hästi suured, kas on siis ikkagi vaja veel omakorda vedela pigi vms paanid omavahel kinni keevitada. Või vajutab põranda raskus paanid üksteise sisse praktiliselt tihedaks.
Sellised elulised küsimused, et oma elu lihtsamaks teha.
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 11 Dets 2017, 14:58 Mina seda ei tea.
saad vast isegi aru, et sa küsid sellise küsimuse mis ei ole isegi ehituse ABC vaid tükk maad ennem seda ja siis kukud arutama asjade üle mille mõistmiseks ei ole aega vaid on vaja kogemust :D ei ole mõistlik jutt

näriliste vastu on närilistevõrk
tuuletõkke jaoks on tuuletõkkeplaat mis tihendatakse neutraalsilikoniga, tuuletõkkekangas jne
karkassi ja vundamendi vahele pannakse hüdroiso
saad teha ka villast seina ilma aurutõkketa jne
kui sul on projekteeritud alumisele plaadile hüdroisolatsioon , siis ilmselt ikkagi katkematuna
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

saad vast isegi aru, et sa küsid sellise küsimuse mis ei ole isegi ehituse ABC vaid tükk maad ennem seda ja siis kukud arutama asjade üle mille mõistmiseks ei ole aega vaid on vaja kogemust :D ei ole mõistlik jutt
Minu jutu mõte oli selles, et mul puudub kogemus, mis juhtub. Samas olen tihti juhtunud lugema, kus inimesed seestpoolt soojustavad, vaadake kasvõi kodutunde saadet, seal ainult seestpoolt soojustataksegi.
näriliste vastu on närilistevõrk
tuuletõkke jaoks on tuuletõkkeplaat mis tihendatakse neutraalsilikoniga, tuuletõkkekangas jne
Mulle meeldib peno lihtsalt rohkem kui vill. Vill tolmab vastikult ja peab kasutama respiraatorit. Peno ka haiseb lõikamisel ja on mürgine, aga midagi teha ei ole, mul on penot lihtsam panna, kuna lõikur on olemas.
karkassi ja vundamendi vahele pannakse hüdroiso

Minu küsimus oli, et kui ma ostan poest spets vundamendilindi( soklilint või mis ta nimi on), selline hästi paks tõrvapappi laadne asi, 33 cm lai, ja panen jätkukohas vundamendi peal 1m ülekatet ja seda kohta kuuma pigi või tõrva vms kinni ei keevita, siis kas karkass läheb pikas perspektiivis mädanema. Või panen 2 kihti seda linti ja tekitan ülekatted nt 5 m, kas siis ikka tuleb niiskus läbi, kui ei keevita kinni.
Sama küsimus ka põrandaplaadi hüdro kohta, et kui panna mitu kihti ja ülekatted , ütleme pool meetrit, siis kas see on hüdro või on hüdro ainult siis, kui täielikult pigiga igalt poolt kinni keevitada.
kui sul on projekteeritud alumisele plaadile hüdroisolatsioon , siis ilmselt ikkagi katkematuna
Mis juhtub, kui kuhugi jääb väike auk vms. Kas kogu hüdro muutub mõttetuks?

Miks ma seda küsin, ma lihtsalt kardan seda , et ma ei ole suuteline tegema 100% pidavat hüdrot. Et minu jaoks oleks hulka lihtsam teha mitu kihti ja ülekatetega hüdro. Siit ka küsimus, et kas on võimalik teha hüdrot ülekatetega mitme kihina. Selgitan igaks juhuks veel niipalju, et see betoonplaat hakkab toetuma vanale vundamendile ja on maapinnast ca 10 cm kõrgusel, ehk siis see plaat ei hakka kunagi olema vees. Hüdro ülesandeks oleks selle niiskuse, mis on betoonis, edasi levimine puitkarkassi ja põrandasoojustusse ja sealt edasi .
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas val »

Käsn kirjutas: 11 Dets 2017, 15:39... Hüdro ülesandeks oleks selle niiskuse, mis on betoonis, edasi levimine puitkarkassi ja põrandasoojustusse ja sealt edasi .
Siit ja su muust jääb mulje, et teed alt tuulduvat põrand-basseini, aga bassein on selline kus vesi peaks läbi betooni ja soojustuse kusagilt külgedelt välja immitsema ? Kui tood läbilõike koos selgitustega, siis ehk saaks midagi aru. Veel parem, võta mõne tuttava kogenud ehitusemehega paar :jooma ja küsi head nõu.
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

val kirjutas: 11 Dets 2017, 23:34
Käsn kirjutas: 11 Dets 2017, 15:39... Hüdro ülesandeks oleks selle niiskuse, mis on betoonis, edasi levimine puitkarkassi ja põrandasoojustusse ja sealt edasi .
Siit ja su muust jääb mulje, et teed alt tuulduvat põrand-basseini, aga bassein on selline kus vesi peaks läbi betooni ja soojustuse kusagilt külgedelt välja immitsema ? Kui tood läbilõike koos selgitustega, siis ehk saaks midagi aru. Veel parem, võta mõne tuttava kogenud ehitusemehega paar :jooma ja küsi head nõu.
Asi tegelt väga lihtne: on olemas vana ajahamba poolt puretud vundament maast ca 15 cm kõrge. Sellele valan kandva plaadi terve vundamendi ulatuses, et saada kõik sirgeks ja tasaseks. Hoone mõõtmed on ühtepidi ainult 3 m , nii et plaadi tugevuse koha pealt ei tohiks probleeme tekkida. Sellele plaanis paigaldada hüdroisolatsioon terves ulatuses. Seejärel püstitada puitkarkass. Soojustada see puitkarkass ja lõpuks paigaldada põranda isolatsioon peno ca 20 cm ja valada betoonpõrand ca 10 cm. Nüüd minu küsimus oli see, et kuna see betoonpõrand koos soojustusega jääb puitkarkassi vahele, kas ma peaks puitkarkass-seina ja põranda soojustuse ja betooni vahele ka hüdro panema( vertikaalselt siis 30 cm ). Ma loodan , et nüüd on arusaadavam.
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 11 Dets 2017, 15:39Siit ka küsimus, et kas on võimalik teha hüdrot ülekatetega mitme kihina.
kõik on võimalik va sõrmkinnast labakinda otsa tõmmata. Aga võta hoogu maha ja ära pane mitut kihti hüdrot ülekattega nii- ja naapalju meetreid, kõik mis sa ehituses teed või planeerid on seotud kuludega. Hüdroisolatsioon ja selle vajadus projekteeritakse , st teadmamees kellele tuleb viia kolm tugrikut teeb selle sinu eest ära ja paigaldatakse vastavalt materjali juhisele ja kui on kahtlus , et ise ie saa , siis tellitakse kelleltki kes saab ja tuleb ilmselt odavam kui teha mitmes kihis ja ei tea milleks.

jätkuvalt foorumi järgi ei ehitata ja ei julge sulle seda ülekatet ja pigitamist keegi uisapäisa soovitada hulka tööd ja hulka raha võid sedasi ehku peale magma panna.
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 12 Dets 2017, 00:10 kas ma peaks puitkarkass-seina ja põranda soojustuse ja betooni vahele ka hüdro panema( vertikaalselt siis 30 cm ). Ma loodan , et nüüd on arusaadavam.
ei pea, piisab, kui sa puitkonstruktsiooni betoonist/kivist isoleerid peno, isolatsioonilindi vms materjaliga.
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

kõik on võimalik va sõrmkinnast labakinda otsa tõmmata. Aga võta hoogu maha ja ära pane mitut kihti hüdrot ülekattega nii- ja naapalju meetreid, kõik mis sa ehituses teed või planeerid on seotud kuludega. Hüdroisolatsioon ja selle vajadus projekteeritakse , st teadmamees kellele tuleb viia kolm tugrikut teeb selle sinu eest ära ja paigaldatakse vastavalt materjali juhisele ja kui on kahtlus , et ise ie saa , siis tellitakse kelleltki kes saab ja tuleb ilmselt odavam kui teha mitmes kihis ja ei tea milleks.

jätkuvalt foorumi järgi ei ehitata ja ei julge sulle seda ülekatet ja pigitamist keegi uisapäisa soovitada hulka tööd ja hulka raha võid sedasi ehku peale magma panna.
Ok, ma küsin siis nii lihtsalt kui võimalik, et kui teha kandvale plaadile, mille pealispind asetseb maapinnast kõrgemal ca 30 cm ,katkev hüdroisolatsioon( paanid pandud ülekattega , aga kinni sulatamata), ja sinna peale ehitada puitkarkass maja , mille põrandaks tuleb betoon ja selle alla 20 cm penot, et kas pikemas perspektiivis see puitkarkass peab vastu. Kui ei pea, siis jumal temaga, tuleb ehitada kivist.
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

ei pea, piisab, kui sa puitkonstruktsiooni betoonist/kivist isoleerid peno, isolatsioonilindi vms materjaliga.
Minu loogika on selline, et soe aur liigub läbi betoonpõranda allapoole läbi soojustuse ja lõpuks kohtub alumise betoonplaadil oleva hüdroisolatsiooniga ning seal tekib kondents ja äärtes see kondents puutub siis kokku puitkarkassiga. Kui nüüd aga panna äärtesse vertikaalne hüdro, siis see kondents ei jõua puitkarkassini.
Külaline
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 12 Dets 2017, 00:53 Minu loogika on selline
sulle on korduvalt öeldud, et su eeldused ja loogika on tsipa vigased ja seetõttu need ideed mida sa siin kirjeldad on täis jura ja seetõttu on ka see mida sa planeerid tõenäoliselt materjalide rasikamine.

Targem on tellida projekt ja kõike saab ehitada puust, kivist jne ja need asjad pannaksegi sinu jaoks paika. see on koht kus sa saad raha rohkem kulutades oma "loogikast" üle , raha mõttetult materjalidele kulutades sa seda ei saa.

PS: ei ole olemas hüdrot mis on ülekattega ja lahtiste osadena jne see ei täidaks oma eesmärki.
Käsn
külaline

Re: Milline Hüdro betoonpõrandale?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Külaline kirjutas: 12 Dets 2017, 09:40
Käsn kirjutas: 12 Dets 2017, 00:53 Minu loogika on selline
sulle on korduvalt öeldud, et su eeldused ja loogika on tsipa vigased ja seetõttu need ideed mida sa siin kirjeldad on täis jura ja seetõttu on ka see mida sa planeerid tõenäoliselt materjalide rasikamine.

Targem on tellida projekt ja kõike saab ehitada puust, kivist jne ja need asjad pannaksegi sinu jaoks paika. see on koht kus sa saad raha rohkem kulutades oma "loogikast" üle , raha mõttetult materjalidele kulutades sa seda ei saa.

PS: ei ole olemas hüdrot mis on ülekattega ja lahtiste osadena jne see ei täidaks oma eesmärki.
Ma vaidlen vastu, kas sa tahad väita, et kondenseerumist ei teki, kui soe aur jõuab külmale auru tõkestavale pinnale. Sinu loogika järgi siis võiks seespoolt soojustada palju tahad. No kodutunde saade on hea näide sellest loogikast. Ma loodan, et tuleb saade 20 aastat hiljem. Eks siis on näha, kuidas vastu pidas . Üldiset mul on ikka väga lihtne olukord, mitte midagi keerulist ei ole. Küsimus on kas ei või jah. Muideks mul on üle 100 aasta vana maja, kus polegi mitte mingit hüdrot palgi ja vundamendi vahel ja seisab ta tänapäevi ja palk on ainult natuke mäda mõnest kohast, kus vihmavesi on tuulega seinani jõudnud. Vundament on maakivist, aga sideaineks on lubjamört. Oleks keegi omal ajal sinna tõrvapapi pannud, ma ei tea, kas seda siis üldse olemaski oli, siis oleks see tõrvapapp ammu juba sõelastunud. Ma olen oma silmaga näinud 40 a tagasi ehitatud pisigaraazile tehtud tõrvapapist hüdrot ja see lihtlabaselt pudises laiali. Nüüd selliseid maju on palju, kus omal ajal pandi tõrvapapp, kuna paremaid materjale polnud saadaval, ma pole kuulnud , et need majad rõskusest ja niiskusest elamiskõlbmatud oleksid. Võta suvaline betoonkarp lasnamäelt ja ma küsin, kus seal on hüdroisolatsioon. Mina oma silmaga seda küll näinud ei ole, või kui ongi, siis see on 2 meetrit maa all või siis on see krohviga ära sillatud nii et oma ülesannet ta justkui nagu ei täidaks. Sest mina oma silmaga ei ole näinud hüdroisolatsiooni kihti selle vundamendi ja seina vahel. Lisaks veel sellised problemaatilised kohad, nagu puitkarkassi kinnitamine vundamendile kiilankrute või keermelatiga, sealt nagunii hüdroisolatsioon katkestatakse. Või tahad väita, et korrektne oleks tõmmata kiilankrule pärast kummilutti otsa ja sulatad pigiga alt kinni. Teoorias võibolla lihtne , aga praktikas ma ei usu, et keegi sellist asja teeb.

Tegin väikese google otsingu ja leidsin sellise mingi ülikooli loengu materjali:

"Katkev ja katkematu hüdroisolatsioon
Katkev hüdroisolatsioon: on hüdroisolatsioon, milles on tihendamata
ülekattevuuke või selliseid tihendatud vuuke, mis ei jää
veetihedaks veesurvemõju all (nt vundamendiplaadid)
Katkematu hüdroisolatsioon: on hüdroisolatsioon, mis veesurve mõjul jääb
veetihedaks (nt korrektse ülekattega SBS rullmaterjal)"

Seega ma kahtlen sinu väite absoluutses paikapidavuses justkui:
PS: ei ole olemas hüdrot mis on ülekattega ja lahtiste osadena jne see ei täidaks oma eesmärki
PS:Ainuke mõttetera, millega sa oled julgenud välja tulla, on see, et puidu ja kivi vahele tuleks panna hüdro. Ja sellega ma olen üldiselt nõus, aga kogemus näitab, et maja seisab ka 100 aastat ja rohkem ilma hüdrota.
Vasta