Millist põrandakütte automaatikat valida?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Fram »

Põranda inerts 12 h , küll olete kõvad reguleeriad, palun mõelge mida soovite teha!
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas val »

Kui hoonel nii hea soojapidavus, et 12h jooksul kraadigi maha ei jahtu, siis pole ka põrandakütel mõtet. Keera omal mingi kontuur kinni ja vaata kui kiirelt muutust tajud. Pakun, et harju keskmise hoonel tunneb vahet juba 30...40 min jooksul.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Fram kirjutas: 06 Dets 2017, 20:14 Tervitus
Mul see kõik möödas ja need automaatikad garaazis kastis ja põrand töötab ilma selle jamata poole säästlikumalt ja ühtlasemalt. Mul oli 220V süsteem ja 8 ajamit iga ajam 2.5 W mõttetu energia kulu. Nüüd olen rahul ja ei soovita seda raha kulutada, ei ole seda raha väärt. 10 aastat põrandakütte omanik.
Kindel, et mõttetu energiakulu? Kui kollektor asub köetavas ruumis, siis see 2.5W läheb ka nagunii kütteks aga mis olulisem - kui automaatika keerab kontuuri kinni selle asemel et ruumi 1-2kraadi üle kütta, siis on sääst minimaalselt kümneid kordi suurem kui selle kontuuri ajam tarbib.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Ja kõigil põrandatel ei ole kindlasti inerts 12h, eks oleneb ruumi soojapidavusest, betoonimassist (põranda paksus). On ka kergpaigaldusega põrandaid, millel inerts peaaegu puudub
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Fram »

meelis11 kirjutas: 07 Dets 2017, 11:20 Ja kõigil põrandatel ei ole kindlasti inerts 12h, eks oleneb ruumi soojapidavusest, betoonimassist (põranda paksus). On ka kergpaigaldusega põrandaid, millel inerts peaaegu puudub
Õige, sellest tuleb pihta hakata!
Minu majas oli ka hull elektroonik möllanud, hullud süsteemid ja ükski ei töötanud nii kuis vaja, 10 aastaga olen kõik välja visanud ja ei ole kahetsenud. Säästab ikka kütte lahendus, mis vastab vastavalt majale mitte elektroonika põrandakütte otsas. Mul avatud planeering ja magamistoas olen ise piiranud voolu kiirust nii, et saab tembi veits alla. Muidu uhab 8 kuud jutti täie auruga ja ei mingeid külmasi ega palavaid tube. Majal on aknad ka, kui ikka palav, siis teen akna lahti ja mure murtud :)
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
munavatt
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas munavatt »

Ei soovita 24V süsteemi, sest nende toatermostaatide valik on üllatavalt väike. Enamik termostaate kaubanduses 220 V süsteemile.
imemuna
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas imemuna »

Mida seal valida on vaja, lemmikvärvi järgi? Töö teevad ühtemoodi kõik ära. :jooma
munavatt
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas munavatt »

Tahtsin toatermostaati, mis vastaks tingimustele:
1) 24 V süsteemile;
2) kollektoriga juhtmega ühendatav;
3) süvistatava paigaldusega.

Pole peaaegu. Esiteks on 24 V süsteem vähem levinud ja heal juhul on igal tootjal Eesti turul 1 mudel. Enamik termostaatidest (sh 220 V süsteemile) on wireless süsteemiga, sest enamik inimesi tulevat selle vajaduse peale siis, kui siseviimistlus on juba tehtud. Samal põhjusel on levinumad seinapealse paigaldusega parajad kobakad mudelid. Ainsana õnnestus neile soovidele vastavad termostaadid leida siit: http://begores.com/node-control/

Kui keegi oskab viidata muudele valikutele Eestis, siis kirjutagu. Niisama puusalt osatajad kasutagu võimalust vaikida.
Külaline
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

eks nende juhtseadetega ongi sedasi, et kõik need paneelid on juba tehasest väljudes või prototüübi tasandil 5 aastat sisustustrendidest ja kasutajaliidestes disainiga 5 aastat maas ja sobivad pigem kuskile kappi ära peita .

täna näed vaeva otsid süvistatavaid asju jne , siis osta kohe mitu eksemplari valmis kuna mingi vea korral seda mudelit enam osta ei õnnestu jne ja mõttekam on osta automaatika jaoks eraldi hub mis selle kontrolli veebiliidesele võimaldab. Kui ongi soov sul näha toas seinal , et sul on seal aasta läbi 20+ , siisdisainilt sobituvate toatermomeetrite valik on laiem.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Eraldi HUB.... leiab mingi näite ka neti avarusest?
Külaline
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

onusnooker kirjutas: 08 Dets 2017, 11:31 Eraldi HUB.... leiab mingi näite ka neti avarusest?
mingi fibaro vms protokolli eviv koduatomaatika keskus / hub neid valikuid on väga palju . Valik oleneb ka sellest millise protokolliga su automaatika võiks toimida. Neid on odavamaid, on kallimaid.
munavatt
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas munavatt »

Minu kirjale linkidega vastajad ongi peaaegu kogu Eestis leiduva ning seatud soovidele vastava valiku ära toonud. Mul endal õnnestus mõni veel leida. Kui panete siia kõrvale 220 V süsteemile mõeldud termostaatide valiku, siis linke saaks mitu korda rohkem. Siit koorus ka minu soovitus - soovitan eelistada 220 V süsteemi, sest valik on palju suurem. Olla ka odavam.
munavatt
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas munavatt »

Soovin hankida võimalikult robustse süsteemi, kus toas asuvad termostaadid juhivad sama toa kütteringi (või mitut) ja sellega piirdub kogu automaatika. Kogu süsteem on projekteritud ja saab enne kasutuselevõttu ka tasakaalustatud.

Üle veebi või kusagilt keskseadmest üksikute tubade reguleerimise vastu huvi ei tunne. Mida annaks nn koduautomaatika keskus mulle juurde? Saab selle kohta kusagilt lugeda?
Külaline
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

munavatt kirjutas: 08 Dets 2017, 17:18 Soovin hankida võimalikult robustse süsteemi, kus toas asuvad termostaadid juhivad sama toa kütteringi (või mitut) ja sellega piirdub kogu automaatika. Kogu süsteem on projekteritud ja saab enne kasutuselevõttu ka tasakaalustatud.

Üle veebi või kusagilt keskseadmest üksikute tubade reguleerimise vastu huvi ei tunne. Mida annaks nn koduautomaatika keskus mulle juurde? Saab selle kohta kusagilt lugeda?
Naabrist parem?
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

munavatt kirjutas: 08 Dets 2017, 17:18 Mida annaks nn koduautomaatika keskus mulle juurde? Saab selle kohta kusagilt lugeda?
sul ju ei ole vahet kas sa keerad temperatuuri igas toas juhtmega veetud temrostaadist või vajutad mingit nuppu telefonis , tahvlis, arvutis.

minu jaoks tulebki võit sellest, et kõik need juhitavad termostaadid, ventseadmete puldid, paneelid on juba eos oma välimuselt surnult sündinud ja neid ei uuendata enam kunagi. kui tekib mingi viga, põlevad läbi jne siissa samasugust enam osta ei saa. keskseade annabki sulle selle eelise, et see lahendus on veidikenegi ajatum ja sa ei pea neid seadmeid välja vahetama ja purunemisel võid asendada suvalise samat protot eviva junniga.
ahhoi
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas ahhoi »

Midagi ka moodsamat 24V termostaatide vallast :
https://www.youtube.com/watch?v=z5k6d54sGbo
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas ping »

Maitse asi ütles Muri ja lakkus mune.
Kellele on tähtis kassi värv ja kellele see et kass hiiri püüaks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
munavatt
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas munavatt »

Videos näidatud Uponor termostaat on juhtmeta töötav. Jääb juba selle pärast mängust välja. Ja kui hindadega tutvud, siis need ei ole mitte kallid, vaid lausa jaburad (mul on neli kollektorit). Välimus on kena muidugi.
ahhoi
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas ahhoi »

Täpsuse huvides tuleb märkida, et Uponoril on olemas ka juhtmega samasugune mudel. Tõsi ta on - see ei ole kõige odavam termostaat.
Juhani777
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Juhani777 »

Ise kasutan juba pikalt Fibaro keskust küttejuhtimiseks. Kokkuvõttes tuli tunduvalt soodsam kui Uponori lahendus ning termostaate seintel ei ole ja ei tunne ka vajadust. Märjas ruumis andur põrandas, ning tubades, kas pimetoosis või nutikama anduri näol (elutoas on suitsuandur laes).
http://www.zimply.ee/et/c/kutte-juhtimine

Kui hind on oluline - ei tea mitu kontuuri sul ühes kollektoris on, aga näen, et Z-wave peal välja tulnud ka releeblokk kus 10 väljundit 230 või 24V ajamitele ning tal kohe küljes ka 4 temp andurit.

www.heatit.com paistab et on üsna pika ajalooga norra ettevõte ka, nende seadmeid võiks täitsa usaldada.

Mis puutub termostaatide valikusse jms, siis ma olen eelkõnelejaga igati päri, et täna eriti põrandakütte puhul on juba mõistlikum soetada see 2-300€ maksev keskseade mis sul kogu küttejuhtimise ära teeb. Kui soovid saad sinna lisada hiljem ka juurde muud hetkel mitteolulisena tunduvat. Näiteks saan sama keskust kasutada ka autovärava avamiseks ning välivalgustid ja ka jõulutuled kuusel käivad nutipistikuga.

Olin algselt ka skeptiline selle juhtmeta lahenduse suhtes, aga Z-Wave on täna ilma tegemas.. just ostis neid ära suurim kiibi tootja Silicon labs kes teeb bluetooth jms kiipe. Seega paistab, et asi alles hakkab põnevaks minema.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Juhani777 kirjutas: 19 Dets 2017, 20:50 Ise kasutan juba pikalt Fibaro keskust küttejuhtimiseks. Kokkuvõttes tuli tunduvalt soodsam kui Uponori lahendus ning termostaate seintel ei ole ja ei tunne ka vajadust. Märjas ruumis andur põrandas, ning tubades, kas pimetoosis või nutikama anduri näol (elutoas on suitsuandur laes).
http://www.zimply.ee/et/c/kutte-juhtimine

Kui hind on oluline - ei tea mitu kontuuri sul ühes kollektoris on, aga näen, et Z-wave peal välja tulnud ka releeblokk kus 10 väljundit 230 või 24V ajamitele ning tal kohe küljes ka 4 temp andurit.

www.heatit.com paistab et on üsna pika ajalooga norra ettevõte ka, nende seadmeid võiks täitsa usaldada.

Mis puutub termostaatide valikusse jms, siis ma olen eelkõnelejaga igati päri, et täna eriti põrandakütte puhul on juba mõistlikum soetada see 2-300€ maksev keskseade mis sul kogu küttejuhtimise ära teeb. Kui soovid saad sinna lisada hiljem ka juurde muud hetkel mitteolulisena tunduvat. Näiteks saan sama keskust kasutada ka autovärava avamiseks ning välivalgustid ja ka jõulutuled kuusel käivad nutipistikuga.

Olin algselt ka skeptiline selle juhtmeta lahenduse suhtes, aga Z-Wave on täna ilma tegemas.. just ostis neid ära suurim kiibi tootja Silicon labs kes teeb bluetooth jms kiipe. Seega paistab, et asi alles hakkab põnevaks minema.
Kes selle kütteprojekti nende toodetega tegi?
Külaline
külaline

Re: Millist põrandakütte automaatikat valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Egas kõiki väikseid süsteeme projekti alusel ei tehta.
Vasta