tihenduseks makroflex?

Palkmajade teema
Paavo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Dets 2017, 12:11

tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Paavo »

Tere, oleks vaja tihendada vana palkmaja, sest seinad puhuvad läbi ja hetkel ei näe muud varianti kui seinapraod vahtu täis lasta. Sõber aga väidab, et tuleks takku täis toppida, et puit pidi mängima ja kisub makroflexi lahti? :shock:
Külaline
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paavo kirjutas: 05 Dets 2017, 12:21 Tere, oleks vaja tihendada vana palkmaja, sest seinad puhuvad läbi ja hetkel ei näe muud varianti kui seinapraod vahtu täis lasta. Sõber aga väidab, et tuleks takku täis toppida, et puit pidi mängima ja kisub makroflexi lahti? :shock:
eks ta nii ongi ja üldjuhul tuleb seda tihendamist hoone hooldustööna võtta ette tihedamalt kui kord saja aasta jooksul

sulle võiks soovitada klaasvilla ribasid tihendamiseks https://ojs.utlib.ee/index.php/SV/artic ... 12584/7674
Külaline
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui vahutama hakkad siis Würth is oli minu mäletamistmööda saada lausa palkmaja varade täiteks vahtu.
Keegi ehk oskab kosta selle kasutamise kohta? Küll aga aastaid tagasi lugesin mingit teemat kusagilt et vaht hoida palkmajast eemal :roll:
kruvi keeraja
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

kui on väärikas maja, siis eetilistel kaalutlustel võiks siiski kasutada takutamise tehnikat
https://www.google.ee/search?q=takutami ... 66&bih=656
Paavo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Dets 2017, 12:11

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Paavo »

Uurisin seda teemat nõks põhjalikumalt ja puit pidavat mängima niiskuse imendumisel ja kuivamisel. Loogiliselt võttes käitub vaht samamoodi: niiskus imendub ja siis kuivab ehk mängib sarnaselt puidule? Taku toppimisel on piiriks ajakulu ja meeletu töö ja pole näinud takku müüdavat suuremas pakis kui 500g ja mis just ei maksnud vähe(2.50) Maja väärikus lõppeb minu jaoks seal kus algavad ebamugavused. Vbolla ongi lahendus seal vahepeal- klaasvilla ribad või siis peaks uurima seda spets puiduvahtu.
Fgh
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Sisuliselt pole muid vastunäidustusi peale esteetilise vahu kasutamisel. Kasutada võiks elastsemaid tooteid. Kindlasti tuleb parem tulemus, kui takutamisega. Vana palk ei liigu enam nii palju, et seal oleks vahtu purustavaid liikumisi.
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas mattu »

kui maja kauaks pole vaja, võid vahtu lasta, kui soov,et maja pikemalt alles jätta siis takk
vastunäidustus on puidu säilimine.
Kruvi keeraja
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

[url]http://m.ehitusruudus.delfi.ee/article. ... 98228/[url]
Siit selgub, et parima tulemuse andis looduslikest materjalidest turbasammal, ning tehislikest liim hermeetik
Külaline
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Kui esoteerika ei ole valikute hulgas esmatähtsatel kohtadel, siis üldjuhul on puit+PUR koosseis omavahel sõbrad. Võib kasvõi terve seina paksult selle vahuga üle lasta. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Pintsel33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Jaan 2017, 20:38

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Pintsel33 »

Tere.

Küsi Majatohtrist vms. linavilti siis. Tõmba sllest õhukesd ribad või sellised nagu sulle vaja. Vana pahtellabidas kätte ja lase aga käia. Varavahed ja tapid tao täis nii palju kui läheb. Ei ole ülemõistuse keeruline töö. Mina vahtu ei soovita.
Külaline
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Inseneride soovitused/mittesoovitused peaksid põhinema füüsikale ja/või keemiale. Lugupidamisega. Alar Pirfeld
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas clondike »

Mul oma majaga esteetilisi küsimusi ei tekkinud ja kasutasin seda: http://www.enerest.ee/pudeliporoloon-montaazivahud/
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Võid ju kasutada maailma õhukindlaimat vahtu, kuid puit nende vahuribade vahel laseb ju ikka vanaviisi õhku läbi.
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas aero »

Puit hingab e. laseb veeauru läbi, mis on ainult hea. Paavo eesmärk on palgipragude tuulekindluse tõstmine, vähemalt puidu tasemele. Selleks sobib vaht kindlasti vildist-takust paremini. Pudeliporolooni näidist olen näppinud, oli montaaživahust tunduvalt elastsem. Vahud mida mina olen kasutanud, ei kesta UV-d ja ei kesta linnukeste nokkimist, "porolooni" kohta ei tea. Mõistlik oleks mitte ootama jääda vaid paari päeva pärast mingi uv-kindla mastiksiga üle võõbata, see peaks ka linnukeste eest maskeerima. Kui vaht lahustipõhist mastiksit ei kannata siis veepõhisega.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

aero kirjutas: 08 Dets 2017, 09:42 Vahud mida mina olen kasutanud, ei kesta UV-d ja ei kesta linnukeste nokkimist, "porolooni" kohta ei tea.
Kui on vaja niiöelda ajutist, odavat ja kiiret lahendust siis hädapärast võibki kasutada kõige odavamat vahtu mida kätte saada on võimalik. Korraliku lahenduse annab siiski minu arust vaid tuuletõkke kasutamine ja kui see on korralikult paigaldatud siis pole erilist vahet kui elastne see vaht seal taga on. Või kas seda seal üldse on.
Vahu kasutamise miinuseks on ka see, et kui sein jääb avatuks ilmastikule siis hakkab sinna vahuribade vahele kogunema lund ja vihma, mis paneb seina lihtsalt mädanema ja teeb asja veel hullemaks. Võid ju vahu ära lõigata kuid reaalsus on see, et kusagilt saab midagi ikka kehvasti lõigatud ning tulemus on ikkagi nadi. Lisaks hakkab UV otsast kohe seda vahtu lammutama. Koos linnukestega.
Torutööd Tartus 56 932 898
Jumalaut
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Jumalaut »

Vahuga tihendad praod kust läbi puhub.Siis karkass,vill,tuuletõke,vooder.Muid variante pole.Linatakku soovitan vaid juhul kui selle niiskumine,ka minimaalne,on VÄLISTATUD.Nimelt tegemist materjaliga mis ylikiiresti kaotab oma sitkuse ja hakkab hallitama niiskusega kokkupuutel.
Vana palkmaja ei "mängi".
Külaline
külaline

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas sa Perma-Chinkist ei ole midagi kuulnud? Mõistlik on teha töid selleks ettenähtud materjalidega.
vaata http://palkmajakeskus.ee/sealants/perma-chink/ või http://palkmajakeskus.ee/sealants/energy-seal/
mannimaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 08 Sept 2017, 18:33

Re: tihenduseks makroflex?

Lugemata postitus Postitas mannimaja »

Paavo kirjutas: 05 Dets 2017, 12:21 Tere, oleks vaja tihendada vana palkmaja, sest seinad puhuvad läbi ja hetkel ei näe muud varianti kui seinapraod vahtu täis lasta. Sõber aga väidab, et tuleks takku täis toppida, et puit pidi mängima ja kisub makroflexi lahti? :shock:
Kui soovid linatakku siis mul pakkuda rullis erinevad mõõdud. Kindlalt parim hind Eestis ;)
5mm*100mm - 0,35€/m
5*150 - 0,45€/m
5*200 - 0,55€/m

10*100 - 0,55€/m
10*150 - 0,75€/m
10*200 - 0,85€/m

Rohkem infot:
peeter.pung@mail.ee
+372 501 6504
Vasta