palkmaja aurutõke

karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Plaanis siis vana palkmaja seest kipsiga üle panna ja küsiks kuidas kipsikarkassile aurutõkkepaber pannakse? metallkarkassi mõtlen ja kas vaheseintele mis ruume eraldavad on aurutõke vajalik? Tänud!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui sa paned aurutõkke, siis palkmaja enam ei hinga ja eladki auru sees. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Urmas kirjutas: 26 Okt 2017, 21:39 Kui sa paned aurutõkke, siis palkmaja enam ei hinga ja eladki auru sees. :)
et ei ole üldse aurutõket vaja?
Külaline
külaline

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ei noh nii hull see asi ei ole, et kohe ära lämbub. Õhuvahetuseks on ikka vanad eestlased üht-teist välja mõelnud, rääkimata juba tänapäevastest eestlastest. Aga aurutõke pole lihtsalt vajalik. ei anna midagi juurde, aga midagi kahju ka ei tee. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

On ka üks vana palkmaja, mis sai suvel 150mm tselluvillaga väljast soojustatud ja Isoveri facade RKL31 50mm tuuletõkkega kaetud. Peale läks laudis.

Nüüd küsimus, kuidas oleks kõige mõistlikum seest teha? Palkseinad on üpris kõverad ja loodist väljas.

Variandid on sellised:
1. Panna metallkarkassil topeltkips.
2. Kertopuu karkassil OSB + kips (OSB jaoks vist metallkarkass pole kõige parem valik?)
3. OSB võrguga ära krohvida
4. Mingi muu variant?

Kas uue seina ja palkseina vahele on mõtet panna 50mm kivivilla ja kas on mõtet aurutõkkel palgi ja uue seina karkassi vahel? Sundvent tuleb.

Tänud kaasamõtlejatele.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas keemik »

MIna olen endal teinud kahte viimast väikeste mööndustega:

1. puitkarkass, sellel 15 mm OSB ja kips - tugev sein, mugav kinnitada asju seinale
2. eelmise omaniku mütsprofiilile pandud kipsi võtsin ära seinast ja panin kipsi kruvidega otse mustale lauale. Kipsi peale läks kas armeerimiskrohvi jääk või siis liivaga nakkekrunt, kõige peale kipskrohv. Jäi ka normaalne seina, samuti saab vajalikke asju kinnitada mugavalt.

Mütsprofiilile pandud kips paindus läbi jne.

Sul on palksein: pane krohvi alusmatt ja lubikrohv peale. Kipskrohv ehk sobib ka. Savikrohvi olen ka endal kasutanud, aga pigem dekoratiivsetel eesmärkidel. Lastega kodus ei tasu seda palju kasutada...
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas clondike »

Miks OSB jaoks metallkarkass ei kõlba? Ma tegin küll metallkarkassiga, OSB pluss kips peale. OSB lasin metallkarkassi külge vastukeermega kipsikruviga, keris ennast ilusti sisse ja OSB karkassi külge kinni ilma kruvi ringi tõmbamata.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Kumba karkassi peaks eelistama, kertopuu või metall OSB jaoks?

Kas antud lahenduses on aurutõkkel mõtet?
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Keegi tõesti ei tea või lihtsalt ei taha vastata? Sooviks teada, kuidas on kõige optimaalsem teha.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mina paneks uue seina ja vana seina vahe villa täis, auru ma ei tõkestaks, las ta minna, kui tahab.
Kasutaks metallkarkassi, lihtsam teha.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas rokikas »

ehitaja15 kirjutas: 03 Nov 2017, 21:13 On ka üks vana palkmaja, mis sai suvel 150mm tselluvillaga väljast soojustatud ja Isoveri facade RKL31 50mm tuuletõkkega kaetud...
Kas uue seina ja palkseina vahele on mõtet panna 50mm kivivilla ja kas on mõtet aurutõkkel palgi ja uue seina karkassi vahel? Sundvent tuleb.
Vähemalt õhutõkkepaberi paneksin küll.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Tänud vastanuile. Minu palkmaja sarnaneb nüüd juba rohkem puitkarkassmajale ja antud palksein on õhutihe (tuuletõkkeplaat + vill). Puitkarkassmajadele ju pannakse alati õhutõkkekile, seega huvitabki, miks antud lahendus sellest erineb.

Mõtlesin panna aurutõkkekile otse palgi peale. Siis jääb kuni 10cm ruumi karkassiga seinte sirgeks ajamiseks. Või paneks OSB ja kipsi vahele? Aga toosiaukudega jms kinnitustega läheb see väga auklikuks sellisel juhul (palju lisateipimist ja tihendamist).

Aga palkseina ja karkassi vahele villa panekust ma ei ole aru saanud, mis sel juhul paremaks läheb?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas aero »

ehitaja15 kirjutas: 06 Dets 2017, 14:13Aga palkseina ja karkassi vahele villa panekust ma ei ole aru saanud, mis sel juhul paremaks läheb?
Rohkem villa seinakonstruktsioonis teeb seina soojemaks loomulikult. Pannes aurutõkke palgi peale riskid sellega, et siseviimistluse ja palgi vahel läheb liiga niiskeks. Välisseina materjalid/kihid peaksid olema valitud nii, et seina auruläbilaskvus seest väljapoole järjest suureneb.
fgh
külaline

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kui väljas on soojustus ja tuuletõke, siis olete asjale õigesti lähenenud. Õhutõke otseselt pole vajalik, Kui varad on tihedad, aga küll muudab lõikke paremaks, sest varade tihedus on alati küsimärk. Asetsema peaks see tõesti palgi sisepinnal mitte plaadi taga, eriti õhuvahe korral.

Minule jääb küsitavaks miks peaks ruumi raiskama ja karkassseina kuni 100 mm seinast eemale tooma? See ei ole just hea lahendus. . Ruumi kokkuhoiu mõttes oleks mõistlik karkass lahendada mütsprifiili või tollise lauaga mille rihid paikka lengikruvidega. Kui karkassi kasutada, siis piisava soojustuskihi korral väljas võiks selle täita villaga. Nõuab arvutust
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Tänud kaasamõtlejatele. Palk ise on 80-130mm, seejärel 120-160mm tselluvilla, siis RKL31 Facade tuuleõke 50mm ja peal laudis - peaks juba piisavalt soe olema (U=0.17W/m2K)

Maja on ligi 100a vana ja propelleris-rombis, seega mõni sein on 5-7cm erinevusega põrandal ja laes või erinevates toa otses. Ei mõelnudki karkassi seinast eemale tuua, lihtsalt kui ülevalt vastu seina panna, siis alt jääb juba 5-7cm seinast eemale. Sel juhul mütsprofiiliga oleks vist liiga palju jamamist. Äkki tõesti panna lengikruviga laud ja vahe vahtu täis lasta. Laua peale 12mm OSB ja viimaks kips.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Kui panen nüüd selle aurutõkkekile otse palgi peale ja OSB/kipsseina vahele jääb mõne cm suurune vahe, siis mis kasu oleks sellest villaga täitmisel?

Minu meelest seest poolt soojustamine on veidi küsitav ja nende villaplaatide kinnitamine/mahutamine saaks olema paras peavalu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: palkmaja aurutõke

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See kas täidad või mitte on maitseasi. 5 cm suuremad vahed võib juba täita. Mõnikord on isoplaati seina lõigatud ja mõne naelakesega kinnitanud. Väiksematele olen vahtu kipsplaadi liitekohtadesse lasknud, et tugevamini seina jääks.
Vasta