T66kotta keskytte katel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Hei!

Nimelt soetasin endale katla, tundub igati jube 2ge aparaat olevat, kuid nyyd on probleem. Teoreetiliselt paneksin kohe katla koos radikate ja pumpade ja torustikega kokku. Kuid praktiliselt ei oska nagu kuskilt alustada.

Katel on oluliselt v6imsam kui esialgu vaja, olevat v2iksel kortermajal j2rgi olnud ja v2ga v2he kasutatud kuna maja tahtis minna mugavamale lahendusele. Soov oleks panna esialgu sinna kylge vaid 2 radikat, kuid j2tta ruumi edasi arenguks. Katel l2heb keldrisse.

Kas kellegil on soovitada head kirjandust, millega tutvuda enne asjade soetamist. Eesm2rk oleks saada v6imalikult odavalt asi t66le, vene radikad, kasutatud kraam jne. Asja v2limus ei ole nii t2htis ja lihtsuses peituks v6lu, samuti kiiresti soojaks minemine oleks asja v6ti. Kuidagi tuleks ka kylmumise vastu v6idelda. Talvisel ajal v2ga palju systeem kasutusel ei oleks.

Oskab keegi soovitada kust v6iks vajalike asju kasutatult saada v6i migeid yleyldisi n2puníteid anda?
V6ibolla oleks lihtsam kui ma leiaks p2rnumaal mingi mehe, kes mingi tasu eest annaks n6u ja aitaks vajalikud asjad kokku otsida? K6iksugune abi on teretulnud. Plaan asi t66le saada oleks j2rgmine sygis.

Katla ja akumulaatori vahele peaks toimuma loomulik ringlus? Vaja oleks siis juurde ringluspumpa, mis lykkaks vee paagist radikatesse ja sealt tagasi. Peened automaatikad ei paku huvi, kuid ilmselt peaks talviseks kylmumiseks ka mingi kyttekeha koos sensoriga sisse minema?

Nagu mu kysimustest n2ha on, siis on siin paljutki mida ma ei tea, v2ga mahukas projekt ise ette v6tmiseks ja natuke ka hirmutav. Kuid ehk siin abivalmis kodanikega saab asja jooksma. Ei oleks ka yldse probleem veidike maksta v6i kasv6i 6lled v2lja teha.

Mihkel
Külaline
külaline

Re: T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pane siia täpne katla mark kirja. Kas korsten on olemas?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eestikeelset kirjandust peaaegu polegi.
Ingliskeelset on, leitav isegi googlega aga terade ja sõkalde eraldamisega vaevalt hakkama saad.
Võta privas ühendust, pisitasu eest saad kõik mis vaja, ma olen torutööd ka 'ära näidanud kuidas teha. Seda muidugi kui asud harjumaal.
Kahe radikaga ainult võimsa katla taga nüüd alustada ei või, peab olema akupaak või sul läheb vesi keema.
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

T2pset marki kahjuks hetkel ei ole, t66l veel m6ne n2dala.
On aga pilt, 2kki m6ni tunneb 2ra.
Korsten on vaja ahjuga kokku yhendada, kokku peaks tulema pikkust oma 12 meetrit 2kki.

Akupaak plaanis panna ikka. Ja paratamatult tuleks ka elektri kyttekeha panna, et v2ltida kylmumist.
6nneks materjali hoiustamist ei hakka olema seal ruumis, seega temperatuuri k6ikumine ei tohiks probleem olla.

Ahju ja akupaagi vahele tuleks siis loomulik tsirkulatsioon suurte torudega. Ning radikatesse ajaks siis tsirkulatsiooni pump.

Kas ja kust ma vajalike asju soodsalt leida v6iks, v6i kasutatult?
Mis n6u on veel anda kogenumatel?
Pilt
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas saarlane »

On see sul ikka vee särgiga?
Pildi pealt paistab nagu tavaline leektoru küttekeha mida kasutatakse garaasides näiteks õhkküttes.
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Vees2rk muidugi, taga suured torud yhenduseks.
Leektoru katel. oma nime poolest juba t2hendab, et Leek on torudes sees ja vee s2rk ymber. Garaashi 6hkkyttes on tihti kasutusel Nii6elda 6hk toru katel. Eest on luuk lihtsalt lahti antud pildil.
Külaline
külaline

Re: T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Leegi-suitsutoru katel kui täpne olla. :good:
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: T66kotta keskytte katel

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Märgin ka siia uuesti, et olen aktiivselt otsimas abilist kes aitaks selle katla süsteemi kokku panna!
kõik soovid ja aitamised on teretulnud.
Kes siin foorumis ei viitsi mässata, siis meil on mihkelsiim91@gmail.com
Telefonitsi saab kah mudiugi rääkida, kuid hetkel levist väljas pikemalt, kuid selle saaks juba meilsi kokku leppida.
Vasta