Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
margus.sammal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov 2017, 15:40

Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas margus.sammal »

Tere,

Nagu pealkiri ütleb sooviksin abi ,et panna kokku hinna suurusjärgu maja ehitamise maksumuse.
Kuna ehitus ja sellega seonduvad materjalide maksumus/paigaldamine on minu jaoks must maa mõtlesin ,et alustan teema siin ,et äkki saan adekvaatseid vastuseid ja nõuandeid.
Olen tuhlanud googlit juba pikalt ja kuna plaan on ehitada kivimaja siis on jäänud silma ,et kivimaja(Poorbetoon) puhul peab arvestama 1000-1500 euroga m2 kohta. Mis jääb nüüd mulle arusaamtuks ,et kas see hind siis on nüüd täiesti valmis maja puhul nii seest/väljast ja kas elekter/vesi/küte lahendus on ka tavaliselt sinna sisse arvestatud või mitte?

Hetkel olen excelisse üritanud mingi tabeli luua ja sooviks soovitusi/nõuandeid mida ma peaks veel sisse arvestama või millegi puhul midagi saaks kõvasti odavamalt.

Maa on olemas 1500m2 ilusasti ära tasandatud.
Tean millist maja tahan ja olen leidnud suht sarnase plaaniga asja ka jamera katalogist nii ,et olen nendel küsinud hinda ,et saada mingi aimdus maja maksumuse kohta(See ei tähenda ,et ma kasutaks neid vaid pigem ,et aimdu saada palju sellises suuruses maja koos materjalidega püsti paneks maksab).

Maja tuleb siis suht 10x10m ruut ja kahekordne(elupinda 170m2) lisaks siis 4x6m garaaz maja kõrvale(seda hetkel hinna sisse ei arvesta)
Kivipaketi materjalide maksumus koos kohaletoomisega 43000
Kivipaketi paigaldus 33000(kirjas on ,et paigalduse hind sisaldab ka vundmanenti maksumust ilma mullatöödeta - ma oletan siis ,et eraldi vundamendi jaoks ma raha ei pea arvestama?)
Katus(plekk ma oletan nende pakkumises, aga sooviks pigem kivi katust) + paigaldus 24000
maasoojuspump ja paigaldus 10000
Põrandaküte ja paigaldus mõlemale korrusele 7000(Äkki keegi võiks täpsustada palju maksab põranda kütte paigaldus/materjalid 170m2 pinnale, hetkene hind on väga õhust võetud)
Kuna vee trassi ei ole kinnistu lähedal siis tuleb teha ka puurkaev ja sellega kaasneva agregaadi paigaldus 5000(ka õhust võetud hind)
Naabrid on suht lähedal ja elektriliinid jooksevad ka suht lähedal mööda siis ma olen arvestanud veel elektri liitumise alla 2000 eurot
paberimajandus,ehitusload,riigilõivud(kütte,ventilatsiooni,kanalisatsiooni,elektri projektid) pannud hinnaks 3000??
Hetkel on lõpp summa umbes 140000 ,aga see ei ole kaugeltki valmis maja ,sest ei ole sisse arvestatud ühtegi välitööd(krohv,soojustus,veerennid) ja samuti ka kõik sisetööd on veel arvestamatta. Kui ma nüüd arvestan veel äkki jämedalt 60 000 eurot sise/väli tööde peale jõuan ma umbes 200 000 euroni mis teeks siis 170m2 maja puhul ruudu hinnaks 1176 eurot.

Kui kaugel ma TÕEST tegelt olen või on see 200 000 eurone lõpp hind teostatav sellise suurusega maja puhul ja kas/mida peaksin veel juurde arvestama?
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Siseviimistlus mu meelest puudub täielikult. Põrandad, seinad laed. Need tavaliselt unustatakse ära ja ei see pole üldse odav. Kas soojustus on kuhugi arvestatud? 2000 sa elektrit sisse ei saa. Ma maksin elektrilevile 700€ selle eest, et väliskilbi paigaldasid- st lõiksid postipeal kaabli, ja panid oma kilbi vahele ja tõstsid toast voolumõõtja sinna ümber. Maja kilp läks materjalidega üle 500€. Sul vaja veel lisaks ampreid ja liitumisleping.
Elentino teostab üldehitust!
margus.sammal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov 2017, 15:40

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas margus.sammal »

Elentino kirjutas: 15 Nov 2017, 17:52 Siseviimistlus mu meelest puudub täielikult. Põrandad, seinad laed. Need tavaliselt unustatakse ära ja ei see pole üldse odav. Kas soojustus on kuhugi arvestatud? 2000 sa elektrit sisse ei saa. Ma maksin elektrilevile 700€ selle eest, et väliskilbi paigaldasid- st lõiksid postipeal kaabli, ja panid oma kilbi vahele ja tõstsid toast voolumõõtja sinna ümber. Maja kilp läks materjalidega üle 500€. Sul vaja veel lisaks ampreid ja liitumisleping.
Tänud vastuse eest. - Palju ma võiks arvestada siis elektri sisse saamisele? Kas 5000 eurot oleks mõistlik arvestada sinna peale siis? Selle suhtes kui läheb vähem on alati hea ja saab suunata selle osa siis kuhugi mujale.
Hetkel tabeli järgi tuleks mul suht nii ,et 140 000 eest tuleks maja kohale/paigaldus/aknad/uksed/katus/eleketer/vesi/soojuspump. Nüüd lisaks olen pannud arvestuse ,et väljast/seest tegemise alla(soojustus,laed,seinad,põrandad) tuleb siis veel lisaks üks 60 000 eurot.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Elentino teostab üldehitust!
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Lisaks köök ja vannituba 10000-15000
Elentino teostab üldehitust!
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Lisaks veel elektriprojekt, mõõtmised ja pädev elektrik, kaabeldus, tarvikud jne. Arvan, et pead vähemalt 10000 arvestama. Ventilatsioonisüsteem vast ka samas suurusjärgus.
Elentino teostab üldehitust!
margus.sammal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov 2017, 15:40

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas margus.sammal »

Elentino kirjutas: 15 Nov 2017, 18:21 Lisaks köök ja vannituba 10000-15000
Tänud vastuse eest. Hetkel ma ei arvesta tehnikat/mööblit veel. Soovin hea meelega erinvaid viiteid/märkeid rohkem selle kohta mis käivad just maja sinna faasi viimiseni ,et saaks mööblit ja tehnikat valida/osta.
Kui 170m2 elupinnaga maja ehitamine sellele tasandile viia ,et kõik sise/välitööd on tehtud ja kogu maksmus oleks seal 200 000 euro piires ja mureks jääb ainult tehnika/mööbli soetamine on tegelt see vastus mida ma ootan.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tee ise, tuleb poole odavam :scratch:
Külaline
külaline

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

margus.sammal kirjutas: 15 Nov 2017, 18:38 Kui 170m2 elupinnaga maja ehitamine sellele tasandile viia ,et kõik sise/välitööd on tehtud ja kogu maksmus oleks seal 200 000 euro piires ja mureks jääb ainult tehnika/mööbli soetamine on tegelt see vastus mida ma ootan.
See 200 000€ töid tellides on selline väga piiripealne värk, aga üldiselt kipub minema kallimaks.
Aga kui teed Hiid soovituse järgi, siis peaksid hakkama saama.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: 15 Nov 2017, 19:15 tee ise, tuleb poole odavam
Pool kohe kindlasti odavam ei tule,kuna kõiki töid Te kohe kindlasti ise ära ei tee.Lisaks saab ka uue ehitusseadustiku järgi ehitamiseks ette nähtud 5 aastat ennem läbi.KOV võib nõuda veel ise ehitatud maja vastuvõtmisel hoone auditit,mis läheb üsna kalliks
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ei ole kindel kas sellise metoodikaga saab hinna arvutamisel adekvaatse tulemuse. Natuke jääb arusaamatuks, mis eesmärgil antud hinna otsimine üldse on, kas on olemas 200 000€ ja probleem on, kui suure maja selle raha eest saab ehitada, või on olemas majaeskiis ja oleks vaja teada palju selle ehitamine maksab, et planeerida rahastust, näiteks palju taotleda laenu või kas omaosalusest piisab jne.
Üks indikaator mida võiks vaadata, on müügis olevad uued majad, tõsi, müügis majade puhul oleneb palju asukohast, kesklinnas võib ka ubrik olla ulmelise hinnaga, keset sood linnadest kaugel uus villa võib maksta pool sellest, mis selle ehitusmakusmus oli, aga sarnases piirkonnas uue maja ruutmeetrimaksumus mingi indikatsiooni annab.
Kindlam tee on, teha kõik projektid ja küsida ehitusfirmadest hinnapakkumised, kui on kindlus, et suudad ise ehitust juhtida, võib küsida vastavalt projektide osale hinnapakkumised ka erinevatele ehitusetappidele eraldi, vundament, seinad, katus, soojustus, elekter-küte-ventilatsioon jne.
Aga rõhutan, sel juhul on projekt tungivalt soovitav, sest umbkaudse jutuga saab ka umbkaudse hinnapakkumise ja kõik vähegi erinevad tööd loeb ehitaja lisanduvateks eritöödeks, millega ei olnud hinnas arvestanud ja mille eest keevitab arvele otsa, ja praktikas on juhuseid, kus lõppmaksumus on paisunud lausa kahekordseks. Mida täpsemalt on tööd kirjeldatud ja kõige adekvaatsema pildi saab projektist, seda vähem on hiljem võimalikke möödarääkimisi ja vaidluse kohti.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Ilmselt ostes ehitamise juhtimise teenuse korralikult peatöövõtufirmalt, sinna 200000 euro kanti hinna suurusjärk kujuneb.
Ise ehitusprotsessi juhtides on tegemist suuresti loteriiga - palju oleneb, missuguste ehitajate otsa satutakse.
Kindlasti võib võita, aga ei pruugi.
Samas, hinnanumber on vaid üks näitaja. Rohkem loeb asja juures hinna ja kvaliteedi suhe.
Olen eelpostitajaga projekti osas samal arvamusel. Lisan omalt poolt, et projektisse panustamine saab aidata kaasa parema hinna ja kvaliteedi suhte kujunemisele.
margus.sammal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov 2017, 15:40

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas margus.sammal »

Tänud kõigile kes on andud vastuseid ja avaldanud oma arvamust.
1.Ise ehitama, see tähendab siis haamri/tööriistaga seal midagi teha jääb minu puhul pigem ära. Esiteks pole oskusi ja ma olen nõus pigem otsima ja maksma kellegile kes teeb seda professionaalselt ja elukutsena. Nagu ka mainitud ,et eks see ole see loto mäng ,et alati ei saa hea ehitaja otsa ,aga eks üritan omalt poolt parima anda ,et leida need head tegiad ja maksta neile ka väärilist palka selle eest.
2. Ma olen viimased 3-4 kuud joonistanud oma maja planeeringut ja olen jõudnud nüüd siia punkti ,et olen suutnud arvutis visuaalselt valmis kujundada täpselt selle maja mida ma saavutada tahan. Eks arhitekt peab selle üle käima ja tegema korrektuurid jne ,aga üldiselt ma tean täpselt kuhu ma jõuda tahan.
3.Põhi faktor on ka see ,et ma soovin selle püsti panna ilma pangalaenuta ja see on ka peamine põhjus miks ma seda hinda üritan kokku arvutada. Nagu mainisin hetkel plaani järgi on maja elupind 170m2 ja arvestame siis 200 000(+10-15%tagavara) kui ma sellise summaga saan maja sinna faasi ,et kõik vesi/elekter/küte ja maja on seest/väljast valmis(ilma mööbli/tehnikata) siis ma oleks rahul ja saaksin selle enda sissetulekutega 4-5 aastaga kinni taguda ja oleks vanadus/pensioni eaks midagi olemas.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

margus.sammal kirjutas: 16 Nov 2017, 16:50saaksin selle enda sissetulekutega 4-5 aastaga kinni taguda
Aga miks mitte võtta viieks aastaks laenu ja ehitada maja valmis aastaga?
margus.sammal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov 2017, 15:40

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas margus.sammal »

Küülaline kirjutas: 16 Nov 2017, 22:11
margus.sammal kirjutas: 16 Nov 2017, 16:50saaksin selle enda sissetulekutega 4-5 aastaga kinni taguda
Aga miks mitte võtta viieks aastaks laenu ja ehitada maja valmis aastaga?
Jah see oleks lahendus, aga kuna minu firmad kus ma oman osalust ei asu Eestis ja kogu sissetulek nendest laekub inglise panka ja sissetulekud on segemini nii naeltes ja dollarites siis Eesti pangad on öelnud mulle ,et vahet ei ole palju mul iga kuu raha kontole laekub ,aga kui see ei ole eurodes siis nemad seda ei arvesta ja laenu ei anna. Sama lugu ka Inglismaa poole pealt pangad ei anna mulle selles ulatuses laenu ,et investeerida seda riigist välja. On küll mõned skeemid läbi mille ma selle laenu Eestist välja saaksin ka ,aga see oletab jällegi firma loomist ja iseendale piltlikult 6-9 kuud eurodes siis selles ulatuses palka maksta ,et saada seda laenu ,aga see ajafaktor juba on mõtetult pikk aeg ,et selle aja jooksul ma saaks ise juba alustada ja mul ei põle see maja püsti saamisega nii ,et aasta lõpuks pean sees elama juba.
Kui kellegil on muidugi mingeid teadmisi kuidas minu olukorras Eesti pangad laenu annavad siis olen huvitatud sellest infost ,aga see on siiski ehitusfoorum siin ja ei tahaks seda väga finantsfoorumiks.
Üks asi mille kohta ma ikka üritan saada hinda teada on ka see ,et palju maksab põrandakütte paigaldus koos sellega seonduva materjaliga? Googlist on vastused nii seinast seina,et raske arvutada mingit keskmist ja paljudel lehtedel jääb arusaamatuks kas m2 hind sisaldab ainult materjali või ainult paigaldust ja siiamaani ootan hinnapakkumisi paaritl firmalt selles osas ,aga nädalake juba möödas ja siiski midagi pole kuulnud nendelt.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas val »

Tegin omale ise eelarvet ja kõigega kus andis puusse panna see ka juhtus. Palju planeerimata pisiasju kokku teevad suure summa :) Sinu olukorras ma telliks eelarvestamise teenuse https://www.google.ee/search?q=ehitusma ... rvestamine või veelgi parem võtaks kataloogimaja (nt http://www.jamera.ee/et/jamera-suletud-majakarp/) ja teeks ehitajaga lisakokkuleppe "võtmed kätte" lahendusele, mis tehakse etappide kaupa kokkulepitud aja jooksul. Su 4-5a muidugi tähendab, et leppes peab olema hindade korrigeerimise võimalus jäetud, aga kokkuvõttes võib tulla odavam jupi kaupa ise pusimisest.
margus.sammal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov 2017, 15:40

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas margus.sammal »

val kirjutas: 17 Nov 2017, 14:54 Tegin omale ise eelarvet ja kõigega kus andis puusse panna see ka juhtus. Palju planeerimata pisiasju kokku teevad suure summa :) Sinu olukorras ma telliks eelarvestamise teenuse https://www.google.ee/search?q=ehitusma ... rvestamine või veelgi parem võtaks kataloogimaja (nt http://www.jamera.ee/et/jamera-suletud-majakarp/) ja teeks ehitajaga lisakokkuleppe "võtmed kätte" lahendusele, mis tehakse etappide kaupa kokkulepitud aja jooksul. Su 4-5a muidugi tähendab, et leppes peab olema hindade korrigeerimise võimalus jäetud, aga kokkuvõttes võib tulla odavam jupi kaupa ise pusimisest.
Tänud.
Sinu pakutud lahendus arvatavasti on minu olukorrale kõige parem ja ka kõige mõistlikum lahendus.
Kui palju lõpp summa erines nüüd protsentuaalselt või kogu summana sinu tehtud eelarvest?
Külaline
külaline

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

margus.sammal kirjutas: 17 Nov 2017, 11:52 Üks asi mille kohta ma ikka üritan saada hinda teada on ka see ,et palju maksab põrandakütte paigaldus koos sellega seonduva materjaliga? Googlist on vastused nii seinast seina,et raske arvutada mingit keskmist ja paljudel lehtedel jääb arusaamatuks kas m2 hind sisaldab ainult materjali või ainult paigaldust
Põrandakütte mõlemale korrusele koos materjali/paigalduse/survestamisega ja projektiga saad kätte 4500 EUR.Ennem peab olema paigaldatud soojustus ja armatuur võrk.
margus.sammal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov 2017, 15:40

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas margus.sammal »

Külaline kirjutas: 17 Nov 2017, 15:30
margus.sammal kirjutas: 17 Nov 2017, 11:52 Üks asi mille kohta ma ikka üritan saada hinda teada on ka see ,et palju maksab põrandakütte paigaldus koos sellega seonduva materjaliga? Googlist on vastused nii seinast seina,et raske arvutada mingit keskmist ja paljudel lehtedel jääb arusaamatuks kas m2 hind sisaldab ainult materjali või ainult paigaldust
Põrandakütte mõlemale korrusele koos materjali/paigalduse/survestamisega ja projektiga saad kätte 4500 EUR.Ennem peab olema paigaldatud soojustus ja armatuur võrk.
Tänud vastuse eest!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas val »

Suurusjärk võib olla 30...40% vahel. Kes ikka tahab täpselt oma rumalust kokku arvutada.
mõmm
külaline

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas mõmm »

Ära sa jumalapärast enne alusta kui oled ka põrandaliistude hinnad Excelisse pannud :banghead:

Koduks ehitades ei tasu ehitusfirmat palgata - saad sita kvaliteedi - ehitajal on vaja maksimeerida oma kasum.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vajan abi maja ehitamise maksumusest.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

margus.sammal kirjutas: 17 Nov 2017, 11:52 Kui kellegil on muidugi mingeid teadmisi kuidas minu olukorras Eesti pangad laenu annavad siis olen huvitatud sellest infost ,aga see on siiski ehitusfoorum siin ja ei tahaks seda väga finantsfoorumiks.
Kuna telekas on arvuti kõrval taustaks, siis jäi meelde mingi lõik Kanal2 "Reporter"-i uudistest, kus umbes 19.30 räägiti EU-s pankadevahelisest koostööst laenude andmisel, aga see vist sind ei aita, sest UK lahkub EU-st. Või äkki saad veel hüpata "lahkuva rongi viimase vaguni astmelauale"?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta